Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από Laurona »

Ατε μιας και κοντευκει ο καιρος και πιανει μας ουλους το '' ρευμα'' οσο περνουν οι μερες.

Ερωτηση?

Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος?

Οταν θα πρωτοβγει απο την μονη του κοντα στο σουρουπο, η κατα την επιστροφη του κοντα στο ξημερωμα?

Αυτο ειναι παντα σταθερο?

Αλλαζει την ωρα αναλογως εαν ειναι θυληκος, γεννημενος αρσενικος κλπ?

Αλλαζει εαν ειναι ορεινα η πεδινα? Εαν ειναι χειμωνας η καλοκαιρι?

Τις αποψεις σας

Ο γιατρος ειναι εκτος της ερωτησης γιατι ευνοητους λογους, αφου οτι και να γραψει δεν εχει λαθος :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από Laurona »

Για να μην με ρωτατε, ουτε εγω ξερω σιγουρα την απαντηση.

Εχω καποια αντιληψη αλλα ΣΙΓΟΥΡΗ απαντηση δεν εχω.

Γιαυτο ανοιγω το θεμα να πουμε και καμια κουβεντα θηραματικη εκτος που τες χαρτουτσιες που πεζουμε :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Τελειο το 8εμα.

Η αποψη η δικη μου ειναι οτι τη κουτση του ο λαγος την κανει κατα την επιστροφη του το ξημερωμα. Εκτος και αν την εχει ηδη ετοιμη και παει απλα και κα8εται, αφου κανει τα δικα του οκταρακια και πηδηματακια για παραπλανηση απο τους διωκτες του. Τωρα αν αυτο ειναι στα8ερο δεν το γνωριζω γτ μπορει κατα τη διαρκεια αυτη να γινουν αλλαγες στη 8ερμοκρασια και στη μεταβολη του καιρου. Οποτε εαν προκειται για κρυο 8α παει σε αλλη τοπο8εσια για να του κτυπα ο ηλιος και σε περιπτωση βροχων μαλλον σε βραχωδη μερη και κατω απο πετρες δομες κτλ. Τωρα αυτο με τις βροχες ισως και να μην ευστα8ει γτ μας ετυχε να κτυπησουμε λαγο ο οποιος ηταν πραγματικα σουλουπωμενος απο τις βροχες...(ταχα του λαγου δεν του αρεσει να βρεχετε). Νοητε οτι ο λαγος γνωριζει ολα τα κατατοπια της περιοχης του....οποταν αν προκειται για ενα λαγο ο οποιος εχει ενοχλη8ει πολυ 8α αλλαξει σιγουρα τοπο, μπορει και περιοχη. Αν ισχυει για λαγο ο οποιος εχει ενοχλη8ει ελαχιστα, τοτε μαλλον 8α τον βρεις στην ιδια κουτση και την επομενη φορα.

Kατα το σουρουπο ο λαγος 8α βγει απο τη κουτση του για να κανει τη βολτα του , να κατσει στη ταβερνα του να φαει να πιει τα ποτα του, να παιξει μπαλα και αν τα καταφερει να ''σκοραρει''. Μετα πισω στο σπιτι :)

αυτη ειναι η δικη μου αποψη...
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από πανικος »

χρυσανθε μου δεν φτιαχνουν μονες πλεον οι λαγοι βρισκουν παλιες και καθονται οπου εβρουν.ο λογος δεν δινουν δανεια πλεον οι τραπεζες ,ανεργια,κριση:lol: .
τωρα με τες εκποιησεις θα τους βρισκουμε μεσα στις αυλες στα σπιτακια των σκυλλων των γατων κτλ. :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
dimitris savva

Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από dimitris savva »

Τις κανουν αναλογα πως θα ειναι ο καιρος,αερας,κρυο το καλοκαιρι συνηθος δεν κανουν.
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από themos328 »

βιβιλιογραφεια λεει οτι φτιαχνει τη κουτση του κ μετα βγαινει για βοσκηση, αναζητηση για ταιρι κ οποια αλλη δραστηριοτητα καμνει.....η αμφιβολια ομως ειναι απο τη στιγμη που απειληθει η υπαρξει αποτομη αλλαγη στον καιρο...(τις προβλεπομενες ξερει τες οπως κ αρκετα αλλα ζωα) χρειαστει να αλλαξει κουτση....ετοιμαζει κ τες εναλλακτικες;;;; γιατι παντα εχουν διασπαρτες κουτσες ποτζη ποδα για παν ενδεχομενο...κουτση αλλασει...τοπο εν αλλασει......ενα ντοκιμαντερ θα ηταν ακρως διαφωτιστικο....
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

τελειο θεμα!!σε ενα βιτεο που ειδα πιο παλια με καμερες παρακολουθησης στο εξοτερικο εσικοστικεν που την μονη τοθ το σουρουππο,κοντα ειχεν 3 κουτσες, και κατα την επιστροφη του θα κατση στην κουτση που θεωρη πιο ασφαλισμενη απο τον καιρο και τους διοχτες του!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Δεν έχω ιδέα αλλά ενδιαφέρομαι να μάθω :D
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από kyriakos304 »

ANTROS BREDA έγραψε:τελειο θεμα!!σε ενα βιτεο που ειδα πιο παλια με καμερες παρακολουθησης στο εξοτερικο εσικοστικεν που την μονη τοθ το σουρουππο,κοντα ειχεν 3 κουτσες, και κατα την επιστροφη του θα κατση στην κουτση που θεωρη πιο ασφαλισμενη απο τον καιρο και τους διοχτες του!
Θελω να δω το βιντεο.
Λαικ στο θεμα
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Re: Ποτε φτιαχνει την μονη του ο λαγος

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

kyriakos304 έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:τελειο θεμα!!σε ενα βιτεο που ειδα πιο παλια με καμερες παρακολουθησης στο εξοτερικο εσικοστικεν που την μονη τοθ το σουρουππο,κοντα ειχεν 3 κουτσες, και κατα την επιστροφη του θα κατση στην κουτση που θεωρη πιο ασφαλισμενη απο τον καιρο και τους διοχτες του!
Θελω να δω το βιντεο.
Λαικ στο θεμα
Φιλε μου ψαχνω να το ευρο και να ανεβασω το λινκ
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”