Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από tracker686 »

να σου πω φιλε Ραι εγω πιστευω οτι ηταν ο ιδιος λαγος γιατι τον βρηκα παρακατω στα 100 μετρα περιπου και ειχε και 2 τρυπες στα αυτια του απο σκαγια δικα μου,οι καινουριες οι τρυπες καταλαμβενωνταν επειδη ειχαν αιμα...γιαυτο πιστευω οτι ηταν ο ιδιος!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από Laurona »

Καλημερα :)

Ανοιξα το pc και ειδα τα νεα σου και χαρηκα πολλα :)

Αν δεν εισουν τοσο χαλια ψυχολογικα θα σου ελεα να τον ξαναψαξεις, αλλα δεν το εκανα σκοπιμα, γιατι απο την εμπειρια μου, εν δυσκολο μετα απο δυο μερες να τον ξαναβρεις στην περιοχη, ειδικα λαο που εκαηκεν η πετσα του.
Εν ηθελα να απογοητευτεις τζιαλλο, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΟΜΩς ΡΕ ΦΙΛΕ, ΕΝΝΑΝ ΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΤΖΙΑ ΒΛΑΓΚΟΥΤΘΚΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΣ :D ΤΣΙΛΛΑ ΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΙΒΑΝΑΝ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩς ΑΑ :lol:

Πολλες φορες εξαναβρα τον αλλα και αλλες οχι οταν μου ετυχε. :D

Οπως σου ειπε ο Φιλος Ραι ποιο πανω ποτε δεν ξερεις εαν ειναι ο ιδιος, εσυ ομως εβαλες του την υπογραφην σου την Κυριακην και ετσι ξερεις σιουρα :lol:

Παιδια η αποσταση δεν παιζει ρολο, 2 βδομαδες πριν το τζινι, δυο λαοι φκαρμενοι ουτε εκατον μετρα ο ενας που τον αλλο.

Οπως και η βολη επεισης, μπορει να τον πλουμισεις αλλα να αντεξει να παει τζιε 200 μετρα, εξαρταται που θα την φαει, η κκελε του λαου εν οπως το συκο, τζιζεις της τζιε βουλωνει, αλλα τα κωλομερκα του εν λαμαρινες, φακουν τα σκαγια πανω και καμνουν ντλιν ντλιν και λαλεις σου παω κουμπαρε τζιε γραφε μου.

Εχτες η πρωην μου παρεα, εναν λαο που το πρωι, με κομμμενα ποθκια και πλουμισμενο, επειδη ηταν δομες δομες και πολλυ το κατηφορο, επιεν εκατον μετρα κατω κατω και πορτοκλοτσαν για να τον πιασουν τελικα με την χαριστικη βολη.

Ετυχεν μου λαος αλλου ανθρωπου, να τον εβρω εξω που το ρασιερο με τα εντερα εξω, ολοβραστος και ο ανθρωπος εγυρευκεν τον 400 μετρα που πανω, και εν ηξερεν τι να καμει που το κανκο του.

Νεαρος μαθητης του κυνηγιου, με το φλοπερ με το παπα μου τσες τσικλες, εβαλε μου χαρτουτσιους 3 γραμμαρια να μαθω να παιζω πουλουθκια( περιοδος ενδημικου) και θωρω εναν λαο κανεναν αναμιση κιλο να ρεσει ομπρος μου αλουπα αλουπα.....φακω του μιαν και ενε προλαβε να λακτισει, ακαριαια, στα 8-10 ,μετρα, ηταν ουλη η βολη καρδια.

Αρα ουτε συμβουλος ειμαι, ουτε και εννα γινω ποττε Σωτηρη μου, απλα θελει να στηνουμεν νακκον την ψυχολογιαν μας.

Κοσμα ΜΕΝ ΠΕΡΙΠΕΖΕΤΕ τα παιθκια που καλλικωνουν, ειδικα τους πρωταριες, εν φανταζεσε κακο που τους καμνεις :evil:

Αλλα μιας και ειμαι και ολιγον προληπτικος σε θεματα κυνηγιου,να σου πω οτι καποτε , μιαν χρονιαν ειδικα ειμουν μπαμ και κατω, και επεριπεζα τον Θειο της Γεναικας μου που ειχε καλλικωσει 3 λαγους σε δυο Κυριακες.......εγυρισεν πανω μου ομως το καλλιτζιν και που τοτε ενε ξαναπεριπαιξα κανεναν :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από 'petros' »

Rai έγραψε:ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΠΡΟ Η ΜΑΥΡΟ.
ΔΗΛΑΔΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΛΑΓΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.....
Ο ΛΑΓΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.....
o πατερας μου λαλει οπου τον εβρεις μπαζειτον ;) ;) ;)
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από 'petros' »

τζε μεν φοβαστε κοπελια αν σας φυγει τζε κανενας θα εχει και για του χρονου
''οσπου ζει αυτος και εσυ θα ξανασυναντηθητε'' :lol: :lol: :lol:
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από tracker686 »

δεν ειμαι πρωταρης αδερφε,αλλα καθε φορα που συναντιουμε με τουντον παλιοφκιακα :D γινουμε παραπανω απο τον πρωταρη.....ναστε καλα!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από Laurona »

Φιλουιν μου ενεν για σενα που το πα, εν για το παιδι που επειρεν μαζι του το φιλουιν μου ο Κοσμας, ο και εκαλλικοσεν τον λαο και επεριπαιζεν τον :lol:

Σα ντα και τζινος εξιασεν ποσους χανει :lol:

Κοσμα εγω την Τεταρτην ενε πια, εν μας δια ο μαστρος αδεια :x
Την Κυριακην εν τον εκαπνισα.
Αυτην την Κυριακην ομως εννα τρωω τα βλαγκουθκια του :D

Γενικα ο λαος φετος, παρολο που μεχρι και μια βδομαδα πριν το κΥνηγι ηταν πολυ καλα τα μυνηματα, μεχρι τωρα ειναι αρκετα πισω.......αλλα θα αλλαξουν τα πραματα :lol: Εννα τους κουντησω ομπρος :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από Anthimos »

E tracker επιασες τον γιε μου , Μπραβο ρε φιλε τζαι εχασες τον υπνο σου , ειδες!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από Omonoia99 »

Σε καλη μερια κουμπαρε μου :)
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Πισωκολα η Τουφεκια του Λαγου

Δημοσίευση από tracker686 »

ε παιδεια σας ευχομε να πιασεται ολοι λαγο την κυριακη απο καρδιας και να βαλεται τις φωτος σας σε αυτο το Θεμα,να χαιρωμε και εγω μαζι σας...... !!!! και σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”