Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από spidis »

master έγραψε:Η classica με τάππο είναι γνωστό ότι κατασκευάζεται με Α1. Το κακό είναι ότι άλλαξε και η classica η κανονική με αποσπώμενο πάτο και έγινε και αυτή με A1. Εγώ έχω περσινές Νο6 με πιστόνι και είναι με Α1.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΕΙΟ ΦΙΛΕ, ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΑ ΜΙΑ ΝΟΠΕΛ ΣΠΙΤ, ΓΚΡΙΖΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΝΕΦΑ. ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΥΡΙΤΙΔΑ, ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΠΕΖΑ C7.
chr34
Full Member
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 17:18

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από chr34 »

spidis έγραψε:
master έγραψε:Η classica με τάππο είναι γνωστό ότι κατασκευάζεται με Α1. Το κακό είναι ότι άλλαξε και η classica η κανονική με αποσπώμενο πάτο και έγινε και αυτή με A1. Εγώ έχω περσινές Νο6 με πιστόνι και είναι με Α1.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΕΙΟ ΦΙΛΕ, ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΑ ΜΙΑ ΝΟΠΕΛ ΣΠΙΤ, ΓΚΡΙΖΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΝΕΦΑ. ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΥΡΙΤΙΔΑ, ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΠΕΖΑ C7.
Απο όσων γνωρίζω η classica παντα ηταν γεμισμένη με C7, η Velox ηταν αυτη που ειχε αρχικά Gm3 και τωρα εχει Α1
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από LEFKIOS »

spidis έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:Ευχαριστώ ρε παιδιά να είστε καλά! Και εγώ σκεφτόμουν την NSI Classica και την Olympia Super Trap όπως είπε ο Σέργιος. Η αμφιβολία για την Olympia Super Trap είναι στο νούμερο σκαγιού. Είναι αποδοτικό το 7.5 και σε ποιες αποστάσεις;
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΞΕΙΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 7.5, ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Φίλε spidis αν οι βολές σου ειναι σε απόσταση 35-40μ περιπου, τότε το νο 7.5 ειναι το καλύτερο. Σε αυτή την απόσταση μπορεί να τρυπησει τη φάσσα και ταυτόχρονα του προκαλείς 4πλουν τραυμα με τα πολύ περισσοτερα σκαγια στο κύκλο σε σχέση με ενα νο 6 η νο5 που εχει σαφως λιγότερα. Προσεξε το ποιό κάτω και θα καταλάβεις το πλεονέκτημα του νο 7.5.
32-7.5 με 4*τσοκ στα 36μ ( 416σκΧ50%=208σκ στο κύκλο)
32-6 με 4* τσοκ στα 36μ (288σκΧ50%=144 σκ στο κύκλο)

32-5 με 4* τσοκ στα 36μ (224σκΧ50%=112 σκ στο κύκλο)
Σου επισυναπτω και το πίνακα που ισως χρειασθείς
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από spidis »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΥΚΙΕ ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ. ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΕΙΧΑ ΥΠΟΨΗ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΟ ΗΤΑΝ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΑ, ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΚΡΙΣ34, ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ C7. NA MAΣ ΠΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΟΙ ΙΔΙΟΓΩΜΟΤΕΣ.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

LEFKIOS έγραψε:
spidis έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:Ευχαριστώ ρε παιδιά να είστε καλά! Και εγώ σκεφτόμουν την NSI Classica και την Olympia Super Trap όπως είπε ο Σέργιος. Η αμφιβολία για την Olympia Super Trap είναι στο νούμερο σκαγιού. Είναι αποδοτικό το 7.5 και σε ποιες αποστάσεις;
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΞΕΙΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 7.5, ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Φίλε spidis αν οι βολές σου ειναι σε απόσταση 35-40μ περιπου, τότε το νο 7.5 ειναι το καλύτερο. Σε αυτή την απόσταση μπορεί να τρυπησει τη φάσσα και ταυτόχρονα του προκαλείς 4πλουν τραυμα με τα πολύ περισσοτερα σκαγια στο κύκλο σε σχέση με ενα νο 6 η νο5 που εχει σαφως λιγότερα. Προσεξε το ποιό κάτω και θα καταλάβεις το πλεονέκτημα του νο 7.5.
32-7.5 με 4*τσοκ στα 36μ ( 416σκΧ50%=208σκ στο κύκλο)
32-6 με 4* τσοκ στα 36μ (288σκΧ50%=144 σκ στο κύκλο)

32-5 με 4* τσοκ στα 36μ (224σκΧ50%=112 σκ στο κύκλο)
Σου επισυναπτω και το πίνακα που ισως χρειασθείς

Ευχαριστούμε φίλε Λεύκιε! Θα το δοκιμάσω το 7.5. Φέτος συμβουλεύτηκα τον πίνακα που έκανες πέρυσι και χρησιμοποίησα το νο. 7 στον ενδημικό και με άφησε πλήρως ικανοποιημένο!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

spidis έγραψε:
master έγραψε:Η classica με τάππο είναι γνωστό ότι κατασκευάζεται με Α1. Το κακό είναι ότι άλλαξε και η classica η κανονική με αποσπώμενο πάτο και έγινε και αυτή με A1. Εγώ έχω περσινές Νο6 με πιστόνι και είναι με Α1.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΕΙΟ ΦΙΛΕ, ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΑ ΜΙΑ ΝΟΠΕΛ ΣΠΙΤ, ΓΚΡΙΖΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΝΕΦΑ. ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΥΡΙΤΙΔΑ, ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΠΕΖΑ C7.
Παίδες την χρησιμοποίησε κάνεις με την καινούρια πυρίτιδα; Παρατηρήσατε διαφορές;
Κατά τα άλλα είναι οι Κυπριακές εταιρείες που αλλάζουν πυρίτιδες και μπαρούτια συνεχώς! Θα δοκιμάσω την Olympia Super Trap!!
Αν και η NSI είναι μια από τις εταιρείες που χρησιμοποιώ, και πήρα αρκετά θηράματα με αυτή, αυτά που γίνονται με τις πυρίτιδες, φυσίγγια που ενώ είχαν τρομερή επιτυχία και ζήτηση σταματάνε να παράγονται, με κάνει να μην τους έχω πλέον εμπιστοσύνη.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Η Olympia Super Trap τι μπαρουτι εχει ?
Open mind for a different view.
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

APOLLON_1 έγραψε:"πετουστα" κύπρο μου για την europa την κόκκινη και δεν με ακούνε εγώ την χρησιμοποιώ ολόχρονα και στον "περδικο" και στη φάσσα και ποτε δεν μου έκανε πρόβλημα με "κουτσοφτερα" με τίποτα κυπριακή σίγουρη λύση εδώ και πολλά χρονια

και μεστα νερα εν καλη ρε φιλε? μεστη πυρα μαλιστα :?
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από Laurona »

Ποια η γνωμη σας για starlight 32 γρ?
επεισης για rocket 29 γρ?

ευχαριστω

σε 5 αρι σκαι
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Φυσίγγια 32 γρ. για Φάσσα

Δημοσίευση από LAGOS »

Laurona έγραψε:Ποια η γνωμη σας για starlight 32 γρ?
επεισης για rocket 29 γρ?

ευχαριστω

σε 5 αρι σκαι

Starlight δεν έχω γνώμη για έτσι θερμοκρασίες γιατί δεν την δοκίμασα ποτέ καλοκαίρι. Είναι η δεύτερη μου όμως στη τζήκλα αμα φυσά-παλιοκαιρός.
Rocket 29 με χίλια. Βάρτες μέσα και μεν φοβάσε τίποτε.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”