Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Απάντηση
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από editor »

mike έγραψε:filoi mou gia sas
ta polla logia ine ftoxia. 2 lepre na kofkis dromo oute ine fatsimenos oute nomizo evala tou skagia oute tpt. oso gia sena file mou gianni lepre kai mono lepre posa fousiekkia na siris mesa se mia mera sto kinigi tou lagou gia na se piraxoun 2-3-5 mpori kai tpt. ligo klotsima pou to oplo oloi exoume . ate gia na min fenome fanatikos tis lepre exo akoma mia simvouli gia toutous pou kinigoun fermas i kai gia toutous pou kinigoun poli to pikno lambro 35 grammaria diasporas 5ari dokimaste to kai tha me thimithite.........
ΕΜΠΙΣΤΕΎΟΜΑΙ ΤΟΝ MIKE ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΥΣΤΟΧΙΑΣ ΤΟΥ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΨΗΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ. Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥΙ :D :D :D
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από NIKOLAS »

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΟΣΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΣΤΑΜΑΤΙσΟΥΝ ΝΑ ΨΑΧΝΟΝΤΕ ΜΕ ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΕ ΓΕΝΝΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΧΙΡΙΣΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΕΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕΝ....ΚΑΙ ΔΟΥΜΕΝ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΜΕ....ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!!! ΔΑΜΕ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΝΩ ΕΙΧΑΜΕΝ ΕΝΑ ΣΥΝΑΚΛΙΚΚΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΕΒΑΛΑΜΕΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΚΙΟ 9ΑΡΕΣ ΝΑ ΠΕΞΟΥΜΕΝ ΤΖΙΚΛΑΝ ΚΑΙ ΕΠΕΤΑΧΤΚΕΝ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΚΑΜΑΝ ΤΟΝ ΣΑΛΑΤΑ... :lol: ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΣΑΡΟΥΑΝ ΕΤΥΧΕ
sotiris!129

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από sotiris!129 »

28gr 12no burnachi. (χαρτουτσιες της τσιχλας) ....μπαμ και κατω... καλη βολη στο κεφαλι. δεν ειναι απαρετητες οι 35-40gr 3-4-5no σκαγια... εν τσεν αρκοσσιρο που να παιξω!!!-ατε το πολλη πολλη ως 32gr 6-7res! δεν παιζει σχεδον κανενα ρολο η χαρτουτσια κατα την αποπση μου...το οπλο μου που το οπλο σου η το οπλο του α-β-γ εχει μεγαλη διαφορα για να ακουσις που καπιον αλλο τη χαρτουτσια, τσε ποθεν, τσε γιατι?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από editor »

Παιδιά όλα αυτά που λέτε είναι σωστά και στα πλαίσια της λογικής. και τα φυσίγγια των 24γρ. ή 28γρ. no 8,9,10,11 δεν παύουν να είναι φυσίγγια και σε μια κοντινή απόσταση να προκαλέσουν σοβαρή ζημιά ακόμα και στον λαγό. τί γίνεται όμως σε μεσαίες και μακρινές αποστάσεις? νομίζω ένα πιο χοντρό σκάϊ no 6,5,4 έχει αυξημένες πιθανότητες να τραυματίσει και να έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από kypros »

ενα φυσσιγιο 24 γρ νο 12 μπορει να κανει ενα λαγο στα 15 μετρα κοσκινο. αυτο φυσικα δεν ειναι ο κανονας. με ενα φυσιγιο 4 νο 35γρ για παραδειγμα παλι κανεις κοσκινο το λαγο στα 15 μετρα αλλα το κανεις και στα 35. με το 12αρι υπαρχοθν πιθανοτητες 1%. αν τυχει σε καπιο απλα πρεπει να θεωρει το ευατο του τυχερο και σιγουρα να μην το καθιερωσει να κυνηγα λαγο με 12αρια ι 10αρια
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από tracker686 »

kypros έγραψε:ενα φυσσιγιο 24 γρ νο 12 μπορει να κανει ενα λαγο στα 15 μετρα κοσκινο. αυτο φυσικα δεν ειναι ο κανονας. με ενα φυσιγιο 4 νο 35γρ για παραδειγμα παλι κανεις κοσκινο το λαγο στα 15 μετρα αλλα το κανεις και στα 35. με το 12αρι υπαρχοθν πιθανοτητες 1%. αν τυχει σε καπιο απλα πρεπει να θεωρει το ευατο του τυχερο και σιγουρα να μην το καθιερωσει να κυνηγα λαγο με 12αρια ι 10αρια
Παντα 2 Ζερο στο τζεπακι για μακρινες αποστασεις (απο 40m και πανω) και ποτε δεν 3ερεις αν θα συνεχησει να τρεχει η αν θα πηγενει τουμπες...
sotiris!129

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από sotiris!129 »

οσπου να πιαις τεσ ζερο που τη πουγκα ο λαος εν να αλλο 500μετρα πιο μακρια σου!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από giorgos80 »

κοπελια επεξα 6 λαους στη ζωη μου με 6 διαφορετικες χαρτουτσιες.
ο πρωτος με victory νο 4 εν 8υμαμαι ποια ειχε στο μεταλλο του καλυκα γυρω απο το καψουλι πλαστικο.
ο δευτεροσ με victory λιλα 6 νουμερο
ο τριτος ηταν ατυχος γιατι ειμαυν στες τζικλες και παρατηρουν για μανιταρκα και επαιξα τον σε αποσταση 15-20 μετρα με starlight no 10 και επετασσετουν πανω κατω οπως το πουλι που το σφαζεις.στο καθαρισμα ειδα οτι οσα σκαγια ειχε η χαρτουτσια εβαλα του τα.εκρατισαν το 3 σκαγια που τον πιασαν μες τα ριζοφκια.επεξα τον μασκαλη που λεμε και εσπασε του το μπροστινο δεξι ποδι .τα σκαγια ισια που περασαν την πετσια του και κοστωσαν το κρεας του.αν δεν εβουρουν να τον πιασω ηταν να εβρει τα ποθκια του νομιζω παλε.
τους 3 επεξα τους περσι με sellier bellot vo6 34gr tappa,extra mini no6 kai ενα με extra top no6.
οσο για τους φιλους που κυνηγουν με ψιλο σκαι ας μην τα ισοπεδωνουν.ολοι καποια στιγμη θα πεξουμε λαγο με ψιλο σκαι αλλα καθε θηραμα θελει το σωστο μεγεθος.
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από tracker686 »

εναν ενα πραγμα να ξεχωριζουμε,οκ του λαγου εγω την βρηκα και θα ειναι η lepre, για τα περδικια? επειδη ειμαι και fun του περδικιου επισης εγω,οποταν μαζι με την lepre ποιαν αλλη να βαζω που να ειναι και αυτη εξισου καλη,κατι με Saga ακουσα,αλλα δισταζω να σας πω την αληθεια....
Stelios K.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 06 Αύγ 2010, 11:08

Re: Γκαλοπ - φυσιγγι για λαγο

Δημοσίευση από Stelios K. »

winchester έγραψε:εναν ενα πραγμα να ξεχωριζουμε,οκ του λαγου εγω την βρηκα και θα ειναι η lepre, για τα περδικια? επειδη ειμαι και fun του περδικιου επισης εγω,οποταν μαζι με την lepre ποιαν αλλη να βαζω που να ειναι και αυτη εξισου καλη,κατι με Saga ακουσα,αλλα δισταζω να σας πω την αληθεια....
φιλε μου μην δισταζεις.επεξα περσυ ολη τη σειρα. ΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΑΘΟΣ. φιλε επεξα τον περτικο χωρις υπερβολη πανω που 45 μετρα και ενωμιζα πως τον επεξε αλλος ποιο κατω που'μενα :lol: με 34 gr dispersande 7no.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”