Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Απάντηση
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από beaglemania »

Πηγα για τον συγκεκριμενο λαγο 3 φορες στον ιδιο τοπο βρισκω τα κοπρια του ολοφρεσκα πανω στην αντιπυρηνικη και εκει αρχιζει το βασανο για τα σκυλια κολουν πανω στην μαλαη με περνουν πρωτα στο βοσκοτοπο μονοπιαδκιαζουν την μαλαη και για 100 μετρα παει μονοκοματη σε ενα πλευρο καθαρο με χαμηλη βλαστηση εκει χανουν την μαλαη τι και αν φακω κυκλους μια ωρα εκει δεν ξαναβρισκουν την μαλαη οι σκυλοι ξαναπερνω τους πισω το ιδιο πραμα γινετε παλι τι λετε να καμνει ο συγκεκριμενος λαγος? ειναι σε επιτρεπομενη περιοχη που δεχετε πολυ πιεση που τους δηθεν λααριες με τους 10 σκυλους και για αυτο παω καθημερινη εγω...
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από dangerous »

φιλε αν δεν ειχαν τοση εξυπναδα οι λΑοι πολυ πι8ανο να μεν εβλεπαμε το χρωμα τους με τη πιεση που δεχοντε απο ολες τις πλευρες/

εμενα ακου τι μου ετυχε σημερα..μαλαη μαλαη μεσα στον ποταμο πετρες πολλες δυσκολος τοπος οπως εστεκουμουν και εβλεπα τα σκυλια βλεπω μια κεφαλουα σηκωνετε λιο πανω για κλασματα δευττερολεπτου επιαστηκε η καρδια μου ενομιζα ηταν φινα μετα ξανα καλοβλεπω βλεπω τον παρεα καθετε κατω τωρα η καμερα μεσα στην πουγκα οπως τον βλακα δεν την εφκαλα να μοιραστω μαζι σας τα πλανα οι σκυλοι διπλα του στα 2 μετρα λαλω εννα καμουμε φαση καλη δεν εφωναξα ηθελα να τον βγαλουν μονες τουσ ειδικα η μια η χρονια μου συνεχιζουν την μαλαη απομακρυνοντε απο κοντα του 6 7 μετρα βλεπω την μικρη στρεφεται πισω και ψαχνει κοντα λεω εν τελιομενος ακουεις την μεγαλη αρκεπσε τις φωνες και ξεκινησε διωξη κατα κατω η μικρη παρετα τα και παει πισω της μολις απομακριστικαν απο κοντα του θορεις τον παρεα δεν πηρε υπομονη επετακτηκε και εφιε 1,5 κγ περιπου λεω και γω κοιταξε κυριε καμια φορα πως αφηνουμε τους λαους χαμε ειδικα στο βουνο παιδια θελει υπομονη πολλη αν μεν τον εβλεπα εκεινον τον λαο θα επιεννε ουσιαστικα χαμενος το θετικο οτι μολις επιστρεπσαν εμπηκαν πανω στην μαλαη και επιαν διωξη...

και συ καπου χανεις τα τελευταια πατηματα του δεν γινετε
Άβαταρ μέλους
Vasilis-beagle
Full Member
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 10:40

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από Vasilis-beagle »

Φιλε μου εν τζαι γινετε καθε φορα να τους γελουμε εμεις ...αλλα αληθεια φετος θωρω πως εδισκολεψαν πολλα οι ατιμοι τζαι ειδικα σε περιοχες που δεχουνται πολλη πιεση ! Εγω προτιμω τουτες τις περιοχες για τουτο το λογο επειδη εν δυσκολοι λαοι τζαι πρεπει και εμεις και τα σκυλια να συνηθισουν τουτες τις περιπτωσεις τις δυσκολες γιατι να τις εβρουμε μπροστα μας του χρονου στο κυνηγι... :) Ετυχε μου παρομοιο περιστατικο οπως του συνονοματου beaglemania και ετυχε και ειδα τον χαμε,, ακτινα καμια 10αρκα μετρα ουτε ιχνος μαλαις και τα σκυλια να διουν γιρω και εκεινος τζαμε ακινητος οσο του εκοντευκα παραπανω εγινετουν ενα με τη γη ωσπου και ενιωσε τα σκυλια κοντα του και επεταχτηκε και τζινο που με ξαφνιασε ειναι πως ουτε 2 κγ λαος εν ηταν πως και εκαμε τουτα ολα τα κολπα!!Αλλαξαν συνηθειες και χρονο με το χρονο δυσκολευκουν ακομα πραπανω :!:
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από beaglemania »

φανταζουμε πρεπει να ηταν ωραια περιστατικα. Ο λαος εκεινος ειναι μεγαλος φενετε που τα κοπρανα του αφου παω εκει για να καταλαβεται βρισκω τα κοπρανα του στην κοιλιστρα και ξαπολv τα σκυλια πολλα δυσκολος λαγος την πρωτη φορα εδυσκολεφκουνταν τα σκυλια να φκουν που το βοσκοτοπο και τελικα μετα απο 20 λεπτα βρηκαν την εξοδο και πηρα με στο πλευρο εκεινο ειναι με χαμηλη βλαστηση δεν εχει πονηρους τοπους για να κουτσωσει ο λαγος αυριο θα παω με εναν παρεα στο συγκεκριμενο μερος να παρει την εμπειρη σκυλα του 8 χρονων να βοηθησει τα σκυλια μου και μακαρι να τον σηκωσουμε εννοειται οτι θα παρω την camera μαζι μου stay tuned ;)
dimitris savva

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από dimitris savva »

δεν βρησκουν ευκολα την μαλαη γιατι ο λαγος φευγει γρηγορα και κανει μεγαλα πηδηματα, για να μην αφησει μαλαη. για να βοηθησεις τους σκυλους σου να τους προχωρισεις πιο μπροστα , αριστερα ή δεξια και καπου θα ξαναβρουν την μαλαη του.
Άβαταρ μέλους
Vasilis-beagle
Full Member
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 10:40

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από Vasilis-beagle »

Φιλε beaglmania ριξε και καμια ματια στ βοσκοτοπο γιατι εν τζαι ξερεις ποτε μπορει που τζαμε που φκενει μαλαη του που το βοσκοτοπο να ξαναμπενει τζαι να κουτσωνει μες τα περβολουθκια που τρωει...ειπαμε εν ατιμοι τουτοι εν εχουν εμπιστοσυνη :P
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από pai »

beaglemania έγραψε:Πηγα για τον συγκεκριμενο λαγο 3 φορες στον ιδιο τοπο βρισκω τα κοπρια του ολοφρεσκα πανω στην αντιπυρηνικη και εκει αρχιζει το βασανο για τα σκυλια κολουν πανω στην μαλαη με περνουν πρωτα στο βοσκοτοπο μονοπιαδκιαζουν την μαλαη και για 100 μετρα παει μονοκοματη σε ενα πλευρο καθαρο με χαμηλη βλαστηση εκει χανουν την μαλαη τι και αν φακω κυκλους μια ωρα εκει δεν ξαναβρισκουν την μαλαη οι σκυλοι ξαναπερνω τους πισω το ιδιο πραμα γινετε παλι τι λετε να καμνει ο συγκεκριμενος λαγος? ειναι σε επιτρεπομενη περιοχη που δεχετε πολυ πιεση που τους δηθεν λααριες με τους 10 σκυλους και για αυτο παω καθημερινη εγω...
ρε φιλε αν επειες της μερες που επερασαν εν λογικο για μενα να μεν τον φκαλης(σκονη ανθη ξηρασια)πιστευω οτι εκει που σταματα εχει τρεξει και δεν αφησε μυρωδια η εχει κανει επιστροφη στα πατηματα εξοδου και δεν το καταλαβαινουν τα σκυλια!
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από beaglemania »

Ευχαριστω ρε παιδια για τις συμβουλες θα τα δοκιμασω αυριο μαλλον τωρα που το καλοσκεφτουμε πρεπει να καμνει μεγαλα πηδηματα και μετα θα συνεχιζει θα δειξει αυριο που θα παει η εμπειρη σκυλα και μακαρι να τον σηκωσω εγινε μου εμμονη ο ατιμος :D
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε lagomania θα αναμενουμε ολοι με την Ψυχη στο στομα το αυριανο σου αποτελεσμα!
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
axerkwtis

Re: Ειναι πολυ εξυπνος η εγω πολυ ασχετος?

Δημοσίευση από axerkwtis »


εν ξερω ο φιλος τι αποτελεσμα ειχε τελικα αλλα το δικο μου εν τουτο σημερα!!!εν να δυσκολευτητε λιο αλλα νομιζω εν να τον δειτε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”