ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από Laurona »

Για να ειμαι ειλικρινεις επαραξενευτικα για τον τοπο που τον εψαχνατε αρχικα.....αλλα σιουρα κατι ξερει παραπανω μας ο ανθρωπος που σας επηρεν.

Εγω υιοθετω και τις δυο κουβεντες παντως, σε συνδιασμο με αλλες γνωσεις.

Ειναι πολυ ενδιαφερον κουβεντα , ισως απο τα αγαπημενα μου θεματα......εν κριμα να τα γραφουμε......ενε καιρος να κανονισουμε κανεαν μεζεκλικην , να τα πουμε που κοντα με την πινια μας? :)

Ατε και εκοντεψεν :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από LAGOS »

Laurona έγραψε:Για να ειμαι ειλικρινεις επαραξενευτικα για τον τοπο που τον εψαχνατε αρχικα.....αλλα σιουρα κατι ξερει παραπανω μας ο ανθρωπος που σας επηρεν.

Εγω υιοθετω και τις δυο κουβεντες παντως, σε συνδιασμο με αλλες γνωσεις.

Ειναι πολυ ενδιαφερον κουβεντα , ισως απο τα αγαπημενα μου θεματα......εν κριμα να τα γραφουμε......ενε καιρος να κανονισουμε κανεαν μεζεκλικην , να τα πουμε που κοντα με την πινια μας? :)

Ατε και εκοντεψεν :)
Χρύσανθε μου γιατί επαραξενεύτηκες φιλούι μου? Τουλάχιστο στους τόπους μας πιάνει τον πολλά έτσι τόπους μέστο Χειμώνα. Όταν λέω πυκνό εννοώ σπαλαθερό αλλά να ελιναι καθαρό πουκάτω, να μεν πολλοκρατά υγρασία, βρεγμένα χόρτα κ.τ.λ. Διαλέγει μια πλευρά που έν τον πιάνει πολλά ο αέρας, κανένα γυρτό κορμό που κόφκει λίο τα νερά να μεν του φακκούν πουπάνω.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από kypros »

Νομιζω πρεπει να το αλλαξουμε λιο πλεον να το καμουμε, τοπο του λαου γυρευκε...γιατι λαον εν θαβρεις!!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
dimitris savva

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από dimitris savva »

kypros έγραψε:Νομιζω πρεπει να το αλλαξουμε λιο πλεον να το καμουμε, τοπο του λαου γυρευκε...γιατι λαον εν θαβρεις!!
λαο εν θα βρησκουν τσινοι που επατουσαν τον λαο , τσινοι που επιεναν να κατουρισουν και επετασσετουν που την σσινια...τσινοι που επαιζαν την τσικλα και επιενναν να την πιασουν και επαιτασσετουν ο λαος και πολλα αλλα τυχερα. εν να τα θυμουντε και εν να νομισουν οτι ηταν παραμυθι. τωρα πρεπει να εχεις σκυλους ΑΑ και να βγαζουν τα ποδια σου νερο να πας σπιτι και να μεν ταρρασεις , να πεινεις ενα νεσκαφε και να κοιμασε αμεσως. :D
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από kypros »

Περτικους να σχιει και οι λαοι κανου μας και οι 2,3 που να δοκουμε πανω τους!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από sotiris!129 »

dimitris savva έγραψε:
kypros έγραψε:Νομιζω πρεπει να το αλλαξουμε λιο πλεον να το καμουμε, τοπο του λαου γυρευκε...γιατι λαον εν θαβρεις!!
λαο εν θα βρησκουν τσινοι που επατουσαν τον λαο , τσινοι που επιεναν να κατουρισουν και επετασσετουν που την σσινια...τσινοι που επαιζαν την τσικλα και επιενναν να την πιασουν και επαιτασσετουν ο λαος και πολλα αλλα τυχερα. εν να τα θυμουντε και εν να νομισουν οτι ηταν παραμυθι. τωρα πρεπει να εχεις σκυλους ΑΑ και να βγαζουν τα ποδια σου νερο να πας σπιτι και να μεν ταρρασεις , να πεινεις ενα νεσκαφε και να κοιμασε αμεσως. :D
ε μαστρε αν εξαρτομασταν που τον λαο εδω και χρονια θα ημασταν vegetarian :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
dimitris savva

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από dimitris savva »

kypros έγραψε:Περτικους να σχιει και οι λαοι κανου μας και οι 2,3 που να δοκουμε πανω τους!
ποτε μου δεν υποτιμισα το κυνηγι της περδικας και επαιξα πολλες , αλλα μου αρεσει πιο πολυ το κυνηγι του λαγου, αλλα 2-3 περτικους εν να παιξω και εγω αν τυχει .
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Ολα τα κυνηγια ειναι ωραια. Εγω παω για φτερωτο αλλα αν πιασω τζιαι κανενα λαο εν πολλα ωραια. Επειδη εν πεζουμε συχνα σιερουμε τον παραπανω. Και θυσιαζω καμια εξορμηση να παω με τα σκυλια να τον γυρεψω αποκλειστικα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Επισης θα συμφωνησω με το Δημητρη τα τυχερα με το λαγο θα ειναι πολυ πιο λιγα απ οτι ηταν πιο παλια.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΤΟΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΓΥΡΕΥΚΕ .....

Δημοσίευση από Γιατρός »

O Kύπρος είχε πει για την αμπαλατοσύνη και την μανία πολλών λαγοκυνηγών για εξάλειψη του τριχωτού και κατάλειψη λόφων και βουνών με ακροβολισμό.Έχει δίκαιο
Δυστυχώς δεν είναι η μειονότητα
Ο ταλιμπανισμός (γραφικός και τα λέω τελευταία φορά) και το image του πεινασμένου που βλέπω το χάραμα στο δρόμο για τον αφανισμό αυτού που τους χαροποιεί δήθεν με ομάδες σκύλλων που τα σηκώνουν όλα στο πέρασμα τους και τα ονομάζουν λαγόσκυλλα με καλά αίματα μου προκαλεί σνομπαρισμό και υπεροψία
Σιοκάρουμε πλέον από τους σωστούς κυνηγούς και τους θαυμάζω
Είναι άνισος αγώνας
Πέρυσι ήρθε κάποιος μαζί μας και φανήκαμε τυχεροί και μας φύγανε 2 λαγοί ,υπέροχα.Δεν ξαναπήγαμε στην περιοχή
Το ον που ήταν μαζί μας πρέπει να είναι ακόμα εκεί και τους ψάχνει για να ξεδιψάσει την δίψα του
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”