Εκπαιδευτικά 2013

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από lefteris »

Από σήμερα αρχίζουν τα εκπαιδευτικά σε όλες τις επιτρεπόμενες περιοχές?
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Rai »

lefteris έγραψε:Από σήμερα αρχίζουν τα εκπαιδευτικά σε όλες τις επιτρεπόμενες περιοχές?
Ναί Λευτέρη
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Hunting Maniac
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 15:07

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Hunting Maniac »

Συνάδελφοι, όσοι θα αρχίσετε να βγαίνετε εκπαιδευτικά, καλό είναι όπου βρίσκετε ποτίστρες και είναι άδειες, να κάμνετε ένα τηλέφωνο είτε στην Θήρα είτε στους τοπικούς συλλόγους (αν υπάρχουν) διότι είναι κρίμα να μένει το θήραμα χωρίς νερό με τέτοιες θερμοκρασίες.
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από nature »

Rai έγραψε:
nature έγραψε:Πρώτο επίσημο εκπαιδευτικό για φέτος,.
Μπράβο φίλε σε σένα και στα σκυλιά σου.Σίγουρα απο του καλύτερους τρόπους να ξεκινά κάποιος την μέρα του.
Άν η απαγορευμένη είναι κοντά σε κάποια επιτρεπόμενη υπάρχει μιά λογική εξήγηση.Τώρα άν οι λαθροθήρες εκμεταλλευτούν αυτό που είναι λογικό για μάς είναι δώρον-άδωρον.
Ποιές οι εντυπώσεις σου για την κατάσταση στην περιοχή που πήγες ?
Φιλικά
Χειρότερα από πέρσι σίγουρα δεν είναι αλλά κάτσε να περάσει κανένας μήνας για πιο ασφαλή συμπεράσματα. Το Σαβ/κο πάλε.

Όσο αφορά τις απαγορευμένες, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος λόγος για να μην επιτρέπονται τα εκπαιδευτικά τώρα όπως σε όλες τις άλλες περιοχές είτε υπάρχει επιτρεπόμενη δίπλα ή όχι. Απαραίτητες ναι την περίοδο του κυνηγιού αλλά τώρα δεν υπάρχει κανένας λόγος. Κατά τη γνώμη μου, πριν το κυνήγι το θήραμα πρέπει να διασκορπίζεται όσο γίνεται περισσότερο και όχι να συσσωρεύεται μέσα στις απαγορευμένες κάνοντας έτσι πιο εύκολο το έργο των λαθροθηρών και των αρπακτικών. Δεν αμφισβητώ την ανάγκη και την χρησιμότητα των απαγορευμένων περιοχών κατά την περίοδο κυνηγιού απλά τους επόμενους μήνες μέχρι και την έναρξη θεωρώ ότι κάνει ζημιά αντί να ωφελεί ή απαγόρευση αυτή.

Μπορεί να έχω και λάθος, οπόταν αν γνωρίζει κανείς περισσότερα ας μας διαφωτίσει.
istriano ®

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από istriano ® »

nature έγραψε:
Rai έγραψε:
nature έγραψε:Πρώτο επίσημο εκπαιδευτικό για φέτος,.
Μπράβο φίλε σε σένα και στα σκυλιά σου.Σίγουρα απο του καλύτερους τρόπους να ξεκινά κάποιος την μέρα του.
Άν η απαγορευμένη είναι κοντά σε κάποια επιτρεπόμενη υπάρχει μιά λογική εξήγηση.Τώρα άν οι λαθροθήρες εκμεταλλευτούν αυτό που είναι λογικό για μάς είναι δώρον-άδωρον.
Ποιές οι εντυπώσεις σου για την κατάσταση στην περιοχή που πήγες ?
Φιλικά
Χειρότερα από πέρσι σίγουρα δεν είναι αλλά κάτσε να περάσει κανένας μήνας για πιο ασφαλή συμπεράσματα. Το Σαβ/κο πάλε.

Όσο αφορά τις απαγορευμένες, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος λόγος για να μην επιτρέπονται τα εκπαιδευτικά τώρα όπως σε όλες τις άλλες περιοχές είτε υπάρχει επιτρεπόμενη δίπλα ή όχι. Απαραίτητες ναι την περίοδο του κυνηγιού αλλά τώρα δεν υπάρχει κανένας λόγος. Κατά τη γνώμη μου, πριν το κυνήγι το θήραμα πρέπει να διασκορπίζεται όσο γίνεται περισσότερο και όχι να συσσωρεύεται μέσα στις απαγορευμένες κάνοντας έτσι πιο εύκολο το έργο των λαθροθηρών και των αρπακτικών. Δεν αμφισβητώ την ανάγκη και την χρησιμότητα των απαγορευμένων περιοχών κατά την περίοδο κυνηγιού απλά τους επόμενους μήνες μέχρι και την έναρξη θεωρώ ότι κάνει ζημιά αντί να ωφελεί ή απαγόρευση αυτή.

Μπορεί να έχω και λάθος, οπόταν αν γνωρίζει κανείς περισσότερα ας μας διαφωτίσει.
Φιλε εγω συμφωνω μαζι σου
ANTREAS KURTSXAAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 10 Μαρ 2012, 22:51

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από ANTREAS KURTSXAAR »

κοπελια στη κοσιη ακουσε κανενασ για δηλητηρια?
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

Παντος σημερα το πρωι πριν να παω δουλεια δεν αντισταθηκα και επια ενα γυρουι μονο με το μπιγκλ στις περιοχες που ανοιξαν αφηκα τον μεσα στο σπερμενο μαλαες ειχεν πολλες αργησεν πολλα κανενα 20 λεπτο να ξεκοψει μια και να πιασει την διαδρομη καθησματος αλλα ευτυχως ο λαγος ηταν μικρος και ειχεν ευκολη διαδρομη ο σκυλος ξεκαθαρισεν την και πεταχτηκε 2 μετρα μπροστα του ο λαγος ειναι ο 3 που σηκωνει και 13 μηνων ειναι ακομα εκαμε του μια μικρη καταδιωξη καναν 10 λεπτο και φορτωσαν το επια δουλεια και ημουν με ενα χαμογελο :D Βρηκα και μια σπασμενη ποτιστρα και ειδοποιησα το προεδρο του συλλογου να την σασουν ειναι κριμα γιατι η περιοχη δεν εχει νερο 3 ποτιστρες εχει ολες και ολες φυσικη πηγη δεν εχει καποιοι ανιδεοι εκοψαν με μαχαιρι το λαστιχο και εφκερωσεν το νερο που μεσα και που περιεργεια εκοιταξα και τις αλλες 2 αλλα ηταν οκ εκεινες
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από KALLITZIA »

Μπραβο φιλε μου τελιο ξυπνημα.. Αρα το σκυλι σου εχει ολο το μελλον μπροστα του και ειναι στα χερια σου αφτο... ;)
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
loukas_loux
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 25 Ιαν 2013, 04:01

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από loukas_loux »

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΣ ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΗΜΙΟΡΕΙΝΑ. ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑ ΛΑΓΟ ΝΕΚΡΟ, ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΕ ΑΛΛΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΓΙΝΕ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
BROWNING the best there is....
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

ε σιγουρα φιλε αλλα προπαντος ειναι μπιγκλ ο σκυλος παλιοσκυλος δλδ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”