ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

Το πρωί μια παγανιά για λαγό 2-3 ώρες πρίν να έρθω δουλειά μια βατούρα που με ταλαιπώρησε και τελικά κατέληγε απαγορευμένη. Ένα περδίκι ήρθε να με κουτουλίσει αλλά λόγω σκύλου δέν το πυροβόλησα. Το απόγευμα πήρα τα άλλα σκυλιά και πήγα για περδίκια. Πήρα και την κοτσακαρούα 15 χρονών γέννημα του 2001-2 . Λέω απογευματινός περίπατος άστην να έρθει εν κρίμα. Πρώτη παγανιά γεμάτη παγανιές του λαού έφυγα.... πήγα σε άλλο τόπο ήσυχο μπάς και βρώ κανένα περδίκι. Έκανα ένα γύρω εκτός απο τσίκλες περδίκια άφαντα. Πήρα την τελευταία ευθεια για το αυτοκίνητο , ξαφνικα΄απο δεξιά μου μέσα στα ρασχιά πετάγεται ένα περδίκι και κάνει μπροστά. Το σημαδεύω και με μία Olympia scatter έφατην και έπεσε μέσα σε ένα πυκνό μπροστά μου στα 30 μέτρα. Ανοίγω το όπλο ενώ η επανιέλ έφυγε σφαίρα για εκεί που έπεσε το περδίκι. Εγώ προσπαθώ να γεμίσω και ψάχνω φυσίγγι και φεύγουν άλλα 3 περδίκια μπροστά μου στα 10 μέτρα. Δέν πρόλαβα να κλέισω το όπλο και βγήκαν εκτός βολής. Κλέινω το όπλο και φεύγει ένα και κάνει πίσω το χτυπώ με την δεύτερη και πέφτει είκοση μέτρα πίσω μου σε ένα ρασχερό ψηλό. Η επανιέλ έμεινε φερμαρισμένη εκεί που έπεσε το πρώτο ενώ το δεύτερο το ακούω να φτερακά μέσα στα ρασχιά. Πάει η κοτσιακαρούα πιάνει το δεύτερο και μου το φέρνει. Πάω εκεί που έπεσε το πρώτο η επανιέλ δέν μπορούσε να μπεί μέσα ενώ βαθιά μέσα στο πυκνό έβλεπα κάποια φτερά. Έπιασα την κοτσιάκαρη την έβαλα μέσα απο μία τρύπα . Πήγε τον έπιασε ήταν κουτσοφτερος και ήρθε εκεί στην τρύπα μου τον έδωσε και την έβγαλα όπαλα έξω. Τι να πεί κανείς.... όταν αναγιώσεις ένα σκυλό ΄το και να σου δώσουν η αξία της αγάπης του και της αφοσίωσης του δέν ανταλάζεται με τίποτα!!!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Βασιλιάς Άριστε, δώστης τζιαί 2 φιλιά όμως, αξίζει τα! ;)
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

Και μια με το δικο μου το μωρο.

Εικόνα

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ωραίος φίλε άλφα! 8-)
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

Ευχαριστω φιλε!!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

η χρονιά των ηλικιωμένων :D
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

Φίλε Αριστε τα φαινόμενα απατούν. 3 χρόνων έν το μωρό απλός έπηρε που το μαστρο της! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

Που το μουτράκι του νόμισα ότι είναι μεγάλος
Προσέχουμε...για να έχουμε
nikgioba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Σεπ 2015, 20:57

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από nikgioba »

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΑΥΡΙΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΣΤΑ ΠΕΡΔΙΚΟΤΟΠΙΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ.ΕΙΔΟΜΕΝ.
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

Καλη χρονια να φτασουμε!
Τελευταια εξορμηση σημερα πολυ το περπατιμα και τα πουλια αφαντα. Αλαξα 5 τοπους απο το πρωι και τπτ. Στο παρα 5 εκαμε μας την χαρη 1 περδικι και με μια ατσαλη επομηση αφου δεν ειχα καθολου περιθορια το χτυπησα . Επεσε και ποδαροσε αλλα ευτιχως για μενα τα μωρα το βρηκαν και το εφεραν ζωντανο. 3:30 το χτυπησα 3:35 αρχισαν τα νερα και επιστοφη για τα αυτοκινητο τροχαδι.
Εικόνα

Εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”