ποτε ξεκινα ι φασσα

Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από kypros »

Ρε σωτηρη γραφε μας καινουριες ιστοριες οι τζινες που μας εξαναπες! :D
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
sotiris!129

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αφου ρε Κυπρο 3ερεις ουλες τες Ιστοριες εσυ οποτε παμε εφεδροι εν ζε εχει αλλι κουβεντα αρα ουλες ξερεις τες εσυ! :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Nikos »

Καλημέρα σας

Σώτο μου τουτο που λαλείς ετυχε να το καμω κι εγώ ουκ ολίγες φορές.
Και επειδή ξέρω "τα χουγια" και κάθε παρέα που πάμε κυνήγι, χειριζομαΙ τους αναλόγως! :lol: :lol:

Νίκος Α
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Παιδια εχετε δικαιο οτι πολλες φορες λαλουμε καλυτερα να ειμαι μονος μου παρα να εχω τες ιδιοτροπιες του καθε ενως η και στο να παρασιρομαι να πιαννω την κουβεντα,αλλα το μονος στο κυνηγι για μενα δεν ειναι σωστο για θεμα ασφαλειας,δεν ξερεις ποτε τι θα σου τιχει ,ετσι καλυτερα με παρεα και πιο λιγα θηραματα παρα μονος και να ρισκαρεις,επισεις εχει ατομα που εχουν το ιδιο σκουλουτζι με εμας βρισκουμε ενα τετιο παρεα και παμε μαζι δεν νομιζω να μεν εχει αλλους :lol:
sotiris!129

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

KINIGOSS έγραψε:Παιδια εχετε δικαιο οτι πολλες φορες λαλουμε καλυτερα να ειμαι μονος μου παρα να εχω τες ιδιοτροπιες του καθε ενως η και στο να παρασιρομαι να πιαννω την κουβεντα,αλλα το μονος στο κυνηγι για μενα δεν ειναι σωστο για θεμα ασφαλειας,δεν ξερεις ποτε τι θα σου τιχει ,ετσι καλυτερα με παρεα και πιο λιγα θηραματα παρα μονος και να ρισκαρεις,επισεις εχει ατομα που εχουν το ιδιο σκουλουτζι με εμας βρισκουμε ενα τετιο παρεα και παμε μαζι δεν νομιζω να μεν εχει αλλους :lol:
Συγουρα ειναι ενα θεμα αλλα να σε υπενθιμισω οτι τωρα με τα κυνητα μπορεις να πιασεις ενα τηλεφωνο να σωθεις!
στην Κυπρο που ζουμε που εν μια σταγονα τοπος εν λιο δυσκολο να παεις κυνηγι και να μεν εχει αλους ζιαμε αν φωναξεις 1 βοηθεια να ποταβριστει 1ς... ατε εκατραζιλισα που ενα γκρεμο ζεδοκα κατω εν να ψιχομαχο 1 μερα - 2μερες εν να σικοσουν 1 ελικοπτερο εν να εβρουν το αυτοκινητο στην αρκι που φενζιαζει ζε μετα εν να με εβρουν που να παει :lol:
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εν μπορω να καθουμαι εσσω να ακουω ιστοριες τζιαι να θωρω ετσι φωτογραφιες!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Laurona »

Breda Pegaso έγραψε:Εν μπορω να καθουμαι εσσω να ακουω ιστοριες τζιαι να θωρω ετσι φωτογραφιες!

Εχεις δυο επιλογες καλο, η να μεν καθεσε εσσω, η να μεν ακουεις τες ιστοριες :lol: Διαλεξε :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Aφου αρεσκουν μου οι ιστοριες! :lol:

Ατε ρε Σωτηρη ή αλλο κανενας πειτε καμια καλοτζιαιρινη με φασσες ή τρυωνια να δουμε ηντα που να γινει!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Laurona »

Μολις ειχα φκαλει αδεια και μαθαινα το Μ1, που ακομα ηταν στες δοξες του :D

Ειχα παει εφεδρος, αφηκαν μας νωρις και ειπα να παω κανενα γυρω πριν παω δουλεια.

Την Κυριακη ειχα παρατηρησει και πολλα πουλλουθκια, οποταν εν με εκανεν επηρα και το οπλο επηρα και το φλομπερ ( του πατερα μου) και επια στο ποστο μου για τρυγωνια.

Αφηκα το οπλο και εκρατουν το φλομπερ, εφτηχως που εν ειχεν ψισιην οξα ηταν να με περιπαιζουν ακομα αλλα ατε, μιτσις τζιε καυλ......... τι περιμενεις. :D

Ξαφνικα ενα τρυωνουι, τραβερσα, να παενει με σιλια.......ωσπου να μου περασει το ξιππασμα, να ξαπολησω το φλομπερ, να πιασω οπλο και να επωμισω...ηταν στα 40 μετρα και παενε........μπαμ με την αριστερη......ετω κατω.......εκαμα και 1 λεπτο να πιστεψω οτι εππεσεν.

Πεε..ακουσεν με το τραχωνιν ουλλο :lol:

Επιατο , επια και το φλομπερ και το οπλο και βουρ για δουλεια :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

:)

Εγω ειδα κυνηγο στις φασσες που εκραταν 2 οπλα. Τζιαι ελαλεν ενα για κοντα τζιαι ενα για μακρια! :lol:
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”