Εκπαιδευτικά 2013

Απάντηση
istriano ®

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε Κυπρο, δεν ειναι η εκπαιδευτικη μανια που φταει αλλα η καταδιωκτικη μανια κατα του λαγου! Ας βαλουν περιοριστικο αριθμο στους σκυλλους που κουβαλει ο καθε ενας για εκπαιδευση, ανα παρεα ανα αυτοκινητο
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από stelios--- »

istriano έγραψε:Φιλε Κυπρο, δεν ειναι η εκπαιδευτικη μανια που φταει αλλα η καταδιωκτικη μανια κατα του λαγου! Ας βαλουν περιοριστικο αριθμο στους σκυλλους που κουβαλει ο καθε ενας για εκπαιδευση, ανα παρεα ανα αυτοκινητο
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΙΣΤΡΙΑΝΟ!!!!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
sotiris NIKOLAOU

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

stelios--- έγραψε:
istriano έγραψε:Φιλε Κυπρο, δεν ειναι η εκπαιδευτικη μανια που φταει αλλα η καταδιωκτικη μανια κατα του λαγου! Ας βαλουν περιοριστικο αριθμο στους σκυλλους που κουβαλει ο καθε ενας για εκπαιδευση, ανα παρεα ανα αυτοκινητο
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΙΣΤΡΙΑΝΟ!!!!!
και αν ένα χρόνο δεν δοθεί άδεια στην φάσσα τότε να δούται λαγούς ένα 25 τις 100 του λάγου παίζεται που τους "αθικανους" φασαρίες μες την φάσσα
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από stelios--- »

sotiris NIKOLAOU έγραψε:
stelios--- έγραψε:
istriano έγραψε:Φιλε Κυπρο, δεν ειναι η εκπαιδευτικη μανια που φταει αλλα η καταδιωκτικη μανια κατα του λαγου! Ας βαλουν περιοριστικο αριθμο στους σκυλλους που κουβαλει ο καθε ενας για εκπαιδευση, ανα παρεα ανα αυτοκινητο
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΙΣΤΡΙΑΝΟ!!!!!
και αν ένα χρόνο δεν δοθεί άδεια στην φάσσα τότε να δούται λαγούς ένα 25 τις 100 του λάγου παίζεται που τους "αθικανους" φασαρίες μες την φάσσα
+100000!!!!!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
Γιατρός

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

sotiris NIKOLAOU έγραψε:
stelios--- έγραψε:
istriano έγραψε:Φιλε Κυπρο, δεν ειναι η εκπαιδευτικη μανια που φταει αλλα η καταδιωκτικη μανια κατα του λαγου! Ας βαλουν περιοριστικο αριθμο στους σκυλλους που κουβαλει ο καθε ενας για εκπαιδευση, ανα παρεα ανα αυτοκινητο
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΙΣΤΡΙΑΝΟ!!!!!
και αν ένα χρόνο δεν δοθεί άδεια στην φάσσα τότε να δούται λαγούς ένα 25 τις 100 του λάγου παίζεται που τους "αθικανους" φασαρίες μες την φάσσα
Μην κολώνεις πες τα Σωτήρη
Αλλά μην βάζεις αριθμούς και πόσους σου βγάζουν οι σκύλλοι και που είναι η μάντρα σου διότι δεν ξέρεις ποιος διαβάζει
Έτσι σκύλλοι έχουν μεγάλη αξία
Και μην κάνεις φίλους με βάση το κυνήγι ξαφνικά. Κάτι θα πάει λάθος στο τέλος
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από kypros »

Ρε παιδακια ο στρουθοκαμιλισμος ενεν καλο πραμα...

Δεν οφελει να προσπαθουμε να πισουμε τους εαυτους μας οτι δεν ενοχλουμε με τις εξοδους των σκυλων ολοχρονα και χωρις μετρο.

Σιγουρα υπαρχουν και πολλα αλλοι παραγοντες αλλα σε αυτη την ενοτητα μιλουμε για τα εκπαιδευτηκα.

Το φενομενο ψηλομενο διπλοκαμπινο, εκπαιδευτηκο σε απαγορευμενη και οι ιχνηλατες που αλονιζουν 365 μερες τι χρονο τα βουνα ειναι σοβαρο προβλημα για την πανιδα. Ττο νουμερο ενα στοιχειο διαχειρισης ειναι η προστασια. Αμαν σηκοσει ο σκυλος την περδικα που τα αυγα μια φορα μπορει να σημαινει 10 πουλια...
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Γιατρός

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

kypros έγραψε:Ρε παιδακια ο στρουθοκαμιλισμος ενεν καλο πραμα...

Δεν οφελει να προσπαθουμε να πισουμε τους εαυτους μας οτι δεν ενοχλουμε με τις εξοδους των σκυλων ολοχρονα και χωρις μετρο.

Σιγουρα υπαρχουν και πολλα αλλοι παραγοντες αλλα σε αυτη την ενοτητα μιλουμε για τα εκπαιδευτηκα.

Το φενομενο ψηλομενο διπλοκαμπινο, εκπαιδευτηκο σε απαγορευμενη και οι ιχνηλατες που αλονιζουν 365 μερες τι χρονο τα βουνα ειναι σοβαρο προβλημα για την πανιδα. Ττο νουμερο ενα στοιχειο διαχειρισης ειναι η προστασια. Αμαν σηκοσει ο σκυλος την περδικα που τα αυγα μια φορα μπορει να σημαινει 10 πουλια...

Τωρα οσο αφορα το σωτηρη ο καθενας δικαιουται να λεει οτι θελει...κυνηγω 15 χρονια στη περιοχη που εχει τη φαρμα του, και εγω και τα ξαδελφια μου, ειμαι απο το συγκεκριμενο χωριο, και εχω και εγω αποψη για τους λαγους του χωριου μου, ακρως αντιθετη απο του σωτηρη.

Έχεις δίκαιο
Και κανένα πτηνό,θηλαστικό κτλ ανά το παγκόσμιο με έντονο στρεςς δεν μπορεί να αναπαραχθεί σωστά και το ποσοστό επιβίωσης μειώνεται από γενιά σε γενιά (το στρεςς όπως και στον άνθρωπο είναι συσσωρευτικό και μεταφερόμενο )
Και το φαινόμενο εκπαιδευτικά είναι παρεξηγημένο
Βάλε του ταλιμπάν με τους 15 σκύλλους μια τιμή να δεις πόσους bastardσκυλλους θα φέρνει κάθε φορά μαζί του
Όμως όπως και είπα παλιά δεν το έχουμε σαν λαός
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από nature »

Δεν νομίζω να υπάρχει άτομα που να αμφισβητεί ότι τα εκπαιδευτικά την αναπαραγωγική περίοδο προκαλούν ζημιά. Αλλά ρε συνάδελφοι 6 μήνες δεν είναι πάρα πολλοί για περίοδο αναπαραγωγής; Η κυνοφιλία πάει περίπατο δηλαδή; Ακόμη κάτι σε μια περιοχή για 6 μήνες δεν πάτησε σκύλος τη περίοδο αναπαραγωγής. Μετά μόλις ξεκίνησαν τα εκπαιδευτικά ξεκίνησαν οι επαγγελματίες σκυλλάριες με τα καθημερινά εκπαιδευτικά και τις αγέλες σκύλων. Τι διαφορά θα έχει το Νοέμβριο αυτή η περιοχή είτε γίνονταν είτε όχι εκπαιδευτικά; Μήπως αρκετά μέτρα είναι απλά για το θεαθήναι; Με το καλοκαιρινό κυνήγι δυστυχώς έχουν δίκαιο οι συνάδελφοι, μετά το κυνήγι οι λαγοί μειώνονται αρκετά. Ακόμη, όπου δίδεται καθημερινή άδεια δεν υπάρχουν λαγοί ούτε για δείγμα!

Επίσης, ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε στην ίδια πλευρά όλοι μας συνεπώς ας κάνουμε ένα γόνιμο διάλογο εδώ μακριά από αντιπαραθέσεις.
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από pai »

stelios--- έγραψε:
kyriakos304 έγραψε:Εμάθαμε κάτι για τις επιτρεπόμενες περιοχές φέτος;
ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!!
εεεε εκαταντησαμεν να με ρωτουμε πλεον ποιες ειναι οι ζωνες εκγημνασης τον σκυλων!!δινουν 3 με 4 περιοχες καθε επαρχεια και καθε σαββατοκυριακο γινετε πανδεμονιο!ατε τωρα πειτε μου πως μπορω να κανω εκπεδευσει στο κουταβι μου(αφου μονο αυτες τησ μερες μπορουμε??)
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Εκπαιδευτικά 2013

Δημοσίευση από HUNTER »

Παρακληση προς ΛουιΙΙ να βαλει το σιταρο πανω. Βραστος α....!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”