ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Sergios έγραψε:Εγώ φίλε Σπύρο μόλις ήρθε το Miroku ημέρα Πέμπτη έγραψα το Παρασκευή και επια πρώτη Κυριακή του ενδημικού στις φάσσες με φυσίγγια τα οποία παίζω και έπεζα με όλα μου τα όπλα ήρθαν 17 πουλιά έχασα τες 2 και έπιασα 13 στο χέρι μια χαρά.....Εγώ είμαι περισσότερο άρρωστος στα όπλα παρα στα φυσίγγια έτσι Κύπρο μου???? :) Και να μην κοφκουν τα φυσίγγια μου την συγκεκριμένη μέρα επειδή έμαθα τα (φυσίγγια ψυχολογίας που λέμε) έτσι δεν ρισκάρω να δοκιμάσω άλλα γιατί με την πρώτη αποτυχία δεν το ξαναπαίζω....Υπάρχουν και περιπτώσεις που παιζεις γραμμάρια κόντρα στον καιρό και εν καλύτερα παρά τα φυσίγια που του ταιριάζουν π.χ συρνω στην ζέστη 30γρ στον αερα 31γρ κι όμως στον αέρα μου δουλεύουν τα 30γρ καλύτερα.....

τωρά για τις δοκιμές που κάνατε και κάνετε δεν καταλάβω ακόμα ποιο είναι το πρόβλημα άμαν εννεν που την πούγκα μας αν θέλετε σύρνετε κάσιες....ένας σωστός κυνηγός είναι και αυτόματα κύριος του εαυτού του....αν πάτε να πέσετε σε λάκκο δεν σημαίνει ότι θα πέσουμε κι εμείς.....συνεχίστε ανενοιας φίλοι μου το έργο σας.......αν δεν ηταν κι αυτά δεν θα υπήρχε το φορουμ......Ούτε θα ξεραμε προσωπικά ο ένας τον άλλο.....Η μάθηση ποτέ δεν έβλαψε κανέναν εκείνος που δεν θέλεισε να μάθει όμως έμεινε στάσιμος και τούβλο απελέκητο.....ας παίζουν με εμπροσθογεμή :lol:
Σέργιε μου, στις δοκιμές που αναφέρομαι είναι για να επιβεβαιώσω ότι τα φυσίγγια που έχω δουλεύουν και με το νέο όπλο, προτιμώ αν έχω ώρα με τον Λεύκιο τουλάχιστον να τα δοκιμάσω πρώτα στο χαρτί παρά να πάω στο κυνήγι και να ελπίζω ότι είναι εντάξει. Εκτός αυτού υπολογίζω και εκπαίδευση για εξοικείωση με το όπλο. Επωμίσεις, ππούλες και τα συναφή. :D
MARIOSE έγραψε: Παίρνεις τα και τα 2 και ρίχνεις πρώτα καμιά 20 φυσίγγια με το παλιό για να κρεμμάσεις καμμιά 10 φάσσες και μετά πιάνεις το καινούριο για να ρίξεις ακόμα κανένα πακέτο να το συνηθίσεις ;) ;)
Είδες αισιοδοξία φίλε? :mrgreen:
Έμπηκε μου τζιαι η ιδέα να δοκιμάσω 3-2 στην φάσσα τωρά άρα με το παλιό όπλο αν θα το δοκιμάσω. :)

Ανακατεμένος ο ερχόμενος :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Sergios »

Εκαταλαβες το νόημα της απάντησης μου Σπύρο εγώ είμαι μαζί σου διαβάζω τους πειραματισμούς σου και τους προβληματισμούς σου επίσης όλων των φίλων που με πειράματα στοιχεία και παραδείγματα αποδεικνύουν του λόγου το αληθές....οτι είναι χρήσιμο πρέπει ο καθένας μας να απορροφά για δικούς του σκοπούς.....όποιος μας σύρνει πετρούα εννα βουρούμε να την συνάξουμε?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Sergios έγραψε:Εκαταλαβες το νόημα της απάντησης μου Σπύρο εγώ είμαι μαζί σου διαβάζω τους πειραματισμούς σου και τους προβληματισμούς σου επίσης όλων των φίλων που με πειράματα στοιχεία και παραδείγματα αποδεικνύουν του λόγου το αληθές....οτι είναι χρήσιμο πρέπει ο καθένας μας να απορροφά για δικούς του σκοπούς.....όποιος μας σύρνει πετρούα εννα βουρούμε να την συνάξουμε?
Εννοείται Σέργιε μου, ο καθένας κρίνει και πράττει ανάλογα. :)
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από admin »

Για τους φίλους μου του Φασσάρηδες μερικές φρέσκιες να ανοίξει η όρεξη σας! Εγώ δυστηχώς 17 θα είμαι εξωτερικό
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

admin έγραψε:Για τους φίλους μου του Φασσάρηδες μερικές φρέσκιες να ανοίξει η όρεξη σας! Εγώ δυστηχώς 17 θα είμαι εξωτερικό
Όσοι δεν τις θωρούν όρομα, θα τους κάμεις να ξεκινήσουν που τα πόψε. :lol:

Άκου τζιαι τον Σέργιο να μας θυμίζει πόσες τζιαι πόψε :D
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Pathfinder »

admin έγραψε:Για τους φίλους μου του Φασσάρηδες μερικές φρέσκιες να ανοίξει η όρεξη σας! Εγώ δυστηχώς 17 θα είμαι εξωτερικό
Ευτυχως που να λειπεις να παιξουμε και εμεις καμια δηλαδη ;):) Υπεροχες οι φωτογραφιες!!!
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Pathfinder έγραψε:
admin έγραψε:Για τους φίλους μου του Φασσάρηδες μερικές φρέσκιες να ανοίξει η όρεξη σας! Εγώ δυστηχώς 17 θα είμαι εξωτερικό
Ευτυχως που να λειπεις να παιξουμε και εμεις καμια δηλαδη ;):) Υπεροχες οι φωτογραφιες!!!
Αλέξη, πως προχωρά η υγεία σου; Προλαβαίνεις την έναρξη; :)
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Pathfinder »

spyrosspyrou851 έγραψε:
Pathfinder έγραψε:
admin έγραψε:Για τους φίλους μου του Φασσάρηδες μερικές φρέσκιες να ανοίξει η όρεξη σας! Εγώ δυστηχώς 17 θα είμαι εξωτερικό
Ευτυχως που να λειπεις να παιξουμε και εμεις καμια δηλαδη ;):) Υπεροχες οι φωτογραφιες!!!
Αλέξη, πως προχωρά η υγεία σου; Προλαβαίνεις την έναρξη; :)
Σπυρο μου κτυπα ξυλο νομιζω παω καλα.Αρζισαν και κανουν δουλεια οι φυσιοθεραπειες.Για την εναρξη αν θελει ο θεος θα ειμαι στο ποστο μου :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Re: Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Pathfinder έγραψε: Σπυρο μου κτυπα ξυλο νομιζω παω καλα.Αρζισαν και κανουν δουλεια οι φυσιοθεραπειες.Για την εναρξη αν θελει ο θεος θα ειμαι στο ποστο μου :)
Μια χαρά, λάικ δε χάνι. :D
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Sergios »

22 και ποψε αύριο 3 εβδομάδες ακριβώς......αν και προετοιμασμένοι ορισμένοι αν όχι κι όλοι οι καθαρόαιμοι φασσαρηδες θέλω να ξέρω πόσες φορές θα ραψουν θα ξηλωσουν να ξαναπροετοιναστούν αλλο 2-3 φορές για να είναι μες το κλίμα χεχε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”