ποτε ξεκινα ι φασσα

Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Laurona »

Ε ατε καλο να σας ξουρκασω λιον τους μαναικους της σιδηρας κυριας :)

Σαν το τρυωνι και το ορτυκι εν εχει στο καλοκαιρινο κυνηγι.Φασσα και πελλαρες :lol: :lol:

Ωπα ρεεε....
Καλα... καλα...μεν συρνετε αλλο , πειραζω σας :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από marinos.a »

εγώ δεν είμαι μανιακός της σιδηράς κυρίας (εύστοχο).

Απλά επεθύμησα το κυνήγι.

Και το ορτύκι αμα ειναι με συνοδεία σκυλιού φερμας προτιμώ το ΔΑΓΚΩΤΟ
Si vis pacem, para bellum
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από KINIGOSS »

ουτε εγω ειμαι φανατικος της φασσας αλλα ουτε και του τριγωνιου στα παραλια
η φασσα θελει πολλη τιχη γιατι οπως ειπαν οι φιλοι πιο πανω μπορει να βρεις πουλια και καλα ποστα και την μερα του κυνηγιου καπιοι να σου τα χαλασουν ολα,η λυση που βρικα εγω ειναι το χαλαρα παω καπου που δεν εχει και πολλα πραματα και αν παιξω επεξα ηδεμη υγειαν!
το τριγωνι στα παραλια τον τελευτεο καιρο πιαννει πολλη κινηση και πολλοι επιτιδιοι ριχνουν ειδικα το πρωι χαμηλα (οταν κυνηγας σε τοπους με τερατσιες ειναι κυνδινος θανατος πλεον,κανουν τα δεντρομενα με προβολεα και ενα σορο μλκιες
το ορτικακι με σκυλλο φερμας ειναι οτι καλυτερο αλλα εμαθαν ολοι τα μιχανακια πλεον και ολοι θελουν 60-70 πουλια για να χορτασουν :twisted: ετσι εστραωσαμεν και αυτο το κυνηγι διστυχος.
η λυση μου εμενα ειναι χαλαρα καπου μακρια απο ολους ειτε ποστο ειτε ορτυκι με τον σκυλλο μου και οτι καμω ,στο τελος της ημερας δεν ειναι η ποσοτητα αλλα η ποιοτητα και να περναμε καλα!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Laurona »

marinos.a έγραψε:εγώ δεν είμαι μανιακός της σιδηράς κυρίας (εύστοχο).

Απλά επεθύμησα το κυνήγι.

Και το ορτύκι αμα ειναι με συνοδεία σκυλιού φερμας προτιμώ το ΔΑΓΚΩΤΟ
Ωσπου να σπασει το σφραγισμα λαλω σου :lol: Μαζι σου 1000 :D χρονια
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
sotiris!129

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε Laurona ετυχε πρην 2 χρονια 1 κυριακη της φασας να με παρουν σε 1 περασμα ποστο, πουλια πολλα οπως και κυνηγους ομως, με αποτελεσμα να πιασω 5 πουλια ειμουν πολλη ευχαριστιμενος οχι γιατι το 5 ειναι καλος αριθμος αλλα γιατι εφανικα τυχερος και εκαταφεραν να περασουν ως το ποστο μου ζινα τα πουλια!
ειδα ομως απο μακρια και με εκπληξη 1 ποστο 2 βουνα πιο κατω οτι εφκεναν που ζιαμε τα πουλια και δεν ειχε ουτε 1 κυνηγο να τα παιξει και ολοι στεκονταν στο βουνο που ειμουν εγω,
ετσι χωρις αναγνωριση χωρις τιποτα την επομενη χρονια εστο και αν ειχα ποστο για τριγονια ελεγμενο περιπιιμενο εγκεκριμενο που το ΓΕΦ αποφασισα να παω εκει στες φασες και να αφισω τα τριγονια :D
ετσι και εγινε, εσυκοστικα η ωρα 12 την νυχτα ΜΟΝΟΣ μου επια ζιαμε , εφκικα πανω στην μουτι του βουνου εστα8ικα 1 τοπο που εφανταζουμουν οτι εν να εφκεναν τα πουλια που ζιαμε , κανενας να μεν εμπορουσε να μπει μπροστα μου γιατι ειχε γκρεμο στα 20 μετρα απο μενα και περιμενα...
αποτελεσμα τα πουλια πραγματι περνουσαν απο εκει! και παλε ολοι οι κυνηγοι ηταν 2 βουνα πισω μου αδικα εσικοστικα που τες 12 ειμουν σε 1 βουνο μονος μου :lol: εκαμα 5 καλιζια ομως πιντομενα! την πρωτη φασα που επεξα ηταν κουτσοφτερη εδοκε που τον γκρεμο κατω εχασα την, στο τελος επιασα μονο 2 αλλα ειμουν υπερ ευχαριστημενος γιατι ανακαληψα το δικο μου ποστο!
την επομενη κυριακη παω στο ποστο μου η ωρα 4 ειχε αλους 2 κυνηγους :lol:
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Breda Pegaso έγραψε:Φιλοι μου αν και δεν ειμαι απο αυτους τους original φασσαριδες πιστευω το πραγματικο φασσοκυνηγι γινεται μετα την 1η εξορμηση του καλοκαιριου απο ψαγμενους κυνηγους και σε τοπους μυστικους αλλα και σε γνωστους τοπους. Ειναι οπως στο ενδημικο που μετα τις πρωτες 3-4 εξορμησεις οι περιστασιακοι κυνηγοι καθουνται εσσω τους.
Αυτο το φασσοκυνηγι ειναι ΑΠΟΛΑΥΣΗ. Και επισης μπορει να γινει και μεσα στο ενδημικο και στην τζιηκλα.
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ..ΦΙΛΕ
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
sotiris!129

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

το καλητερο ειναι να παεις μονος σου!
ετσι εκαταλαβα εγω :D γιατι αμαν βαρεθω φεφκο που το ποστο μου παω στον αλλο παρεα που επιαμε μαζι ζε οπως παντα μολις ταραξεις που το ποστο σου αρκεφκουν ζε περνουν τα πουλια που ζιαμε!
ενο μονος σου παεις ζιαμε κατα τες 1-2 την νυχτα οσπου να καμεις το ποστο σου, να παιξεις κανενα PSP η να πεσεις να ζυμιθεις λιο στο ποστο σου οσπου να ξυμεροσει ζε μετα που να αρκεψουν να ρεσουν ποσκολιεσε οσπου αντεξεις αντεξες!
αμαν παρεις αλλο μαζι σου μπορει να βαρεθει πιο γλιορα ζινος να αρκεψει να μουρμουρα να φιετε, να τον πιανει η γαινεκα τηλεγωνο πως θελει να παει θαλασσα ζε να σου μουρμουρα παλε...
γιαυτο μονος σου και παλε μονος σου :D
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

εγω παιδεια παω 20 λεπτα πρην ξημεροση και ειμαι εγω και αλλο 5-6 κυνιγη σε αποσταση 2 χιλιομετρα αλλα οπως ειπαν και πιο πανω ειναι περιοχη που δεν παει κοσμος και πρεπει να ξερεις και που θα πας
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από Nikos »

sotiris!129 έγραψε:το καλητερο ειναι να παεις μονος σου!
ετσι εκαταλαβα εγω :D γιατι αμαν βαρεθω φεφκο που το ποστο μου παω στον αλλο παρεα που επιαμε μαζι ζε οπως παντα μολις ταραξεις που το ποστο σου αρκεφκουν ζε περνουν τα πουλια που ζιαμε!
ενο μονος σου παεις ζιαμε κατα τες 1-2 την νυχτα οσπου να καμεις το ποστο σου, να παιξεις κανενα PSP η να πεσεις να ζυμιθεις λιο στο ποστο σου οσπου να ξυμεροσει ζε μετα που να αρκεψουν να ρεσουν ποσκολιεσε οσπου αντεξεις αντεξες!
αμαν παρεις αλλο μαζι σου μπορει να βαρεθει πιο γλιορα ζινος να αρκεψει να μουρμουρα να φιετε, να τον πιανει η γαινεκα τηλεγωνο πως θελει να παει θαλασσα ζε να σου μουρμουρα παλε...
γιαυτο μονος σου και παλε μονος σου :D
:lol: :lol: :lol:
Σωτο μου για να μιλας έτσι αλοπως επαθες την καμιά φορά και που τοτε ειπες κανεί!!
sotiris!129

Re: ποτε ξεκινα ι φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ετσι ενει ρε Νικο μου εν ζε εχουν ουλοι τες ιδιες καβ...ες με τον καθενα μας, οι πως εν κακο αλλα καλιτερα μονος σου με σε πιρασμο μπενεις να παεις στο ποστο του αλλου για παρεα με τιποτε!
ποσες φορες μου ετυχε να φεφκει η παρεα που το κυνηγι να ερκουμαστε σπιτι παπαγαλοι ζε να μεν το χονεφκω και να στρεφουμε πισω μονος μου :lol: καλα νασε!
την αλλη την φορα πρην 3 χρονια εξαναγραψα πιο παλια την ιστορια που ειχε 2 κοπελια με το μιχανουι επαιζαν ζικλες τελευτεα τεταρτι του λαου και επαιξα τον λαο μεσα στην μεση τους,,, ε ζινη την μερα ειμασταν κορνο με την παρεα μου και κυνηγουσαμε, ειμασταν παπαγαλοι και λαλο τους εν να παω στην Α περιοχη εν να ερτετε? οχι εν να παμε εσσο, εν εχει τιποτε ζιαμε!!! και εφιαν αφικαν με μονο μου και επιαν σπιτι οι παρεες και οσπου να παν επια τους τηλ ρε επαιξα τον :lol: και επια 30 λεπτα πιο μετα που ζινους σπιτι :D
Υ.Π : ειμαι και λιο τυχερος πας το κυνηγι μου η αληθκεια να λεγεται!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”