ΛΑΓΟΣ

canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από canis »

Anthimos έγραψε:
canis έγραψε:Και εγώ πιστεύω ότι ο Νίκος είναι σωστός με τα ποσοστά του,
παρόλα αυτά ο Respect έχει δίκαιο για το ότι ο λαγός δέχεται υπερβολική πίεση.
πες μού όμως τί να φέρεις τουτους τους κυνηγούς γι ανα είναι ευχαριστιμένοι? Λαούς extra large? ότιδήποτε φέρουμε οι πλοίστοι θα συνεχίσουν να κυνηγούνε λαγό για το prestige και μόνο.
Ουτε με τα ορτύκια αμερικάνικα θα συνγκινιθεί ένας του λαγού, ούτε με κανένα άλλο φτερωτό.
θηράματα όπως ελάφια και αγριογούρουνα δεν χωρεί ο τόπος μας.
να δοκιμάσουμε να φέρουμε Patagonian Mara? :lol: :lol: :lol:

Δυστηχώς παιδία το κυνήγι στην Κύπρο δεν είναι και ούτε ήταν ποτέ sustainable. από όσα είδα, όσα άκουσα, και όσα γνωρίζω, το κυνήγι μας από την μέρα που ήρταν τα πρώτα όπλα στην Κύπρο πήρε την κατηφόρα και δεν νομίζω να ανηφορίσει ξανά χωρίς θαύμα. θέλουμε συνήδησή αλλά πως θα αποκτήσουμε κυνηγετική συνήδηση όταν η κοινωνία μας πάει από το κακό στο χείρότερο καθημερινά?

στην κοινωνία όπου ζούμε οι περισσότεροι δεν νιάζονται για τίποτε παρά το συμφαίρον τους, το να αποκτήσουν κυνηγετική συνήδηση είναι πέραν πάσας αμφιβολίας..... :(

Φιλε με ολο το σεβασμο , γιατι οχι αγριογουρουνα και οχι ελάφια??
Φίλε αγριογούρουνα είχαμε και αποφάσισε το Υπουργείο εσωτερικών και η υπηρεσία περιβάλλοντος μαζί με τισ κτηνιατρικές υπηρεσίες να τα εξωντώσουμε γιατί θα προκαλούσαν ζημιές στις καλιέργειες και δήθεν υπήρχε κίνδυνος μεταφοράς αρρώστιας σε οικόσιτους :shock: αν είναι δυνατόν τα άγρια να κουβαλόυν αρώστιες στισ φάρμες.
το λάθος ήταν που τα αφήσαν αμίαντο εξ αρχής και δεν τα φήσαν δάσος πάφου. αν το εκάμναν έτσι θα ήταν αδύνατο να τα ελεκσουμε.
και τα δύο είδη που αναφέρεις πιστεύω ότι μ'όνο στο δάσος πάφου θα εωδοκιμούσαν, οποθδήποτε αλλού θα ήταν μέχρι να το μάθει ο κόσμος. Τωρά για ένα λαό κάμνουν πανιές των 10-12 ατόμων, για αγριογούρουνα θα εξορμούν ανα χωρίο :lol:
δυστηχώς φίλε για big game έχουμε τα αγρινά και κάθε χρόνο πιστεύω χάνουμε πάνω που 500 ζώα στη λαθροθηρία μη επιλεκτικά!!!!
εφ όσων γνωρίζω η θήρα εισιγήθηκε πολλές φορές να δοθεί ελεγχόμενο κυνηγί αγρινού με συνοδέια θηροφύλακα, έτσι ωστε να γίνετε επιλογή και να εκμεταλευτούν οικονομικά το θέμα εμ=πενδύοντας στην προστασία του ζώου, αλλά οι ηδήμονες της Υπ. Περιβάλλοντος και οι οικολόγοι αντιδράσαν έντονα.
Δαμέ οι αλουποί έννα μας φάν και τούτοι λέουν ότι είναι υπό αφανισμό και θα μας επιτρέψουν να κυνηγίσουμε αγρινά?
κερδισμένοι της υπόθόθεσης είναι και πάλι οι λαθροθήρες......
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από miky55 »

ΦΙΛΕ ΚΑΝΙΣ ΚΑΤΆΡΧΑΣ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΣΟΥ.
ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΓΡΙΝΟΥ ΑΚΟΥΕΤΕ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΝΗ ΦΟΒΑΜΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ.ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΛΛΗ ΛΕΞΕΙ,ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΟΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΑΥΤΗ ΙΔΕΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΠΟΣΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΣ ΕΠΕΝΔΗΣΗ Η ΘΗΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΣΤΗ ΘΗΡΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΜΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΗ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΚΟ ΕΧΘΡΟ. :?: :?: :?:
RESPECT

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από RESPECT »

Φιλε μικι55 νομιζω ξερης αν μπαω κινιγι η οχι. Οταν βγεις εξω απο το χοριο σου που κινιγας θα καταλαβις τι γινεται.Δεν ξερεις ποσι πιεση περνα ο ΛΑΓΟΣ απο ολες τις παντες (αλεπουδες ,λαθροθηρες ,τζικλαριες ,απο εμας πουτο κινιγαμε ολοχρονα κ.λ.π.)ευτιχος αρχισαν να περνουν μετρα •Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκυλιών απο φιλελευ....
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από miky55 »

ΦΙΛΕ ΡΕΣΠΕΚΤ ΚΑΙ ΒΑΙΒΑΙΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΜΙΛΙΑ ΚΟΒΗΣ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΤΖΙΚΛΑΡΙΩΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ ΠΕΡΙΚΥΚΛΟΝΟΥΝ ΜΑΣ. :mrgreen:
sotiris!129

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

miky55 έγραψε:ΦΙΛΕ ΡΕΣΠΕΚΤ ΚΑΙ ΒΑΙΒΑΙΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΜΙΛΙΑ ΚΟΒΗΣ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΤΖΙΚΛΑΡΙΩΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ ΠΕΡΙΚΥΚΛΟΝΟΥΝ ΜΑΣ. :mrgreen:
κιριε Μηχαλη εχεις αδικο δαμε! πιοι το καμουν τουτο? οι ζικλαριες? αποκλειεται!!!!! ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΚΩ!!!
αφου εχτες που το ειπα εγω εδοκαν πανω μου ουλοι να με φαν, για να αντιδρασουν ετσι σιμενει πως εν το καμουν!
στο κατω κατω εν τιποτε νιστιζιοι? :lol: :lol: :lol:
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από canis »

miky55 έγραψε:ΦΙΛΕ ΚΑΝΙΣ ΚΑΤΆΡΧΑΣ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΣΟΥ.
ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΓΡΙΝΟΥ ΑΚΟΥΕΤΕ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΝΗ ΦΟΒΑΜΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ.ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΛΛΗ ΛΕΞΕΙ,ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΟΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΑΥΤΗ ΙΔΕΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΠΟΣΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΣ ΕΠΕΝΔΗΣΗ Η ΘΗΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΣΤΗ ΘΗΡΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΜΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΗ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΚΟ ΕΧΘΡΟ. :?: :?: :?:
Επίσης κύριε Μιχάλη, καλά χριστούγεννα!!!
τρόπους έχει αρκετούς....
τώρα να πούμε υποθετικά ότι χάνονται περίπου 200 ζώα το χρόνο μή επιλεκτικά, που 200 ΄πιστεύω είναι και λίγα....
Ασ δίνονται τότε 200 άδειες το χρόνο στις οποίες ο κυνηγός θα συνοδέυεται από εξειδικευμένο άτομο, έτσι ώστε να καρπώνωνται γέρικα αρσενικά και να προστατεύονται τα θηλυκά.
θα μπορούσε ο κυνηγός με την ανανέωση της άδειασ του να πληρώσει ένα ποσό 5-10 ευρώ για να συμετάσχει σε κλήρωση όπου θα κληρόντουνταν αυτές οι άδιες.
όταν κληρωθούν οι άδιες να γίνεται επικεινωνία με τον κυνηγό και να ενημερώνεται. αν επιθημεί να κυνηγήσει το ζώο τότε να πληρώνει την άδεια του καπού 300-400 ευρώ που για τέτοιου είδους κυνήγι δεν θα είναι ακριβό.
όταν κληρωθείς τότε να μην δικαιούσε να ξανασυμμετάσχεις σε κλήρωση.
άσε που κάθε χρόνο θα μπορούσαμε να διαθέταμε και 15-20 άδιες για μη κάτοικους κύπρου, όπως διάφοροι συλλέκτες και να χρεώναμε το κάθε ζώο 10-20 χιλιάδες ευρώ.
θα κέρδιζε η θήρα 150-250 χιλιάδες ευρώ τα οποία θα μπορούσε να διαθέτει για πρόσληψη θηροφυλάκων αποκλειστικά για το αγρινό (αμέσως οι υπόλοιποι των τριών επαρχιων που συνορεύουν με το δάσος πάφου απαλλάσονται από αυτές τις περιοχές και επικεντρώνονται μόνο στις επαρχίες), θα έπερναν λευτά για βελτιωτικά έργα στους βιοτόπους του αγρινού, και θα είχαν και κάπια χρήματα για αποζημειώσεις για ζημιές που προκαλούνται από το αγρινό.
και το καλύτερο, θα είχαμε και εμείς ένα νέο, μοναδικό, και μεγάλο θήραμα για να κυνηγάμε....
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από πανικος »

ωραια ειμαστε στο θεμα λαγος τζε κομα συνεχιζουν με τουσ τζικλαριες.ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΖΙΚΛΑΡΗΣ ΕΓΩ ΤΖΕ ΠΑΡΑ 2 ΠΕΡΤΙΤΖΙΑ ΠΡΩΤΙΜΩ 5 ΤΖΙΚΛΟΥΕς.ΤΖΕ ΠΟΤΕ ΑΜΑΝ ΔΩ ΛΑΑΡΗΕς ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑς ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΛΛΟς ΕΝ ΕΤΥΧΕ ΟΥΤΕ ΠΑΣ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΔΩ ΕΤΣΙ ΦΑΣΗ.ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΩ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟ ΔΕΙ ΞΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥς ΤΖΙΚΛΑΡΙΕς.ΤΑΧΑ ΜΟΝΟΝ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΑ ΣΩΣΤΟΙ ΤΖΙΝΥΟΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΛΑΓΟ :?: ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΟΥΕς ΤΖΕ ΠΟΥ ΕΝΑΣΑΣ ΦΥΓΕΙ Ο ΛΑΓΟς ΤΖΕ ΝΑΡΤΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΔΩΣΩ ;)
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
sotiris!129

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

πανικος έγραψε:ωραια ειμαστε στο θεμα λαγος τζε κομα συνεχιζουν με τουσ τζικλαριες.ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΖΙΚΛΑΡΗΣ ΕΓΩ ΤΖΕ ΠΑΡΑ 2 ΠΕΡΤΙΤΖΙΑ ΠΡΩΤΙΜΩ 5 ΤΖΙΚΛΟΥΕς.ΤΖΕ ΠΟΤΕ ΑΜΑΝ ΔΩ ΛΑΑΡΗΕς ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑς ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΛΛΟς ΕΝ ΕΤΥΧΕ ΟΥΤΕ ΠΑΣ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΔΩ ΕΤΣΙ ΦΑΣΗ.ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΩ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟ ΔΕΙ ΞΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥς ΤΖΙΚΛΑΡΙΕς.ΤΑΧΑ ΜΟΝΟΝ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΑ ΣΩΣΤΟΙ ΤΖΙΝΥΟΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΛΑΓΟ :?: ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΟΥΕς ΤΖΕ ΠΟΥ ΕΝΑΣΑΣ ΦΥΓΕΙ Ο ΛΑΓΟς ΤΖΕ ΝΑΡΤΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΔΩΣΩ ;)
που να ρεσουν τα 2 τα περτιζια να κλιης τα μαθκια σου καλο 2 δευτερολεπτα για να ρεσουν απαιχτα! εν ζε ζητουμε σου τιποτε το δυσκολο! την μια την μπεκατσα που επαιξα σημερα εσικοσα την 4ς φορες οσπου να καταφερω να παιξω πανω της! 4ς φερμες 1 μπεκατσα δλδ σκευτου μαγεια! και αδρεναλινη να βουρας μια μπεκατσα που πισω ζε να λαλεις καπου δαμε εκατσε ζε να βλεπεις το σκυλο να την πετασει!
ενο αν ηταν ζιαμε 1-2 ζικλαριες ηταν να την παιξουν πρην την φκαλω αλλο 3ς φορες ζε ηταν να μου πουν ναι ρε πελομιτσι που την εφκαλε ο σκυλος σου...ετο ετυχε ζε επερναν που δαμε!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από πανικος »

sotiris!129 έγραψε:
πανικος έγραψε:ωραια ειμαστε στο θεμα λαγος τζε κομα συνεχιζουν με τουσ τζικλαριες.ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΖΙΚΛΑΡΗΣ ΕΓΩ ΤΖΕ ΠΑΡΑ 2 ΠΕΡΤΙΤΖΙΑ ΠΡΩΤΙΜΩ 5 ΤΖΙΚΛΟΥΕς.ΤΖΕ ΠΟΤΕ ΑΜΑΝ ΔΩ ΛΑΑΡΗΕς ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑς ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΛΛΟς ΕΝ ΕΤΥΧΕ ΟΥΤΕ ΠΑΣ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΔΩ ΕΤΣΙ ΦΑΣΗ.ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΩ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟ ΔΕΙ ΞΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥς ΤΖΙΚΛΑΡΙΕς.ΤΑΧΑ ΜΟΝΟΝ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΑ ΣΩΣΤΟΙ ΤΖΙΝΥΟΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΛΑΓΟ :?: ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΟΥΕς ΤΖΕ ΠΟΥ ΕΝΑΣΑΣ ΦΥΓΕΙ Ο ΛΑΓΟς ΤΖΕ ΝΑΡΤΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΔΩΣΩ ;)
που να ρεσουν τα 2 τα περτιζια να κλιης τα μαθκια σου καλο 2 δευτερολεπτα για να ρεσουν απαιχτα! εν ζε ζητουμε σου τιποτε το δυσκολο! την μια την μπεκατσα που επαιξα σημερα εσικοσα την 4ς φορες οσπου να καταφερω να παιξω πανω της! 4ς φερμες 1 μπεκατσα δλδ σκευτου μαγεια! και αδρεναλινη να βουρας μια μπεκατσα που πισω ζε να λαλεις καπου δαμε εκατσε ζε να βλεπεις το σκυλο να την πετασει!
ενο αν ηταν ζιαμε 1-2 ζικλαριες ηταν να την παιξουν πρην την φκαλω αλλο 3ς φορες ζε ηταν να μου πουν ναι ρε πελομιτσι που την εφκαλε ο σκυλος σου...ετο ετυχε ζε επερναν που δαμε!
ΟΤΙ ΤΖΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΡΕ ΣΩΤΗΡΗ ΕΣΟΥ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΣΟΥ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΥΛΛΟΙ ΤΖΙΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΖΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΛΕ
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
sotiris!129

Re: ΛΑΓΟΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

πανικος έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
πανικος έγραψε:ωραια ειμαστε στο θεμα λαγος τζε κομα συνεχιζουν με τουσ τζικλαριες.ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΖΙΚΛΑΡΗΣ ΕΓΩ ΤΖΕ ΠΑΡΑ 2 ΠΕΡΤΙΤΖΙΑ ΠΡΩΤΙΜΩ 5 ΤΖΙΚΛΟΥΕς.ΤΖΕ ΠΟΤΕ ΑΜΑΝ ΔΩ ΛΑΑΡΗΕς ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑς ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΛΛΟς ΕΝ ΕΤΥΧΕ ΟΥΤΕ ΠΑΣ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΔΩ ΕΤΣΙ ΦΑΣΗ.ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΩ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟ ΔΕΙ ΞΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥς ΤΖΙΚΛΑΡΙΕς.ΤΑΧΑ ΜΟΝΟΝ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΑ ΣΩΣΤΟΙ ΤΖΙΝΥΟΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΛΑΓΟ :?: ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΟΥΕς ΤΖΕ ΠΟΥ ΕΝΑΣΑΣ ΦΥΓΕΙ Ο ΛΑΓΟς ΤΖΕ ΝΑΡΤΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΔΩΣΩ ;)
που να ρεσουν τα 2 τα περτιζια να κλιης τα μαθκια σου καλο 2 δευτερολεπτα για να ρεσουν απαιχτα! εν ζε ζητουμε σου τιποτε το δυσκολο! την μια την μπεκατσα που επαιξα σημερα εσικοσα την 4ς φορες οσπου να καταφερω να παιξω πανω της! 4ς φερμες 1 μπεκατσα δλδ σκευτου μαγεια! και αδρεναλινη να βουρας μια μπεκατσα που πισω ζε να λαλεις καπου δαμε εκατσε ζε να βλεπεις το σκυλο να την πετασει!
ενο αν ηταν ζιαμε 1-2 ζικλαριες ηταν να την παιξουν πρην την φκαλω αλλο 3ς φορες ζε ηταν να μου πουν ναι ρε πελομιτσι που την εφκαλε ο σκυλος σου...ετο ετυχε ζε επερναν που δαμε!
ΟΤΙ ΤΖΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΡΕ ΣΩΤΗΡΗ ΕΣΟΥ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΣΟΥ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΥΛΛΟΙ ΤΖΙΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΖΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΛΕ
καλα ρε εν να μας πελανεις εσυ? τωρα εν ειπες πως προτιμας να παιξεις 5 ζικλες παρα τα περτιζια? ε κλιε τα μαθκια σου καλο να ρεσουν απαιχτα αφου εν τα θελεις ! σιου ζε καλα να τα παιξεις!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”