Πως να κρατώ τα σκυλιά κοντα μου εν ώρα εντονης Ιχνηλασίας?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Πως να κρατώ τα σκυλιά κοντα μου εν ώρα εντονης Ιχνηλασί

Δημοσίευση από marinos.a »

beagle tricolor έγραψε: .εσινδεθικαν με τρομερι αγαπι μαζι μου με το που κσομακριζουν 50 μετρα με περιμενουν μεχρι να παο κοντα τουσ οπου ι καταδιοκσι σινεχιζετε.1 μινα πριν το κυνιγι κε σε ολι τιν σεζον του λαου σταματουν τα πεχνιδια κε αφοσιονοντε μονο στο στιχιον τουσ [λαγοσ]το καλοκερι κε παλι γινοντε σκιλακια του σπιτιου.ΒΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΟΠΟΣ ΕΝΤΟ ΠΕΔΙ Σ ΕΤΣΙ ΕΝΤΖΕ ΤΟ ΣΣΙΛΙΝ ΣΟΥ.για να καταλαβετε τι εννοο οσ τζε το καλοτζερι στον πεζοδρομο περιπατο περνοτα μαζι μου.εντζε επιασα τουσ σιλλουσ να τουσ εχο μεσ το κλουβι τζε μετα ναχο απετισισ ναν τζε διπλα μ.ΜΑΚΡΙΑ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΡΑ ΒΑΡΤΕ ΠΑΣΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΖΙΑΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΚΙ ΠΕΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΖΕΓΟ ΠΑΣΤΟΥΣ ΣΙΛΛΟΥΣ Μ.ΤΖΕ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΔΙΜΙΤΡΙ ΤΑ ΣΚΙΛΑΚΙΑ ΤΟ Υ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙ ΓΙΑ ΖΕΦΚΑΡΟΜΑ ΤΖΕ ΝΑ ΠΙΑΣΙ ΣΙΛΛΟΥΤΗΚΙΑ ΜΙΤΣΙΑ ΝΑΡΚΕΠΣΙ ΠΟΥ ΤΙΝ ΑΡΚΙΝ
Παρόλο που έλυσα να θκιαβάσω τι έγραψες, συμφωνώ απόλυτα
Si vis pacem, para bellum
beagle tricolor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:24

Re: Πως να κρατώ τα σκυλιά κοντα μου εν ώρα εντονης Ιχνηλασί

Δημοσίευση από beagle tricolor »

marinos.a έγραψε:
beagle tricolor έγραψε: .εσινδεθικαν με τρομερι αγαπι μαζι μου με το που κσομακριζουν 50 μετρα με περιμενουν μεχρι να παο κοντα τουσ οπου ι καταδιοκσι σινεχιζετε.1 μινα πριν το κυνιγι κε σε ολι τιν σεζον του λαου σταματουν τα πεχνιδια κε αφοσιονοντε μονο στο στιχιον τουσ [λαγοσ]το καλοκερι κε παλι γινοντε σκιλακια του σπιτιου.ΒΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΟΠΟΣ ΕΝΤΟ ΠΕΔΙ Σ ΕΤΣΙ ΕΝΤΖΕ ΤΟ ΣΣΙΛΙΝ ΣΟΥ.για να καταλαβετε τι εννοο οσ τζε το καλοτζερι στον πεζοδρομο περιπατο περνοτα μαζι μου.εντζε επιασα τουσ σιλλουσ να τουσ εχο μεσ το κλουβι τζε μετα ναχο απετισισ ναν τζε διπλα μ.ΜΑΚΡΙΑ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΡΑ ΒΑΡΤΕ ΠΑΣΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΖΙΑΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΚΙ ΠΕΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΖΕΓΟ ΠΑΣΤΟΥΣ ΣΙΛΛΟΥΣ Μ.ΤΖΕ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΔΙΜΙΤΡΙ ΤΑ ΣΚΙΛΑΚΙΑ ΤΟ Υ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙ ΓΙΑ ΖΕΦΚΑΡΟΜΑ ΤΖΕ ΝΑ ΠΙΑΣΙ ΣΙΛΛΟΥΤΗΚΙΑ ΜΙΤΣΙΑ ΝΑΡΚΕΠΣΙ ΠΟΥ ΤΙΝ ΑΡΚΙΝ
Παρόλο που έλυσα να θκιαβάσω τι έγραψες, συμφωνώ απόλυτα
sorry φιλε μαρινο πασ τα κομπιουτερ ιμε λλιοσ :)
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: Πως να κρατώ τα σκυλιά κοντα μου εν ώρα εντονης Ιχνηλασί

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

Εφεραν μου τζε μενα ρευμα κινεζικο που εν ειχε ηχους πανο τζε εμινε πατημενο τζε εκαμα 2 μερες να εβρο τον φτοχο το σκυλο και 2 μηνες να το μεροσο.ιταν ι τεφτεα φορα που εχρισιμοποιησα ρευμα εφοι8ικα το
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: Πως να κρατώ τα σκυλιά κοντα μου εν ώρα εντονης Ιχνηλασί

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΑΜΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ ΕΝΑ ΑΡΙΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΑΧΡΗΣΤΟ. ΦΙΛΕ ΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ΑΜΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΝΕΞΕΛΕΚΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΟΙΟΥΝ ΝΑ ΕΥΡΟΥΝ ΜΑΛΑΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΝΟΥΝ ΔΙΩΞΗ ΚΤΠ. ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ. ΔΛΔ ΑΜΑ ΑΝΟΙΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ , ΑΜΑ ΚΑΜΝΟΥΝ ΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΝ ΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΦΚΕΙΣ , ΚΤΠ. ΚΑΙ ΠΑΛΕ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΑΤΣΑ ΤΟΥ. ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕΣ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΑΦΗΣΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑΝ ΔΙΟΤΙ ΕΝ ΚΑΠΩΣ ΜΕΓΑΛΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΕΙΣ. ΚΑΜΕ ΤΟΥΣ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΝ ΕΝ ΚΑΛΟΙ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΕΙΣ ΕΣΥ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΚΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΜΕΛΕΤΑ ΚΑΙ ΛΙΟ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΘΕ ΦΥΛΗΣ ΟΜΩΣ ΔΙΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΜΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΥΛΗ ΠΙΟ ΚΑΛΑ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΕ ΠΗΕΝΕ ΔΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΩΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΑΣΕ ΚΟΥΤΑΒΙ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
demetris21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 01 Αύγ 2012, 15:22

Re: Πως να κρατώ τα σκυλιά κοντα μου εν ώρα εντονης Ιχνηλασί

Δημοσίευση από demetris21 »

Μίλησα με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη και μου είπε να αποφύγω το ρεύμα. Το σκυλί το μεγάλωσε ο ίδιος και προσπάθησε να χρησιμοποιήσει ρεύμα κάποτε μαζί του και το σκυλί έκοψε για αρκετό καιρό. Απο τότε το σκυλί δεν κυνηγούσε όποτε του άλλαζε κολανάκι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”