Φίμωτρα!!!

lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από lagomania »

Ξεχασα να αναφερω οτι τα σκυλια μου ειναι γιουρα μπρουνο καθαροαιμα εχουν αρκετα μεγαλο κεφαλι παντος ειναι πληρης αναπτυγμενα 3 χρονων και εχουν ακριβως το ιδιο μεγεθος κεφαλιου και τα 3 που μου εμειναν πρεπει να μετρισω το κεφαλι τους για να διαλεξω τι φιμωτρο θα παρω?


και κατι αλλο εχει και μικρα φιμωτρα? για να παρω για να εκπαιδευσω τα μικρα μου σκυλια 2 μπλε της Γασκωνης 6 μηνων και οταν αναπτυχθουν να παρω αλλα φιμωτρα που θα τους ταιριαζουν.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από miky55 »

lagomania έγραψε:Ξεχασα να αναφερω οτι τα σκυλια μου ειναι γιουρα μπρουνο καθαροαιμα εχουν αρκετα μεγαλο κεφαλι παντος ειναι πληρης αναπτυγμενα 3 χρονων και εχουν ακριβως το ιδιο μεγεθος κεφαλιου και τα 3 που μου εμειναν πρεπει να μετρισω το κεφαλι τους για να διαλεξω τι φιμωτρο θα παρω?


και κατι αλλο εχει και μικρα φιμωτρα? για να παρω για να εκπαιδευσω τα μικρα μου σκυλια 2 μπλε της Γασκωνης 6 μηνων και οταν αναπτυχθουν να παρω αλλα φιμωτρα που θα τους ταιριαζουν.
οταν μπης στο www.ebay.co.uk και γραψεις dog muzzle και μετα στο φιμωτρο ,more options σου βγαζη ρατσες και μεγεθη,
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από istrias »

τι σκυλια εχεις φιλε?[/quote]

ιστρίας, παντως αν ειανι για να βρεις τι μεγεθος καμνει, σιγουρα δεν θα βρεις πουθενά τέτοια ράτσα :)
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από lagomania »

ευχαριστω φιλε μικε. :)
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από GiorgosT »

FILE LAGOMANIA,
KALITERA GIA TA MIKRA SKILIA NA EPENDISEIS STHN EKPAIDEYSH STO NA MHN TRONE PRAGMATA APO TO EDAFOS.
GINETE DISKOLA ALLA THA EXEIS TO KEFALI SOU ISIXO. KSERO 2 TROPOUS ENA ME TSAKRA TOU PONTIKOU KAI ALLO ME TO KOLLARO KAI REUMA.
KRIMA TO SKILLO PANTOS.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από AU-79 »

GiorgosT έγραψε:FILE LAGOMANIA,
KALITERA GIA TA MIKRA SKILIA NA EPENDISEIS STHN EKPAIDEYSH STO NA MHN TRONE PRAGMATA APO TO EDAFOS.
GINETE DISKOLA ALLA THA EXEIS TO KEFALI SOU ISIXO. KSERO 2 TROPOUS ENA ME TSAKRA TOU PONTIKOU KAI ALLO ME TO KOLLARO KAI REUMA.
KRIMA TO SKILLO PANTOS.

Με την τσακρα του ποντικου εν το ποιο σιγουρο δοκιμασμενο :D
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από lagomania »

τωρα ρε φιλε εχω 3 γιουρα τριων χρονων τουτα μονο με φιμωτρα εν θα φαν ψατζιη ενω τα αλλα εν να προσπαθησω να τα μαθω τα μιτσια. Ευχαριστω για τις πληροφοριες ολους :)
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από lagomania »

τωρα ρε φιλε εχω 3 γιουρα τριων χρονων τουτα μονο με φιμωτρα εν θα φαν ψατζιη ενω τα αλλα εν να προσπαθησω να τα μαθω τα μιτσια. Ευχαριστω για τις πληροφοριες ολους :)
Άβαταρ μέλους
Hunter25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 06 Οκτ 2010, 22:20

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από Hunter25 »

AU-79 έγραψε:

Με την τσακρα του ποντικου εν το ποιο σιγουρο δοκιμασμενο :D

φίλε πως γίνεται αυτό με τη τσακρα του ποντικου ? μπορείς να μου εξηγήσεις την διαδικασία ? δεν υπάρχει κίνδυνος να τραυματιστή ο σκύλλος
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Φίμωτρα.!!!!1

Δημοσίευση από AU-79 »

Hunter25 έγραψε:
AU-79 έγραψε:

Με την τσακρα του ποντικου εν το ποιο σιγουρο δοκιμασμενο :D

φίλε πως γίνεται αυτό με τη τσακρα του ποντικου ? μπορείς να μου εξηγήσεις την διαδικασία ? δεν υπάρχει κίνδυνος να τραυματιστή ο σκύλλος
Οταν πηαινεις για εκπαιδεφτικο περνε παντα μαζι σου 2-3 τσακρουες και κοματια απο σαλαμι η οτιδιποτε στεκει πας την τσακρουα, πριν να κατεβασεις τους σκυλλους στηστες σε διαφορα μερη καμια 40αρια μετρα που το αφτοκινητο και μετα κατεβαστους. Οταν τους κατεβασεις ο σκυλλος που 8α κοντεψει στην τσακρουα μολις εντοπισει το σαλαμι και παει να το μυριστει αρκεψε και φωναζε του να καμει πισω 8υμωτα. Αν εν τοσο ανυπακουος και "ληγκρεμενος" πας το σαλαμι και να τρωει οτι ευρει που χαμε τοτε αστον στα χερια (στην κλαππα) της τσακρουας :lol: . Μετα μολις τον αρπαξει που τα μουτσουνια που την γλωσσα καμια στρατα και αρκεψει να παουριζει και μεν φοασαι εν παθαινει τιποτε «ουδέν κακό ,αμιγές καλού» ελαλουσαν και οι προτινοι θυμωστου αρκετα και μετα δωστου ενα κομματι σαλαμι να φαει οι για να του καμεις χαδια και πελλαρες αφου εν εκαμε κατι που εζητησες αντιθετως... :) αλλα για να μαθει να τρωει οτι του
δια ο μαστρος του. Καλο θα ειναι να το επαναλαβεις που θα επιστρεφεις στο αφτοκινητο παντος θελει υπομονη αλλα καμνει πολλη δουλεια.

Αν εβρεις καμια τσακρουα ποτσινες που εστηναν οι παλιοι για τες τσικλες ;) ακομα καλλυτερα, μεν στησεις κανενα πα΄ι΄δι ποτσινα τους παλλιους παλε ;) γιατι τοτε θα εχει σοβαρους και ανεπανορθωτους τραυματισμους :lol:

Καλη επιτυχια και προπαντος ΥΠΟΜΟΝΗ!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”