Λαγος 2013

Απάντηση
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

Πως βλεπετε κοπελια τα πραματα στα εκπαιδευτικα? Εγω βλεπω τα πολλα θετικα αν και γλιορα ακομα ωστοσο λαγους εχει αρκετους και παραπανο βερκολαουα. Σημερα 1 μουνταρισμα με μεγαλη μαλαη ενα βερκολαουο μιτση πας το κιλο περιπου μετα ηβρα αλλη μαλαη και προσηκωστηκε αρκετη αποσταση που τους σκυλους ειδα τον μεσα στο δρομο απενταντι που επιενεν και που ηβρα ακομα ενα που ηταν στους σκυλους εσηκωσε και εκεινος 1
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εχει 2 βδομαδες καθε νυχτα που παω δουλεια στο παγκετο του δρομου με καλημεριζει ενα βερκολαουρο, οτι ωρα και να ειναι αυτο ειναι στο ιδιο ακριβος μερος και παρακολουθει την κινηση!
το θετικο γιατι σιγουρα δεν τον ειδα μονο εγω, ειναι οτι εχει αβλαζι και μετα ξεκινα το παγκετο ετσι δεν μπορει κανενας να ζαβοτιμονιασει για να τον φαει λαχανο !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από stelios--- »

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΥΞΗΣΗ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ......
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

τις πρωινες ωρες που τις 4μισι εως τις 5και 10 φκενουν πολλα στους δρομους
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

stelios--- έγραψε:ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΥΞΗΣΗ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ......
Μακάρι, ελπίζω αν πράγματι υπάρχει η αρρώστια πάλε οι περσινοί λαγοί που επέζησαν να μετάφεραν τα καλά γονίδια. :)
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από pai »

spyrosspyrou851 έγραψε:
stelios--- έγραψε:ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΥΞΗΣΗ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ......
Μακάρι, ελπίζω αν πράγματι υπάρχει η αρρώστια πάλε οι περσινοί λαγοί που επέζησαν να μετάφεραν τα καλά γονίδια. :)
ο αριθμος ειναι αυξημενος μεχρι να ανοιξη το κυνηγι της φασσας(δεν κατηγορο το κυνηγι αλλα αυτους που το διαχειριζονται)και οπου και νασε αρκευκουν οι προβολης και οι τετρακς να πιανουν δουλεια! :( :(
Άβαταρ μέλους
Vasilis-beagle
Full Member
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 10:40

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από Vasilis-beagle »

Εγω νομιζω πως ειναι αναλογα με τη περιοχη ..ορισμενες περιοχες εχουν αυξηση και αλλες μειωση..εχει ακομα αρκετο καιρο βεβαια μεχρι τ κυνηγι και πολλα αλλαζουν ας ελπισουμε να μην τους επιρεασει τοσο φετος το κυνηγι της φασσας και ολα τα υπολοιπα ακομα και εμεις οι ιδιοι με τα σκυλια μας ...
φιλικα :)
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

Νομιζω σημαντικο ρολο επεξε και το ταμειο θηρας μαζι με τον Ουλαμο φετος με σταματησαν 3 φορες τις 2 η θηρα το πρωι που πηγαινα στους σκυλους και μια νυχτα ο Ουλαμος που γυρεφκα την σκυλα που εχασα την γασκωνης η ωρα 2 τα μεσανυχτα ειχα ηδη ενημερωσει την θηρα οτι θα γυριζω για να βρω την σκυλα μου στην συγκεκριμενη περιοχη σαν οδηγουσα μεσα στο δρομο γυριζω πισω και καποιος μου αναφκει τα φωτα τα ψηλα μες το κολο μου που ουτε τους επηρα πρεφα οτι με ακολουθουσαν :lol: ελεγχο μεσα στο αυτοκινητο και αφηκαν με να φιω Αριστε ειχα και ασυρματους και τις ματσουκες μεσα εν μου εκαμαν τιποτε :lol:
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από admin »

φίλε αμμα θέλουν γράφουν σε για 1000 λόγους αλλά αμμα είσαι οκ πρέπει να είναι μ..... να σου κάνει πρόβλημα
Προσέχουμε...για να έχουμε
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

Τουτοι που με σταματησαν εφανηκαν μου καλοι παντος εκαμαν ελεγχο μεσα στο αυτοκινητο και μετα εκερασαν μας και 2 pokes μια εμενα και μια του παρεα που ηταν μαζι μου :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”