Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Pathfinder »

Ρε κοπελια ειπετε καμποσα, εγραψετε καμποσα, ετσακωθηκετε, εξατιμαστηκετε τωρα ηρεμηστε και παμε παρακατω.Εχει που τα εχτες που παρακολουθω το θεμα καιναννκαι καταλαβα που θα πηγαινε, δεν ηθελα να εμπλακω γιατι δεν κατεχω το θεμα σκυλος.Η καθε αποψη και τροπος κυνηγιου απο την στιγμη που ειναι νομιμη και οχι παρανομη πρεπει να ειναι σεβαστη απο ολους εστω και αννδεν μας αρεσει.Αν τωρα κατι ειναι ανηθικο αλλα παλι νομιμο εναποκειται στον ιδιο τον ανθρωπο να το κρινει για τον εαυτο του.Αν νομιζει οτι ειναι σωστος πολλα καλα καμνει.Αν νομιζει οτι εν λαθος και καταλαβει το και διορθωσει το εν μαγκας.Αφηστε το θεμα ως δαμε, μεν λαλειτε μεγαλες και βαρετες κουβεντες και ηρεμηστε.Ο γραπτος λογος παντα μπορει να παρεξηγειται γιατι δεν μπορεις να διαβαζεις τα γραφωμενα του αλλου με τον τροπο που τα γραφει.Ως δαμε.Εγω το μονο που κρατω εν εκεινο που ειπε ο Ανθιμος οτι μονο ο φιλος Λεωνιδας εν ο μοναδικος φασσαρης του φορουμ που ξερει :).Εν χαχα να με παρουν τα κλαματα τωρα.Καλανλ ρε φιλε εμεις ηντα που ειμαστε δηλαδη, καραολοι οξα χρυσοψαρα? ;):):)...ηρεμηστε παιδες
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από admin »

Konstantinos beretta έγραψε:Και κατι ακομα, ετσι απο εναν μικρο, κοπελλουρουι οπως με ονομασε και καποιος που δηθεν το παιζω εξυπνος...τον σεβασμο και την εμπιστοσυνη ρε παιθκια ενεν η ηλικια που τον κερδιζει, αλλα ο ωριμος τροπος σκεψης του καθε ανθρωπου. Εγω δεν παυω να υπερασπιζομε το δικαιο και το σωστο και ετσι θα παραμεινω. Εξαλλου το σωστο και το ηθικο σε οποιονδηποτε τομεα, λιγοι το επιδιωκουν και το υποστηριζω. Λοιπον, εκφραζω την πικρη μου απογοητευση για τον τροπο σκεψης ορισμενων, που ηλικιακα ειναι πιο μεγαλοι, αλλα το μυαλο τους παραμενει το ιδιο οσο ηταν στην εφηβικη ζωη τους...οχι μονο απο εδω, αλλα και γενικα ως Κυπριοι πολιτες και κυνηγοι.

Ευχαριστω και απολογουμε εαν εθιξα τον εγωισμο καποιων! καλο σας κυνηγι οταν αρχισει. Οταν καταφερατε εναν 25χρονο να μην θελει καν να ασχοληθει αλλο μαζι σας, αυτο λεει πολλα...

Φίλε Κωνσταντίνο το να μηδενίζεις τα πάντα και να αφήνεις αιχμές για το σύνολο γιατι διαφώνισες με μία μονάδα δέν μας μειώνει εμάς φίλε ως σύνολο αλλά μάλλον την κρίση σου για το όλο περιβάλλον . Με κόσμια συμπεριφορά και σωστή προσέγγιση στα θέματα αυτά όλα δέν δημιουργούνται είσαι 25 χρονών μπράβο σου και μακάρι να είμασταν και εμείς πάλι 25 !!!! :D αλλά η ηλικία του κάθε ατόμου σκιαγραφείτε απο τις πράξεις και τα λεγόμενα του !!!! Το σωστό μέλος του φόρουμ δέν αφήνει αιχμές και να την κάνει μένει και λέει τεκμηριωμένα τις απόψεις του έστω και αν κάποιοι διαφωνούν. !!


p.s βλέπε sotiri 127 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Dimitris »

Peace and love κοπέλλια.

Θέλοντας ή μη, η τεχνολογία μπήκε στη ζωή μας και μπήκε και στο κυνήγι, όλα εξελίσσονται, έτσι και το κυνήγι.

-Τώρα κανένας δεν πάει κυνήγι με τον άππαρο του ή με το γάρο του ή περπατητός
-Τώρα κανένας δεν κυνηγά με "δράκους" κ όπλα εμπροσθογεμή (να μην το πάμε πιο παλιά με τα ακόντια)
-Τώρα έχουμε φυσίγγια με πυρίτιδες μονοβασικές διβασικές, σκάγια της ίδιας διαμέτρου, σφαιρικότατα, με αντιμόνιο, ατσάλινα (πρόσφατα διάβασα και για σκάγια από Τουγκστένιο)κλπ
Τώρα υπάρχουν τα GPS για χρήση που πριν κάποια χρόνια ούτε που θα το φανταζόμασταν.

Όλα αναπτύσσονται, όλα εξελίσσονται. Το μόνο που αρκεί είναι η ορθολογική τους χρήση για να υπάρξει μια αειφόρος και βιώσιμη ανάπτυξη. Κατι στο οποίο εδώ στη νήσο Κύπρο υστερούμε. Τα αίτια πολλά και λίγο πολύ γνωστά.
Οπότε, χαρείτε τη διαδρομή και όχι τον προορισμό και όπως είπε κάποτε ένας τυπάς ψαγμένος ονόματι Βολταίρος "Η χαρά και η συγκίνηση του κυνηγιού δεν περιορίζονται σε ότι κανείς σκοτώνει"
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Konstantinos beretta
Full Member
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Μαρ 2014, 23:46

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Konstantinos beretta »

MARIOSE έγραψε:Κωνσταντίνο, η κόρη μου είναι σχεδόν συνομήλικη σου. Πολλά συχνά της μιλούσα και μου απαντούσε με τον ίδιο αυστηρό τρόπο με το δικό σου. Επήρεν της 2-3 χρόνια να καταλάβει ότι εγώ εν ήμουν ο "εχθρός της" τζιαί ότι τζίνα που της ελάλουν είχαν πολλές αλήθκειες μέσα αφού πρώτα έφαεν τα μούτρα της...

Να ενεργείς με το μυαλό τζιαί όχι με τα νεύρα, να κάμνεις τζίνο που πιστεύκεις εσύ ότι εν το πιο σωστό αφού πρώτα ακούσεις τζιαί ζυγίσεις σωστά αυτά που θα σου πουν οι άλλοι και δη οι πιο έμπειροι.

Δεν είδα κανένα να σε θκιώξει που το φόρουμ ούτε το να ανήκεις εδώ είναι υποχρεωτικό. Εγώ προσωπικά χαίρομαι να βλέπω τζιαί να ακούω άτομα της ηλικίας σου τζιαί θα ήθελα να σε βλέπω στο φόρουμ.

Η απόφαση είναι δική σου.

Μαριε εγω δεν ειμαι η κορη σου. Για να μιλω για κατι σημενει πως το εζυγισα και ηδη ξερω ποιο ειναι το σωστο και πιο το λαθος. Ο λογος που ειπα πως δεν προκειτε να ασχοληθω ξανα ειναι γιατι μερικοι οτι και να τους πεις δεν καταλαβουν,ειτε δεν θελουν να καταλαβουν. Οποταν εγω το καθηκον μου να πω και να εκφρασω την σωστη γνωμη, το εκαμα. Που τζιαμε τζαι τζι νου δεν προκειτε να βαλω στον καθενα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos beretta
Full Member
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Μαρ 2014, 23:46

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Konstantinos beretta »

Κοπελια, καταρχας δεν ειπα οτι θα φυγω απο το φορουμ...αυτο που εννοω ειναι πως φευγω απο την συζητηση γιατι δεν βγαζει πουθενα εαν καποιος λεει καποιου αλλου πιο ειναι το σωστο και ο αλλος να το παρεξηγει. Τωρα φιλε Αdmin, απευθυνομε σε εσενα να μου πεις τι δεν ετεκμηριωσα και με βασει τα λεγομενα μου πως μειωνω την κριση μου οπως αναφερεσε...η κριση μου για το σωστο και το λαθος εσυ την κρινεις λαθος δηλαδη και λες αυτα που λες??
Άβαταρ μέλους
Konstantinos beretta
Full Member
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Μαρ 2014, 23:46

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Konstantinos beretta »

BAIKAL TEAM έγραψε:
Konstantinos beretta έγραψε:Και κατι ακομα, ετσι απο εναν μικρο, κοπελλουρουι οπως με ονομασε και καποιος που δηθεν το παιζω εξυπνος...τον σεβασμο και την εμπιστοσυνη ρε παιθκια ενεν η ηλικια που τον κερδιζει, αλλα ο ωριμος τροπος σκεψης του καθε ανθρωπου. Εγω δεν παυω να υπερασπιζομε το δικαιο και το σωστο και ετσι θα παραμεινω. Εξαλλου το σωστο και το ηθικο σε οποιονδηποτε τομεα, λιγοι το επιδιωκουν και το υποστηριζω. Λοιπον, εκφραζω την πικρη μου απογοητευση για τον τροπο σκεψης ορισμενων, που ηλικιακα ειναι πιο μεγαλοι, αλλα το μυαλο τους παραμενει το ιδιο οσο ηταν στην εφηβικη ζωη τους...οχι μονο απο εδω, αλλα και γενικα ως Κυπριοι πολιτες και κυνηγοι.

Ευχαριστω και απολογουμε εαν εθιξα τον εγωισμο καποιων! καλο σας κυνηγι οταν αρχισει. Οταν καταφερατε εναν 25χρονο να μην θελει καν να ασχοληθει αλλο μαζι σας, αυτο λεει πολλα...
Κωνσταντίνε...ειλικρινα απολογούμαι και ας είμαι και μεγαλύτερος σου για το ότι σε ειπα κοπελουι...απλα με ειχες χτυπησει σε σημειο που πραγματικα με πονει...όταν ειπες για τους παλιους ηρθαν στην σκεψη μου ολες οι στιγμες με τον μακαριτη τον πατερα μου...και ξανα απολογούμαι γιατι θελω να είμαι και δικαιος που σε έθιξα υπονοώντας την ηλικια σου...και εγω ειδα και ηρθα σε διαμαχη στο βουνο ουκ ολιγες φορες όχι με ατομα κατω των 30 ετων αλλα με μεγαλύτερους μου...απλα δεν είναι ΟΛΟΙ ετσι...υπηρχαν και υπαρχουν ανθρωποι που πραγματικα το κυνηγι τους εδεινε ζωη...και μεσα σε αυτους ηταν και ο πατερας μου...4 χρονια μετα το θανατο του ακομα δακρυζω κάθε πρωι που παω στο βουνο και βλεπω το ποστο του αδειο....

φιλε την ηλικια σου ειδα την που το προφιλ σου...δεν είναι κατι μαγικο...γνωρίζω και ποσο χρονων είναι ο Σολωνας και γιαυτο αρχισε ολο αυτό...δεν ειπα κατι για τις γνωσεις σου ουτε τιποτε...και δεν αντιλεγω πως κατεχεις πολύ περισσοτερα από μενα στο συγκεκριμενο κυνηγι...ολο μου το ποστ και αν δεις πως σε καποια φαση το πηρα χιουμοριστικα με τον αγωνα στο βουνο...ηταν απλα γιατι με ενοχλησαν όλα τα σχολια σε προσωπικο επιπεδο...ειτε ο Σολωνας ειτε εσυ ειτε ο Ανδρεας 78 να ηταν που κατά καιρους ειπαμε πραγματα μεταξυ μας...παλι το ιδιο θα αντιδρουσα...

και ξανα σου λεω απολογούμαι αλλα τωρα που ηρεμισα ειδα καθαρα το ότι φερθηκα και γω όπως εσυ στο Σολωνα...είναι απλα γιατι ο ανθρωπος που με μύησε στο κυνηγι είναι στο χωμα να τον τρων τα σκουλικια...και ισως είμαι και καπως πιο ευαισθητος στα θεματα των μεγαλύτερων ανθρωπων/κυνηγων ...

κανενας λογος δεν υπαρχει να φυγεις από το φορουμ...αν ηταν ετσι τοτε ας φτιαξουμε διαφορετικα φορουμς για περδικαριες...φασσαριες λααρηες και παει λεγοντας...όχι αγαπητε...ολοι χωραμε και γινεται και βαρετο να μιλαμε συνεχεια για τα ιδια...
σεβασμος υπαρχει σε ολους ανεξαρτήτως και πρωτος εγω σου λεω ότι δεν ηταν ουτε εκ μερους μου σωστο να θολωσω ετσι χωρις να ξερεις εσυ τον πονο που εχω μεσα μου...όπως και όλα οσα ειπα κατά καιρους και με αλλα μελη όπως τον Ανθιμο τον Ανδρεα πιο παλια τον istriano...ότι και αν εγινε...με τιποτα μα με τιποτα δεν ειπα ότι δεν κατεχουν το αντικειμενο που ασχολούνται η ότι εγω είμαι μεγας κυνηγος και τα ξερω όλα...το τι είναι τα Istriano από το Nick name καποιου μελους το εμαθα για να καταλάβεις...απλα αυτό που με ενοχλεί είναι η ειρωνια πισω από ένα πληκτρολογιο...καμμια φορα και αυτή δεν ειναι καν πραγματικη αφου πισω από το πληκτρολογιο καποιος μπορει να γραφει απότομα χωρις καν να καταλαβει ότι το κανει...και χωρις καν να υπονοεί κατι...αλλα ο άλλος μπορει να το παρει στραβα...

λοιπον εδώ να μεινεις και εσυ και ο καθενας μερακλής κυνηγος ανεξαρτητος ηλικιας και η εννοια κυνηγι φιλε είναι κατι που μονο οσοι κυνηγουν αληθινα το ξερουν...ο Μαριος είναι ο μονος που με γνωρισε από εδώ μεσα και ο μονος που ξερει ότι ακομα και από το ποστο μου φευγω να το παραχωρησω σε ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικιας...γιατι 10 φασες παραπανω να παιξω για μενα δεν λεει τιποτα...το καλημέρα και την <<ευτσιη μου να εσιεις γιε μου>> από καποιον που εχει τα 2πλασια μου χρονια και του χρονου δεν ξερω αν θα τον ξαναεβρω στο βουνο...είναι για μενα ολο το κυνηγι...

Φιλε Μπαικαλ, και εγω απολογουμε εαν σου εμιλησα ασχημα. Απλα δεν ειμαι ατομο που δεχετε ευκολα την αδικια σε οποιονδηποτε τομεα. Ειτε αυτο λεγετε λαθροθηρια,ειτε ανορθοδοξο κυνηγι περδικας και οτιδηποτε αλλο. Απλα με βαση το σωστο κυνηγι καθε θηραματος δινουμε και την ευκερια για μια μικρη ισως αυξηση στους πληθυσμους του ενδημικου. Δεν ειναι επειδη εχω κατι μαζι σου. Απλα οπως ο καθε κυνηγος με συνειδηση ενδιαφερετε για το θηραμα,ετσι κι εγω,γιαυτο προσπαθω να πω πιο ειναι το σωστο..Οχι γιατι ειμαι κυνηγαρας, και ουτε χρειαζετε να γινω, αλλα για σεβασμο προς την φυση και το θηραμα γενικοτερα. Ευχομε να εχεις καλα και ασφαλη κυνηγια.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Φιλε Μπαικαλ, και εγω απολογουμε εαν σου εμιλησα ασχημα. Απλα δεν ειμαι ατομο που δεχετε ευκολα την αδικια σε οποιονδηποτε τομεα. Ειτε αυτο λεγετε λαθροθηρια,ειτε ανορθοδοξο κυνηγι περδικας και οτιδηποτε αλλο. Απλα με βαση το σωστο κυνηγι καθε θηραματος δινουμε και την ευκερια για μια μικρη ισως αυξηση στους πληθυσμους του ενδημικου. Δεν ειναι επειδη εχω κατι μαζι σου. Απλα οπως ο καθε κυνηγος με συνειδηση ενδιαφερετε για το θηραμα,ετσι κι εγω,γιαυτο προσπαθω να πω πιο ειναι το σωστο..Οχι γιατι ειμαι κυνηγαρας, και ουτε χρειαζετε να γινω, αλλα για σεβασμο προς την φυση και το θηραμα γενικοτερα. Ευχομε να εχεις καλα και ασφαλη κυνηγια.[/quote]

Κων/ντινο μου η παρεξηγηση εληξε φιλε!!!μπραβο σου και για το σεβασμο που φαινεται πως δειχνεις για το θήραμα και το κυνηγι...

@Αλεξη μεν πιαμε αλλα να αρκεψουμε τωρα...δεν διεκδικώ τον τιτλο του Mr Φασσαρη της χρονιας...φυσικα και συγκαταλεγεσε στους φασαρηδες...κανεις δεν το αρνηθηκε...ουτε το αμφισβητησε...ουτε νιώθω περισοτερο ειδικος του είδους από σενα...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Pathfinder »

BAIKAL TEAM έγραψε:Φιλε Μπαικαλ, και εγω απολογουμε εαν σου εμιλησα ασχημα. Απλα δεν ειμαι ατομο που δεχετε ευκολα την αδικια σε οποιονδηποτε τομεα. Ειτε αυτο λεγετε λαθροθηρια,ειτε ανορθοδοξο κυνηγι περδικας και οτιδηποτε αλλο. Απλα με βαση το σωστο κυνηγι καθε θηραματος δινουμε και την ευκερια για μια μικρη ισως αυξηση στους πληθυσμους του ενδημικου. Δεν ειναι επειδη εχω κατι μαζι σου. Απλα οπως ο καθε κυνηγος με συνειδηση ενδιαφερετε για το θηραμα,ετσι κι εγω,γιαυτο προσπαθω να πω πιο ειναι το σωστο..Οχι γιατι ειμαι κυνηγαρας, και ουτε χρειαζετε να γινω, αλλα για σεβασμο προς την φυση και το θηραμα γενικοτερα. Ευχομε να εχεις καλα και ασφαλη κυνηγια.
Κων/ντινο μου η παρεξηγηση εληξε φιλε!!!μπραβο σου και για το σεβασμο που φαινεται πως δειχνεις για το θήραμα και το κυνηγι...

@Αλεξη μεν πιαμε αλλα να αρκεψουμε τωρα...δεν διεκδικώ τον τιτλο του Mr Φασσαρη της χρονιας...φυσικα και συγκαταλεγεσε στους φασαρηδες...κανεις δεν το αρνηθηκε...ουτε το αμφισβητησε...ουτε νιώθω περισοτερο ειδικος του είδους από σενα...[/quote]
Λεωνιδα ελπιζω το τελευταιο να το ειπες αστειευομενος φιλε γιατι εγω πολυ ειλικρινα, αστεια το ειπα για να αλλαξει το κλιμα.Δεν θελω να ανοιξουμε αλλες φαλιες τωρα που την στιγμη που δεν υπαρχει λογος
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Pathfinder έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Φιλε Μπαικαλ, και εγω απολογουμε εαν σου εμιλησα ασχημα. Απλα δεν ειμαι ατομο που δεχετε ευκολα την αδικια σε οποιονδηποτε τομεα. Ειτε αυτο λεγετε λαθροθηρια,ειτε ανορθοδοξο κυνηγι περδικας και οτιδηποτε αλλο. Απλα με βαση το σωστο κυνηγι καθε θηραματος δινουμε και την ευκερια για μια μικρη ισως αυξηση στους πληθυσμους του ενδημικου. Δεν ειναι επειδη εχω κατι μαζι σου. Απλα οπως ο καθε κυνηγος με συνειδηση ενδιαφερετε για το θηραμα,ετσι κι εγω,γιαυτο προσπαθω να πω πιο ειναι το σωστο..Οχι γιατι ειμαι κυνηγαρας, και ουτε χρειαζετε να γινω, αλλα για σεβασμο προς την φυση και το θηραμα γενικοτερα. Ευχομε να εχεις καλα και ασφαλη κυνηγια.
Κων/ντινο μου η παρεξηγηση εληξε φιλε!!!μπραβο σου και για το σεβασμο που φαινεται πως δειχνεις για το θήραμα και το κυνηγι...

@Αλεξη μεν πιαμε αλλα να αρκεψουμε τωρα...δεν διεκδικώ τον τιτλο του Mr Φασσαρη της χρονιας...φυσικα και συγκαταλεγεσε στους φασαρηδες...κανεις δεν το αρνηθηκε...ουτε το αμφισβητησε...ουτε νιώθω περισοτερο ειδικος του είδους από σενα...
Λεωνιδα ελπιζω το τελευταιο να το ειπες αστειευομενος φιλε γιατι εγω πολυ ειλικρινα, αστεια το ειπα για να αλλαξει το κλιμα.Δεν θελω να ανοιξουμε αλλες φαλιες τωρα που την στιγμη που δεν υπαρχει λογος[/quote]

μα εννοω το ρε φιλε...αφου εσυ anw εχεις το πλεονέκτημα των καλυτερων περιοχων από μενα...οποταν παντα παιζεις εντος εδρας!!! :lol:
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από admin »

Konstantinos beretta έγραψε:Κοπελια, καταρχας δεν ειπα οτι θα φυγω απο το φορουμ...αυτο που εννοω ειναι πως φευγω απο την συζητηση γιατι δεν βγαζει πουθενα εαν καποιος λεει καποιου αλλου πιο ειναι το σωστο και ο αλλος να το παρεξηγει. Τωρα φιλε Αdmin, απευθυνομε σε εσενα να μου πεις τι δεν ετεκμηριωσα και με βασει τα λεγομενα μου πως μειωνω την κριση μου οπως αναφερεσε...η κριση μου για το σωστο και το λαθος εσυ την κρινεις λαθος δηλαδη και λες αυτα που λες??

Φίλε να στο πώ Κυπριακά μην είσαι φούρνους πυρούμενος και πρώτα διάβαζε προσεκτικά τι γράφουμε για να μην παρεξηγάς την κάθε λέξη. Η λάθος κρίση είναι να λές ότι εγώ φεύγω γιατί δαμέσα εκάμετε με να μεν θέλω να ασχοληθώ!!!! αυτό είναι η λάθος κρίση. Κρίνεις το σύνολο γιατί σε μια προσωπική σου συζήτηση με ένα - δύο μέλη διαφώνησες και δέν επικράτησες η άποψη σου. Το σωστό μέλος δέν εγκαταλείπει πυροβολόντας αλλά μένει για να λέει τις απόψεις του έστω και εάν κάποιος διαφωνεί. Η δική μου η άποψη εάν διάβασες πιο πρίν το πόστ μου είναι ξεκάθαρη για το συγκεκριμένο θέμα ότι αρέσει στον καθένα σεβαστό αρκεί να είναι μέσα στα πλαίσια του νόμου και του ηθικού κυνηγίου με σεβασμό στο θήραμα , τη φύση και τον συνάδελφο κυνηγό .
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”