Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από marinos.a »

virtualgreek έγραψε:Ρε παιδιά...

μην με παρεξηγήσετε.. αλλά οι πλείστοι είσαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ.

Πριν κάνετε κλικ στο κουμπάκι που ονομάζεται "Υποβολή" ρίξτε μια ματιά σε αυτά που έχετε γράψει και διορθώστε τα.

Σίγουρα δικαιολογούνται μερικά λάθη δεξιά αριστερά. Αλλά όχι και τόσα πολλά.

Το φόρουμ το διαβάζουν πάρα πολλά άτομα ακόμη και από Ελλάδα. Φανταστείτε τι γνώμη σχηματίζουν για το επίπεδο παιδείας μας.

Σ. Μακρής
Συμφωνώ
Si vis pacem, para bellum
sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από sportsman »

Πας μη Έλλην βάρβαρος
:lol: :lol: :lol: :lol:
Γιατρός

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Γιατρός »

Γενικά είμαι υπέρ του να προσπαθούμε για ψηλότερα επίπεδα και μια πιο καλή εικόνα προς τα έξω

αν το έγραφα αυτό έτσι ...

Γενηκα είμαι ιπέρ του να πρωσπαθούμαι για ψιλότερα επήπεδα και πιο καλί ικόνα προς τα εξω

πιστεύετε ότι και ειδήμονας να ήμουν πάνω στα σιηπέττα,χαρτούτσιες,ιχνηλάτες,φέρμας,ταχύτητες κτλ θα με έπαιρνε κανένας στα σοβαρά ;;;;;

Κατά πάσαν πιθανότητα ΟΧΙ
sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από sportsman »

louis II
Η πλήρης αποστόμωση :!:
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από HUNTER »

Aμαν γραφεις που αγγλορωσσικο πληκτρολογιο κατσε γαρε ψοφα. :D
sotiris!129

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από sotiris!129 »

περαν του ορθογραφικου που και παλι ειναι εκτος θεματος
η καρπωση ενος λαγου με σκυλους φερμας η ιχνηλατες ειναι εφικτη μονο αν ο κυνηγος ειναι αρκετα εμπειρος!
οπως ειπε και ο Breda Pegaso
Breda Pegaso έγραψε: Εχει κυνηγο που με φερμας πεζει 15-20 λαους και εχει και με ιχνηλατες που παλε πεζει τους ιδιους οπως εχει που εχει ημιαιμους με τις ιδιες επιτυχιες.
ξερω και εγω κυνηγο που ειναι λαγοκυνηγος χρονια και κυνηγαει με σκυλους φερμας μονο λαγο και εχει αρκετα καλα αποτελεσματα!
αυτο ομως δεν οφειλεται μονο στα σκυλια αλλα και πως ο ιδιος γνωριζει καλα το θηραμα που κυνηγα ξερει αρκετες περιοχες (κομαθκια)που κρατανε το θηραμα που αναζητα και αυτο κανει το κυνηγι του και πιο ευκολο και προσαρμοζεται τελεια στους σκυλους φερμας με τους οποιους διαλεξε να κυνηγα!
αν δεν ηξερε τα κομμαθκια αυτα τοτε καταλληλα σκυλια για αυτον θα ηταν οι ιχνηλατες πχ
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από FRANCHI »

sotiris!129 έγραψε: δεν οφειλεται μονο στα σκυλια αλλα και πως ο ιδιος γνωριζει καλα το θηραμα που κυνηγα ξερει αρκετες περιοχες (κομαθκια)που κρατανε το θηραμα που αναζητα και αυτο κανει το κυνηγι του και πιο ευκολο και προσαρμοζεται τελεια στους σκυλους φερμας με τους οποιους διαλεξε να κυνηγα!
αν δεν ηξερε τα κομμαθκια αυτα τοτε καταλληλα σκυλια για αυτον θα ηταν οι ιχνηλατες πχ
+1
I believe half of what I see and nothing of what I hear
sotiris NIKOLAOU

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

dimitris savva έγραψε:Φίλε μου για να μην ανχωνεσε αδικα και εν κριμα μεινε με τους σκύλους φέρμας γιατί οι ιχνηλατες δεν κάνουν για τον λαγό :lol:
Τούτοι που ανακαληψαν τους ιχνιλάτες εν είχαν ιδέα που κυνήγι μονο εμείς οι Κυπραίοι είμαστε οι καλύτεροι στις διασταυρωσεις και ποιοι κάνουν για λαγό και ποιοι όχι.
Παράδειγμα το dvd του hunt and shoot αντι να ανοιξουν τα μαθκια τους να δουν και να μαθουν κάτι που ένα ανθρωπο που έχει χρόνια που ασχολειτε με ιχνηλατες , αμφισβητουν το . Τι να πω????
;) ;) ;) ;) ;) ;)
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από miky55 »

louisll έγραψε:Γενικά είμαι υπέρ του να προσπαθούμε για ψηλότερα επίπεδα και μια πιο καλή εικόνα προς τα έξω

αν το έγραφα αυτό έτσι ...

Γενηκα είμαι ιπέρ του να πρωσπαθούμαι για ψιλότερα επήπεδα και πιο καλί ικόνα προς τα εξω

πιστεύετε ότι και ειδήμονας να ήμουν πάνω στα σιηπέττα,χαρτούτσιες,ιχνηλάτες,φέρμας,ταχύτητες κτλ θα με έπαιρνε κανένας στα σοβαρά ;;;;;

Κατά πάσαν πιθανότητα ΟΧΙ
ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ ΛΟΥΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΑΡΘΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ.
:lol:
istriano ®

Re: Ιχνηλασία- Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από istriano ® »

Μπραβο ρε Σωτηρη129. Εγραψες 5 προτασης και ησουνα απολυτα κατατοπιστικος ;) Με τους φερμας κυνηγας κομματια που ξερεις οτι κρατουν λαγο, περπατας με τα σκυλια γυρο γυρο οσπου να τους δωκει η μυρωδια του θυραματος και να παλλουκωσουν! Τους ιχνηλατες τους κατεβαζεις που το αυτοκινητο και μολις εντοπισουν την μαλαη σε οδηγουν εκεινα στο θηραμα!!

Φιλε Σ.Μακρη κοπιασε και εσυ το σαββατο με τον LouisII εαν θελεις :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”