ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Απάντηση
mariosapoel
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 21:40

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από mariosapoel »

ισε ετσι μαστρος ρε φιλε να μου την καμεις?
Γιατρός

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Εικόνα
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από nikos17 »

:ugeek:
istriano ®

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από istriano ® »

Ρε κοπελια οσοι πεζεται 80m και 100m , μονοβολα και ξερω εγω τι αλλο πετε μας που πατε, να μεν κοντεψουμε!!!!!! Εχουμε τζιε κοπελλουθκια να νεοσουμε!!!!!!!! Αν σας φει τζιε κανενας δεν εχαθηκε ο κοσμος. Πεζεται τον που εβδομας. Στο κυνηγι παμε για χομπι και οχι για διαγωνισμο, απο πεξει περιτου.
Άβαταρ μέλους
leshi cy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2011, 18:47

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από leshi cy »

εχω αρκετους φιλουσ που κυνηγουν μονο λαγο !!
κανενας εν βαλει ετσι πραμα μεσ το οπλο !!
...
δαμε συρνεις του 300 σκαγια στα 30 -50 μ και εν πεφτει και εννα τον πιασεις πασ το απεναντι βουνο ?
...
επρεπε να γινεται ελεγχος στα μαγαζια πρωτα για τα συγκεκριμενα φυσιγγια και στους κυνηγους
διοτι με τα μυαλά που εχουμε εννα χασουμε κανενα ...
sotiris NIKOLAOU

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

άκουσα πολλές παραλογίες ένα πράμα που παίζει ρολο είναι οι άυλοι του όπλου το "τσοκαρισμα" του όπλου
και μετά το πιστονάκι ποσο "χροτρο" εν το σκάει εν για τους ανίδεους κοπέλα εγώ έχω πας την κολάνα ούλο 6-7-8 για τον λαγό και 1-3 τα tsiok μου 32 όπλο με τζάι περνώ τζάι ένα δυο 00 για κανένα που να δω που πολλά μακριά αν εν πάνω του τζάι με 6 που τες δυο σκάλες εν χαμέ δοκιμασμένο τζάι με 7 αν δεν σας περνα "παρετατε" να το παίζεται κυνήγι έπαιξα λαγό με ελέη τάπα 32 "γραμανια" "χαρτενι" 6 "αναμισι" σκάλα τζάι έρια τον τούτα που λαλητέ "φενουτε" μου κινεζικα
sotiris!129

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε Σωτηρη μαχουμε να διαβασω τι εγραψες αλλα σοβαρα εν φκενω που μεσα! Γραψε το ποιο καθαρα αν ενει! :mrgreen:
sotiris NIKOLAOU

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

sotiris!129 έγραψε:ε Σωτηρη μαχουμε να διαβασω τι εγραψες αλλα σοβαρα εν φκενω που μεσα! Γραψε το ποιο καθαρα αν ενει! :mrgreen:
άκουσα πολλές παραλογίες ένα πράμα που παίζει ρολο είναι οι άυλοι του όπλου το "τσοκαρισμα" του όπλου
και μετά το πιστονάκι από το φυσίγγιο και όχι το ποσο "χροτρο" εν το σκάει εν για τους ανίδεους κοπελια εγώ έχω πας την κολάνα μου ούλο 6-7-8 για τον λαγό και 1-3 το "τσιοκαρισμα" μου 32 ιντζές όπλο περνώ τζάι ένα δυο 00 για κανένα που να δω που πολλά μακριά αν εν πάνω του τζάι με 6 που τες δυο σκάλες εν χαμέ δοκιμασμένο τζάι με 7 αν δεν σας περνα "παρετατε" να το παίζεται κυνήγι έπαιξα λαγό με ελέη τάπα 32 "γραμανια" "χαρτενι" 6 "αναμισι" σκάλα τζάι έπεσε τούτα που λαλητέ "φενουτε" μου κινεζικα
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από peanut5020 »

Κοπέλια γεια σας. Εγω κυνηγώ από 15 χρονών τώρα είμαι 30. Φτάσαμε καλές εποχές όπου το θήραμα ήταν άφθονο
και έιχαμε πολλές ευκαιρίες για να χτυπήσουμε λαγό. Ουδέποτε χρησιμοποίησα φυσσίγια μεγαλύτερα των 32 γρ και σκαί μέχρι 5 γρ αν και το αγαπημένο μου είναι το 6αρι. Χρησιμοποιώ πάντοτε κυπριακά φυσσίγια τα οποία πολλές φορές είναι αρκετά καλύτερα και από τα εξωτέρικα. Φυσικά κάθε κυνηγός θα πρέπει να δέι με ποιο τρόπο κυνηγά το λαγό που τον κυνηγά και με τι όπλο. Προσωπικά σε μία μέρα με κανονικό καιρο βάζω πρώτη την ολυμπια σκατερ 31 νο 6 και δεύτερη τη 30γρ γεμ 5 γρ. Και τα φυσσίγια τα Victory ειναι άπαικτα εξού κια τα προτιμούν πολλοί ξένοι σκοπευτές.
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
istriano ®

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ

Δημοσίευση από istriano ® »

Ρε LouisII, το MJ 3 που βαστας στην φωτογραφεια, εν σε χρησιμοποιησιμη κατασταση;;;;;;; Να το παρουμε για δοκιμες που εβδομαδας στο πεδιο βολης της Σιας. Να δουμε, τζιε αν κουτσιιας ακομα μαζι του, θα το στηνεις πας το δρομο με τον τριποδα (εκεινο που εχει και καρεκλουα και γυριζει 360 μοιρες). Οι ενα πεζουμε καλο, beretta 30 τζιε πελλαρες !!!!!!!!!!!

Υ.γ : ενα σου βαψω και το κρανος πορτοκαλι
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”