Λαγος 2013

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Λαγος 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

Σήμερα 3 φραγκολίνες όλες ζωντανές ήταν και είναι σε άριστη κατάσταση
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

:roll: Τι εννοεις ρε φιλε επιασες 3 φραγκολινες η εσηκωσες τες σημερα?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Λαγος 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

Σηκωτές. Που να τις πιάσω ρε φίλε; Και χωρίς σκύλλο εδώκαμεν πάνω τους. Καλά τα νέα για τους κυνηγούς του είδους
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

:lol: :lol: επειδη ετσι οπως το εγραψες εσαντανοθηκα :)
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Λαγος 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

Όχι φίλε θα πάρω φιλους από εδώ μέσα για να ευχαριστηθούν με τα σκυλιά τους. Παιρνω και χαρά από τους άλλους γενικά εν τα φυλάω για λλόουμου δεν μου ανήκει τίποτε
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από GRIGORIS »

με 3 εκπαιδευτικα πανω στο βουνο (απο την 1 του μηνος) μεχρι στιγμής συναντησα και τις 3 φορες αλεπου......
Το προβλημα φετος ειναι μεγαλο με την αλεπου!!!
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από KINIGOSS »

http://www.diananews.gr/article.asp?cat ... d=15367413

εξιασαν να πουν και την λαθροθηρια που ειναι το no1 προβλημα ειδικα της κυπρου
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

Λογω καποιου προβληματος υγειας απειχα λιγο που το φορουμ αλλα ξαναεπανερχομε πως πανε τα εκπαιδευτικα για τους λατρεις του λαγου? μετα απο 2 βδομαδες τελικα εβγαλα τους σκυλους σημερα να δω τι γινετε. Η ωρα 5και10 βρηκα ενα λαγο μεσα στο δρομο καθηστερισε να παει στην κουτση του δεν εκμεταλευτηκα την κατασταση γιατι θα παραηταν ενα ευκολο σηκωμα για τα σκυλια και πηγα στο τοπο που ειχα προγραματισει απο πριν μια μαλαη καλη πρωινη λαγο δεν ειδα αλλα απο την συμπεριφορα των σκυλων καταλαβα οτι ο κυριος προσηκωστηκε δουλεφκαν την μεθοδικα οσπου και μπηκαν μεσα σε ενα αρκατζι με πυκνο βγηκα πανω ψηλα για να ελεγχω τον τοπο λαγο δεν ειδα αλλα ευξησαν πολλα την φωνες τους και γλιορεψεν πολλα η μαλαη και αυξησαν ρυθμους αλλα λογω την ζεστης κτλ εν εφιαν καταδιωξη αλλα ειμαι ευχαριστημενος με ετσι ζεστη καλα τα επιαν εσεις πως τα πατε?
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από GRIGORIS »

beaglemania έγραψε:Λογω καποιου προβληματος υγειας απειχα λιγο που το φορουμ αλλα ξαναεπανερχομε πως πανε τα εκπαιδευτικα για τους λατρεις του λαγου? μετα απο 2 βδομαδες τελικα εβγαλα τους σκυλους σημερα να δω τι γινετε. Η ωρα 5και10 βρηκα ενα λαγο μεσα στο δρομο καθηστερισε να παει στην κουτση του δεν εκμεταλευτηκα την κατασταση γιατι θα παραηταν ενα ευκολο σηκωμα για τα σκυλια και πηγα στο τοπο που ειχα προγραματισει απο πριν μια μαλαη καλη πρωινη λαγο δεν ειδα αλλα απο την συμπεριφορα των σκυλων καταλαβα οτι ο κυριος προσηκωστηκε δουλεφκαν την μεθοδικα οσπου και μπηκαν μεσα σε ενα αρκατζι με πυκνο βγηκα πανω ψηλα για να ελεγχω τον τοπο λαγο δεν ειδα αλλα ευξησαν πολλα την φωνες τους και γλιορεψεν πολλα η μαλαη και αυξησαν ρυθμους αλλα λογω την ζεστης κτλ εν εφιαν καταδιωξη αλλα ειμαι ευχαριστημενος με ετσι ζεστη καλα τα επιαν εσεις πως τα πατε?

ρε φιλε εγω επαρατήρησα ότι οι παραπάνω λαγοι δεν είναι καν κουτσομένοι, κα8οντε κάπου πρόχειρα και με την πρώτη ευκερια γίνοντε καπνος... Οι αριθμοί τους φέτος είναι πιο φτωχος απο πέρσι. Όμως ουτε ένα δέιγμα απο ψώφιο λαγο, ούτε στα ορεινά αλλά ούτε στα ημιορινα. Για πια ψευδοφηματιωση λενε δεν καταλαβα ακομα, εκτος αν μπερδέυουν την λαθροθηρία με την ψευδοφηματιωση.
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

φιλε μου εγω φετος βλεπω πολλα ανεβασμενο το λαγο σε περιοχες που περσι δεν εβρισκα ουτε ενα φετος ειδα αρκετους γενικα εν ανεβασμενος ο αριθμος τους βερκολαουα παραπανω αλλα εχει αρκετους λαγους και πιστευκω θα χτυπηθουν πολλοι στο κυνηγι φετος κατα την γνωμη μου και τις περιοχες μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”