ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

ΣΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΕΣ 2 ΕΥΔΟΜΑΔΕΣ ΣΧΕΔΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΧΑΜΙΛΑ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΤΙΚΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΝΟ Ι ΦΡΑΝΓΟΛΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΗ?
EPANIEL POWER
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από diomedes »

Τα ίδια βλέπω κ γω αλλά στις επιτρεπόμενες. Στην νεκρή ζώνη έχει καμποσους περτικους . Στα βουνά εν έχει φραγκολινες αλλά έχει πέρδικια
sotiris NIKOLAOU

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

APOLLON_1 έγραψε:ΣΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΕΣ 2 ΕΥΔΟΜΑΔΕΣ ΣΧΕΔΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΧΑΜΙΛΑ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΤΙΚΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΝΟ Ι ΦΡΑΝΓΟΛΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΗ?
ΠεριστερωνΑ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

sotiris NIKOLAOU έγραψε:
APOLLON_1 έγραψε:ΣΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΕΣ 2 ΕΥΔΟΜΑΔΕΣ ΣΧΕΔΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΧΑΜΙΛΑ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΤΙΚΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΝΟ Ι ΦΡΑΝΓΟΛΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΗ?
ΠεριστερωνΑ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
τι στην περιστερονα? για φρανγολινες ?
EPANIEL POWER
sotiris NIKOLAOU

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

APOLLON_1 έγραψε:
sotiris NIKOLAOU έγραψε:
APOLLON_1 έγραψε:ΣΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΕΣ 2 ΕΥΔΟΜΑΔΕΣ ΣΧΕΔΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΧΑΜΙΛΑ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΤΙΚΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΝΟ Ι ΦΡΑΝΓΟΛΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΗ?
ΠεριστερωνΑ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
τι στην περιστερονα? για φρανγολινες ?
ΔΕΝ ΕΧΕΙ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

δεν πηγα ποτε αναγνωριση στην περιστερονα αλλα αποτι ξερω εχει εγω εν για αλλου που μιλω αλλες περιοχες
EPANIEL POWER
sotiris NIKOLAOU

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

APOLLON_1 έγραψε:δεν πηγα ποτε αναγνωριση στην περιστερονα αλλα αποτι ξερω εχει εγω εν για αλλου που μιλω αλλες περιοχες
ok
Άβαταρ μέλους
LauronaCasa
Full Member
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 23 Αύγ 2012, 09:30
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από LauronaCasa »

Παίδες αν ακόμα δεν έχουν απελευθερώσει, σημαίνει φέτος θα έχουμε πράμα. Μην απελπίζεστε ακόμα.
Το κυνήγι δεν είναι ασχολία ...είναι τρόπος ζωής
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

LauronaCasa έγραψε:Παίδες αν ακόμα δεν έχουν απελευθερώσει, σημαίνει φέτος θα έχουμε πράμα. Μην απελπίζεστε ακόμα.
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΕ ΕΤΣΙ Κ`ΑΛΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΥΝΙΓΙΣΟ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΝΟ ΑΓΡΙΑ ΘΑ ΕΞΟΡΜΗΣΟ
EPANIEL POWER
sotiris!129

Re: ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ;

Δημοσίευση από sotiris!129 »

διαβαζοντας ενα ελληνικο φορουμ πραγματικα ειδα το τι προκειται να γινει στο νησι μας σε λιγα χρονια!
ειδη τα τελευταια χρονια αρχησαμε τα σχολια του "καθε περσυ και καλητερα" ομως ποσο πραγματηκα χαλια μπορει να παει μια σεζον?
Η μερα που θα γραφουμε και εμεις σε αυτο το φορουμ ποστ αυτου του τυπου δυστιχος δεν ειναι μακρια λογω της αδιαλλαξιας και τον αρμοδιων φορεων του κυνηγιου αλλα και μιας μεγαλης μεριδας απο τον κυνηγο κοσμο

[quote=379859]

pavlou tasos wrote:
LOYIS ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ, ΒΡΗΚΕ ΚΟΠΑΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΤΟΝ ΑΥ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝ!

Για μενα η περδικα στην αττικη δεν πρεπει να κυνηγιετε πουθενα,,ειναι πουλια που αφησαν συλογοι για εμπλουτισμο και για να εχει ο αθηναιος κυνηγος ενα μερος να βγαζει τα σκυλια του χωρις να πρεπει να κανει πολλα χιλιομετρα αλλα παντα υπαρχουν ανθρωποι που για καποιους λογους βαρανε αυτα τα πουλια που προσπαθουν με νυχια και δοντια να αυξηθουν για μενα ειναι κριμα και εγω δεν θα σηκωνα ποτε το οπλο σε αυτο το πουλι,,οποιος θελει να χουφτωσει περδικες ας παει εκει που ζουν στα αγριοβουνια να τις κυνηγισουν να δουν και τι εστι περδικα,,και τι εστι περδικοσκυλο εγω ξερω στην αττικη δυο κοπαδακια γκρεκα σε κοντινο μου μερος,,και ειναι αγριες περδικες,,αλλα δεν τις κυνηγαω με τιποτα θα ημουν πολυ κοπανος αμα βαραγα αυτα τα πουλια,,και μια μερα τα εκανα τοκα με ενα φιλο του φορουμ οταν κυνηγουσαμε μπεκατσα μολις ειδα οτι επιασε μυρωδια η σκυλα και ειδα και τα σκαψιματα κατω απο περδικες εφυγα αμεσως,,γιατι αμα σηκωνα το κοπαδι και ηταν καλο σε αριθμο 1-2 τουφεκιες θα τους επεζα,,οποτε απωχορισα αμεσως για να μην τις δω καθολου για εκει που με ρωτας δεν ξερω αν βαρεθηκαν τα πουλια,αλλα αν κρινω απο παλιοτερα και αυτα την ιδια τυχη θα εχουν ΥΣ ωραιος ο βικτωρας χουφτωστες χουφτωστες βικτωρα :-D
Δεν ελπίζω τίποτα. Δεν φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος.
Αυτοι με ΔΝΤ εμεις με ΤΝΤ http://www.youtube.com/watch?v=0Z3F0FrTCDg

[/quote]


γι αυτο ας αναλογιστουμε τις πραξεις μας με την αρχη της νεας κυνηγετικης σεζον
1 περδικη πανω 1 περδικη κατω δεν κανει καποιον καλητερο κυνηγο αλλα οι πραξεις του στο βουνο τον κανουν ανθρωπο!
καλά και ασφαλισμενα κυνηγια!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”