ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από sotiris!129 »

μετα απο μια δυσκολη μερα στο λαγοκυνηγι και με την παγανια να τελειωνει η ωρα 12 οπου ο λαγος μας αποχαιρετησε χωρις καν βολη ειπα να αλλαξω σκυλο και αν και οι δυναμεις μου ηταν πλεων λιγες ειπα να ανηφορησω για τα παλια μου περδικοβουνια !
σκοπος η συναντηση με οσα περισσοτερα περδικια γινεται ανευ αποτελεσματος πραγμα που για τα δεδομενα του τοπου δεν φανταζε και κατι τοσο δυσκολο περαν της ορειβασιας με τα δεδομενα φυσικα πρην 2 χρονια οπου ηταν η τελευταια φορα που ημουνα εκει με τον Λακη ... παγανια δυσκολη για λιγους ανωμαλους!
ετσι κατα τες 1:30 με το σεττερακι φυγαμε απο το σπιτι για σκληρο "εκπαιδευτικο"
για 2 ωρες οδηγουσα το σκυλι στα κοψιματα και τα γκρεμια που παλια επαιζα τα περδικια με αποτελεσμα 0
στο finish ομως η τυχη μας χαμογελασε ... και με ενα ωραιο double απο κοπαδι 6 πουλιων εδειξα στο κουταβι πως "παλια μου τεχνη κοσκινο"
επομενη εκπαιδευση για μπεκατσες loading...!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Η μερα χτες θα μεινει αξεχαστη συνολικα 10 φυσιγγια τα 2 μονοσιεπεθκια κ 4 διπλες..
Αφου θα εξορμουσα μονος σκεφτομουν που να παω κ ακουσα την συμβουλη φιλου για ενα μερος αγνωστο..το κοιταξα απο google earth κ λεω σικκιμε εχει πυκνο αλλα θα δειξει..
Παω αερας εσπαζε κοκκαλα κ προσπαθουσα να δω που κοφκει λιο βλεπω ενα αρκατζι κ λεω τζιαμε(αφου επρεπε να προσπερασω ενα πυκνο..6:30 κατεβηκα κ ξεκινω για μιση ωρα παλευκα στο πυκνο κ βλεπω το αρκατζι γκρεμος λεω πηαινε πιο πανω το ιδιο..φεφκω..
Κοιταζω χαρτες λεω να παω πιο ψηλα εν ενθουσιαστηκα κ φευγω τελια..στο δρομο μετα συγκωφκω κομματι παρα κατω κ παω..ηδη εγινε 8 κ ηξερα το εργο ηταν δυσκολο..κατεβηκα ξεκινω να βγαινω το βουνο με σκοπο να καμω το πλευρο να κοψει λιο ο αερας..αμεσως φερμα πιανω θεση κοιταζω μονοπατια κ βλεπω μπροστα στα 70-80 μ περδικια να περπατουν..κατεβαινει δρομο η σκυλα εγω πανω κ προχωρω..παιζω το ενα στο δρομο κ αμεσως σηκωνεται αλλοαριστερα μου οριακη βολη χανω κ τα 2..οφκερος κ καπελιαζει με το κοπαδι 10 πουλια περιπου..ωραια ξεκινουμε..βγαινω πιο ψηλα κ η σκυλλα δουλευε αερα περνει με πανω κ φεφκει ενα μπαμ μπαμ παει..προχωρω σε πλευρισμα γυριζει φερμα..κατεβαινω κ ερχεται η σκυλα πονταρισμανη φρρρ μπροστα μου μπαμ δεν πατουσα καλα για να γυρισω σε 2η..
Η μερα μου εδειξε απο την αρχη τα δοντια της..λεω να βγω πιο ψηλα να καμω τα υψωματα η αναθυμιαση ηρτε ξανα κ ξεκινω προς τα πανω ωσπου ακου καμπανελι λεω οκ οταν σταματησε ειμουν σιουρος ηταν σε φερμα..βγαινω κ στον παγκο των πετρων τα ακουω φρρρ καπελιαζουν με με 2 βολες απελπισιας..
Τζιαμε στελλω μηνυμα στον Πανικκο αφου εσπασα κ λεω του 4 περτιτζια καλλικωμενα ελπιζω να μεν μ φκαλει λαο..
Συνεχιζω το ανεβασμα ακομα μια φερμα ακομα ενα καλλιτζι τζιαμε λεω απλα θα περπατω να κουραστει να παω αυτοκινητο εν παει αλλο..
Ο αερας ομως εβολευκε την οπου ειχε θηραμα επιανε το σαν πως κ ηταν η μερα της αλλα ο μαστρος της οχι..φτανω τερμα στο υψωμα αποτομο που κατω εκοφκε ο αερας κ λεω σιουρα κατι θα εχει κ διπλα η σκυλλα να επεξεργαζεται αερα..παω λιο προς τα κατω βλεπω χαος κ φευγω ειπα εν θα σκοτωθω κ μονος μ κιολας..ειχα μια ψευτοστρατα περπατω κ η σκυλλα διπλα μ περνω π μια περνια γυριζει φερμα..μπαινει μεσα γρηορη ερευνα φκαινει εξω προχωρα 2-3 μετρα γυριζει φερμα ειμουν σιουρος κατι ειχε πιανω θεση διπλα που την περνια να βλεπω το μονοπατι..μπαινει μεσα κ περιμενα απο τα δεξια πιανει κινηση το ματι αριστερα λιο πριν το γυρισμα λαος μια βολη στα γρηγορα κοιταζω εν επεσε η βολη ειμουν σιουρος ειμουν πισω αφου εν ειχα περιθωριο..παω πανω να βγω δρομο κ να παω μπροστα να συρω 2η ηταν ηδη 2 παγκους που κατω κ μια παρεα τον περιμενε..μπαμ κατω..ηταν ασκοπο να τον διεκδικησω ασχετα πως ηταν πιασμενος βρηκα αιματαπανω στην καρα..
Περασαν μετα απο μπροστα μου ειπαν μου κ θενκιου κ εφευγαν με το αυτοκινητο(καποιοι εχουν τυχη αλλοι εν καχτοι)
Λεω του μωρου παμε αυτοκινητο κ δεν εν η μερα μου..ξεκινω κατεβασμα κ καπου μεσοβουνα ο αερας συμμαχος..γυριζει πονταρισμενη κατω πισω ποδια τεντωμα τα μπροστα κ λαιμος περνει με ευθεια γυριζει πλευρο κ φτανουμε σε μικρο αρκατζι..ωσπου κοντευκαμε χαμηλωνε σταματω να νιωθω τον αερα κατεβαινει ριζα εχασε την..προσπαθουσε πανω κατω τπτ..επηα ξανα πισω μηπως τον αφησα πισω της ειμουν σιουρος εν λαος..δεν βλεπω κατι ουτε ξαναπιανει..εβαλα την δρομο κ εφυγα απογοητευμενος με μενα..
Σπυρο εφαα σε
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

Μιχάλη μου αρκεί που απόλαυσες φέρμες και είχες συναντήσεις με το θήραμα, τωρά αν εκαλλίκωσες αλλη κουβέντα , είχε ανθρώπους που επαρπατούσαν που το πρωί ως το βράδυ και δέν εσύραν σχιπεθκιά ;) τσε αλλη φορά ιδιαίτερα τετάρτες αμμα είσαι μόνος σου πιάνε με τηλέφωνο να πιένουμε παρέα τουλάχιστο αν μείνουμε πούποτε να μας έβρει κανένας :!:
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από πανικος »

μιχαλη μου ηταν απλα μια γρουσουζικη μερα.συνεχισε και ο τροχος θα γυρισει.αν μη τι αλλο βρηκες θηραμα εσυρες τουφεκιες :) μολις βρεξει θα ερθω ακομα μια φορα μαζι σου να κανω τον σκοπο και θα γινουν μαχες :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μιχάλη μου υγεία φίλε μου, φτάνει που βρήκες θήραμα και απόλαυσες το σκυλί σου. ;)

ΥΓ: Τούτος ο "σκοπός" που λαλεί ότι θέλει νάρτει χρωστά ψάρεμα στους μούρμουρους πρώτα :lol: . Τον Άριστο πάρτον γιατί τζίνου εν εγώ που του χρωστώ ;)
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από πανικος »

MARIOSE έγραψε:Μιχάλη μου υγεία φίλε μου, φτάνει που βρήκες θήραμα και απόλαυσες το σκυλί σου. ;)

ΥΓ: Τούτος ο "σκοπός" που λαλεί ότι θέλει νάρτει χρωστά ψάρεμα στους μούρμουρους πρώτα :lol: . Τον Άριστο πάρτον γιατί τζίνου εν εγώ που του χρωστώ ;)
μαριε μου φετος το ψαρεμα ηταν χειροτερο σε θηραμα απο το κυνηγι για μενα.πολυ λιγες φορες πηγα casting :) τωρα που εχει κυνηγι μαλλον μαρτιο θα ξαναπαω αλλα αν κλεισουμε ραντεβου ετσι για την παρεα θα παρω ακροβατες του χιονιου και θα ερθω :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

πανικος έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Μιχάλη μου υγεία φίλε μου, φτάνει που βρήκες θήραμα και απόλαυσες το σκυλί σου. ;)

ΥΓ: Τούτος ο "σκοπός" που λαλεί ότι θέλει νάρτει χρωστά ψάρεμα στους μούρμουρους πρώτα :lol: . Τον Άριστο πάρτον γιατί τζίνου εν εγώ που του χρωστώ ;)
μαριε μου φετος το ψαρεμα ηταν χειροτερο σε θηραμα απο το κυνηγι για μενα.πολυ λιγες φορες πηγα casting :) τωρα που εχει κυνηγι μαλλον μαρτιο θα ξαναπαω αλλα αν κλεισουμε ραντεβου ετσι για την παρεα θα παρω ακροβατες του χιονιου και θα ερθω :lol:

ρε κοπέλια τσε κανένα casting παρασκευή Βράδυ εν καλή φάση , με φουκού τσαι τσίζη μίζη ;)
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Petros P.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 24 Οκτ 2013, 15:38

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Petros P. »

admin έγραψε:
πανικος έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Μιχάλη μου υγεία φίλε μου, φτάνει που βρήκες θήραμα και απόλαυσες το σκυλί σου. ;)

ΥΓ: Τούτος ο "σκοπός" που λαλεί ότι θέλει νάρτει χρωστά ψάρεμα στους μούρμουρους πρώτα :lol: . Τον Άριστο πάρτον γιατί τζίνου εν εγώ που του χρωστώ ;)
μαριε μου φετος το ψαρεμα ηταν χειροτερο σε θηραμα απο το κυνηγι για μενα.πολυ λιγες φορες πηγα casting :) τωρα που εχει κυνηγι μαλλον μαρτιο θα ξαναπαω αλλα αν κλεισουμε ραντεβου ετσι για την παρεα θα παρω ακροβατες του χιονιου και θα ερθω :lol:

ρε κοπέλια τσε κανένα casting παρασκευή Βράδυ εν καλή φάση , με φουκού τσαι τσίζη μίζη ;)
Ε σιουρα ότι τζαι να καμουμε το τζιζι μίζι εν μέσα. Που το φαΐ να μεν κοφκουμε πίσω κοπέλια. Τα αλλά ούλα σαζουντε.


Sent from my iPad using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από πανικος »

αριστε να κανονισουμε ως την λαρνακα και αμαν εχει φουκου... μεσα :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Έρεσε μου η ιδέα, μέσα εγώ, καλάμια να φέρω οξά έννοια σου :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”