Προσηκωματαααα

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από lagomania »

φιλε Σωτηρη εγω παντος ειμαι καβαλα στα σκυλια οι σκοποι οκ μετακινουνται και εκεινοι στο δρομο κτλ αλλα επειδη εν εχουν δικους τους σκυλους για διαφορους λογους ερχονται μαζι μου εν ωραια φαση παντος να περιμενεις να ακουεις τα σκτλια να συγκωψεις που εν να φκει ο λαγος κτλ αλλα εμενα αρεσκουν μου καβαλα στα σκυλια να κουραστω να δροσο να παω εσσο ποστιμενος αλλα ικανοποιημενος με τα σκυλια μου και να παρουμε και κανενα λαγο καλος :)
sotiris!129

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ακριβος αυτο λεω φιλε μου... εσυ οκ κυνηγας, τους αλλους τη τους περνεις μαζι σου,περκει να φορουν και παραλαγη :lol:? και εγω εχω φιλους που δεν εχουν σκυλους, αλλα αμαν παμε μαζι κυνηγουν κανονικη παγανια (οκ παιζουμε και περδικια εμεις που δεν πολλοχριαζονται σκυλους γιατι σικονουνται μολις τους κοντεψεις) αλλα οσο κουραζουμε εγω κουραζουντε και εκεινη και ΑΑΑΑΑΜΑΝ βγαλη κατι ο σκυλος και το παιξουν ζινοι ξερω οτι αξιζει τους γιατι ακολουθισαν ζε εκουραστικαν οσο εγω! οκ ζεμεις εχει φορες που αναγκαστικα καπιος πρεπει να παει δρομο αλλα τουτα τα πραματα εν αναγκαστικα λογο του βουνου και μονο!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από lagomania »

αχαχαχα εξαρτατε φιλε και σε εμας απο τον τοπο αν δεν εχει δρομυος και αχερα καμνουμε κανονικοι πανια αλλα τις περισσοτερες φορες δρομο και αχερα :lol: περτιτζια εν τους αφηνω να παιζουν ουτε τιποτε αλλο εχτος που λαγο και μπεκατσα ατε και καμια φασσα αν δεν κρατουν μαλαη οι σκυλοι :)
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από KINIGOSS »

προσηκωματα=ολοχρονη πιεση
μικρος τοπος πολλοι κυνηγοι οι πληστοι ξερολες
αποτελεσμα οσο και αν καπιοι συμβουλεβουν τροπους για να εξαλφτει τουτο το φενομενο καπιοι τους γραφουν και τους αγνοουν και παντα μεσα στην κυνηγετικη περιοδο θημουντε να διεροτουντε το γιατι
ουτε οι ρτασες σκυλιων φτενε ουτε αν εν φερμας ουτε αν εν ιχνιλατης
σωστη εκπεδευση και σωστη χρηση χρειαζετε αλλα και σωστες και ελεγχομενες εξοδοι την καταλληλη τοποθεσια και περιοδο.
στην Κυπρο εκαμαμεν τα σαλατα
εκαταντησε το κυνηγι του λαγου να ειναι εξτρατια η εργολαβια αλλο λλιον να βαλλουν αγκελιες στην εφημεριδα
ζητουντε ατομα που εχουν σιηπεττον σοννουν να φκεννουν κανενα βουνο ,ξερουν να βρηζουν και να δερνουν αμαν τιχει ,για εργασια ος λαγοκυνηγοι στη θεση ΣΚΟΠΟΣ τηλ 334459293949595 :lol: γελουμεν αλλα επρεπε να κλεμε.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από Anthimos »

KINIGOSS έγραψε:προσηκωματα=ολοχρονη πιεση
μικρος τοπος πολλοι κυνηγοι οι πληστοι ξερολες
αποτελεσμα οσο και αν καπιοι συμβουλεβουν τροπους για να εξαλφτει τουτο το φενομενο καπιοι τους γραφουν και τους αγνοουν και παντα μεσα στην κυνηγετικη περιοδο θημουντε να διεροτουντε το γιατι
ουτε οι ρτασες σκυλιων φτενε ουτε αν εν φερμας ουτε αν εν ιχνιλατης
σωστη εκπεδευση και σωστη χρηση χρειαζετε αλλα και σωστες και ελεγχομενες εξοδοι την καταλληλη τοποθεσια και περιοδο.
στην Κυπρο εκαμαμεν τα σαλατα
εκαταντησε το κυνηγι του λαγου να ειναι εξτρατια η εργολαβια αλλο λλιον να βαλλουν αγκελιες στην εφημεριδα
ζητουντε ατομα που εχουν σιηπεττον σοννουν να φκεννουν κανενα βουνο ,ξερουν να βρηζουν και να δερνουν αμαν τιχει ,για εργασια ος λαγοκυνηγοι στη θεση ΣΚΟΠΟΣ τηλ 334459293949595 :lol: γελουμεν αλλα επρεπε να κλεμε.


Καλα τα εκπαιδευτικα για τα σκυλια αλλα μαζι με τα σκυλια εκπαιδευεται και το θηραμα.
Γι αυτο εγω λεγω οτι τα προσηκωματα εν το πιο λιγο που καμνει ο λαγος, αν συνεχισουμε με τα μυαλα που εχουν ορισμενοι και δως του εξω μιαν μαντρα σκυλους , και δως του μισο εκπαιδευμενους ημιαιμους σκυλους τζαι παναυρκα οτι τσιλουν τζαι ματσουκωνουν λαγους χαμε .
Δεν προσηκωνουνται κοπελια επιβιωνουν !!!
Συμφωνω .....μικρος ο τοπος πολλοι κυνηγοι τζαι οι πλειστοι ξερόλες τζαι πολλοι κρεατοσυλλεκτες!!! Η κυνηγετικη καρπωση δε ειναι δειγμα αντρισμου
ΞΥΠΝΑΤΕ!!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από AU-79 »

Τελικα αυτο που μειωσε το θηραμα ειναι οι σκυλλοι οι ιχνηλατες τα πολλα εκπαιδευτικα οι παρεες με τους 15-20 μπρακιες και τα 10-15 ατομα σκοπους η εξελιξη της τεχνολογιας σε οπλα και φυσιγγια τα νεας τεχνολογιας αρβυλα που με μια παθκια βρεθεσαι 10 ασχελλια κ.τ.λ... και οι ποιο οικολογοι και προστατες του θηραματος ειναι αυτοι που κυνηγανε ομορφα σισταρισμενα σε βραδινες ωρες απο αυτοκινητο με προβολεα χωρις σκυλλους για να μην ενοχλουν τους συναδελφους τους αφου δεν εχουν καν και ο λογος για να μην χρειαζεται να πηγαινουν εκπαιδευτικα ετσι ωστε να εμπλουτιζεται το θηραμα γιατι οι σκυλλοι φταινε που δεν υπαρχει θηραμαμα.

αλλου μας τρωει και αλλου....ξιουμαστε
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από lagomania »

σωστος ο παιχτης
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από lagomania »

ρε κοπελια καλαν αφου τα εκπαιδευτικα μειωσαν τους λαγους κτλ πως θα μαθουν οι σκυλοι να εχουν εμπειριες κτλ για να σηκωνουν λαγους ? αν δεν φκενουν στο βουνο 1-2 φορες την βδομαδα? πολλοι παραπονιουνται για το θηραματα οτι εμειωθηκε κτλ οι περισσοτεροι θυμουνται να φκαλυον τους σκυλυος τους αμαν εχει κυνηγι και για αυτο εν πιανουν τιποτε εχτος περτικους της κλουβας
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από Giorgoscy »

AU-79 έγραψε:Τελικα αυτο που μειωσε το θηραμα ειναι οι σκυλλοι οι ιχνηλατες τα πολλα εκπαιδευτικα οι παρεες με τους 15-20 μπρακιες και τα 10-15 ατομα σκοπους η εξελιξη της τεχνολογιας σε οπλα και φυσιγγια τα νεας τεχνολογιας αρβυλα που με μια παθκια βρεθεσαι 10 ασχελλια κ.τ.λ... και οι ποιο οικολογοι και προστατες του θηραματος ειναι αυτοι που κυνηγανε ομορφα σισταρισμενα σε βραδινες ωρες απο αυτοκινητο με προβολεα χωρις σκυλλους για να μην ενοχλουν τους συναδελφους τους αφου δεν εχουν καν και ο λογος για να μην χρειαζεται να πηγαινουν εκπαιδευτικα ετσι ωστε να εμπλουτιζεται το θηραμα γιατι οι σκυλλοι φταινε που δεν υπαρχει θηραμαμα.

αλλου μας τρωει και αλλου....ξιουμαστε
ωραιος... !!!
Δυστυχως η πικρη αληθεια ειναι οτι το βασικο προβλημα ειναι οι λαθροθηρες της νυκτας αλλα και της μερας(μηχανουες,δικτυα κτλ)
Ευτυχως καταγομε απο μια περιοχη πλουσια σε λαγους,για να καταλαβετε πολλες φορες παω κυνηγι χωρις αυτοκινητο,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ υπαρχουν και αρκετοι λαθροθηρες οι οποιοι ειναι συγκεκριμενα ατομα με πλουσιο παρελθον ακομη και τηλεοπτικο για οσους θυμουντε (Μαρτης του 2008) !!!

πραγματι αλλου μας τρωει και αλλου....ξιουμαστε
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Προσηκωματαααα

Δημοσίευση από kypros »

Anthimos έγραψε: Καλα τα εκπαιδευτικα για τα σκυλια αλλα μαζι με τα σκυλια εκπαιδευεται και το θηραμα.
Γι αυτο εγω λεγω οτι τα προσηκωματα εν το πιο λιγο που καμνει ο λαγος, αν συνεχισουμε με τα μυαλα που εχουν ορισμενοι και δως του εξω μιαν μαντρα σκυλους , και δως του μισο εκπαιδευμενους ημιαιμους σκυλους τζαι παναυρκα οτι τσιλουν τζαι ματσουκωνουν λαγους χαμε .
Δεν προσηκωνουνται κοπελια επιβιωνουν !!!
Συμφωνω .....μικρος ο τοπος πολλοι κυνηγοι τζαι οι πλειστοι ξερόλες τζαι πολλοι κρεατοσυλλεκτες!!! Η κυνηγετικη καρπωση δε ειναι δειγμα αντρισμου
ΞΥΠΝΑΤΕ!!!!!

Εισαι σωστοτατος φιλε...
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”