ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Απάντηση
nikgioba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Σεπ 2015, 20:57

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από nikgioba »

Καλησπερα και πάλι.Εχτές ήταν το αντίθετο της πρώτης μέρας,Η παγανιές στο ίδιο μέρος στα ίδια κοπάδια άγριων πουλιών τα οποία λόγω βροχής μας αφηνάν και πλησιάσαμε δίνοντας την δινατότητα για ωραίες σκηνές και επιτυχημένες βολές κάθε είδους.Στα συν η πληθώρα κοπαδιών παρά το κυνήγι τησ πρώτης μέρας δίνοντας μας κουράγιο για την συνέχεια.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλημερίζω την παρέα !!

Από το μεσημέρι και μετά εχτές για μένα αφού λόγω στενού γάμου το Σάββατο και με το ξενύχτι δεν ξύπνησα πρωί :oops:

Πάρα πολλή ζέστη χθές, πολλή το περπάτημα αλλά το ευχαριστήθηκα.

Στην πρώτη μου παγανιά κατάφερα να σηκώσω ένα... Στην πρώτη μου βολή μου έβαλε μπροστά μια ελιά η οποία έφαε όλη τη σχηπεθκιά :oops: περιμένω να εμφανιστεί του ρίχνω την δεύτερη όλη η σχηπεθκιά πάνω του γεμάτος ο ουρανός φτερά το περδίκι πάει... :shock: :shock: :shock: Τι γίνεται ρε φίλε σήμερα λαλώ.. :x :x Όπως εμονολογούσα και το έβλεπα να απομακρύνεται σε μια φάση βλέπω το να σβήνει και να πέφτει κάθετα όπως τη μάππα... :? :shock: Κύριε ελέησον... Ευτυχώς αν και μακρυά μου έβαλα σημάδι και το βρήκα... Ευτυχώς που το έπιασα στο βίντεο επειδή ούτε εγώ εν θα το πίστευκα :lol: :lol: (Φιλμάκι).

Τελειώνω και αλλάζω περιοχή. Με το που κατεβαίνω απο το αυτοκίνητο πριν καν συναρμολογήσω το όπλο σπάζω την κοπή καμιά 10ρια περδίκια... Ξεκινώ τότε περπάτημα προς την κατεύθυνση τους. Αν και 1-2 μου προσηκώθηκαν και δεν είχα ευκαιρία βολής το 3ό με άφησε να του κοντέψω με αποτέλεσμα με μια γρήγορη βολή (δεύτερη δεν θα είχα ευκαιρία) να το πάρω.. :D :D (φιλμάκι).

Επιστροφή στο αυτοκίνητο όπου πήρα και μια τζικλούα ;)

Αποτέλεσμα ημέρας 9,5κμ, 2500κcal, 2 περδίκια κ 1 τζίκλα :!: :!:

Αυτά από μένα εχτές, Τετάρτη πάλι εκτός απροόπτου !!

1080p



Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ωραίος Κρις! Ανάλυση, φιλμάκια, ανάλυση απόστασης, μια χαρά! 8-)
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Chris τι προγραμμα εχεις για καταγραφη της εξορμησης;
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

MARIOSE έγραψε:Ωραίος Κρις! Ανάλυση, φιλμάκια, ανάλυση απόστασης, μια χαρά! 8-)
Να μπαίνει λίγο χρώμα στο φόρουμ ;) :D
Αχερκωτης έγραψε:Chris τι προγραμμα εχεις για καταγραφη της εξορμησης;
Φίλε μιλάς για τα φιλμάκια ή τα χιλιόμετρα κτλ; Για τα φιλμάκια έχω την GoPro, και για επεξεργασία των βίντεο μετά χρησιμοποιώ το GoPro Studio. Το άλλο πρόγραμμα για τις αποστάσεις θερμίδες κτλ είναι το ''endomondo'' και επιλέγω άσκηση το ''hiking'' που είναι το πιο κοντινό στο κυνήγι.
I`d rather be hunting !!!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Για τα χιλιομετρα μιλουσα..ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από marinos.a »

Ωραιος ο Chris
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

το πρωί μέχρι τις 8.30 σήκωσα ένα κοπάδι απο μακριά το ακολούθησα μου έδωσε ένα περδίκι χέρι.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

Σημερα πηγα μονος μου και ετσι αποφασισα να μην παρω ουτε τους σκυλους ετσι ειχα δυσκολο εργο. Μια πανω και μια κατω στο βουνο αρχισε η κουραση να φενετε γρηγορα.

Βρηκα αρκετα περδικια αλλα εβαλα τους που ενα καλιτζι και εφεφκαν. Εκαταφερα να καρποθω ενα και ενα που επεσε μαλλον κουτσοφτερο και εμινε στο βουνο. Απο τζικλες ελαχιστα τα πουλια σημερα στην περιοχη που επια. Επιασα και 4 τζικλουες και εφια για το σπιτι η ωρα 11

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλημερίζω την παρέα !!

Περίεργη η εξόρμηση εμένα χθές. Αν και βρήκα πουλιά, πιο λίγα από άλλες φορές, δυστυχώς δεν μου έδιναν χέρι. Περπατούσα χαμηλά, εσηκώνουνταν ψηλά, Ανέβαινα ψηλά εσηκώνουνταν χαμηλά :? :? Αλλού εσηκώνουνταν μου πίσω από βλάστηση και ώσπου να έχω οπτική επαφή η βολή ήταν απαγορευτική. Δεν κανούν όλα αυτά από ένα σημείο και μετά η ζέστη ήταν αφόρητη... :evil:

Προς το τέλος της εξόρμησης και εκεί που ενόμιζα θα πάω σπίτι με ένα υπέροχο παπαγάλο σηκώνεται ένα που με το φρρρρ του χαζίρι να μου πέσει το όπλο :lol: :lol: Με μιά ωραία βολή εκόψαμε τον παπαγάλο :D (Δυστυχώς ήταν στο τέλος της εξόρμησης και έκατσε η μπαταρία της κάμερας με αποτέλεσμα να χάσω τη φάση :( )

Κατά τη διάρκεια της εξόρμησης και εκεί που ήμουν σίγουρος ότι δεν θα εσήκωνα περδίκι έκαμα και ένα όμορφο ντουπλέ σε τζίκλες ;) (φιλμάκι)

Αποτέλεσμα 11,5κμ, 2500kcal 1 περδίκι και 2 τζίκλες ;)

1080p
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”