Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από spidis »

HarrisAce έγραψε:Κοπελια δυστυχώς εκαμετε πολλήν αξιόλογο κόσμο να παρατήσει να γραφει στο forum
δεν αναρωτήθηκε ποτε κανένας γιατι οποιος γνωστης κάποιου αντικειμενου που βοηθα εμάς τους αμπαλατους δέχεται επιθέσεις από εξυπνοβλακες?
ότι μας κάμουν χαλάλι μας
+1
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Beretta682SP έγραψε:δεν υπηρχε κανενας λόγος να γίνει λεκτική επιθεση στον συνάδελφο μετά απο ένα ομολογουμένως πολύ ενδιαφέρον και εκπαιδευτικό ποστ. δεν μας ενδιαφέρει τι είπε στο παρελθόν ή αν είχε λάθος σε καποια στιγμή στο τρόπο που κυνηγούσε , εχουμε την απαραίτητη κρίση να αξιολογήσουμε μόνοι μας τι έκαμε ή αν εθέλατε ας του τα λέγατε σε ιδιωτική συζήτηση. ο τρόπος που τ'εγινε ειναι σαννα έχετε προσωπικά μαζι του και επεριμένατε τη στιγμή (που και πάλε δεν ηπήρχε ουσιαστικός λόγος) να του την πειτε δημόσια.
Δεν μπορούσα να τα γράψω καλύτερα. Απόλυτα σωστός.
Beretta682SP
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 18 Αύγ 2015, 22:16

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από Beretta682SP »

andreas78 έγραψε:Καλημέρα φίλε,
Δλδ, για να καταλάβω σωστά, ο Γιώργος έκανε λεκτική επίθεση στον "συνάδελφο"..;?;?;?;?;
δεν εχω πρόθεση σε καμια περίπτωση να μπω στη διαδικασία να γίνω κριτής συγκεκριμένων ονομάτων φίλε . απλά παρατήρησα μια προσπάθεια μέιωσης του συναδελφου που εκαμε την έρευνα για τη συγκέντρωση των σκαγιών με (κατα την γνώμη μου) ειρωνικά και προσβλητικά σχόλια σε ένα θέμα που δεν είχε καμία σχεση με το τι έγινε στο παρελθόν.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από admin »

HarrisAce έγραψε:Κοπελια δυστυχώς εκαμετε πολλήν αξιόλογο κόσμο να παρατήσει να γραφει στο forum
δεν αναρωτήθηκε ποτε κανένας γιατι οποιος γνωστης κάποιου αντικειμενου που βοηθα εμάς τους αμπαλατους δέχεται επιθέσεις από εξυπνοβλακες?
ότι μας κάμουν χαλάλι μας

Φίλε χάρη καταρχήν ένα πράγμα που εσυγχίσετε αρκετοί από εσάς εδώ και πολύ καιρό είναι το γεγονός ότι το φόρουμ δεν ανήκει σε κάποιο μέλος αλλά στο περιοδικό το οποίο κατά κύριο λόγο ανήκει σε εμένα . Άρα ουσιαστικά μόνο ο δικός μου ο λόγος είναι αυτός που καθορίζει κάποια πράγματα. Κάποιοι διαχειριστές όπως ο Πανίκος ο Άνθιμος παλαιότερα ο Μαρίνος και Ο Σπύρος ήταν διαχειριστές με σκοπό να βοηθούν στον καλύτερο συντονισμό του φόρουμ και όχι για να παίζουν τον ρόλο του Δικαστή ή του κριτή χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχουν το δικαίωμα της άποψης τους ως μέλη του φόρουμ όπως ο καθένας μας. Τώρα κάποιοι άλλοι καλοπαροαίρετα αλλά και κάποιοι για προσωπικούς λόγους προσπαθούσαν αν μοιραστούν τις απόψεις και τις γνώσεις τους. Χωρίς να θέλω να προς Θεού να στιγματίσω κάποιο μέλος απο τις πρόσφατες συζητήσεις παλαιότερα υπήρχε ένα πολύ τακτικό μέλος του φόρουμ το οποίο ενώ φαινομενικά ήταν ένα υπόδειγμα κυνηγού και πολύ καλός στις συμβουλές έβαλε με πολύ έξυπνο τρόπο 5-6 άτομα του φόρουμ να κατασκωτωθούν μεταξύ τους. Απο αυτούς τους ανθρώπους όταν τους πάρουμε χαμπάρι προσπαθούμε να προστατέψουμε τουλάχιστο τα νεαρότερα μέλη και τα ποιό άπειρα . όταν όμως κάποιος συνάδελφος τοποθετείτε με μια άποψη εκεί που ξεκινούν τα προβλήματα είναι στο γεγονός ότι κάποιοι αντί να διαφωνήσουν εάν έχουν επιχειρήματα προσπαθούν να χλευάσουν , να κοροϊδέψουν ή να μειώσουν. Δυστυχώς σας φόρουμ δεν μπορώ να βάζω μετρητή στον χαρακτήρα και στην γλώσσα του κάθε ενός . Προσπαθώ μέσο π.μ να συντονίζω όσο μπορώ και να σβήνω φωτιές αλλά σε κάποιους ο εγωισμός τους δέν τους το επιτρέπει να συμμορφωθούν . Λυπάμαι πραγματικά.Εμάς οι πόρτες μας είναι πάντα ΑΝΟΙΧΤΕΣ και όποιος με πιάσει τηλέφωνο ή μου στείλει μήνυμα γνωστώς ή άγνωστος πάντα ανταποκρίνομαι και νομίζω υπάρχουν δεκάδες ίσως και εκατοντάδες άτομα που βοηθήθηκαν ιδιαίτερα απο εμένα αλλά και άλλα μέλη του φόρουμ μέχρι τώρα και αυτό θα συνεχίσει να γίνετε. Άρα Χάρη το πρόβλημα δέν είμαστε εμείς (το φορουμ) αλλά κάποια άτομα με προβληματικό χαρακτήρα , δυστηχώς όμως το αντίχτυπο είναι πάντα πάνω μας.. και οι περισσότεροι ούτε το καταλαμβαίνουν ούτε το σέβονται.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από admin »

Beretta682SP έγραψε:δεν υπηρχε κανενας λόγος να γίνει λεκτική επιθεση στον συνάδελφο μετά απο ένα ομολογουμένως πολύ ενδιαφέρον και εκπαιδευτικό ποστ. δεν μας ενδιαφέρει τι είπε στο παρελθόν ή αν είχε λάθος σε καποια στιγμή στο τρόπο που κυνηγούσε , εχουμε την απαραίτητη κρίση να αξιολογήσουμε μόνοι μας τι έκαμε ή αν εθέλατε ας του τα λέγατε σε ιδιωτική συζήτηση. ο τρόπος που τ'εγινε ειναι σαννα έχετε προσωπικά μαζι του και επεριμένατε τη στιγμή (που και πάλε δεν ηπήρχε ουσιαστικός λόγος) να του την πειτε δημόσια.

Αυτό ακριβώς φίλε είναι το πρόβλημα!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από πανικος »

χωρις να κανω τον δικηγορο κανενως κοπελια η συζητηση αυτη ανοιξε με θεμα χοντρα σκαγια και λαγος.τωρα οσα εδειξε ο σολωνας στις φωτο μας δειχνουν πραγματι οτι δεν ωφελουν οσο νομιζουμε τα χοντρα σκαγια.
τωρα γιατι αυτες οι αντιπαραθεσεις για αλλα πραγματα που μερικοι διαφωνησαν πριν 6 μηνες 1 χρονο που καμια σχεση εχουν με το ποστ αυτο ηρθαν τωρα στην επιφανεια με προσβλητικα λογια και ειρωνειες δεν καταλαβα.
δεν γινεται ρε κοπελια να γραφεται τετοια πραγματα εδω δημοσια γραψτε προσωπικα μηνυματα ππουνιαριστειτε βαρτε πομπες ο ενας του αλλου αλλα εξω απο το φορουμ,καλα λεει ο αριστος ποσο θα αντεξει εσπασαμε το ανθρωπο καθε φορα να μαλλωνουμε και να ξιτιμαζουμαστε για ψυλλου πηδημα :idea:
ολοι εχουμε καποια ατομα κολλητα που μας αρεσει η παρεα τους ο χαρακτηρας τους τα βρισκουμε μαζι τους και αποδεχομαστε και τα καλα και τα ελαττωματα αυτων των ανθρωπων γιατι ειμαστε φιλοι.παλι αποτην αλλη εχουμε και καποια ατομα που δεν μας γεμιζουν το ματι δεν μας αρεσουν γιτι δεν εχουν τα ιδια πιστευω με εμας νομιζουμε οτι ειναι ιδιοτροπα εγωιστες κτλ αλλα δεν ειναι αναγκη να προσβαλλουμε αυτα τα ατομα ουτε καθε φορα που τα βλεπουμε να τα βριζουμε να τα δερνουμε :shock: απλα λεμε ενα γεια ενα καλωστον και φευγουμε η πιο απλα τα αποφευγουμε :!:
επιθεσεις και προσβολες δημοσια σε αλλους μας κανουν να λεμε και να γραφουμε πραγματα πανω στα νευρα μας που απλα μας κανει να δειχνουμε στους υπολοιπους ποσο χτηνα ειμαστε ωρες τζε ωρες:oops: διφωνουμε με καποιον ας γραψουμε απλα την διαφωνια μας και ο κοσμος που διαβαζει θα κρινει το σωστο απο το λαθος .
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Καλημερα σας,

Συμφωνω κ επαυξανω με τα λεγομενα του beretta682SP. Ειναι πραγματικα κριμα να προβαινουμε σε τετοιου ειδους συζητησεις που δεν εχουν αλλο αποτελεσμα απο το να ριχνουν το επιπεδο του παρον φορουμ. Προσωπικα εδω κ καιρο εχω διακρινει μια επικιριτικη συμπεριφορα στο προσωπο του κ.ΣΟΛΩΝΑ, απο ενα ανθρωπο που δεν τον εχω γνωρισει ποτε, ουτε τον ειδα ποτε μου...παρα μονο απο τα πολυ σημαντικα κ εποικοδημητικα αρθρα κ δοκιμες που μας παρουσιαζει...ποσο μαλλον το συγκεκριμμενο 8εμα που ανετα μπορει να τεθει ως θεμα στο επισημο περιοδικο, αφου αφορα πολλους λαγοκυνηγους στο θεμα ασφαλειας αλλα κ κατανομης των bb. Σιγουρα η αξια του κ. ΣΟΛΩΝ δεν μπορει να αμφισβητηθει απο κανενα.....οπως κ πολλοι αλλοι που ξερουν ποιοι ειναι κ ανεβαζουν την αξια κ το επιπεδο του φορουμ κ το κα8ιστουν οπωσ ειπαμε ΣΧΟΛΕΙΟ.
Επισης να αναφερω οτι ...ΟΛΟΙ κανουμε λαθοι..ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ κ ολοι μπορει να πποσταραμε λανθασμενα ποστ ...αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να πιανετε τον αλλο που το λαιμο....κ να τον κανετε να νιωθει μη επι8υμητος.....η συζητηση...ο διαλογος η καλλοπιστη παρατηρηση κ διορθωση και σεβασμος ειναι μερικα στοιχεια που αρμοζουν στο χωρο αυτο.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από Anthimos »

Καλημέρα κυριοι

Παρακολουθω με προσοχη την αντιπαραθεση

1.Κανενας δεν εξυβρισε τον κυριο Σολων Λουκά. Ο φιλος George80 τον αμφισβητησε απλά. κατι που ο κ.Σολων Λουκα κανει συχνα και διακυρηττει οτι ολοι πρέπει να κάνουμε , να αμφισβητουμε και να αναζητουμε περαιτερω γνωση, κατι με το οποίο συμφωνω 100%
2. Το φορουμ αυτο ως μερος της δραστηριοτητας του εχει ευθυνη απεναντι σε οσους το διαβαζουν να διαλυει μυθους και δοξασιες που αναπλαθονται στους καφενεδες απο παλιες λανθασμενες αντιληψεις και ειναι ευθυνη της διαχειριστικης ομαδας να κρατησει αυτο ψηλα.Οι πλειστοι απο εμας πριν γραψουμε μια απάντηση μελετουμε διαθεσιμη βιβλιογραφία και τεκμηριωμενες μελέτες ερηαστηριων που ειναι διαθεσιμες στο διαδικτυο.
3. Ειναι θετικο οτι σπευσατε ολοι προς υπερασπιση του κύριου Σολωνα Λουκά και ειναι ενα απο τα ομορφα του φορουμ αυτου
4, Αν και ο κυριος Σολωνας γραφει συχνα στο φορουμ για τις μελέτες τοσο συχνα όσα γραψει ειναι μονο ενα μερος αληθεια...Σωστα γραφει για τα μεγαλα διαμετρηματα ας πουμε οτι δεν ειναι χρησιμα και μας παρασυρουν να κανουμε μακρινες βολες αλλα στην μελέτη του γραφει και δειχνει οτι στα 75 μετρα ας πουμε βαζει ως 3 ΒΒ σ ενα λαγο ...Εγω δεν θα τα εβγαζα που πανω μου αν κυνηγουσα λαγο!!!

Επειδη κι ενα ΒΒ να φαει ενας λαγος ο οποιος τον καταδιωκουν ιχνηλατες , εχει ελαχιστες πιθανοτητες να επιβιωσει... Καλη η προθεση και αν με ρωτατε εμένα τα διαμετρηματα ΒΒ, 1,2,3,4 πρεπει να καταργηθουν και να απαγορευτουν δια παντως που την Κυπρο.

Τωρα ο κυριος Σολωνας εγραψε για αρχιδια , φουστες κτλ ...Εν μερη φωτογραφιζει κι εμενα με τα λογια του επειδη συχνα τον αμφισβητησα σ αυτα που γραφει , τις μεθοδους που χρησιμοποια στο κυνηγι κτλ ...Δικαιωμα μου να το ψαχνω παραπάνω και να αμφισβητω
Αν εσεις οι υπολοιποι θελετε να κρατατε τα λογια του και τις μισες αληθειες του ευαγγελιο και να νομιζετε οτι μαθαινετε κατι δικαιωμα σας

Απλα ο πρωτος που παρεκτραπει στην συγκεκριμενη δημοσιευεση και μετα παρεξηγηθηκε και προκαλεσε ειναι ο κυριος Σολωνας Λουκά
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από Chris B725 »

Beretta682SP έγραψε:δεν υπηρχε κανενας λόγος να γίνει λεκτική επιθεση στον συνάδελφο μετά απο ένα ομολογουμένως πολύ ενδιαφέρον και εκπαιδευτικό ποστ. δεν μας ενδιαφέρει τι είπε στο παρελθόν ή αν είχε λάθος σε καποια στιγμή στο τρόπο που κυνηγούσε , εχουμε την απαραίτητη κρίση να αξιολογήσουμε μόνοι μας τι έκαμε ή αν εθέλατε ας του τα λέγατε σε ιδιωτική συζήτηση. ο τρόπος που τ'εγινε ειναι σαννα έχετε προσωπικά μαζι του και επεριμένατε τη στιγμή (που και πάλε δεν ηπήρχε ουσιαστικός λόγος) να του την πειτε δημόσια.
admin έγραψε: Εδώ δίνουμε κάθε μέρα ένα αγώνα για να χτίσουμε κάτι το σωστό γνωρίζοντας όλοι κάποτε όλοι κάναμε λάθοι γιατί δέν έιχε κανένα να μας παρατζίλει. Σήμερα νέοι κυνηγοί μπαίνουν εδώ μέσα διαβάζουν , μαθαίνουν , συμβουλεύονται , κάνουν φιλίες διορθώνουν τα λάθη τους και κάποιοι προσπαθούν με κάθε μέσο απλά να μειώσουν άλλους , να χλευάσουν , να εκμεταλευτούν καταστάσεις, είτε επειδή έτσι εν ο χαρακτήρας τους είτε επειδή έφαν τους η ζήλια που κάτι κάνει κάποιος άλλος.
Αυτό ακριβώς !!! Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Είμαι μέλος αυτού του φόρουμ εδώ και 1 χρόνο. Όταν το ανακάλυψα βρήκα ξανά χαρά για το αγαπημένο μου χόμπυ. Δεν ξέρω κανένα από το φόρουμ προσωπικά αλλά σε αυτό το φόρουμ βρήκα μια κυνηγοπαρέα (την οποία έχασα όταν έφυγε ο συγκυνηγός μου στο εξωτερικό και από τότε κυνηγώ μόνος) για να μοιράζομαι εμπειρίες. Μέσα σε αυτό το χρόνο διάβασα ΟΛΑ τα ποστς που υπάρχουν στο φόρουμ. ΟΛΑ ανεξαιρέτως, ακόμα και εκείνα που δεν με πολυενδιέφεραν και πιστέψετε με εμαθα ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ !!! Πράματα που δεν μου τα είχε πει ούτε παρατζίλει κανένας στο παρελθόν. Διάβασα και σωστά και λάθος, κατά τι δική μου κρίση, κράτησα τα σωστά, αγνόησα τα λάθος... Ελπίζω αυτές οι ''κόντρες'' να μην γίνουν η αιτία να χαθεί η μαγεία αυτού του φόρουμ. Ελπίζω να μην ξαναχάσω τον ''συγκυνηγο'' μου...
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Λαγος και πολυ χοντρα Σκαγια!!!!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

εγω επειδη εκαμα λιο αποχη τωρα τα εδκιεβασα ουλλα!
εν ξερω ποσα χρονια ειμαι μελος του φορουμ αλλα ειμαι αρκετα και σε ενα τοπο που ζηζητουν πολλα ατομα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να συμφονουν ολη με ολους!!!

ειδα πολλες φορες να γινετε πολεμος εναντιον του σολονα καποιες φορες ειχαν δικαιο καποιες αλλες οχι!!
εν καταλαβω γιατη παντα τα βαλλουν ουλλη με 1 και μονο ατομο που λεει την αποψη του αν συμφονουμε καλος αν οχι καμνουμε διαλογο!

παλια ηταν φορουμ που ηταν για παρεεα και φιλους τελευταια παει να γινει σαν το φατσοβιβλιο που ουλλη εχουν μιαν αποψη η οποια παντα εν σωστη και πρεπει να μιωσουν τον αλλο για να γινουν η μαγκες της παρεεας ΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΗΓΟ

κατσετε ουλλη την μαππα χαμε και αν καποιο θεμα δεν σας αρεσκη και δεν σας ενδιαφερη αφηστετο να παει και εμενα καποιοι που δαμεσα εν μου αρεσκη ο τροπος που εκφραζουντε σαννα και ξερουν τα παντα και εγιναν η μεγαλητερη κυνηγη του κοσμου αλλα εν μπενω σε αντιπαραθεση η αποψη του οποιουδηποτε ειναι απολυτος σεβαστη ειτε μου αρεση ειτε οχι!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”