Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από Artemis G. »

"Οι παλιοί κυνηγοί που δεν είχαν την πολυτέλεια της κατανάλωσης φυσιγγίων και πήγαιναν στο καρτέρι με δέκα φυσίγγια για να πάρουν δέκα πουλιά, δεν πυροβολούσαν ποτέ αν δεν έβλεπαν (ξεχωρίζουν) τα μάτια και τα πόδια της φάσσας. Καλό είναι να αποφεύγουμε να πυροβολήσουμε τις φάσσες στο στήθος όταν έρχονται απέναντί μας. Είναι προτιμότερο να πυροβολήσουμε τη στιγμή που μας προσπερνούν διότι τα σκάγια διαπερνούν ευκολότερα το πυκνό της πτέρωμα όταν θα τη βρουν από πίσω. "

τουτο εθκιαβασα το σε ενα αρθρο σε ενα ελληνικο site.... τελικα ? καπου εχαθηκα σε τουτο το θεμα...
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από Rai »

kypros έγραψε:Ετσι ειναι σωτο μου εγω μισο τους αργους στοχους.... Εντουτις η φασσα δεν ειναι αργο πουλι, απλα μας φενεται αργο διοτι ειναι μεγαλο. Σχεδον παντα οταν αστοχουμε σε φασσα η βολη ειναι πισω γιατι μας κοιμιζει λογο μεγεθους ενω πετα γρηγορα.

Το μυστικο με τη φασσα νομιζω ειναι η κατανομη Να ειναι αρκετα πικνη για να επιφερει τα 4,5 σκαγια που χρειαζονται.

Και δυο μυστικα που βοηθουν.
1. Το καλοκαιρι οι κατανομες ειναι πιο κλειστες και τα σκαγια διατηρουν περισσοτερο την δυναμη τουσ λογο ατμοσφαιρας. οποτε εγω χρησιμοποιω συχνα 7 αρια σκαγια και 4,2 τσιοκ για να εχω πιο μεγαλες πιθανοτητες με ικανοποιητικες κατανομες
2. Το χειμωνα κλεινω τα τσιοκ συχνα 3,2 και μεγαλωνω το σκαγι σε 6 γιατι οι κατανομες ανιγουν πιο νωρις.

Δεν ειναι τυχεο οτι καλοκαιρι επεξα πολλες φορες μεσα στο λιοπηρι φασσα με 28 γρ 7,5 σε 30 και μετρα με τσιοκ 4 η και 5 και εκαταβληθηκε ακαριαια. Ακομα και με 24 γρ νο 9 και τσιοκ κυλινδρο μου ετυχε και δεν πιστευα τη ζημια που τις εκανε.

Ενω χειμωνα με τα ιδια φυσιγγια και τσιοκ μπορει ουτε καν να φκαλει φτερα
Συμφωνώ με τον Κύπρο σε αυτά που αναφέρει και προσθέτω το γεγονός ότι το καλοκαίρι τα περισσότερα πουλιά που καρπώνονται είναι φασοπούλια και δέν θέλουν τόση γερή ντουφεκιά όση χρειάζεται τον χειμώνα.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kypros έγραψε:Ετσι ειναι σωτο μου εγω μισο τους αργους στοχους.... Εντουτις η φασσα δεν ειναι αργο πουλι, απλα μας φενεται αργο διοτι ειναι μεγαλο. Σχεδον παντα οταν αστοχουμε σε φασσα η βολη ειναι πισω γιατι μας κοιμιζει λογο μεγεθους ενω πετα γρηγορα.

Το μυστικο με τη φασσα νομιζω ειναι η κατανομη Να ειναι αρκετα πικνη για να επιφερει τα 4,5 σκαγια που χρειαζονται.

Και δυο μυστικα που βοηθουν.
1. Το καλοκαιρι οι κατανομες ειναι πιο κλειστες και τα σκαγια διατηρουν περισσοτερο την δυναμη τουσ λογο ατμοσφαιρας. οποτε εγω χρησιμοποιω συχνα 7 αρια σκαγια και 4,2 τσιοκ για να εχω πιο μεγαλες πιθανοτητες με ικανοποιητικες κατανομες
2. Το χειμωνα κλεινω τα τσιοκ συχνα 3,2 και μεγαλωνω το σκαγι σε 6 γιατι οι κατανομες ανιγουν πιο νωρις.

Δεν ειναι τυχεο οτι καλοκαιρι επεξα πολλες φορες μεσα στο λιοπηρι φασσα με 28 γρ 7,5 σε 30 και μετρα με τσιοκ 4 η και 5 και εκαταβληθηκε ακαριαια. Ακομα και με 24 γρ νο 9 και τσιοκ κυλινδρο μου ετυχε και δεν πιστευα τη ζημια που τις εκανε.

Ενω χειμωνα με τα ιδια φυσιγγια και τσιοκ μπορει ουτε καν να φκαλει φτερα
+1000......ΓΙΑ ΟΛΑ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΛΛΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΗΤΑΝ......….Μα αφού άκουσα τα σκάγια να κτυπούν πάνω της, γιατί δεν έπεσε …οι χαρτούτσιες δεν κόφκουν

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ?

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ......ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΙΣΕΤΑΙ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Η ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΑΚΑΡΙΑΙΑ Η ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟ....ΚΑΝΤΕ ΑΥΤΟ.....

ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΕΤΕ,ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑ ΜΟΝΟ... ΧΑΡΑΞΕΤΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΤΡΥΠΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ....ΟΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 4-5-6 ΣΚΑΓΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ......ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ,ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΩΤΙΚΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ Η ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ,ΛΟΓΟ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ...

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ.....ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.....ΤΟ ΕΠΑΘΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΠΑΘΕΝΑ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΜΑΘΑ..
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΒΛΕΠΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΥΣΑ,ΑΛΛΑ ΕΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΜΕΣΑ.....ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ,ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SOLON-FAIR ΤΕΑΜ την 13 Μάιος 2013, 21:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από Rai »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΑΛΛΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΗΤΑΝ......….Μα αφού άκουσα τα σκάγια να κτυπούν πάνω της, γιατί δεν έπεσε …οι χαρτούτσιες δεν κόφκουν

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ?
Μήπως η λανθασμένη εκτίμηση της απόστασης μεταξύ σιδερένιας ή γαλάζιου πουλιού κατα τους Ιταλούς και απο το beretta του 129 ? :P :?:
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Rai έγραψε:
kypros έγραψε:Ετσι ειναι σωτο μου εγω μισο τους αργους στοχους.... Εντουτις η φασσα δεν ειναι αργο πουλι, απλα μας φενεται αργο διοτι ειναι μεγαλο. Σχεδον παντα οταν αστοχουμε σε φασσα η βολη ειναι πισω γιατι μας κοιμιζει λογο μεγεθους ενω πετα γρηγορα.

Το μυστικο με τη φασσα νομιζω ειναι η κατανομη Να ειναι αρκετα πικνη για να επιφερει τα 4,5 σκαγια που χρειαζονται.

Και δυο μυστικα που βοηθουν.
1. Το καλοκαιρι οι κατανομες ειναι πιο κλειστες και τα σκαγια διατηρουν περισσοτερο την δυναμη τουσ λογο ατμοσφαιρας. οποτε εγω χρησιμοποιω συχνα 7 αρια σκαγια και 4,2 τσιοκ για να εχω πιο μεγαλες πιθανοτητες με ικανοποιητικες κατανομες
2. Το χειμωνα κλεινω τα τσιοκ συχνα 3,2 και μεγαλωνω το σκαγι σε 6 γιατι οι κατανομες ανιγουν πιο νωρις.

Δεν ειναι τυχεο οτι καλοκαιρι επεξα πολλες φορες μεσα στο λιοπηρι φασσα με 28 γρ 7,5 σε 30 και μετρα με τσιοκ 4 η και 5 και εκαταβληθηκε ακαριαια. Ακομα και με 24 γρ νο 9 και τσιοκ κυλινδρο μου ετυχε και δεν πιστευα τη ζημια που τις εκανε.

Ενω χειμωνα με τα ιδια φυσιγγια και τσιοκ μπορει ουτε καν να φκαλει φτερα
Συμφωνώ με τον Κύπρο σε αυτά που αναφέρει και προσθέτω το γεγονός ότι το καλοκαίρι τα περισσότερα πουλιά που καρπώνονται είναι φασοπούλια και δέν θέλουν τόση γερή ντουφεκιά όση χρειάζεται τον χειμώνα.
ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Rai έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΑΛΛΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΗΤΑΝ......….Μα αφού άκουσα τα σκάγια να κτυπούν πάνω της, γιατί δεν έπεσε …οι χαρτούτσιες δεν κόφκουν

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ?
Μήπως η λανθασμένη εκτίμηση της απόστασης μεταξύ σιδερένιας ή γαλάζιου πουλιού κατα τους Ιταλούς και απο το beretta του 129 ? :P :?:
για να σου λυσω και τουτην την απορεια σου... ξερω και ποσα γραμμαρια ειναι αλλα και με ποση ταχυτητα πετα ΠΡΗΝ την δω !!!! :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Το θέμα γιατί δεν πέφτουν οι φάσες και αν ακόμη ακούμε το κτύπημα των σκαγιών στα φτερά, περισσότερο απευθυνόταν για νεαρούς κυρίως κυνηγούς η κυνηγούς που δεν κυνηγούν συστηματικά , αλλα περιστασιακά το θήραμα αυτό και δεν εχουν τις εμπειρίες εκείνες που θα τους βοηθούσαν να εχουν περισσότερες επιτυχίες. Αυτά που ελέχθησαν από διάφορους φίλους είναι ορθά, εγώ όμως ήθελα να επισημάνω κυρίως την απόσταση που εκτιμούμε ότι είναι η κατάλληλη για να πυροβολήσουμε. Και επειδή η φάσα σε πλήρη διάταξη των φτερούγων της φαίνεται μεγάλο πουλί , αυτό και μόνο μας ξεγελάει και πολλές φορές πυροβολούμε εκτός βολής, κυρίως όταν η βολή είναι βασιλική. Σε αυτή την περίπτωση αν και η κατανομή μας δεν είναι και η ενδεδειγμένη (δηλ λιγότερα από 130 σκ στο κύκλο ) τότε με 70% πιθανότητα τα σκάγια θα κτυπήσουν στα φτερά που δεν έχουν σώμα για να τρυπήσουν και με 30% πιθανότητα να κτυπήσουν το τρωτό σώμα . Να τονίσω εδώ ότι τα σκάγια που ακούμε ότι κτύπού την φάσα είναι αυτά που κτυπού τα φτερα της γαλάτης και της ουράς. Τα σκαγια που κτυπουν στα φτερα του σώματος, αυτά δηλ που είναι κατω από το στήθος δεν ακούονται, απλώς μπαίνουν στο σώμα του πουλιού. :) :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ Ο ΛΕΥΚΙΟΣ :P ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΟΣ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΑΥΤΟ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΦΑΣΣΑ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΟ ΦΤΕΡΟ (ΚΑΛΑ ΤΕΝΤΟΜΕΝΟ) ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΤΕ ΜΕ 1-2 ΔΑΧΤΥΛΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΕ ΑΠΟΤΟΜΗ ΚΙΝΗΣΗ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΟΤΙ ΘΟΡΥΒΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΟΥΝ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ.....ΔΗΘΕΝ..... ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Γιατι οι φάσες δεν πέφτουν?

Δημοσίευση από LEFKIOS »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ Ο ΛΕΥΚΙΟΣ :P ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΟΣ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΑΥΤΟ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΦΑΣΣΑ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΟ ΦΤΕΡΟ (ΚΑΛΑ ΤΕΝΤΟΜΕΝΟ) ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΤΕ ΜΕ 1-2 ΔΑΧΤΥΛΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΕ ΑΠΟΤΟΜΗ ΚΙΝΗΣΗ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΟΤΙ ΘΟΡΥΒΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΟΥΝ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ.....ΔΗΘΕΝ..... ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ!!!
Ειδες αμα εισαι παλια καραβανα, ξέρεις και παραστάσεις.... ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”