ποτε ξεκινα ι φασσα

Απάντηση
sotiris!129

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ηταν μια πρωτη κυριακη της φασας περνουν με ενα τοπο κατι γνοστοι και λαλουν μου σταθου ζιαμε...
πρην καλα καλα ξυμεροσει ακουο σιπεθκιες πουπισω μου, γυριζω και βλεπω την φασα να ερκετε ραμα πανω μου 10-15 μετρα υψος γυριζω το οπλο μπαμ παει, σιμαθκιαζω καλα πισκαλιο της αλο μιαν εκαμα την πατσιαουρι αλλα εφτασε ζε ερεξε τι καρα ζε επεσε λιο μακρια
περνα κανενα 35λεπτο και αφου δεν μου κοντεψε αλλο πουλι αποφασιζω να παω βουριτος να την πιαω ζε να στραφω πισο οσο πιο γλιορα γινεται για να μεν την φαν οι λιμπουροι η καμια ποντικα...
υπολογιζω που επεσε και ξεκεινω βουρος να κατεβενω την καρα αμπα ζε ρεξει καμια φασα που το ποστο μου ζε χασω την! σαν εβουρουν και επια να ρεξω που μεσα στην μεση 2 δεντρον βλεπω μιαν φινα να εξεχει η κελε της μεσα στο μονοπατι μπροστα μου στα 2 μετρα... τραβω χιροφρενο εξερογυριζα για να μεν την πατισω :lol: αλλο λιο να κατουρισω πανω μου ηταν ενα τερας! γυριζω αμεσος πισω ξομακριζω 4-5 μετρα αλλα επιδη ηταν τα χωρτα εν την εβλεπα πιον συρνω της μιαν σιπεθκια και φεφκω με φασα επιασα με τιποτε εβουρουν να φκω πανω ζε ε8ορουν πισω μου αντι μπροστα μου :lol: :lol: !
πιανω τηλεφωνο τον αθρωπο που με επειρε και λαλο του εγω αν δεν ερτεις εν παω να πιαω τι φασα :lol:
στο τελος 1 ωρα μετα εκατεβικα σιγα σιγα επογυρισα τον τοπο ζινο, επια την φασα και εστραφικα πισω αλλα οσπου να την εβρω ετρεμαν τα ποθκια μου :lol:
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από kanaris »

ζε-μεεεε :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από admin »

΄Σωτήρι παλιά έτσι ήμουν και εγώ με τα φίδια έβλεπα κουφή ετρέμαν τα πόθκια μου, αλλά μετά εγνώρισα τον Γιαννή με τις κουφάες και έφκαλε μου τον φό μου :D Σοβαρά τωρά άμμα σου εξηγήσει κάποια πράματα και μιαν αλλη μιαν δεις κάποια πράματα δέν παύεις να τις φοβάσαι αλλά είσαι πολύ πιο ήρεμος. Αυτή η ηρεμάι με βοήθησε να γλιτώσω δύο φορές τον σκύλο μου . Την μια φορά ήταν πουπάνω της και ήξερα τι να κάνω να μην αντιδράσει το φίδι και να φύγει ο σκύλος. Την άλλη ακόμη λίγο να την πατήσω αλλά όταν την είδα έγκαιρα έπραξα ανάλογα ;) Ακόμη και φίδια και άλλου τύπου καουφάες . Συγκεκριμένα μια μέρα πέρσι κρατούσε μαλαή έντονη ο σκύλος σε μιαν πλευρά ενός βουνού είμουν κυριολεκτικα΄με το δάκτυλο στην σκανδάλι. Βλέπω ένα δρόπη να φκαίνει απο το μαζούι δίπλα απο τον σκύλο και αν απομακρύνεται. Επειδή τον αναγνώρισα αμέσος και ήξερα ότι είναι άκακος άφησα τον σκύλο να δουλεύεις χωρίς να τον ενοχλήσω, υπο άλλες συνθήκες θα την επαιζα και θα σαντάνονα και τον σκύλο
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Nikos »

admin έγραψε:΄Σωτήρι παλιά έτσι ήμουν και εγώ με τα φίδια έβλεπα κουφή ετρέμαν τα πόθκια μου, αλλά μετά εγνώρισα τον Γιαννή με τις κουφάες και έφκαλε μου τον φό μου :D Σοβαρά τωρά άμμα σου εξηγήσει κάποια πράματα και μιαν αλλη μιαν δεις κάποια πράματα δέν παύεις να τις φοβάσαι αλλά είσαι πολύ πιο ήρεμος. Αυτή η ηρεμάι με βοήθησε να γλιτώσω δύο φορές τον σκύλο μου . Την μια φορά ήταν πουπάνω της και ήξερα τι να κάνω να μην αντιδράσει το φίδι και να φύγει ο σκύλος. Την άλλη ακόμη λίγο να την πατήσω αλλά όταν την είδα έγκαιρα έπραξα ανάλογα ;) Ακόμη και φίδια και άλλου τύπου καουφάες . Συγκεκριμένα μια μέρα πέρσι κρατούσε μαλαή έντονη ο σκύλος σε μιαν πλευρά ενός βουνού είμουν κυριολεκτικα΄με το δάκτυλο στην σκανδάλι. Βλέπω ένα δρόπη να φκαίνει απο το μαζούι δίπλα απο τον σκύλο και αν απομακρύνεται. Επειδή τον αναγνώρισα αμέσος και ήξερα ότι είναι άκακος άφησα τον σκύλο να δουλεύεις χωρίς να τον ενοχλήσω, υπο άλλες συνθήκες θα την επαιζα και θα σαντάνονα και τον σκύλο
Καλημέρα σας

Φίλε Άριστε αφού ο φίλος ο Γιάννης είναι γνώστης με την συμπεριφορά των ερπετών και βοήθησε εσενα να αντιδράς ήρεμα,θα ηταν μια ωραία ιδέα να κυκλοφορησουν κάποιες πληροφορίες και για εμας που δεν γνωρίσαμε τον φίλο απο κοντά.
Ενα τοπικ που να βοηθήσει όλους μας να αντιδρούμε σωστά σε περίπτωση συναντησης μας με τα επικίνδυνα ερπετά του τόπου μας.Η σωστή και έγκαιρη αντιδραση του όποιδήποτε απο εμας μπορεί να σώσει την ζωή κάποιου άλλου συνάδελφου ή την ζωη του σκύλου μας.

Ευχαριστώ
Νίκος Α
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από admin »

Αγαπητέ φίλε έχουμε κάνει 5 dvd με τον Γιάννη τα οποία κυκλοφόρισαν με τα περιοδικά και 3 άρθρα απι αυτού του θέματος μέχρι τώρα
Προσέχουμε...για να έχουμε
sotiris!129

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

admin έγραψε:Αγαπητέ φίλε έχουμε κάνει 5 dvd με τον Γιάννη τα οποία κυκλοφόρισαν με τα περιοδικά και 3 άρθρα απι αυτού του θέματος μέχρι τώρα
και 10 συναντισης :D που κουβαλα το κοπελουι τες κουφαες του
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Nikos »

Ναι Αριστε μ

το εγώ το γνωρίζω και τα είδα, και τα διαβασα.
Ισως όμως οι περισσότεροι όχι γι¨αυτο το ανάφερα.
Οσο για της συναντήσεις φιλε Σωτήρη δυστυχώς δεν κατάφερα να παραστώ σε κάποια λόγω υποχρεώσεων.

Ευχαριστώ
Νίκος Α.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”