Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από giorgos80 »

Χαιρομαι Σολων που απο θιασωτης των οριακων και απαγορευτικων αποστασεων (βλεπε κατι πουλια 70-80 μετρα μετρημενα με λειζερ) εγινες λατρης των νορμαλ αποστασεων
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

giorgos80 έγραψε:Χαιρομαι Σολων που απο θιασωτης των οριακων και απαγορευτικων αποστασεων (βλεπε κατι πουλια 70-80 μετρα μετρημενα με λειζερ) εγινες λατρης των νορμαλ αποστασεων
Φιλε Γιωργο λοιπον ετσι για να εξηγουμαστε γιατι πολλα παει τουτο με το λειζερ οπου ανφερθηκε πολλες φορες για ευνοητους λογους απο διαφορους η οποιοι αποσκοπουσαν σε κατι.....αυτοι που το καμνουν φιλε μου ξερεις ποιοι ειναι....αυτοι που δεν εχουν αρχιδια......με λιγα λογια δεν εχουν τι να πουν και παντοτε φερνουν στο προσκηνιο κατι το οποιο νομιζουν οτι εαν το χρησιμοποιησουν θα μπορεσουν ετσι να μειωσουν τον αλλον......κατι που δεν εκανα προσωπικα ποτε μου,μα ποτε μου με οποιον ηρθα σε παραθεση και ουτε θα το καμω .....ξερεις γιατι.....γιατι αυτοι που το καμνουν δεν φορουν παντελονια....με λιγα λογια ειναι μια πουτανια για μενα....και το λεω ευθαρσως!!!

Το να προσπαθησεις με καποιο τροπο να δειξεις καποια πραγματα κατα καιρους απο εμπειρειες που εχεις στο κυνηγι...... σε ερωτηματα που εχουν γινει στο φορουμ δεν σημαινει οτι γινονται καθε μερα.......να το ξανα πω.......το να προσπαθησεις να δειξεις καποια πραγματα πρακτικα που εχουν σημβει στο κυνηγι....(καλη μου διαθεση).....δεν σημαινει οτι γινονται καθε μερα.......εκαταντησαμε οπως τις κοτσιακαρες που αναμασουν ενα πραμα συνεχεια....

Επερασαν ολοκληρα 2 χρονια μεχρι να τυχει να καταφερω να εχω το λειζερ μαζι μου για να μην γραψω βλακιες στο φορουμ για 3 περιπτωσεις για να αποδειξω οτι τα σκαγια σκοτωνουν σε μεγαλες αποστασεις....και για να σε διορθωσω ηταν 65-73-91 μετρα!

Ελα μαζι μου φιλε μια μερα κυνηγι και θα καταλαβεις....η εαν δεν εχεις χρονο...ρωτα αυτους που κυνηγησαν μαζι μου.....η μαλλον καλυτερα ελα να σε παρω την πρωτη κυριακη σε τοπο να δεις που σηκωνουν οπλο και μετα πες στο φορουμ και μαλωσε τους και εσυ και η ομοιοι σου!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από giorgos80 »

SOLON-FAIR ΤΕΑΜ έγραψε:
giorgos80 έγραψε:Χαιρομαι Σολων που απο θιασωτης των οριακων και απαγορευτικων αποστασεων (βλεπε κατι πουλια 70-80 μετρα μετρημενα με λειζερ) εγινες λατρης των νορμαλ αποστασεων
Φιλε Γιωργο λοιπον ετσι για να εξηγουμαστε γιατι πολλα παει τουτο με το λειζερ οπου ανφερθηκε πολλες φορες για ευνοητους λογους απο διαφορους η οποιοι αποσκοπουσαν σε κατι.....αυτοι που το καμνουν φιλε μου ξερεις ποιοι ειναι....αυτοι που δεν εχουν αρχιδια......με λιγα λογια δεν εχουν τι να πουν και παντοτε φερνουν στο προσκηνιο κατι το οποιο νομιζουν οτι εαν το χρησιμοποιησουν θα μπορεσουν ετσι να μειωσουν τον αλλον......κατι που δεν εκανα προσωπικα ποτε μου,μα ποτε μου με οποιον ηρθα σε παραθεση και ουτε θα το καμω .....ξερεις γιατι.....γιατι αυτοι που το καμνουν δεν φορουν παντελονια....με λιγα λογια ειναι μια πουτανια για μενα....και το λεω ευθαρσως!!!

Το να προσπαθησεις με καποιο τροπο να δειξεις καποια πραγματα κατα καιρους απο εμπειρειες που εχεις στο κυνηγι...... σε ερωτηματα που εχουν γινει στο φορουμ δεν σημαινει οτι γινονται καθε μερα.......να το ξανα πω.......το να προσπαθησεις να δειξεις καποια πραγματα πρακτικα που εχουν σημβει στο κυνηγι....(καλη μου διαθεση).....δεν σημαινει οτι γινονται καθε μερα.......εκαταντησαμε οπως τις κοτσιακαρες που αναμασουν ενα πραμα συνεχεια....

Επερασαν ολοκληρα 2 χρονια μεχρι να τυχει να καταφερω να εχω το λειζερ μαζι μου για να μην γραψω βλακιες στο φορουμ για 3 περιπτωσεις για να αποδειξω οτι τα σκαγια σκοτωνουν σε μεγαλες αποστασεις....και για να σε διορθωσω ηταν 65-73-91 μετρα!

Ελα μαζι μου φιλε μια μερα κυνηγι και θα καταλαβεις....η εαν δεν εχεις χρονο...ρωτα αυτους που κυνηγησαν μαζι μου.....η μαλλον καλυτερα ελα να σε παρω την πρωτη κυριακη σε τοπο να δεις που σηκωνουν οπλο και μετα πες στο φορουμ και μαλωσε τους και εσυ και η ομοιοι σου!!!
Εδωσες βαση στο λειζερ και οχι στις αποστασεις αν θελεις χρησιμοποια gps καθολου δεν με ενδιαφερει. παρουσιαζεις ενα θεμα και καλως το κανεις που προτρεπεις τον κοσμο να μη χρησιμοποιει bb και να μη ριχνει σε μεγαλες αποστασεις αλλα εσυ φαινεται συνηθιζεις να ριχνεις σε πουλια που ισα ισα φαινονται ασχετα αν δεν χρησιμοποεις χοντρα σκαγια.οσο για τες πουτανιες και τα πουσκλικκια δεν θα μπω στη διαδικασια
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

και ΟΛΕΣ αυτές οι αντιπαραθέσεις τελικα ωφελουν σε κατι?ωφελουν το φορουμ?ωφελουν κανεναν προσωπικα?

τελικα για την καταντια μας φταινε όλα τα αλλα...εκτος από εμας...

μια μικρη κοινοτητα όπως το φορουμ...με σωστους κυνηγους...και βγαλουμε τα ματια μας μονοι μας...μετα εχουμε και την απαιτηση να καταπολεμήσουμε την αθλιοτητα, την λαθροθηρια και να προωθησουμε οσο μπορούμε μια σωστη κυνηγετικη παιδεια και κουλτουρα...

σκατα κοπελια να φαμε...και περαστικα μας

ΚΑΛΗ ΕΝΑΡΞΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Πανικος Setter έγραψε:Δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις
Η φράση αυτή, η οποία αποδίδεται στον Μέγα Αλέξανδρο, λέγεται για κάποιον που παραβιάζει ο ίδιος τις αρχές του· που τα λόγια του με τις πράξεις του παρουσιάζουν μια ανακολουθία· που άλλα λέει κι άλλα κάνει.

Ο SOLON-FAIR ΤΕΑΜ λεει .....
εκανα για ακομα μια φορα δοκιμες για να αποδειξω εμπρακτα τη σημαινει να ριχνεις στο Λαγο σκαγια BB ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ.......ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ!!!!
Σωστό αυτό δεν διαφωνώ , πάνω απ όλα η ασφάλεια στο κυνήγι
όμως εδώ εγείρεται ένα μεγάλο ζήτημα , πως γίνετε ο γραφων να μιλα για ανυποψίαστους ενω ο ίδιος πέρσι επί ένα μηνα και επανειλημμένα να κυνηγά μέσα σε ασφάλτινους δρόμους , διπλα από σπίτια ακόμα και μέσα σε αυτά ? εκεί δεν υπαρχη κινδυνος για ανυποψίαστους ........? Οπως ένας τυχαίος περαστικός , ένας ποδηλάτης , ένας που κάνει περπάτημα κτλ κτλ , Μιλώντας πάντα για την ασφάλεια ...εκτος του ότι είναι επικίνδυνο και ανήθικο να κυνηγάς σε αυτές τις περιοχές
διακινδυνεύουμε και τι ζωή του τετράποδου μας φίλου ( βλέπε λάκη που για μια απροσεξία χάθηκε στο δρομο ) αλλα τι σημασία έχει αυτό αφού ο ίδιος αποκαλεί ποιο πιστό σύντροφο το παλιοσίδερο και όχι μια ψυχή , οσο για τα παντελόνια προσωπικα προτιμώ να μην φορώ καθόλου παρα να φορώ τακούνια και να κυνηγω στις πιο πάνω περιοχές επειδή δεν μπορώ αλλιώς που είναι το τελευταίο καταφύγιο του θηράματος (γνωρίζοντας ότι δεν θα κυνηγηθούν εκεί - κούνια που τα κούναγε ) και μετά να κάνω τον Ράμπο ως κυνηγό και τον Πετρόχειλο ως κυναγωγό
Kαλος το φιλο μου....εσενα επεριμενα σε.....δεν λειπει ο Μαρτης που την σαρακοστη!!!

Απο την μερα που σου εστειλα προσωπικο μυνημα στο fb και σου ειπα γιατι βγαζετε τα σκυλια εξω ολο το χρονο αφου απαγορευεται και δεν αφηνεται το θηραμα να ηρεμησει αφου καμνετε παραπονα μεσα στο φορουμ οτι το θηραμα δεν στεκει στις φερμες...και να κανουμε μια συσητηση ομορφη.........οπου ακουσεις το ονομα Σολων σηκωνετε η τριχα σου.... μολις σου το εγραψα λιγο ελειψε να με δερεις με τον τροπο σου....και ειπα με εκπληξη,μα εν τουτος ο Πανικος του φορουμ....αλλα ναι ξεχασα... δεν ηταν δημοσια η συζητηση για να μας διαβασουν και αλλοι...απλα εδειξες αμεσως ποιο εισαι.......ειστε για κλαματα ρε παιδες...για κλαματα....

Σπυρο,Χριστο,Δημητρη,Γιαννη,Κυπρο,Χαρη,Καπταιν Θεοδωρος....εμαθα οτι θελετε παρεα....παρακαλω τον Αριστο να με διαγραψει απο το φορουμ.......εδωσα αλλα και πηρα αυτα τα χρονια που ημουν στο φορουμ αυτο ειναι σιγουρο και σας ευχαριστω για την φιλοξενια........ καλη συνεχεια να εχετε!!!

Και μια συμβουλη σε αυτους που εχουν ορεξη να μαθουν....μην τα παρατατε ποτε σας!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από admin »

[
Σπυρο,Χριστο,Δημητρη,Γιαννη,Κυπρο,Χαρη,Καπταιν Θεοδωρος....εμαθα οτι θελετε παρεα....παρακαλω τον Αριστο να με διαγραψει απο το φορουμ.......εδωσα αλλα και πηρα αυτα τα χρονια που ημουν στο φορουμ αυτο ειναι σιγουρο και σας ευχαριστω για την φιλοξενια........ καλη συνεχεια να εχετε!!!

Και μια συμβουλη σε αυτους που εχουν ορεξη να μαθουν....μην τα παρατατε ποτε σας!!!!



ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ Ή ΠΟΣΟ ΕΝΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ Ο ΑΡΙΣΤΟΣ ΤΣΕ ΝΑ ΜΕΝ ΤΑ ΔΙΠΛΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΜΕΤΕ ΤΟ ΒΛΑΤΖΗΝ ΜΟΥ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΣΑΣ.. Πραγματικά κάποτε πίστευα ότι κάνουμε την διαφορά και μέσα απο το φόρουμ και το περιοδικό προσπαθούμε να αλλάξουμε λίγο την νοοτροπία μας για ένα καλύτερο κυνηγετικό αύριο αλλά στο τέλος της ημέρας ανακαλύπτω πώς έιτε κάποιοι δέν έχουν την δύναμη να συνεχίσουν είτε βάζουν άλλα πράγματα πάνω απο ένα σκοπό.. τσακώνεστε όπως τα κοκόρια ποιού θα επικρατήσει η άποψη του και ποιός θα πεί τον τελευταίο λόγο και στο τέλος καταλήγετε όλοι στο Παρακαλώ τον Άριστο να με διαγράψει, εγώ φεύγω απο εδω μέσα... κ.τ.λ κ.τ.λ όπως τα μωρά μάλλον για πάντα και για όλες τις ημέρες. Ο καθένας βλέπει την πάρτη του και μόνο !!Κοιτάζοντας όλες αυτές τις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης και το χάλι μας το μαύρο στο κυνήγι πραγματικά νιώθω ότι η μοναδική σανίδα σωτηρίας είναι η πορεία που χαράξαμε μαζί και πώς ανεβάσαμε τον πήχη . Όποιος θέλει να φύγει μπορεί να το κάνει με ή χωρίς την βοήθεια μου όποιος θέλει να μείνει να το διπλοσκεφτεί. Εδώ δίνουμε κάθε μέρα ένα αγώνα για να χτίσουμε κάτι το σωστό γνωρίζοντας όλοι κάποτε όλοι κάναμε λάθοι γιατί δέν έιχε κανένα να μας παρατζίλει. Σήμερα νέοι κυνηγοί μπαίνουν εδώ μέσα διαβάζουν , μαθαίνουν , συμβουλεύονται , κάνουν φιλίες διορθώνουν τα λάθη τους και κάποιοι προσπαθούν με κάθε μέσο απλά να μειώσουν άλλους , να χλευάσουν , να εκμεταλευτούν καταστάσεις, είτε επειδή έτσι εν ο χαρακτήρας τους είτε επειδή έφαν τους η ζήλια που κάτι κάνει κάποιος άλλος. . Ο καθένας είναι υπόλογος των πράξεων του και αν πέφτει το επίπεδο του φόρουμ είναι απο αυτους τους καυγάδες και αυτές τις συμπεριφορές. Εκείνοι που εκτιμούν το έργο μας, τις προσπάθειες μας και την δουλειά μας βοηθούν να πηγαίνει και το φόρουμ καλά και εκείνοι που έχουν και λίγη όχι πολύ λίγη εκτίμηση στο πρόσωπο τουλάχιστο το δικό μου προσπαθούν να μην δημιουργούν προβλήματα
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
HarrisAce
Full Member
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 22:30

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από HarrisAce »

Κοπελια δυστυχώς εκαμετε πολλήν αξιόλογο κόσμο να παρατήσει να γραφει στο forum
δεν αναρωτήθηκε ποτε κανένας γιατι οποιος γνωστης κάποιου αντικειμενου που βοηθα εμάς τους αμπαλατους δέχεται επιθέσεις από εξυπνοβλακες?
ότι μας κάμουν χαλάλι μας
andreas78

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από andreas78 »

Καλημέρα Χάρη,
Φίλε αν μπορείς, γίνεσαι λίγο πιο συγκεκριμένος..;?;
Beretta682SP
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 18 Αύγ 2015, 22:16

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από Beretta682SP »

δεν υπηρχε κανενας λόγος να γίνει λεκτική επιθεση στον συνάδελφο μετά απο ένα ομολογουμένως πολύ ενδιαφέρον και εκπαιδευτικό ποστ. δεν μας ενδιαφέρει τι είπε στο παρελθόν ή αν είχε λάθος σε καποια στιγμή στο τρόπο που κυνηγούσε , εχουμε την απαραίτητη κρίση να αξιολογήσουμε μόνοι μας τι έκαμε ή αν εθέλατε ας του τα λέγατε σε ιδιωτική συζήτηση. ο τρόπος που τ'εγινε ειναι σαννα έχετε προσωπικά μαζι του και επεριμένατε τη στιγμή (που και πάλε δεν ηπήρχε ουσιαστικός λόγος) να του την πειτε δημόσια.
andreas78

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από andreas78 »

Καλημέρα φίλε,
Δλδ, για να καταλάβω σωστά, ο Γιώργος έκανε λεκτική επίθεση στον "συνάδελφο"..;?;?;?;?;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”