Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από Chris B725 »

MARIOSE έγραψε:Κρις εν έσιει βίντεο σήμερα?
Μάριε μου έβαλα απουσία τη Κυριακή :( :(

Αύριο αν θέλει ο Θεος ;)
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Chris B725 έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Παντου Μαριε μου ε τραγωδια μεν φοασαι...2 ευκαιριες ειχα και επιασα και τις 2 αλλα τη μια επια μου την ο ποταμος δυστηχως...1 επιασε και ο σύντροφος στη φεξη...εγω εκοψα το παπαγαλο κατά τις 4 παρα

Εικόνα
Λεωνίδα έχω απορία, τις τζίκλες πέζεις τες με τα φυσίγγια της φάσσας ή αλλάσεις φυσίγγια;
Chris το 7αρη είναι όπως την κοκα κολα...παει με όλα!!!! :lol: :lol: :lol:

παντως με 3-2 τσοκ και το 7αρη...αν δειτε βολες στην τσικλα μαλλον θα ανθεωρησετε πολλα εσεις οι τσικλαρηες!!!το κακο είναι το Σαββατο που εκαμα τραπεζι με τσικλες ηταν λιγο υπερβολικα χτυπημένες αλλα εδώ φταιει και το τσοκ μου...μια χαρα τις εφαγαμε παντως
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

canastas έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Παντου Μαριε μου ε τραγωδια μεν φοασαι...2 ευκαιριες ειχα και επιασα και τις 2 αλλα τη μια επια μου την ο ποταμος δυστηχως...1 επιασε και ο σύντροφος στη φεξη...εγω εκοψα το παπαγαλο κατά τις 4 παρα

Εικόνα
Περιπου το ίδιο και με εμενα φιλε Λεωνιδά μια ευκαιρία το πρωι που πηγε χαμενη και στο παρα τσακ πριν να σφυρισει η ληξη κατα τες 4 καρπώθηκα 1. αναμενουμε για την κυριακη παλε
ετσι καιρους φιλε μου και 1-2 πουλια για μας είναι μια χαρα!!!παντως οι 2 βολες που εκαμα μου εδωσαν τοση χαρα οσο να εκαμνα 10 κοντινες...από το πουθενα χωρις να εχει πουλια και να κατεβάζεις 2 σε οριακες αποστασεις είναι λυτρωση και μεγαλη ικανοποιηση...γιαυτο αγαπω αυτό το κυνηγι
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από Chris B725 »

BAIKAL TEAM έγραψε:
Chris το 7αρη είναι όπως την κοκα κολα...παει με όλα!!!! :lol: :lol: :lol:

παντως με 3-2 τσοκ και το 7αρη...αν δειτε βολες στην τσικλα μαλλον θα ανθεωρησετε πολλα εσεις οι τσικλαρηες!!!το κακο είναι το Σαββατο που εκαμα τραπεζι με τσικλες ηταν λιγο υπερβολικα χτυπημένες αλλα εδώ φταιει και το τσοκ μου...μια χαρα τις εφαγαμε παντως
:lol: :lol:

Ο λόγος που ρωτώ είναι επειδή φέτος στο ενδημικό κάποιες μέρες έσυρνα και σε τσίκλες όπου επίστευκα ότι δεν πρόκειται να σηκωστεί περδίκι... Σε έτσι εξορμήσεις με μικτό κυνήγι εσκέφτουμουν τη νούμερο να βάλω... Η αλήθεια έβαλλα 7, 7μισι...

Εδιεροτούμουν αν έπαιζες με 5 και 6 νούμερο, γιαυτό ερώτησα... ;)
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Chris B725 έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:
Chris το 7αρη είναι όπως την κοκα κολα...παει με όλα!!!! :lol: :lol: :lol:

παντως με 3-2 τσοκ και το 7αρη...αν δειτε βολες στην τσικλα μαλλον θα ανθεωρησετε πολλα εσεις οι τσικλαρηες!!!το κακο είναι το Σαββατο που εκαμα τραπεζι με τσικλες ηταν λιγο υπερβολικα χτυπημένες αλλα εδώ φταιει και το τσοκ μου...μια χαρα τις εφαγαμε παντως
:lol: :lol:

Ο λόγος που ρωτώ είναι επειδή φέτος στο ενδημικό κάποιες μέρες έσυρνα και σε τσίκλες όπου επίστευκα ότι δεν πρόκειται να σηκωστεί περδίκι... Σε έτσι εξορμήσεις με μικτό κυνήγι εσκέφτουμουν τη νούμερο να βάλω... Η αλήθεια έβαλλα 7, 7μισι...

Εδιεροτούμουν αν έπαιζες με 5 και 6 νούμερο, γιαυτό ερώτησα... ;)
Chris επειδή πρωταρχικος μου στοχος εμενα είναι η φασσα και πρωινο επειδή υπαρχουν τσικλαριες στην περιοχη ότι ησυχια και να κανω εγω δεν εχει και πολύ νοημα...οποταν στην 1 εχω 7αρη και στην άλλη 5αρη...ποτε δεν διπλοτουφεκαω σε τσικλα...αν πεσει με το 7 επεσε μετα το 5 και να την πετυχω θα μεινει κειμας...μετα τις 12 που ησυχαζει ο τοπος βαζω και στις 2 καννες 5...αλλα και με το 7αρη πολλες πρωινες που εδωσαν ευκαιρια ηρθαν κατω συκα...συνηθως πρωι είναι δεντρομενες και πετανε και χαμηλα..μετα η πιο χαμηλη που θα σου δωσει ευκαιρια είναι στα 40+ μετρα οποταν ο βαθμος δυσκολιας είναι και πολύ μεγαλος...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από kanaris »

MARIOSE έγραψε:Λεβέντες αύριο έχω ραντεβού μαζί τους κατά τις 10. Αν δεν έρτουν δεν έχει κανένα πρόβλημα, το κρασούι μας με κανένα μεζέ θα το έχουμε. ;)
Ε το ραντεβου?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από MARIOSE »

Δυστυχώς ακυρώσαμε την άδεια από τη δουλειά για λόγους υγείας αλλά το ραντεβού ανανεώθηκε για την Παρασκευή Τάσο ;)
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από kanaris »

MARIOSE έγραψε:Δυστυχώς ακυρώσαμε την άδεια από τη δουλειά για λόγους υγείας αλλά το ραντεβού ανανεώθηκε για την Παρασκευή Τάσο ;)
Παρασκευή? !
Όσοι λεν ότι τα Beretta δεν σκοτώνουν τελικά κάτι ξέρουν :lol:
Ειδικά τα νέα μοντέλα!!! Παλιομεταλλα βλέπετε! :D
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Αχερκωτης έγραψε:Εικόνα
καλα ρε ατιμε...τες άλλες γιατι εν τες βαλεις???θα σου φαν τα ποστα τα γατακια??? :lol: :lol: :lol:
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”