Φίμωτρα!!!

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Φίμωτρα!!!

Δημοσίευση από lagomania »

Αφορμη αυτου του ποστ μου ειναι οτι εχασα χθες το σκυλο μου απο φολα. Πηγα χθες για εκπαιδευτικο πηρα τα 4 καλα μου σκυλια και οταν καταδιωκαν ενα λαγο και απομακρυνθηκαν απο εμενα μονο τα 3 επεστρεψαν και ειχα κολαρο εντοπισμου στο σκυλο μου που χαθηκε τον βρηκα μετα απο 20 λεπτα νεκρο απο φολα δυστυχος και δεν τον προλαβα :( Η απορια μου ειναι τα φιμωτρα πως χρησιμοπιουνται? τωρα μου εμειναν 3 μεγαλα σκυλια 3 χρονων θα δεχονται το φιμωτρο και θα μπορουν να δουλευουν μαλαη? αν δεν το δεχονται τι να κανω ωστε να εξοικιωθουν μαζι του? εχω ακομα 2 μικρα σκυλια μπλε της Γασκωνης θα τα μαθω απο τωρα που ειναι μικρα με το φιμωτρο αλλα τα μεγαλα μου σκυλια δεν ξερω κατα ποσον θα τα δεχθουν. Και κατι αλλο ποσα περιπου κυμενονται οι τιμες για τα φιμωτρα?
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από Demetris »

φιλε μου δυστυχως το κακο μεγαλώνει η μόνη λυση ειναι τα φιμοτρα αν και ειναι αντιαισθητικο σώζει τις ζωες των τετραποδων φίλων μας,δεν γνωριζω που πουλάνε αλλα αγορασε ενα και προσπαθησε να το βαλεις σε ενα σου σκυλο , σιγουρα θα του παρει καιρο να συνηθεισει αλλα πιστευω θα συνηθηση, για τα μικρα σκυλακια σου ουτε λογος αν τα μαθεις απο μικρα δεν θα εχεις προβλημα.Συλλυπητηρια για τον σκυλο σου.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από admin »

φίλε που έφαες ψατσί?
Προσέχουμε...για να έχουμε
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από lagomania »

Ινεια ρε φιλε
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από AU-79 »

lagomania έγραψε:Ινεια ρε φιλε
Φιλε Ινεια στην περιοχη "κουφαες"???
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από lagomania »

εν ξερω ρε φιλε το τοπο ειμαι που Παφο και επια πρωτη φορα τζιαμε και τελευταιαν
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από miky55 »

lagomania έγραψε:εν ξερω ρε φιλε το τοπο ειμαι που Παφο και επια πρωτη φορα τζιαμε και τελευταιαν
ΦΙΜΩΤΡΑ ΘΑ ΒΡΗΣ ΣΤΟ e-bay ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ ΓΡΑΨΕ muzzle.
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από lagomania »

ευχαριστω φιλε παρα πολυ :D
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από istrias »

όλοι έχουμε σκεφτεί το φίμωτρο νομίζω ως λύση ανάγκης. Το κυρίως πρόβλημα για τα σκυλιά είναι να το συνηθίσουν αλλά το πρόβλημα που θα έχουν είναι ότι θα κουράζονται πολύ πιο εύκολα. ειδικά οι ιχνηλάτες θα έχουν ακόμα πιο μεγάλο πρόβλημα μετά απο δίωξη.
Τα εχω κοιταξει και εγω στο διαδίκτυο αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω τι νούμερο κανει στα δικα μου σκυλια και το αλλο προβλημα ειανι οτι πρεπει να ειναι ρυθμιζόμενα τουλάχιστον 2 ιμαντες για καλυτερη εφαρμογη και να ειναι πιο ανετα στο ζωο. Οσα ειδα τουλαχιστον με μια γρηγορη ματια νομιζω δεν ειανι φτιαγμενα με γνωμονα τα κυνηγετικα σκυλια αλλα για ζωα που θα το βαζουν για λιγο στη βολτα τους. Εμεις τα θελουμε να τα εχουν για ωρες και σε δυσκολες συνθηκες και να εργαζονται κιολας.
Εχει βρει καποιος κατι αξιολογο?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος istrias την 25 Ιαν 2011, 21:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από miky55 »

istrias έγραψε:όλοι έχουμε σκεφτεί το φίμωτρο νομίζω ως λύση ανάγκης. Το κυρίως πρόβλημα για τα σκυλιά είναι να το συνηθίσουν αλλά το πρόβλημα που θα έχουν είναι ότι θα κουράζονται πολύ πιο εύκολα. ειδικά οι ιχνηλάτες θα έχουν ακόμα πιο μεγάλο πρόβλημα μετά απο δίωξη.
Τα εχω κοιταξει και εγω στο διαδίκτυο αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω τι νούμερο κανει στα δικα μου σκυλια και το αλλο προβλημα ειανι οτι πρεπει να ειναι ρυθμιζόμενα τουλάχιστον 2 ιμαντες για καλυτερη εφαρμογη και να ειναι πιο ανετα στο ζωο. Οσα ειδα τουλαχιστον με μια γρηγορη ματια νομιζω δεν ειανι φτιαγμενα με γνωμονα τα κυνηγετικα σκυλια αλλα για ζωα που θα το βαζουν για λιγο στη βολτα τους. Εμεις τα θελουμε να τα εχουν για ωρες και σε δυσκολες συνθηκες και να εργαζονται κιολας.
Εχει βρει καποιος κατια αξιολογο?
τι σκυλια εχεις φιλε?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”