ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλησπερίζω την παρέα !!

Τελευταία εξόρμηση σήμερα :(

Αν και ο καιρός άστατος στα μέρη μου, με ψιλόβροχο σχεδόν όλη μέρα μια να ξεκινά μια να σταματά, κάναμε την προσπάθεια μας... Η τελευταία εξόρμηση μας άφησε γλυκιά γεύση αφού καρπώθηκα το τελευταίο περδίκι για φέτος. :D Καθώς περπατούσα στην ποταμοσιά ακούω το να φουρρρίζει δεξιά μου, παίρνω την γραμμή του ρίχνω την πρώτη έφαν την ούλλη μια ελιά :shock: :shock: εντομεταξύ αν και πίσω που την ελιά νομίζω έπιασε το η σχηπεθκιά επειδή εκρέμασε τα πόδια και έκοψε λίγο... συνεχίζω μαζί του μπάμ η δεύτερη μπηχτή πρίν μου βάλει άλλη ελιά μπροστα και χάνεται απο το οπτικό μου πεδίο πίσω απο την ελιά... :D :D Τρέχω γρήγορα γύρω που την ελιά δεν το βλέπω να πετά λέω έππεσε... ευτυχώς ήταν χωράφι καθαρό και το βρήκα έυκολα !!! :D :D (φιλμάκι)

H προσπάθεια συνεχίστηκε, άλλο περδίκι δεν είδα πήρα όμως 6 τζικλούες ώσπου και δυναμώσαν τα νερά και την έκανα για το σπίτι ;) (φιλμάκι)

Από εβδομάδας πλέον εγώ για τζικλούες πλέον αποκλειστικά !! Ας ελπίσουμε να είναι η χρονιά τους !!!



Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από peanut5020 »

Ετελειωσε ακομά μια σαιζόν με πολλές ωρες περπάτημα και λίγες συγκινήσεις που το αξιζαν.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

Κλείσιμο της χρονιάς με τον φίλο Σωτήρη χθές. το πρωί για λαγό ..βρήκαμε ένα αλλά έγινε λαγός πρίν να κοντέψουμε.... Στην συέχεια διασκέδαση με φασιανούς. Ο ένας τον αφήσαμε και χάθηκε αναγκαστήκαμε να κάνουμε κανονική παγανιά να τον βρούμε :D Να μην γίνουν σχόλια για τις πρώτες ντουφεκιές ....ήταν για να μεν τους λύσω :lol:
Προσέχουμε...για να έχουμε
χριστος βενιζελου
Full Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Δεκ 2014, 17:56

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από χριστος βενιζελου »




τελευταια εξορμηση εκαμε μας την χαρι ενα περδικη.
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από KINIGOSS »

χριστος βενιζελου έγραψε:


τελευταια εξορμηση εκαμε μας την χαρι ενα περδικη.
μπράβο φίλε μου ωραίος! και επιτέλους και ένας που μιλά τους σκύλλους Κυπριακά!!
χριστος βενιζελου
Full Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Δεκ 2014, 17:56

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από χριστος βενιζελου »

KINIGOSS έγραψε:
χριστος βενιζελου έγραψε:


τελευταια εξορμηση εκαμε μας την χαρι ενα περδικη.
μπράβο φίλε μου ωραίος! και επιτέλους και ένας που μιλά τους σκύλλους Κυπριακά!!
Να σε καλα φιλε. Εφυεν μου λιο η γλωσσα μου αλλα ατε. ηταν να το φαει. :D
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

χριστος βενιζελου έγραψε:


τελευταια εξορμηση εκαμε μας την χαρι ενα περδικη.
Ωραίος Χρίστο !! :D :D

Τι mount χρησιμοποιείς; Για λίγα εκατοστά έχασες το παίξιμο :? ... Το καλό έπιασες το σήκωμα !!! ;)

Εν ο λόγος που εγώ δεν βάζω το head strap επειδή περπατώ και θα ταράσσει συνέχεια... Αλλά είχα σκοπό τωρά στις τζίκλες να το δοκιμάσω επειδή εν πολλά πιο ωραία τα βίντεο παρά πας την κάννη...
I`d rather be hunting !!!
χριστος βενιζελου
Full Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Δεκ 2014, 17:56

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από χριστος βενιζελου »

Chris B725 έγραψε:
χριστος βενιζελου έγραψε:


τελευταια εξορμηση εκαμε μας την χαρι ενα περδικη.
Ωραίος Χρίστο !! :D :D

Τι mount χρησιμοποιείς; Για λίγα εκατοστά έχασες το παίξιμο :? ... Το καλό έπιασες το σήκωμα !!! ;)

Εν ο λόγος που εγώ δεν βάζω το head strap επειδή περπατώ και θα ταράσσει συνέχεια... Αλλά είχα σκοπό τωρά στις τζίκλες να το δοκιμάσω επειδή εν πολλά πιο ωραία τα βίντεο παρά πας την κάννη...

καλησπερα.!
να σε καλα.
φιλε βασικα εχρησιμοποιησα ενα headstrap οπου αγορασα απο public οταν επιασα την gopro hero session. δεν ειναι οριτζιναλ gopro αλλα ηταν αρκετα καλο στο balance του. ομως ηταν η session οπου ηταν μικρη και λιγοτερο βαρος. με την gopro 5 οπου εν πιο βαρετη ειχα θεμα. εγυρνε μπροστα. ετσι επαθα την και εχασα το παιξημο. αναγκαστικα εγορασα headstrap καινουριο :D
χριστος βενιζελου
Full Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Δεκ 2014, 17:56

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από χριστος βενιζελου »

χρησιμοποια το head strap ομως. εν αρκετα καλο. προσεξε ομως και λιγο τα fov της καμερας σου
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

χριστος βενιζελου έγραψε:χρησιμοποια το head strap ομως. εν αρκετα καλο. προσεξε ομως και λιγο τα fov της καμερας σου
Θα το δοκιμάσω !! Χρησιμοποιώ το Narrow προς το παρών και είμαι ευχαριστημένος...
I`d rather be hunting !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”