ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Απάντηση
axerkwtis

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από axerkwtis »

pai έγραψε:
HUNTER έγραψε:Κατι πρεπει να ξερετε παραπανω που την θηρα για να το λεετε. εγεμοσεν η κυπρος δηκηγορους τσε γιατρους α τσε οικονομολογους το τελευταιο διαστημα μιας τσε της μοδας. Ε ρε το κυπριακο γονιδιο, στα φορτε του παλε!!
χαχαχα γτ φιλε μες την θηρα εχει κανενα καταρτησμενο να μας πει τη γινετε?να κανει σωστη διαχειριση του θηραματος??ΑΝ μου εβρης εναν οι περισσοτερους τοτε ναι ειμαι εκκεντρικος κυπραιος που νομιζω οτι τα ξερω ουλλα! :geek:
φιλε ξερω τουλαχιστον εναν υπευθυνο στο ταμειο θηρας πληρως καταρτησμενο μαλιστα και μπορω να πω με βεβαιοτηττα πως μαλλον αδικα τον το πτυχιο του στο νησι και δεν ειναι απλα το χαρτι που εχει αλλα και οι γνωσεις και οι μελετες που εκανε..το θεμα πιο ειναι....???
υπαρχουν κονδυλια να μπορουν να εκμεταλλευτουν οι εκαστοτε τοπικοι διαχειριστες πανιδας?υπαρχει συνεργασια απο τους κυνηγετικους συλλογους?υπαρχει συνεργασια με τον καθε κυνηγο?
τελευταια πληροφοριθηκα για καποια σχεδια του ταμειου και οντως ειναι ενθαρυντικα ως προς το θεμα εμπλουτισμου αλλα και μειωσεις της λαθροθηριας..
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από admin »

cyprohunter έγραψε:
GRIGORIS έγραψε:
admin έγραψε:μεν τα ισοπεδώνετε όλα !!!!!

φίλε admin εσύ πιστεύεις πως ο κυριότερος παράγοντας μείωσης του αριθμού των λαγών είναι η συγκεκριμένη ασθένεια? Και αν όντος είναι τούτη η ασθένεια που ονομάζετε ψευδοφυματίωση δεν υπάρχει θεραπεία μέσω κάποιου φαρμάκου??
Από ότι ξέρω και άλλα ζώα υποφέρουν από αυτή την ασθένεια (π.χ αιγοπρόβατα) αλλά υπάρχει φάρμακο πρόληψης που δεν επιρεάζει τα υγιές ζώα. Στην αρχή επίστεψα για την ασθένεια, αλλά τώρα τούτοι παρατραβούν το πράμα. Έχει που τα πέρσι που λένε για την ασθένεια αυτή, δαμέ η επιστήμη έκανε εξωσωματικές και αναπαραγωγή ζώων με κύτταρα και δεν μπορούν να ελλέξουν μια ασθένεια του κουνελιού?? (επειδή άκουσα τάχα ότι δεν υπάρχει αντίδοτο).
Ζούμε στο 2013,και όχι στο καιρό του Xριστού. Δύο πράγματα είναι:
- οι αρμόδιοι δεν υπολογίζουν τους 50 χιλ κυνηγούς, δεν τους ενδιαφέρει το όλο θέμα.
- οι λαθροθήρες αλλονίζουν, τούτοι αδυνατούν ή βαρκούντε να λάβουν μέτρα και πιπιλούν την καραμέλα που ονομάζετε ψευδοφυματίωση.
+1000

Φίλε οι λόγοι μείωσεις του λαγού είναι πολλοί (λαθροθηρία- συνεχείς όχληση-φυτοφάρμακα-αλεπού-ποντίκα- αρρώστιες, μείωση των βιοτόπων, μείωση της ποικιλοκαλλιέργειας, και αύξηση των αγροτικών δρόμων) πάντα εν εμείς που πιπιλούμε την ίδια κουφέτα ότι για όλα φταίει η λαθροθηρία και η υπηρεσία θήρας που δέν κάνει καλά την δουλειά της. Βρίσκουν λαγούς ψωφισμένους παίρνουν τους στο υγειονομίο κάμνουν τους ανάλυση φκάινουν ενημερώνουν μας για τα αποτελέσματα και ερκούμαστε να πούμε οϊ αν δέν δώ την φωτογραφία εν πιστεύκω εν για να καλύψουν την λαθροθηρία που κάνουν έτσι ανακοινώσεις !! Η λαθροθηρία για όσους απλά δέν το έχετε ψάξει την περίοδο μετά το 1960 οργίαζε και μάλιστα τότε δέν λαθροθηρούσε κάποιος να για να πουλήσει αλλά κυρίως για να φάει που ήταν πολύ πιο σημαντικό, παλιά υπήρχαν περισσότεροι λαγοί γιατί σήμερα δέν υπάρχουν?. Νομίζετε ότι τα παϊθκια και τα τέλια, το προβολέα και τον σχιπέττο ανακαλύψαν τον σήμερα. Κάποτε ιδρύσαν την κο.κ και Δαζ για να οργανωθούν οι κυνηγοί και να χυπήσουν την λαθροθηρία γιατί οργίαζε Παγκύπρια , εθελοντικά τα μέλη είχαν άδεια απο το Υπουργείο και φορούσαν κόκκινα περιβραχιόνια και έβγαζαν εθελοντικά περιπολίες. Νομίζετε ότι όλοι εμείς μέσα στα φόρουμ είμαστε οι ειδικοί και εκείνοι που σπούδασαν θηραματολογία και διαχείριση άγριας ζωής δέν μελετούν τρόπους αντιμετώπισεις και αν υπηρχε λύση δέν θα την εφάρμοζαν? Πόσοι απο εμάς πήγαμε να σπείρουμε ένα κομμάτι γής για να έχουν τα θηράματα τροφή? πόσοι πήγαμε να ρίξουμε λίγα δολώματα για τις ποντίκες? πόσοι πήγαμε να κάνουμε καταπολέμηση για κορακοειδή, πόσοι τιρούμε την εκπαίδευση των σκύλλων σε επιτρεπώμενες περιοχές και με επιτρεπόμενο αριθμό? Απλά μας αρέσει να είμαστε ισοπεδωτική και 8/10 κυνηγούς όταν μιλήσεις μαζί τους σου λένε για όλα φταίει η θήρα και η λαθροθηρία ενό 8/10 δέν κάνουν τίποτε για να βοηθήσουν το θήραμα και 5/10 με κάποιο τρόπο παρανομούν.
Προσέχουμε...για να έχουμε
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από HUNTER »

pai έγραψε:
HUNTER έγραψε:Κατι πρεπει να ξερετε παραπανω που την θηρα για να το λεετε. εγεμοσεν η κυπρος δηκηγορους τσε γιατρους α τσε οικονομολογους το τελευταιο διαστημα μιας τσε της μοδας. Ε ρε το κυπριακο γονιδιο, στα φορτε του παλε!!
χαχαχα γτ φιλε μες την θηρα εχει κανενα καταρτησμενο να μας πει τη γινετε?να κανει σωστη διαχειριση του θηραματος??ΑΝ μου εβρης εναν οι περισσοτερους τοτε ναι ειμαι εκκεντρικος κυπραιος που νομιζω οτι τα ξερω ουλλα! :geek:

Φιλε Παι, προσωπικα περσι ηβρα 5 λαους πσοφισμενους σε εκπευδευτικα επαρχια λεμεσου σε διαφορες πριοχες μακρια η μια απο την αλλη. αλλους τοσους ηβραν φιλοι μου , και απο οτι ακουο που το φορουμ βρηκαν τε αλλοι τετοιους αριθμους. Σε λαγο που επεκσα περσι τα εντοσθια του ηταν φουσκομενα τσε αλλοιομενα. φιλος που κυνηγα επαρχια λεμεσου επαικσαν 7 λαγους με τα ιδια συμπτοματα. Για να σας προλαβω, φυτοφαρμακα ειχε τσε περσυ τσε αντιπροπερσυ.

Ουλλοι κατηγορουμε την θηρα οτι δεν καμνει σωστα την δουλλια της. Τσε εννα συμφονισω μαζι σας ως ενα βαθμο. Ποσοι που εμας ομως ειμαστε σωστοι κυνηγοι? Ποσοι θα πεξουμε το κοτα τσε θα φυγουμε? Ποσοι θα πεξουμε μια φραγγολινα τσε στη δευτερη που θα σηκωστη δεν θα γυρισουμε οπλο? Αντιθετα θα την πεξουμε και θα πουμε οτι δικαιουμαστεν την γιατι η παρεα εν 4 ατομα . Ποσοι που εσας ειδετε μιαν παρανομια τσε επιασετε την θηρα τιλεφονο. ποσοι που εσας αν ππεσετε πανω σε βατουρα εν θα τους πεξετε ουλλους?
Γυρεοκουμε παντα να δακτυλοδικσουμε αντι να συμβαλουμε στο εργο.

Ετυχε μου απειρες φορες τσε ειμε σιουρος τσε σε εσας να καθεστε στον καφενε τσε να ακουτε εναν να λαλη "αν
ερτη η θηρα κουμπαρε ν με γραπση εννα τον πεκσο οπως τον σηιλλο τσε να τον συρο μες το χαντατζη." Αλλα φιλοι μου κανενας απο εμας δεν λεει τιποτε παρα μονο χασκογελουμε τσε να τον καμνουμε τσε χαζη.


Αλλα εμαθαμε να συρνουμε φταιξιματα πανω στους αλλους τσε την δικι μας την καμπουρα να μεν την βλεπουμε. ετσι μας εμαθεν η κοινονια που ζουμε, το συστημα. Γιαυτο και σημερα ειμαστεν σε αυτη την καταντια ως κρατος.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από admin »

χαχαχα γτ φιλε μες την θηρα εχει κανενα καταρτησμενο να μας πει τη γινετε?να κανει σωστη διαχειριση του θηραματος??ΑΝ μου εβρης εναν οι περισσοτερους τοτε ναι ειμαι εκκεντρικος κυπραιος που νομιζω οτι τα ξερω ουλλα! :geek:[/quote]

Φίλε όχι 1 αλλά τουλάχιστο 8 άτομα μέσα στην υπηρεσία έχουν και την ακαδημαϊκή μόρφωση αλλά και την εμπειρια για να κάνουν εξαιρετική δουλειά το πρόβλημα είναι αλλόύ και λυπάμε που δέν το αντιλαμβάνεστε. Η κύπρος ΄δεν έχει έλειψη απο καταρτησμένα και σπουδασμένα άτομα αλλά έχει υπερπλυθησμό απο διαβρωμένους πολιτικούς που δέν αφήνουν τους ανθρώπους να κάνουν σωστά την δουλειά τους. Αν ήταν απο το χέρι της υπηρεσίας θήρας η Αλεπού θα ήταν στην δικαιοδοσία της και θα περιόριζε τον αριθμό της σε κανονικά επίπεδα, το ίδιο και η ποντίκα και τα κορακοειδή. Αν ήταν στο χέρι της υπηρεσία η νόμοι περί κυνηγίου θα ήταν πολύ πιο αυστηρή αλλά πάντα υπάρχει το πολιτικό κομμάτι που για να γίνει κάτι σε αυτό τον τόπο πρέπει να το αποφασίσουν οι πολιτικοί.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από kyriakos304 »

HUNTER έγραψε:
pai έγραψε:
HUNTER έγραψε:Κατι πρεπει να ξερετε παραπανω που την θηρα για να το λεετε. εγεμοσεν η κυπρος δηκηγορους τσε γιατρους α τσε οικονομολογους το τελευταιο διαστημα μιας τσε της μοδας. Ε ρε το κυπριακο γονιδιο, στα φορτε του παλε!!
χαχαχα γτ φιλε μες την θηρα εχει κανενα καταρτησμενο να μας πει τη γινετε?να κανει σωστη διαχειριση του θηραματος??ΑΝ μου εβρης εναν οι περισσοτερους τοτε ναι ειμαι εκκεντρικος κυπραιος που νομιζω οτι τα ξερω ουλλα! :geek:

Φιλε Παι, προσωπικα περσι ηβρα 5 λαους πσοφισμενους σε εκπευδευτικα επαρχια λεμεσου σε διαφορες πριοχες μακρια η μια απο την αλλη. αλλους τοσους ηβραν φιλοι μου , και απο οτι ακουο που το φορουμ βρηκαν τε αλλοι τετοιους αριθμους. Σε λαγο που επεκσα περσι τα εντοσθια του ηταν φουσκομενα τσε αλλοιομενα. φιλος που κυνηγα επαρχια λεμεσου επαικσαν 7 λαγους με τα ιδια συμπτοματα. Για να σας προλαβω, φυτοφαρμακα ειχε τσε περσυ τσε αντιπροπερσυ.

Ουλλοι κατηγορουμε την θηρα οτι δεν καμνει σωστα την δουλλια της. Τσε εννα συμφονισω μαζι σας ως ενα βαθμο. Ποσοι που εμας ομως ειμαστε σωστοι κυνηγοι? Ποσοι θα πεξουμε το κοτα τσε θα φυγουμε? Ποσοι θα πεξουμε μια φραγγολινα τσε στη δευτερη που θα σηκωστη δεν θα γυρισουμε οπλο? Αντιθετα θα την πεξουμε και θα πουμε οτι δικαιουμαστεν την γιατι η παρεα εν 4 ατομα . Ποσοι που εσας ειδετε μιαν παρανομια τσε επιασετε την θηρα τιλεφονο. ποσοι που εσας αν ππεσετε πανω σε βατουρα εν θα τους πεξετε ουλλους?
Γυρεοκουμε παντα να δακτυλοδικσουμε αντι να συμβαλουμε στο εργο.

Ετυχε μου απειρες φορες τσε ειμε σιουρος τσε σε εσας να καθεστε στον καφενε τσε να ακουτε εναν να λαλη "αν
ερτη η θηρα κουμπαρε ν με γραπση εννα τον πεκσο οπως τον σηιλλο τσε να τον συρο μες το χαντατζη." Αλλα φιλοι μου κανενας απο εμας δεν λεει τιποτε παρα μονο χασκογελουμε τσε να τον καμνουμε τσε χαζη.


Αλλα εμαθαμε να συρνουμε φταιξιματα πανω στους αλλους τσε την δικι μας την καμπουρα να μεν την βλεπουμε. ετσι μας εμαθεν η κοινονια που ζουμε, το συστημα. Γιαυτο και σημερα ειμαστεν σε αυτη την καταντια ως κρατος.

Πολλά σωστές οι κουβέντες σου
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από christy2000 »

δαμε ειμαστεν 50 000 κυνηγοι το πιο λιο τζε δεν εκαταφεραμεν να εχουμαι εναν εκπρωσοπο στην βουλη,γιατι παντα οταν ερτη η ωρα να ψηφισουμαι τραβουμεν ολοι σε αυτους που καταντησαν τα παντα ετσι οπως τα ζουμαι τωρα.σκευτειται να υπαρχουν 2-3 εκπρωσοποι μας στη βουλη πως θα ηταν τα πραγματα.(τουλαχιστων μεχρι να τους διαυθηρουν κ αυτους) :evil:
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

Φίλοι το μονο πραγμα που με προβληματιζει ειναι οτι ενω διαβασα ότι η συγκεκριμενη αρρωστια προσβαλλει και τα υπολοιπα ζωα και πουλια , ως δια μαγειας ΜΟΝΟ οι λαγοι προσβαλλονται.

Δεν θελω να βαλω εναντια στο επιστημονικο προσωπικο του ταμειου θηρας , αλλα ευλογα διερωτουμαι κατα πόσο βρηκαν και αλεπουδες νεκρες με τα ίδια συμπτωματα , κορακοειδη ή ακομα και ποντικες που τρφονται με τους νεκρους λαγους!!!

Οπως και να χει ειναι μεγαλο πληγμα σ ενα θηραμα που ειναι το αγαπημενο σε τόσες χιλιαδες κυνηγους στη Κυπρο!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Anthimos έγραψε:Φίλοι το μονο πραγμα που με προβληματιζει ειναι οτι ενω διαβασα ότι η συγκεκριμενη αρρωστια προσβαλλει και τα υπολοιπα ζωα και πουλια , ως δια μαγειας ΜΟΝΟ οι λαγοι προσβαλλονται.

Δεν θελω να βαλω εναντια στο επιστημονικο προσωπικο του ταμειου θηρας , αλλα ευλογα διερωτουμαι κατα πόσο βρηκαν και αλεπουδες νεκρες με τα ίδια συμπτωματα , κορακοειδη ή ακομα και ποντικες που τρφονται με τους νεκρους λαγους!!!

Οπως και να χει ειναι μεγαλο πληγμα σ ενα θηραμα που ειναι το αγαπημενο σε τόσες χιλιαδες κυνηγους στη Κυπρο!!
+1000
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Γιατρός

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Yπάρχει και η σκέψη ότι με το Α ποσό που δίνουμε αυτά μπορούν να κάνουν οι ειδικοί και να μην νεκατώνονται οι ερασιτέχνες
Δηλαδή δίνω τόσα το χρόνο και φίλε μου με αυτά που δίνεις αυτή είναι η εικόνα που παίρνεις. take it or leave it
Αν έδινες τόσα όμως ....
Γενικά είναι ένας τομέας που αν δεν κάνεις και τίποτε αφού δουλεύουν τόσοι επαγγελματίες θα έπρεπε να δω διαφορά
Διαφορετικά μείωσε το ποσό αφού πάμε από το κακό στο χειρότερο
Εγώ που θέλω να πηγαίνω και να βλέπω τουλάχιστον 1 λαγό κάνε μια ειδική έκταση να πηγαίνω και να δίνω χ ποσό κάθε φορά για κυνήγι. Tουλάχιστον με την βενζίνη και τα κόστα θα ξέρω ότι 'συμφέρει'
Γενικά λόγο και των κόστων πόσες εξορμήσεις πρέπει να πάει κάποιος για να δει θήραμα;
Λέω τώρα ...
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΨΕΥΔΟΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ

Δημοσίευση από Laurona »

admin έγραψε:χαχαχα γτ φιλε μες την θηρα εχει κανενα καταρτησμενο να μας πει τη γινετε?να κανει σωστη διαχειριση του θηραματος??ΑΝ μου εβρης εναν οι περισσοτερους τοτε ναι ειμαι εκκεντρικος κυπραιος που νομιζω οτι τα ξερω ουλλα! :geek:
Φίλε όχι 1 αλλά τουλάχιστο 8 άτομα μέσα στην υπηρεσία έχουν και την ακαδημαϊκή μόρφωση αλλά και την εμπειρια για να κάνουν εξαιρετική δουλειά το πρόβλημα είναι αλλόύ και λυπάμε που δέν το αντιλαμβάνεστε. Η κύπρος ΄δεν έχει έλειψη απο καταρτησμένα και σπουδασμένα άτομα αλλά έχει υπερπλυθησμό απο διαβρωμένους πολιτικούς που δέν αφήνουν τους ανθρώπους να κάνουν σωστά την δουλειά τους. Αν ήταν απο το χέρι της υπηρεσίας θήρας η Αλεπού θα ήταν στην δικαιοδοσία της και θα περιόριζε τον αριθμό της σε κανονικά επίπεδα, το ίδιο και η ποντίκα και τα κορακοειδή. Αν ήταν στο χέρι της υπηρεσία η νόμοι περί κυνηγίου θα ήταν πολύ πιο αυστηρή αλλά πάντα υπάρχει το πολιτικό κομμάτι που για να γίνει κάτι σε αυτό τον τόπο πρέπει να το αποφασίσουν οι πολιτικοί.[/quote]


Εγω θα συμφωνησω με ολους.....

Πολύ σωστά τα λεει ο Αριστος και ο Hunter , αλλα θα δικαιολογησω και τα παιδια που δεν πιστευουν για την υπαρξη της αρρωστειας, και ως ενα βαθμο δεντους αδικο.....ομως πραγματι σαν κυνηγετικο συνολο δεν εχουμε υποθεση.

Δυστυχως επικρατει η αντιληψη, οτι η θηρα ειναι οι αστυνομοι και εμεις οι κλεφτες και ειμαστε συνεχως σε αντιπαραθεση.Καποιοι ειχαμε περιστατικα που δικαιολογουν αυτη την θεση, ομως δεν ειναι ολοι σκαρτοι, οπως δεν ειναι ολοι οι κυνηγοι λαθροθηρες και παρανομοι - ανηθικοι κρεατοσυλλεκτες.

Πρεπει και εμεις να βαλουμε το χερι μας στην προσπαθεια και τροποι λεχθηκαν πολλοι και αξιολογοι.

Ας προσπαθησουμε ολοι , και σιγουρα απο το τιποτε της αδρανειας, το λιγο της προσπαθειας ειναι καλυτερο.

Αριστε με αφορμη τα λεγομενα σου......πριν τις εκλογες το περιοδικο πηρε συνεντευξη απο τους τρεις κυριους υποψηφιους.......καποια στιγμη θα πρεπει να ξαναπροσεγγισεται αυτον που πετυχε την εκλογη του για να ζητησετε εφαρμογη των οσως προεκλογικα υποσχεθηκε.

Ανεξαρτητως του ποιος βγηκε, εμεις σαν ΚΥΝΗΓΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΤΤΟΥΜΕ.
ΕΑΝ ΤΟ ΧΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΘΑ ΧΑΜΕ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ........δυστυχως ομως εχουν οι οικολογοι και εμεις τους βλεπουμε μονο.

Το θηραμα θελει και την δικη μας βοηθεια.......οχι μονο να το βλεπουμε ανταγωνιστικα, γιατι καποιοι το βλεπουν δυστυχως και ετσι.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”