Πόστα!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Πόστα!!

Δημοσίευση από Artemis G. »

Miroku Mk-10 έγραψε:Διαφαίνεται για πολλοστή φορά ότι κάποιοι δεν κάνουν σωστά τη δουλεία τους. Όμως δημιουργείται εκ μέρους όλων των υπόλοιπων κυνηγών μια δυσπιστία προς την υπηρεσία Θήρας, αστυνομία κ.τ.λ. Παρόλα αυτά σε πάμπολες φορές οι καημένοι οι θηροφύλακες ενώ κάνουν τέλεια τη δουλειά τους και πιάνουν κάποιους, βλέπουν τους καρπούς των προσπαθειών τους να τινάζονται στον αέρα διότι παίρνουν κάποιοι μεγάλοι "καρχαρίες" τηλέφωνο και δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα. Στο τέλος της ημέρας η απογοήτευση από των θηροφυλάκων είναι τέτοια που δε θέλουν να ασχολούνται. Πιάνουν κάποια "εξιλαστήρια θήματατα" π.χ κανένα γέρο που έπιασε κανένα μελισσοφάγο, κανένα 18χρονο που δεν έβαλε άδεια ακόμη, ενώ τους μεγάλους λαθροθήρες- επειδή ξέρουν ότι έχουν πλάτες αποφεύγουν να τους πιάσουν.(για να μη δεχτούν και επίπληξη ότι δεν έκαναν σωστά τη δουλειά τους). Αυτά τα λέω εκ πείρας και επειδή ήμουν και σε κυνηγετικό σύλλογο και είδαν κάποια πράγματα τα εν ολίγοις "τυφλά" μου μάτια.


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΤΕ ΕΜΕΝΑ... ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΦΥΣΙΚΑ , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΙΞΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ , ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΕΣ.
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”