Λαγός 2017

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Λαγός 2017

Δημοσίευση από admin »

Λυπάμε που θα το πώ αλλά η κατάσταση με τον λαγό φέτος δέν δείχνει ιδιαίτερα ενθαρυντική. Πέρσι , που ήταν μια κακή χρονιά κατά τον περισσότερο κόσμο έτσι εποχή έβγαινες έξω , έβρισκες μαλαές αλλά έβλεπες και κανε΄να λαγό τα χαράματα σας πήγαινες στα εκπαιδευτικά. Φέτος στις ίδιες περιοχές μαλαές στο 1/3 , γεμάτο σημάδια αλουπών και ΄δεν είδα ούτε ένα λαγό..... :cry: :cry:
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από kyriakos304 »

admin έγραψε:Λυπάμε που θα το πώ αλλά η κατάσταση με τον λαγό φέτος δέν δείχνει ιδιαίτερα ενθαρυντική. Πέρσι , που ήταν μια κακή χρονιά κατά τον περισσότερο κόσμο έτσι εποχή έβγαινες έξω , έβρισκες μαλαές αλλά έβλεπες και κανε΄να λαγό τα χαράματα σας πήγαινες στα εκπαιδευτικά. Φέτος στις ίδιες περιοχές μαλαές στο 1/3 , γεμάτο σημάδια αλουπών και ΄δεν είδα ούτε ένα λαγό..... :cry: :cry:

Εικόνα
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από Giorgoscy »

Δυστυχως τουτη εν η αληθκεια !
Εχω περβόλια μεσα σε μονιμα απαγορευμένες περιοχες (νεκρη ζωνη) που παλια εθωρουν πολλους και ουτε καν θωρω τζιημεσα λαγους.
Οι λογοι γνωστοι
ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΟΥΠΟΙ !
Ηντα σημερα ειδα και μια χαρτουτσιαν πας τον οχτον του περβολιου μου !

Στην Ελλαδα όταν ένα θήραμα λιγοστευει επικινδυνα εφαρμοζουν απαγορευση θηρευσης του σε συγκεκριμένες περιοχες.
Εμας πρεπει να απαγορευτεί σε ουλλην την Kυπρο το τζιηνην του λαου ωσπου να πολλινουν γιατι ειμαστεν βορτοι.
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
KYNIGOSDK
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 19:49
Τοποθεσία: KAMATEΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

Giorgoscy έγραψε:Δυστυχως τουτη εν η αληθκεια !
Εχω περβόλια μεσα σε μονιμα απαγορευμένες περιοχες (νεκρη ζωνη) που παλια εθωρουν πολλους και ουτε καν θωρω τζιημεσα λαγους.
Οι λογοι γνωστοι
ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΟΥΠΟΙ !
Ηντα σημερα ειδα και μια χαρτουτσιαν πας τον οχτον του περβολιου μου !

Στην Ελλαδα όταν ένα θήραμα λιγοστευει επικινδυνα εφαρμοζουν απαγορευση θηρευσης του σε συγκεκριμένες περιοχες.
Εμας πρεπει να απαγορευτεί σε ουλλην την Kυπρο το τζιηνην του λαου ωσπου να πολλινουν γιατι ειμαστεν βορτοι.
Δυστηχως το προβλημα σε εμας ειναι οι λυκοι και οχι τοσο η λαθροθηρια :shock:
Πλεον για να αμολησεις σκυλι θα πρεπει να σκεφτεις οτι στην ρεματια-στο πουρναρι
υπαρχει και ενας λυκος που παραμονευει να σου κατασπαραξει το σκυλι
Τα κρουσματα πολλα και οσο πανε περισσοτερα που αναγκαζουν πολλους λαγοκυνηγους να τα παρατησουν
Εμενα πριν 2 χρονια μου εφαγαν δυο σκυλια βρηκα μονο τα κεφαλια τους μετα τσοκανακια
Λυσεις δεν υπαρχουν δυστηχως :oops: :oops:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από admin »

Εμάς αγαπητέ συνάδελφε δυστηχώς οι λύκοι περπατάνε σε 2 πόδια ..... τώρα με την αλαγή της νομοθεσίας και τις νέες τιμές ευχόμαστε να δούμε καλύτερες μέρες. Πάντος και στην Ελλάδα πρέπει όπως σε αρκετές χώρες να εφαρμοστεί πρόγραμμα διαχείρισης των αρπακτικών. Στην Αμερική, Αυστραλάι υπάρχουν προγράμματα και κυνήγια για αρπακτικά.. πρέπει επιτέλους να ανοίξουμε τα μάτια μας και να δούμε τι θα κάνουμε.
Προσέχουμε...για να έχουμε
KYNIGOSDK
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 19:49
Τοποθεσία: KAMATEΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

Δυστυχως εδω κανουν κουμαντο οι ΜΚΟ με την συμφωνη γνωμη του Υπουργειου και δεκαδων χαρτογιακακιδων :shock:
Εχουν γινει πολλες καταγγελιες και στις Δασικες υπηρεσιες αλλα και στο Υπουργειο :roll:
Η απαντηση γνωστη =
Ειναι προστατευομενο ειδος :shock:
Εικόνα
kostas19
Full Member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 17 Σεπ 2017, 08:31

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από kostas19 »

Ο λαγος καθε χρονο θα ειναι και χειροτερα αφου λαθροθηρια και αλεπου κανουν μεγαλες ζημιες.
Για αυτο προσπαθω να οργανωσω καποια ατομα και αν μπορουσα να εχω και την βοηθεια του περιοδικου να δουμε κατα ποσο υπαρχει νομος αν επιτρεπεται η απαγορευεται η εισαγωγη λαγων για να εμπλουτισουμε τους βιοτοπους μας κατι το οποιο γινετε στην Ελλαδα. Θα ηθελα απο ολους γνωμες και εισηγησεις. Και το περδικι ειναι ηδη σε ασχημη κατασταση και αν μπορουμε να κανουμε και κατι για αυτο.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από sotiris!129 »

kostas19 έγραψε:Ο λαγος καθε χρονο θα ειναι και χειροτερα αφου λαθροθηρια και αλεπου κανουν μεγαλες ζημιες.
Για αυτο προσπαθω να οργανωσω καποια ατομα και αν μπορουσα να εχω και την βοηθεια του περιοδικου να δουμε κατα ποσο υπαρχει νομος αν επιτρεπεται η απαγορευεται η εισαγωγη λαγων για να εμπλουτισουμε τους βιοτοπους μας κατι το οποιο γινετε στην Ελλαδα. Θα ηθελα απο ολους γνωμες και εισηγησεις. Και το περδικι ειναι ηδη σε ασχημη κατασταση και αν μπορουμε να κανουμε και κατι για αυτο.
φιλε μου
πληρωνεις την αδεια σου!
Πληρωνεις την αδεια σου για τα εκπαιδευτηκα!
Δεν παιζεις παραπανω λαγους απο 1ν την εξωρμηση!
Δεν λαθροθηρας με οποιονδηποτε τροπο!

ΑΡΑ δεν πρεπει να κανεις τιποτα , αστο σε αυτους που πληρωνονται και ειναι η δουλεια τους !
ειδαμε και με τα κοτοπουλλα εκτροφης το αποτελεσμα!
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από Giorgoscy »

sotiris!129 έγραψε:
kostas19 έγραψε:Ο λαγος καθε χρονο θα ειναι και χειροτερα αφου λαθροθηρια και αλεπου κανουν μεγαλες ζημιες.
Για αυτο προσπαθω να οργανωσω καποια ατομα και αν μπορουσα να εχω και την βοηθεια του περιοδικου να δουμε κατα ποσο υπαρχει νομος αν επιτρεπεται η απαγορευεται η εισαγωγη λαγων για να εμπλουτισουμε τους βιοτοπους μας κατι το οποιο γινετε στην Ελλαδα. Θα ηθελα απο ολους γνωμες και εισηγησεις. Και το περδικι ειναι ηδη σε ασχημη κατασταση και αν μπορουμε να κανουμε και κατι για αυτο.
φιλε μου
πληρωνεις την αδεια σου!
Πληρωνεις την αδεια σου για τα εκπαιδευτηκα!
Δεν παιζεις παραπανω λαγους απο 1ν την εξωρμηση!
Δεν λαθροθηρας με οποιονδηποτε τροπο!

ΑΡΑ δεν πρεπει να κανεις τιποτα , αστο σε αυτους που πληρωνονται και ειναι η δουλεια τους !
ειδαμε και με τα κοτοπουλλα εκτροφης το αποτελεσμα!
Σωστος ο Σωτηριος !
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
kostas19
Full Member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 17 Σεπ 2017, 08:31

Re: Λαγός 2017

Δημοσίευση από kostas19 »

Αυτοι οι οποιοι πληρωνονται δεν κανουν τιποτε. Γραφουν αβερτα αμπεροπουλαριες και τα υπολοιπα στο ελεος του θεου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”