Εκπαιδευτικά 2013

Απάντηση
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από HUNTER »

Φιλε ΛουιΙΙ , τσινο το ποπκορνι αρκει να γινει?
Γιατρός

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

Αν ο εχθρός μας είναι η κακή διαχείριση και τα επιβλαβή συν την λαθροθηρία και συμφωνούμε σε αυτό τότε ΟΛΟΙ έχουμε την ίδια πορεία
Επομένως ορισμένα σχόλια πιο πάνω είναι υπερβολικά αλλά τροφή για σκέψη
Ολοι είμαστε στην ίδια πλευρά ότι και να κυνηγούμε, όμως οι περισσότεροι σωστοί κυνηγοί έχουν πρόβλημα (βλέπε και πρώτη γραμμή)
Μοιραστείτε τα κόλπα και τα μυστικά να βλαστήσει θήραμα σε όλους μας (ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ)
Εδώ μέσα δεν υπάρχουν στοιχεία επιβλαβή όπως την πρώτη μου γραμμή που ανάφερα,απλώς πάστα νεύρα μας προβουρούμε όπως τον λαγό.
Και εγώ σαν ιατρός σκέψου να κρατούσα τα πάντα για μένα.... ;)
Και οι τόποι που ξέρεις μπορεί να μην είναι βεβαρημένοι με διάφορα αλλά γενικά οι υπόλοιποι τόποι είναι
Και δέχομαι να μου πείτε ότι εγώ φταίω αλλά πάμε παρακάτω ...
Γιατρός

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

Εικόνα
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από HUNTER »

louisll έγραψε:Εικόνα

Thank you Sir LouisII ;)
spyros bettinsoli
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011, 15:28

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από spyros bettinsoli »

αν παμε με τον σσιλο μας τον οπιον κρατουμε με κολανι εχει κανενα να μασ πει τπτ ρε παιδια σε νεκρη περιοδο ι περιοδο τζικλας (ενοω θηρα και ξερω)
Άβαταρ μέλους
Viszla
Full Member
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 04 Μαρ 2012, 12:57

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Viszla »

Τα ίδια και χειρότερα.. :cry:
Βγήκαν οι περιοχές άσκησης των σκύλων και έλπιζα να γίνονταν κάποιες προσθηκες νέων περιοχών ..Ενα πράγμα δεν κατάλαβα και εχω μια μεγάλη απορία ..Η Πάφος έχει 19 περιοχές , Λευκοσία 12, Λεμεσός 11 και η Λάρνακα 5 περιοχές ? Ποιό ειναι το σκεπτικό τους ;

http://www.moi.gov.cy/moi/wildlife/wild ... enDocument
ΚΥΝΗΓΟΣ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΧΩΡΙΣ .....
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Viszla έγραψε:Τα ίδια και χειρότερα.. :cry:
Βγήκαν οι περιοχές άσκησης των σκύλων και έλπιζα να γίνονταν κάποιες προσθηκες νέων περιοχών ..Ενα πράγμα δεν κατάλαβα και εχω μια μεγάλη απορία ..Η Πάφος έχει 19 περιοχές , Λευκοσία 12, Λεμεσός 11 και η Λάρνακα 5 περιοχές ? Ποιό ειναι το σκεπτικό τους ;

http://www.moi.gov.cy/moi/wildlife/wild ... enDocument

Πε τε μου και εμένα το μυστικό σας στο πως θα κάνω ένα σκυλί 6-7 μηνών έτοιμο για του χρόνου χωρίς να παρνομίσω.

Αλήθεια οι της επεραχίας Λάρνακας βρίσκεται μαλαές κάπου;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από stelios--- »

kyriakos304 έγραψε:
Viszla έγραψε:Τα ίδια και χειρότερα.. :cry:
Βγήκαν οι περιοχές άσκησης των σκύλων και έλπιζα να γίνονταν κάποιες προσθηκες νέων περιοχών ..Ενα πράγμα δεν κατάλαβα και εχω μια μεγάλη απορία ..Η Πάφος έχει 19 περιοχές , Λευκοσία 12, Λεμεσός 11 και η Λάρνακα 5 περιοχές ? Ποιό ειναι το σκεπτικό τους ;

http://www.moi.gov.cy/moi/wildlife/wild ... enDocument

Πε τε μου και εμένα το μυστικό σας στο πως θα κάνω ένα σκυλί 6-7 μηνών έτοιμο για του χρόνου χωρίς να παρνομίσω.

Αλήθεια οι της επεραχίας Λάρνακας βρίσκεται μαλαές κάπου;
ΛΕΥΚΑΡΑ ΕΠΗΕΣ??
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από nature »

Πρώτο επίσημο εκπαιδευτικό για φέτος, 1/1. Μακάρι να βγάζουμε 1 λαγό κάθε φορά και δεν θέλουμε περισσότερους. 5:30-7 ότι καλύτερο για να ξεκινάς τη μέρα σου.....! Είδα και 2 αλεπούδες στο δρόμο το χάραμα.

Μεγάλο λάθος ότι δεν επιτρέπονται ούτε φέτος τα εκπαιδευτικά στις απαγορευμένες περιοχές. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια εξηγηση γιατί γίνεται αυτό και ποιον συμφέρει αυτό στο τέλος; Ήμουν με την ιδέα ότι φέτος θα επέτρεπαν και τις απαγορευμένες.
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Rai »

nature έγραψε:Πρώτο επίσημο εκπαιδευτικό για φέτος, 1/1. Μακάρι να βγάζουμε 1 λαγό κάθε φορά και δεν θέλουμε περισσότερους. 5:30-7 ότι καλύτερο για να ξεκινάς τη μέρα σου.....! Είδα και 2 αλεπούδες στο δρόμο το χάραμα.

Μεγάλο λάθος ότι δεν επιτρέπονται ούτε φέτος τα εκπαιδευτικά στις απαγορευμένες περιοχές. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια εξηγηση γιατί γίνεται αυτό και ποιον συμφέρει αυτό στο τέλος; Ήμουν με την ιδέα ότι φέτος θα επέτρεπαν και τις απαγορευμένες.
Μπράβο φίλε σε σένα και στα σκυλιά σου.Σίγουρα απο του καλύτερους τρόπους να ξεκινά κάποιος την μέρα του.
Άν η απαγορευμένη είναι κοντά σε κάποια επιτρεπόμενη υπάρχει μιά λογική εξήγηση.Τώρα άν οι λαθροθήρες εκμεταλλευτούν αυτό που είναι λογικό για μάς είναι δώρον-άδωρον.
Ποιές οι εντυπώσεις σου για την κατάσταση στην περιοχή που πήγες ?
Φιλικά
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”