ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από dimitris savva »

φίλοι μου, νομίζω ότι πρέπει να πάμε όλοι να κυνηγύσουμε στο εξωτερικό για να χωρτάσουμε θύραμα γιατί εδώ στην Κύπρο καταντήσαμε αηδία. Ο λόγος που σας τα λέω αυτά είναι για ένα περιστατικό που μου συνέβη εμένα προσωπικά στο κυνήγι τις τσίκλας. Όταν πυροβόλησα μια τσίκλα πήγαινα να την πιάσω και εκείνη την στιγμή βρέθηκε άλλος να την πάρει λέγοντας πως είναι δική του. Είχα την καλή διάθεση να του την χαρίσω παρόλο που 4 άτομα εκεί έλεγαν πως ήταν δική μου αλλά αυτός συνέχιζε τις απιλές. Τότε έβαλα το όπλο κάτω και του είπα να έρθει να με δέρει και τότε αυτός γύρισε το όπλο για να με πυροβολήσει. Τα σχόλια δικά σας.
lusso
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 10:52

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από lusso »

Laurona έγραψε:kalimera.apologoume gia ta agglika kai o logos pou den egrapsa apo xtes itan autos epeidi sas vlepo mono apo kinito.

Epeidi egrapsa protos meta to post toy filoi mprako italiano prepei na po, oti to diko mou tooulaxiston post den itan oute epikritiko oute arnitiko oute ziliariko.

Omologo oti san eikona einai antiaisthitiki, alla xero poli kala to kinigi tis agglias, to thema pou pezei ekei me ta epivlaveis kai tin nomorhesia, opos kai exo pisteuo arketi ikona tis paideias autou tou anthropou apo proigoumena post.

Sas diaveveaio oti apokleiete na tous ktypise monos, kai apokleiete na min eixe synidia armidiou, i na psravike ton nomo.

An to ekane tora stin agglia itan na miloun me ton presvi gia na ton fkaloun pou mesa, giati tha itan meda na eisaste siouri.

Egrapsa to entelos me xaroumeno tono, se still asteiou, epeidi teleiose edo i periodos tou lagou kai tha karteroume os tou xronou.

Kai pistepsete me, prosopika to mono prama pou den mporei na pei kanenas gia mena einai oti zileuo to ti epexe o allos. Apodeixi i exormisi tis tetartis me ena agnosto kinigo me ton mikro tou gio, pou otan eida posi xara ekamne to moro na fernei tes tsikles, 3 kai monadikes pou erexan, efonaxa tou kai epexe tes tes gia na tes pianei to moro, anti na tes afiko na ertoun pano mou, pou opos petousan itan kathara dikes mou vole

file mprako apologoume an sou edosa lathos entyposi pistepse me den itan autos o skopos mou.

Kai mia symboyli.apofeyge autes tis foto, giati isos na einai apolitos nomimes, alla distixos prokaloun antidraseis, kai einai antiathlitikes, oxi gia tin nomimottita tous,apla epeidi mporoun kapoioi exthroi tou kinigiou na tis xrisimopoioun opos theloun, kai enantuon mas.kai milo gia oiko-lo-logous kai oxi gia ta paidia pou eipan ti gnomi tous.

Isos apla den xeroun gia tin agglia.min tous katakrineis.

Kali sas mera.
προφανος φιλε λαουρονα οι υπολοιποι που εβιαστικαν να γραψουν μετα που σενα εν επροσεξαν τη φατσουα με το γελλιο, επροσεξαν οτι εθελαν να προσεξουν κ αρκεψαν να βαλλουν. επαρακολουθουν τη συζητιση που την αρκη τζε εγελουν με τζινα που εβλεπα. ουτε να ρωτισουν ποσα οπλα ουτε τιποτε. αρεσκει που σε αλλα ποστ δαμεσα αναλονουν σελιδες τζε σελιδες για να διξουν ποσο νομοταγεις τζε σωστοι κυνηγοι εν ουλλοι τουτοι κ πως πρεπει να τηρουμε τους νομους δαμεσα κλπ κλπ. σιγα μεν επεζαν μες τη αγγλια 235 λαους να καμνουν ολοκληρο παναιρι κ φοτογραφιες κλπ χωρις να εν νομιμο. εν κουβεντα που λαλει "οσα εν φταννει η αλεπου καμνει τα κραμασταρκα"
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε lusso ζε ο laurona να μεν εγραφε η αποψη μου και πολλον αλλον δαμεσα, νομιμα η οχι ειναι παλη αρνητικη!
ειναι το επονομαζομενο μια εικονα 1000 λεξεις αφου θελεις παριμιες!!!
δηλαδη τι? οι εγκλεζοι εν παλαβοι ζε εκαρτερουσαν μας εμας του εξυπνους τους κυπρεους να παμε να τους παιξουμε τους λαους? ευτιχος δηλαδη ρε κοπελια που παμε ζε μεις δηλαδη ζε απαλασουμε τους που τα επιβλαβη ιδαλιος τα εγκλεζουθκια ηταν να καμουν χρονια να δουν μαρουλουι μες τα Βig Mc τους! αδεν επιεναμε ζε μεις ηταν να αναγκαστουν να σικοσουν F16 για να καμουν καταπολεμιση!!! :geek:
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από admin »

sotiris!129 έγραψε:ε lusso ζε ο laurona να μεν εγραφε η αποψη μου και πολλον αλλον δαμεσα, νομιμα η οχι ειναι παλη αρνητικη!
ειναι το επονομαζομενο μια εικονα 1000 λεξεις αφου θελεις παριμιες!!!
δηλαδη τι? οι εγκλεζοι εν παλαβοι ζε εκαρτερουσαν μας εμας του εξυπνους τους κυπρεους να παμε να τους παιξουμε τους λαους? ευτιχος δηλαδη ρε κοπελια που παμε ζε μεις δηλαδη ζε απαλασουμε τους που τα επιβλαβη ιδαλιος τα εγκλεζουθκια ηταν να καμουν χρονια να δουν μαρουλουι μες τα Βig Mc τους! αδεν επιεναμε ζε μεις ηταν να αναγκαστουν να σικοσουν F16 για να καμουν καταπολεμιση!!! :geek:

Ε Σωτήρη μου παρά το γεγονός ότι εν εβρεθήκαμε αρκετές φορές έχω σου ιδιαίτερη αδυναμία γιατί είσαι τσαι παθιασμένος κυνηγός και μερακλής αλλά άκου μια συμβουλή με πολύ αγάπη είσαι αρκετά νεαρός σε ηλικία και εν καλά να έχεις πιο πολλά τα αυτιά σου και τα μάτια σου ανοιχτά παρά το στόμα σου!!! Αν δέν ήταν τσαμέ ο Γιώργος να παίξει λαούς θα ήταν ένας Άγγλος ή ένας Γερμανός ή αν δέν επείενε κανένας ήταν να τους ψατσέχουν ότι κάνουν οι Αυστραλοί και ακόμη χειρότερα οι Αυστραλοί τελιάζουν μεγάλες εκτάσεις τσαια αφήνουν τους να τα φάν ούλα τσαι μετά ψοφούν που την πείνα. Ο φαρμαδόρος το τι κάνει παίρνει χρήματα και μάλιστα αρκετά για να σου επιτρέψει να πάεις να παίξεις και μετά τους λαούς πουλά τους , έτσι έχει και εισοδήματα και καλή σοδειά. Αυτό είναι το ονομαζόμαινο ιδιωτικό κυνήγι. Η κύπρος και η Ελλάδα είναι απο τις μόνες ίσως χώρες της Ευρώπης που δικαιούσε να κυνηγάς ελέυθερα μές την περιουσία του άλλου, Αυτό που είδες είναι μια απολύτος φυσιολογική εικόνα για αυτούς γιατί δέν πρόκειται για κυνήγι εξόντωσης αλλά κυνήγι διατήρησης ισοζυγίου
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από Laurona »

re soto mou xanadievase tzina pou pa tou filou gia tin dimosieusi tis foto.pou tziame tzie tzie re filoui mou, mporei na se ektimo idiaitera alla eipa tin apopsi mou file mou oloisia tzie starata. Esy tzina pou xereis tsie ego tsina poi xero re file.oute enna sou matho ego ta grammata ma oute esi emena.

O kathe enas dikaioute na pei tin apopsi tou. Dame antroina tzie sillotroounte laleis emeis na ta tsiattizamen oulla?

Opotan tsiakko mou kali karkia tzie eipes tin apopsi sou en sevasti, akou tzie tin diki mas, tzie an theleis vale pou to na tzie fkale pou to allo.

Eipen sou mian paraggelian o aristos.tin paraggeleia tzie tin texni piastin tzie kremmastin pas tin sponta, alla piastin.kapou enna tin xreiasteis tzie nna tin xekremmaseis.men tin petaxeis omos giati pou na rtei i ora enna tin gyreykeis.

Den xanagrafo giati idi ekama ypervasi tis kalosynis tou aristou kai ton loipon paidion gia ta agglika.tha xanagrapso otan tha mporo na grafo me ellinika.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΦΙΛΕ BRACCO ITALIANO ΕΓΩ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ . ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΥ. Γ ΙΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ. ΖΗΛΕΨΑ ΠΟΛΛΑ .
ΦΕΤΟΣ ΕΠΑΙΞΑ 234. ΕΕ ΟΗ ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ . ΕΠΑΙΞΕΣ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΥ. ;) ;) ;) ;)
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από πανικος »

εχει μερες να γραψω οτιδηποτε αλλα σημερα που εμπηκα και ειδα τουτον το θεμα και τις απαντησεις και σχολια που μερικοι εγραψαν γιατι επηεν το κοπελλουιν αγγλια και κτυπησε εντα που κτυπησε φανηκε ποσον νου εχουν.χαλαλι σου φιλε μου πολλα καλα εκαμες τζε επεξες οσους εφτασεσ αφου δεν ηταν παρανομο τζε ουτε ζημιαν εκαμετε στο θηραμα.τουτοι εννασε καμουν να μεν τους σι....εις οπως αρκεψαν. :o
ξυπνατε ρεεεεεεεεεε εν τζε κυπρο που επηεν το πλασμα με τους προβολεες εν ενα τοπο που ξερουν να διατηρουν το θηραμα τζε ποσο να κυνηγουν.οη πως μου αρεσκουν οι εγγλεζοι μακαρ ινα προσεχαν τζε τον κοσμο ετσι 8-)
την αλλη φορα εβαλεν ο κυπρος τες τζικλες τζε παλε τα ιδια νομιζω να απαγορευσουμε τες φωτογραφιες του εξωτερικου γιατι ορισμενοι εννα τσακρισουν :shock:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

κοπελια αποψη σας σεβαστη αποψη μου παλε σεβαστη εν ζε γινεται να εχουμε ουλοι την ιδια γνομη!
δεν ειναι θεμα ζηλιας ειναι θεμα νοοτροπιας για μενα , εφαμεν τα ουλα δαμεσα ζε εβαρ8ικαμε να τα φαμε ζε του κοσμου ουλου! ετσι το βλεπω εγω!

ασε που τουτο ΓΙΑ ΜΕΝΑ δεν ονομαζεται κυνηγι αλλα εκτελεση και μαζικη εξοντοση ζωων!
κυνηγι ηταν να παιζεις ζινο που χρειαζεσαι για τροφη παλεοτερα.. και τωρα απλα για να διατιρουμε παραδοσης, κυνηγετικα ενστικτα του αθρωπου , hoppy και για να αντιμετοπισει ο αθρωπος της αντοχες του απεναντη στην φυση!

οτι διποτε περισοτερο ειναι υπερβολη και καταχρηση της αθρωπινης δηναμης!
εγω φετος επαιξα 1 λαο μπορει να μεν τον φαω και στο τελος να τον παιταξω οπως επαιταξα 2 περσυνους! εσυ αν τους τροεις ρε φιλε πραγματικα χαλαλι σου και αν τους λιφτεις ελα να σου δοκω ζε τουτο που εχω μες το ψυγειο ηλικρινα με το χερι στην καρδια ορκιζουμε σου να ερτεις ζε εγω να σου τον δοκω!
αν τους ετρωα ηταν να τους κυνηγισω παραπανω οπως κυνηγω αλλα θυραματα οπως τα περδικια και τες φασες που τα τρωω και αλλο λιο εν θα μινουν μες το ψυγειο!
αρα δεν ειναι θεμα ζηλειας οπως πολλοι προτρεξατε να πειτε ειναι θεμα αρχων νοοτροπιας και νοιμοσινης!
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από Phinix »

Bracco Italiano έγραψε:ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΘΕΩΡΗΤΕ ΩΣ VIRMIN HUNT ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΦΑΡΜΩΝ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΤΟΥΣ ΚΗΝΗΓΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ. ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΑΡΜΑ ΕΧΟΥΝ ΚΤΥΠΗΘΕΙ 7500 ΛΑΓΟΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΜΕΤΗΧΑΝ ΜΟΝΟ
ΣΟΒΑΡΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕΒΟΝΤΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΕΞΥΠΝΟΒΛΑΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΕΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΥΝΗΓΙ ΘΑ ΠΗΓΕΝΑΤΕ ΓΩΝΑΤΙΣΤΟΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΛΟΙΠΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΕΥΣΥΝΗΔΥΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΚΥΠΡΟ. ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΥΣΥΝΗΔΥΤΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ ΣΠΟΡΤ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΒΟΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ, ΤΥΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ :evil:

+1000000000
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
NARITAPA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 23:30

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - 235 ΝΕΚΡΟΙ

Δημοσίευση από NARITAPA »

LOUIS SETTER έγραψε:ΦΙΛΕ BRACCO ITALIANO ΕΓΩ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ . ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΥ. Γ ΙΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ. ΖΗΛΕΨΑ ΠΟΛΛΑ .
ΦΕΤΟΣ ΕΠΑΙΞΑ 234. ΕΕ ΟΗ ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ . ΕΠΑΙΞΕΣ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΥ. ;) ;) ;) ;)
Εχεις δίκαιο! γιαυτό και η φωτπγραφία σου με τα ορτύκια στις 9 του σεπ στο θεμα "τα πρώτα ορτύκια" ...εισαι πράγματι εσύ πολύ ..ολιγαρκής!!!!!!!!!!!
Έτσι είναι,..άν έτσι νομίζετε...../Λουίτζι Πιραντέλλο
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”