ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από pai »

Εμενα αρεσκει μου να βρεχει και να κυνηγο μπορει να με δεις να βαστω και ομπρελα αλλα εν η χαρα μου να πεφτουν νερουθκια και να βλεπω τους ιχνηλατες μου να τραγουδουν το τραγουδι του λαγου :lol: :lol: :lol:[/quote]
χαχα πολυ σωστα ειναι νμζ η πιο ωραιες φασης στο κυνηγι!
dimitris savva

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από dimitris savva »

pai έγραψε:Εμενα αρεσκει μου να βρεχει και να κυνηγο μπορει να με δεις να βαστω και ομπρελα αλλα εν η χαρα μου να πεφτουν νερουθκια και να βλεπω τους ιχνηλατες μου να τραγουδουν το τραγουδι του λαγου :lol: :lol: :lol:
χαχα πολυ σωστα ειναι νμζ η πιο ωραιες φασης στο κυνηγι![/quote]
Εγραψα μηνυμα του Στελιου οτι βρεχει και θελει να ερτει κατω να παμε ενα αρρωστησει ποψε
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

dimitris savva έγραψε:
Γιατρός έγραψε:Θα σας κλείσω ραντεβού για τα πεζούνια που τα ονομάζετε σιδερένια ,rambo, σκληρή, σιιιστή
Its called pigeon hunting
Αν λέτε της γυναίκας σας αγάπη πάω για σιδερένιες χωσμένος πίσω σπό τους θάμνους από τις 4πμ μέχρι 8μμ κλείστε διπλό ραντεβού
Ε καλο εγινικες λαγοκυνηγος τωρα .(τωρα που σου γραφω βρεχει)
Είδες τι λυσσιάρης είμαι πάνω στο βουνό
Αφήνω τα φτερωτά να ανασάνουν φέτος
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από pai »

dimitris savva έγραψε:
pai έγραψε:Εμενα αρεσκει μου να βρεχει και να κυνηγο μπορει να με δεις να βαστω και ομπρελα αλλα εν η χαρα μου να πεφτουν νερουθκια και να βλεπω τους ιχνηλατες μου να τραγουδουν το τραγουδι του λαγου :lol: :lol: :lol:
χαχα πολυ σωστα ειναι νμζ η πιο ωραιες φασης στο κυνηγι!
Εγραψα μηνυμα του Στελιου οτι βρεχει και θελει να ερτει κατω να παμε ενα αρρωστησει ποψε[/quote]
χαχαχα εν να πεση μες το κρεβατι αρωστος που το μαραζι αλλα οκ εν να τους βρεξει και ποτζι να παει το γυρον του!
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Η ΗΜΕΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ....5 ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ.4 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ 1 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ.......ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑΣ!!!

ΑΝΑΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 3 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ :P ....ΤΩΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΕΣ :P
ΩΡΑΙΟΣ :P
παντως εν να μας πελλανεις που πεζεις τοσες φασσες καθε φορα :o
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε: ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΦΙΛΕ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΡΚΟΠΕΖΟΥΝΑ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΥΓΟΝΙ ΣΕ ΕΛΙΓΜΟΥΣ ΚΑΙ ΒΥΘΙΣΕΙΣ...ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ!!!

ΕΠΙΑΣΕ ΣΕ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΤΟ ΣΚΟΥΛΟΥΚΟΥΙ,ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ? :D
Ναι ρε γμτ! Έλεγα ότι τα περδίκια έχουν τις πιο εντυπωσιακές ντουφεκιές, που έχουν, αλλά οι φάσσες είναι το κάτι άλλο ρε παιδί μου! Ειδικά όταν ποκαπνίζουν από σιδερένιες γίνονται πουπουλένιες! :D
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Γιατρός έγραψε:Θα σας κλείσω ραντεβού για τα πεζούνια που τα ονομάζετε σιδερένια ,rambo, σκληρή, σιιιστή
Its called pigeon hunting
Αν λέτε της γυναίκας σας αγάπη πάω για σιδερένιες χωσμένος πίσω σπό τους θάμνους από τις 4πμ μέχρι 8μμ κλείστε διπλό ραντεβού
Φίλε δεν τίθεται έτσι θέμα. Εγώ την παίρνω μαζί μου και τις εντοπίζει από το χιλιόμετρο!! Τώρα μαθαίνει επομίσεις!!
Εικόνα
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από sotiris!129 »

LEFKIOS έγραψε: Την προηγούμενη εβδομάδα , καθημερινή πήγαμε στα τρυγόνια. Πέντε συνεχόμενες εξορμήσεις επεξα 3 τρυγόνια, ένα παρα μέρα. Διερωτάσαι αν αξίζει το κόπο να παίρνεις το πόστο από τις 0500 για να σύρεις πανω σε κανένα τρυγόνι και να κινδυνεύεις να φαεις και σιηπεθκιά από τους πολλους κυνηγούς που ηταν γυρο σου. Παραθέτω και μερικες φωτογραφίες για να προσθέσουμε λίγο χρώμα στο κείμενο.
Τελος και για μενα το Κυνηγι φασσας/τρυγονιου 2013 αποτελεσμα 11 εξωρμησεων μαζι με της καθημερινες στα παραθαλασσια !
4 Εξωρμησεις για φασσες
3 εξωρμησεις προινες για τρυγωνια παραθαλασσια
4 εξωρμησεις ηταν απο 1-2 ωρες απογευμα μετα την δουλεια για βολτα !
Αποτελεσμα στα παραθαλασσια ... διερωταμαι και εγω αν αξιζε τον κοπο να τρωω 20-30 ευρο πεζινα για να συρω πανω σε κανενα τρυγονι και να ανεχομαι τον καθε αδεξιο και αχρηστο κυνηγο που υπαρχει σε τουτο το τοπο !
anws μεσο ορο 1.1/2 πουλια + 1 καρακαξα ανα εξωρμηση .
καιρος για εκπαιδευτικα και κυνηγι απο τον Νοεμβριο πλεων για κοτες μπας και η τυχη μας χαμογελασει εκει !
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από Savvas »

Όπως που να ωρίμασες απότομα :roll:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Savvas την 18 Σεπ 2013, 14:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2013

Δημοσίευση από marinos.a »

Savvas έγραψε:Όπως που να ορίμασες απότομα :roll:
Έπιασε δουλεια γιε μου, έπιασε δουλεια.

Δεν ξέρεις που λαλούν 'αργια μήτηρ πάσης κακίας' ? Εκόπηκεν το κακο :lol:
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”