Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Απάντηση
Γιατρός

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από Γιατρός »

Ευχαριστώ τον Γιώργο που μου εμπιστεύτηκε τα πόστα του σήμερα
Περάσαμε καλά 8-)
sotiris!129

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από sotiris!129 »

σημερα κατα τες 10-11 το προι μες σε 40 βαθμους κελσιου ειπα να αλαξω λιο τοπο που τα φιλικουτουνια να παω σε ενα νερο να δω αν εχει κανενα τρυωνι...1000 μετρα ηταν να παω πιο κατω αλλα επιδη ηταν πολλα πυρα ειπα να παω με το αυτοκινητο, ξαφνικα βλεπω μεσα σε ενα χωραφι μιαν αλουπα τερας να διασταβλονει το χωραφι, σταματω γλιορα γιατι ηθελα να της δειξω τες victory 35 gr no5 να μου πει την κοφκουν αλλα οσπου να στισω το οπλο εβουρισεν ζε εμπεικε μες την τρυπα της γαμωτα! ηταν μια Ελια τεραστια που εσκαψεν που ουλες τες μερκες μες τες ριζες της! επαιζα το κουδουνι καμποσην ωραν μπας και μου ανοιξει αλλα τιποτε ηταν ακαταδεχτη :evil:
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από virtualgreek »

louisll έγραψε:Ευχαριστώ τον Γιώργο που μου εμπιστεύτηκε τα πόστα του σήμερα
Περάσαμε καλά 8-)
Συναδελφοσύνη στο μεγαλείο της...

Μπράβο παιδιά!

Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από marinos.a »

τη περασμένη Κυριακή μια φασσα και τούτη ενα Τρυγόνι και μια Φασσα.

Εικόνα
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από Nikos »

Καλημέρα σας

Ο χθεσινος απολογισμός...
Το πρωί όπωε τα έβαλα, ευκαλα τα...
Το απόγευμα 1 αρκοπέζουνο και 1 τρυγώνι.... Επρεπε , να πιάσω ακόμα ενα αρκοπέζουνο αλλα που την σιασιούρα μου εκαμα του ενα μεγάλο καλλίτζι και ακομα ενα που φάνηκε οτι το χτύπησαν και οι δυο τουφεκιές αλλα συνέχισε την πορεία του αλακατιστό, ισως λίγο τα φυσιγγια , ισως δεν το κτύπησα καλά, δεν ξερω!! είδα όμως τις τουφεκιές να χτυπάνε πάνω του και να του βγάλουν αρκετά φτερά...Υγεία!! τζινο που μαραζώνω είναι ότι θα γίνει τροφή για τα κορακοειδή και τους αλουπούς γιατί όπως πήγαινε μαλλον εκει που θα κάτσει θα ψοφήσει....


Νίκος Α.
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από ALEXIS »

2 ΟΠΛΑ
4 ΦΑΣΣΕΣ
2 ΦΙΛΙΚΟΥΤΟΥΝΙΑ
5 ΚΑΤΣΙΚΟΥΤΑΛΟΥΣ
ΚΑΙ
ΔΩΡΕΑΝ ΜΑΥΡΙΣΜΑ
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από 'petros' »

Ως τις 8.30 2 ατομα 2 φασσες
1 λαγο το πρωι στο δρομο και εκλεισαμε ραντεβου σε 2 μηνες και 9 μερες να βρεθουμε στο ιδιο σημειο πανω απο το δρομο μες τις μερσινιες(περκει εν μας στησει :lol: ) και μετα Πλατανια για σουβλα και χαλαρωση
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από marios10 »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΜ..ΧΤΕΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΙΛΙΚΟΥ ΜΕΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 1 ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΛΙΚΩΜΑ ΑΛΛΗΣ ΦΑΣΣΑΣ ΠΟΥ ΕΝΑ ΚΑΜΩ ΤΖΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΧΙΑΣΩ...ΕΝΑ ΤΟ ΧΩΡΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΜ....ΜΕΤΑ ΕΠΙΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΟ ΠΑΡΑΛΙΑΚΑ ΑΛΛΑΑ ΕΝ ΙΔΑΜΕ ΙΧΝΟΣ ΤΡΙΟΝΙΟΥΥ.....
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
g13marcos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 27 Αύγ 2012, 06:24

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από g13marcos »

Γεια σας και απο μενα

Χθες 2 φασσες εφαγαν και τις 2 ντουφεκκιες πολλα φτερα και επεσαν καμια 100μετρα μακρια. Αν τεσ ηβρετε εσειες ηβρατες και εγω.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΦΟΥ ΕΠΕΣΕ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ.....ΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΑΣ!!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”