Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από lagomania »

Αντι να χαλαρωσω σημερα και να απολαυσω το κυνηγι τα σκυλια μου που τα απολαμβανω παντα μου ετυχε κατι το οποιο με εκνευρισε αφανταστα και μου χαλασε τη μερα μια και καλη :twisted: Ετοιμαζομαι φορτωνω τα σκυλια και η ωρα 6μιση φτανω στο τοπο οπου θα κυνηγουσα μονος χωρις παρεα μιας και δεν μπορουσαν οι φιλοι μου. Κατεβαζω τα σκυλια μεσα στο δρομο βρισκω μια μαλαη καλη αρχιζουν τα σκυλια να ιχνηλατου με περνουν σε ενα βοσκοτοπη που βοσκησε ο λαγος βρισκω φρεσκα κοτσιρολαουα μεγαλου λαγου τα σκυλια ξεδιαλυνουν την μαλαη και πιανουν μονοντορο και κατευθυνονται σε ενα δρομο που υπολογιζα ο λαγος να εκανε την μονη του σε κατι μαζια πανω απο το δρομο και βγαινω πανω που το δρομο πριν τα σκυλια οταν των σηκωσουν να τον πυροβολισω και αντι αυτου βλεπω τα σκυλια να σταματανε στο δρομο και να χανουν την μαλαη ρε γμτ εν γινετε λαλω που μεσα να χασουν ετσι καλη μαλαη κατεβαινω κατω και τι να δω τα μαλλια του λαου μες το δρομο και διπλα ενα φυσιγγι του φλοπερ κοκκινο εκεινα τα 20γρ που χρησιμοποιουν οι λαθροθηρες απο εκεινη την στιγμη εκνευριστηκα και πηγε ολη η μερα μου χαλια και δεν βρηκα αλλη μαλαη γμτ ουτε τον εκαπνησα το οπλο :x
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από tracker686 »

lagomania έγραψε:Αντι να χαλαρωσω σημερα και να απολαυσω το κυνηγι τα σκυλια μου που τα απολαμβανω παντα μου ετυχε κατι το οποιο με εκνευρισε αφανταστα και μου χαλασε τη μερα μια και καλη :twisted: Ετοιμαζομαι φορτωνω τα σκυλια και η ωρα 6μιση φτανω στο τοπο οπου θα κυνηγουσα μονος χωρις παρεα μιας και δεν μπορουσαν οι φιλοι μου. Κατεβαζω τα σκυλια μεσα στο δρομο βρισκω μια μαλαη καλη αρχιζουν τα σκυλια να ιχνηλατου με περνουν σε ενα βοσκοτοπη που βοσκησε ο λαγος βρισκω φρεσκα κοτσιρολαουα μεγαλου λαγου τα σκυλια ξεδιαλυνουν την μαλαη και πιανουν μονοντορο και κατευθυνονται σε ενα δρομο που υπολογιζα ο λαγος να εκανε την μονη του σε κατι μαζια πανω απο το δρομο και βγαινω πανω που το δρομο πριν τα σκυλια οταν των σηκωσουν να τον πυροβολισω και αντι αυτου βλεπω τα σκυλια να σταματανε στο δρομο και να χανουν την μαλαη ρε γμτ εν γινετε λαλω που μεσα να χασουν ετσι καλη μαλαη κατεβαινω κατω και τι να δω τα μαλλια του λαου μες το δρομο και διπλα ενα φυσιγγι του φλοπερ κοκκινο εκεινα τα 20γρ που χρησιμοποιουν οι λαθροθηρες απο εκεινη την στιγμη εκνευριστηκα και πηγε ολη η μερα μου χαλια και δεν βρηκα αλλη μαλαη γμτ ουτε τον εκαπνησα το οπλο :x
φιλε μου λαγομανια,να εισαι δικοπο μαχαιρι απο δω και περα ολοι πρεπει να το κανουμε αυτο...την πρωτη κυριακη ειδα εναν που εκραταν 13 περδικια και τα ειχε και κρεμασμενα ο στενομυαλος,επιασα τον ουλαμο ηρθαν κατω τους εδωσα τις πληροφοριες που ειχα με νουμερα αυτοκινητου και κατι αλλες λεπτομερειες και ο τυπος το πιο πιθανον τωρα να κατηγορειθεικε γραπτως.... εγω μαλακας του καθε εξυπνοβλακα δεν γινωμε,σορρυ αλλα ΔΕΝ παει αλλο...ελπιζω και εσεις να κανατε το ιδιο!!!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από lagomania »

επιασα και εγω την θηρα αλλα εν εμπορουν να τον εβρουν αλλα μου ειπαν εν να πολυνουν τις περιπολιες την νυχτα στο συγκεκριμενο τοπο :) μακαρι να ειναι αληθεια
sotiris!129

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από sotiris!129 »

δυστιχος οπως τα ειπαμε αλλες 1000 φορες ΔΕΝ γινεται τιποτα με το να πιαν 1 η 2!!!
πρεπει να βρουν μια πιο αποτελεσματικη λυση! η αν δεν μπορουν να εβρουμε εμεις!!!
αγιο σοζομενο πρην το κυνηγι της φασας καθε χρονο πας με το σκυλο και φκαλεις 10 φραγκολινες...μολις αρκεψει το κυνηγι της φασας χανουντε ατε να φκαλεις 3-4...ζε βρισκεις παντου φατσιες της φραγκολινας που την επαιξαν!!!
10 μερες πρην το κυνηγι μεσα σε ενα τριφιλι που εμπικα ειχε 1 φατσια φραγκολινας ζε 1περτιζιου σε αποσταση 20 μετρον !! ηταν ζε ο Nicos μαζι μου!
δυστιχος δυστιχος δεν γινεται να εχει ματια παντου και παντα!!!
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΦΙΛΕ tracker686 ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΩΛΕΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΟΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ !!!!!!!
(ΑΚΟΥ 13 ΠΕΡΔΙΚΙΑ !!!! ΚΑΝΕΙ ΑΣΠΟΥΜΕ ΠΑΙΞΕ 5 ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΑΤΕ 6 ΕΝ ΑΝΑΓΚΗ 13 ???????)
ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΜΕ Η ΘΗΡΑ ΚΑΙ Ο ΟΥΛΑΜΟΣ "ΔΥΣΤΥΧΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ ΠΟΣΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ !!!!
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από tracker686 »

οσοι δεν μας σεβοντε φιλοι μου,τοτε να μας φοβουντε....τελος!!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από admin »

Πρέπει αν ομολογήσω κάτι για την πρώτη Κυριακή ...όταν τελειώνω το κυνήγι πέρνω γνωστούς και φίλους τηλέφωνο για να δώ εάν πήγαν όλα καλα΄και να μάθω και τι έκαναν . Δυστηχώς ακόμη αρκετός κόσμος είναι στενόμυαλος και έχει τάσεις κρεατοσυλλογής. Χάρηκα πολύ για όσους έπιασαν 5 άτε 6 περδίκια ή αν ήταν παρέα 3 ατόμων να πιάσουν 15 ασχέτος ποιός τα έπαιξε. Αλλά άκουσα και κάτι νούμερο ...ντροπή ένα άτομο μόνο του 16 άλλα 2 άτομα μαζί 27 καλά ρε γμτ δέν μπορούν να καταλάβουν αυτοί οι δύο ηλίθιοι ότι έπαιξαν τα περδίκια που θα χτυπούσαν σε 3-4 εξορμήσεις. Μετά απο 4-5 εξορμήσεις θα κλαίνε και θα λένε δέν έχει θήραμα. Αλλά πώς μπορεί να ελεγχθεί αυτό με 50 θηροφύλακες Παγκύπρια. Επίσης γέμισαν και πάλι τα βουνα με εγκατελειμένα ζώα. Εισηγηθήκαμε το πιστοποιητικό κατοχής σκύλου αλλά κανείς δέν βάζει φτί. όχι τσιπ και δύσκολα πράγματα, πρακτικά ένα τατού και ένα κοτσάνι και μετά εάν θα πωλήσεις μεταβίβαση. Όπως το αυτοκίνητο
Προσέχουμε...για να έχουμε
sotiris!129

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εγω φετος για πρωτη φορα δεν ειδα ουτε νουμερα, βασικα οσους ξερω απογοητευμενοι ουλλοι.
3ερω αθρωπους που πρωτη κυριακη αλλες χρονιες επαιξαν παντα 3-4 περδικια καθε εξωρμιση και φετος 2 εχωρμισης μπορει να μεν επαιξαν και στες 2 μαζι 3 περδικια και καπιοι αλλοι να παιζουν 20? εν κρεμασμα που θελουν!!!
και ουτε σκυλους ειδα φετος εγκατατελιμενους πραμα που με παραξενεψε!
ε Αρηστε για ετσι περιπτοσεις που βλεπεις 1 σκυλο στο βουνο μονο του τι πρεπει να καμεις? εχει καμια ηπιρεσια που ερκετε και πιανει τους οξα εν στο ελεος της φυσης? αν εχει πεμας το νουμερο να το εχουμε και εμεις.
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

sotiris!129 έγραψε:εγω φετος για πρωτη φορα δεν ειδα ουτε νουμερα, βασικα οσους ξερω απογοητευμενοι ουλλοι.
3ερω αθρωπους που πρωτη κυριακη αλλες χρονιες επαιξαν παντα 3-4 περδικια καθε εξωρμιση και φετος 2 εχωρμισης μπορει να μεν επαιξαν και στες 2 μαζι 3 περδικια και καπιοι αλλοι να παιζουν 20? εν κρεμασμα που θελουν!!!
και ουτε σκυλους ειδα φετος εγκατατελιμενους πραμα που με παραξενεψε!
ε Αρηστε για ετσι περιπτοσεις που βλεπεις 1 σκυλο στο βουνο μονο του τι πρεπει να καμεις? εχει καμια ηπιρεσια που ερκετε και πιανει τους οξα εν στο ελεος της φυσης? αν εχει πεμας το νουμερο να το εχουμε και εμεις.
ΦΙΛΕ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ
sotiris!129

Re: Ελεος ποσο ακομα θα τους ανεχομαστε?

Δημοσίευση από sotiris!129 »

μπραβο φιλε αυτο να κανεις... να βαζουμε ο καθε 1ς αριθμους ανα εξωρμιση αν γινεται και την επαρχια της καρποσης (οχι την περιοχη φισικα)... ο Αρηστος αν γινετε να δοσει τα στιχια στην θυρα μπορει να τους βοηθισουν στες καταμετρισεις που καμουν!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”