Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Παιδιά θα ήθελα να προτείνουμε κάποια φυσίγγια των 32 γρ. που αποδίδουν στο κυνήγι της φάσσας το καλοκαίρι.

Οι υπερβολές καμιά φορά μας οδηγούν σε αντίθετα αποτελέσματα και από προσωπική εμπειρία θα ήθελα, ειδικά μετά τις 9, ελαφριές γομώσεις που να αποδίδουν στις ψηλές θερμοκρασίες.

Όπλο Beretta Silver Pigeon S 28". Αυλοί 18.4. Choke 4-3 ή 3-2.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Vasilis-beagle
Full Member
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 10:40

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από Vasilis-beagle »

Φιλε μου βικτορι ασπρουα 32g 7.5 trap τζαι ιλιονα ζυπλαστ κατα τη γνωμη μου εν καλουες πολλα ειδικα για καλοκαιρι
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από spidis »

NOBEL CLASSICA 6, OLYMPIA SUPER TRAP 7.5
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από Sergios »

Κυνηγω και εγω με beretta 686E μολις 3εκινησει να βραζει καλα ο καιρος βαζω μεσα το δηλητηριο Victory Europa 32 gr No.6 χρωματος μπεζ και οτι καιρο κι αν κανει Ηλιονα ΖΥΠΛΑΣ....αυτα απο μενα...!!!!
Hunting Maniac
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 15:07

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από Hunting Maniac »

Rotweill tiger 32gr no 6 ήταν πολύ αποτελεσματική μετά την πρωινή υγρασία που την δοκίμασα.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Ευχαριστώ ρε παιδιά να είστε καλά! Και εγώ σκεφτόμουν την NSI Classica και την Olympia Super Trap όπως είπε ο Σέργιος. Η αμφιβολία για την Olympia Super Trap είναι στο νούμερο σκαγιού. Είναι αποδοτικό το 7.5 και σε ποιες αποστάσεις;
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από spidis »

SilverPigeonS έγραψε:Ευχαριστώ ρε παιδιά να είστε καλά! Και εγώ σκεφτόμουν την NSI Classica και την Olympia Super Trap όπως είπε ο Σέργιος. Η αμφιβολία για την Olympia Super Trap είναι στο νούμερο σκαγιού. Είναι αποδοτικό το 7.5 και σε ποιες αποστάσεις;
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΞΕΙΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 7.5, ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από kypros »

spidis έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:Ευχαριστώ ρε παιδιά να είστε καλά! Και εγώ σκεφτόμουν την NSI Classica και την Olympia Super Trap όπως είπε ο Σέργιος. Η αμφιβολία για την Olympia Super Trap είναι στο νούμερο σκαγιού. Είναι αποδοτικό το 7.5 και σε ποιες αποστάσεις;
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΞΕΙΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 7.5, ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Φιλε και η κλασσικα (αλλα προσοχη, η παλια με c7, oχι η νεα με α1)και οι σουπερ τραπ ειναι φισσιγια που χτυπουν πολυ μακρια. Αν με ρωτουσες να σου πω τις δυο καλυτερες για μεσημεριανες ψηλομενες καλοκαιρινες θα σου ελεγα αυτες.

Επισης μην υποτιματε την europa κοκκινη 30. Ειναι φοβερη σρη ζεστη
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

kypros έγραψε:
spidis έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:Ευχαριστώ ρε παιδιά να είστε καλά! Και εγώ σκεφτόμουν την NSI Classica και την Olympia Super Trap όπως είπε ο Σέργιος. Η αμφιβολία για την Olympia Super Trap είναι στο νούμερο σκαγιού. Είναι αποδοτικό το 7.5 και σε ποιες αποστάσεις;
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΞΕΙΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 7.5, ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Φιλε και η κλασσικα (αλλα προσοχη, η παλια με c7, oχι η νεα με α1)και οι σουπερ τραπ ειναι φισσιγια που χτυπουν πολυ μακρια. Αν με ρωτουσες να σου πω τις δυο καλυτερες για μεσημεριανες ψηλομενες καλοκαιρινες θα σου ελεγα αυτες.

Επισης μην υποτιματε την europa κοκκινη 30. Ειναι φοβερη σρη ζεστη
Κύπρο πως μπορούμε να ξεχωρίσουμε την παλιά πυρίτιδα από την καινούρια; Αναγράφεται στο κουτί; Και γιατί αυτή η αλλαγή στην πυρίτιδα αφού το φυσίγγιο ήταν εξαιρετικό με την C7;
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
g13marcos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 27 Αύγ 2012, 06:24

Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από g13marcos »

Εγω προσωπικα δεν βαζω πανω απο 30γρ το καλοκαιρι. Συγγεκριμενα παιζω τις Olympia minimax 28γρ


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”