ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

mikros έγραψε:Μα ναμπού γινετε? Ελιφτήκαν τα περτιτζια τζαι ονειρεύκεστε μουρμουρους τζαι μυλοκοπια?
Μικρέ μου η αλήθεια είναι ότι με τούτο το καιρό το μόνο που πεθυμώ είναι τη θάλασσα ;) . Δημήτρη αποχιαστής έπρισεν μου τα να πάμε :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

nikgioba έγραψε:Καλησπέρα. Διάρκεια:5ω, απόσταση:8-9 κλμ,έδαφος:ημιορεινό,κάρπωση: 1 κότσος.
Για 4:45 ω δεν είδα τίποτα.100 μέτρα πρίν το αμάξι και ενώ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου από κούραση αλλά κυρίος από την απογοήτευση ακούω εκείνο το ΦΡΡΡ και φεύγουν όλα.Άτσαλη επώμηση πρώτη διασποράς άστοχη.Δεύτερη ν4 και ενώ η πέρδικα βρίσκεται στα 35-40μ βλέπω ότι την πείρε στο πίσω μέρος, στιγμιαία πέρνει ανοδική πορεία και αμέσως καθοδική και χάνεται πίσω από την πλαγιά. Τρέχω αλλά δεν προλαβένω να την δω, ακολουθώ την πορεία που υποθέτω ότι πήρε για 150 μ χωρίς αποτέλεσμα και την κάνω δύο τρείς φορές μάταια. Παρατηρώ στο τέλος τησ πλαγιάς ένα πούπουλο και αρχίζω να ξανψάχνω χωρίς αποτέλεσμα. Απογοητευμένος ετοιμάζομαι να φύγω την στιγμή που έρχεται ο συνκυνηγός μου να με πάρει και ενώ συζητάμαι έχοντας δίπλα ένα θαμνάκι από το οποίο έχω περάσει τουλάχιστον τέσσερις φορές ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ο πέρδικος και αρχίζει να τρέχει προς τα πέυκα.ΕΥΤΥΧΩΣ κατάφερω να την προλάβω αφού από ότι είδα μετά το έναπόδι της ήταν χτυπημένο.ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Αυτό είναι ένα μέρος απο τηνμαγεία του κυνηγίου, το αναπάντεχο... να περπατάς όλη μέρα και να σκοράρεις στο τελευταίο λεπτό.... :)
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλημερίζω την παρέα !!!

Εγώ εκτές λόγω δουλειάς δεν θα πήγαινα. Τελικά τέλειωσα νωρίς το απόγευμα και δεν άντεξα λέω θα πάω ένα περίπατο. Καλύτερα να μεν επίεννα... :lol: :lol: Όπου επίεννα είχε κυνηγούς και έφευγα... Κατέβαινα να περπατήσω και έβρισκα άλλους... Δεν είχα και πολλή ώρα. Τελικά στα πίενε έλα πήρα δυο τζίκλες.. Παγανιά ολοκληρωμένη δεν κατάφερα να κάμω. Υγεία, συνεχίζουμε... Ακούμε έρχονται βροχές !!! Μακάρι !!!

Φίλε nikgioba αυτά είναι !!! :D :D Περπατούμε όλη μέρα για εκείνο το φρρρρ ;) Ήταν το τυχερό σου να το πάρεις !!!
I`d rather be hunting !!!
nikgioba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Σεπ 2015, 20:57

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από nikgioba »

ADMIN και Χρήστο ακριβώς έτσι.Αύριο αν δεν βρέχει συνεχίζουμε.
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλά και ασφαλή κυνήγια σε όσους εξορμήσουν αύριο... ;)
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

Σήμερα τα νερά απο το πρωί δέν μας άφησαν να κάνουμε παγανιές...εν και τα νερά καλά!!! απόλαυση
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Nikos »

Με έτσι καιρό εν επόμενο Άριστε...Τώρα να έρθουν οι φασσάριες πίσω να δούμε πόσα κιλά νερά εφάσιν γιατί ήταν μανικωμένοι για τα πόστα...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από admin »

Το απόγευμα όμως είχαμε παιχνίδι. Ένα κοπάδι καμιά 20 αριά εδώ έξω απο την Λεμεσό , παίζαμε κυνηγητό!!! οι σκύλες πήγαιναν περισσότερο πονταριστές και φερμαριστές παρά να περπατούν αλλα μόνο ένας που έδωσε μια οριακή βολή και αστόχησα... Τουλάχιστο είδαμε λίγο θήραμα
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλημέρα στην παρέα !!

Επιτέλους νερά χθές. Εχάλασε μας την εξόρμηση αλλά χαλάλι... :D

Όσο μας άφησε ο καιρός χτές να κυνηγήσουμε, κατάφερα να πάρω 3 τζίκλες, και τον πρώτο μαυρόπουλο :D για φέτος (ειχα και 2 χαμένες :( )... Κατά το μεσημέρι και ενώ άλλαξα τοποθεσία άκουσα τα περδίκια να κακκαρίζουν και λέω να τα ακολουθήσω... Έσπασα την κοπή καμιά 20 περδίκια απο μακρυά, έφυγαν άπαιχτα, και ξεκίνησα το κυνηγητό... Δυστυχώς σαν τα βουρούσα με έπιασε μια καταιγίδα έφα τα νερά του άλλου κόσμου και ήμουν και περίπου 1,5κμ που το αυτοκίνητο... Ώσπου να πάω πίσω έγινα μούσχεμα... Κατευθείαν σπίτι ζεστό μπάνιο καθαρισμός όπλου και Κυριακή πάλι... ;)

1080p

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Costas686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 09 Αύγ 2015, 22:34

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ 2016

Δημοσίευση από Costas686 »

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”