Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Anthimos »

admin έγραψε:
Anthimos έγραψε:Κανονισε να εν φρεσκος να σας φιλεταρω σασιμι...διοτι εσεις εισαστε αξιοι να τον καμετε στιφαδο με τα κρομμυθκια .....¨η παραδοσιακα ...με το λαην το καλό..... :P

Προχθές πάνω στην βάρκα που τον εφιλέταρα μπορεί αν έφαα και 200 γραμμάρια ωμό :D :D :D ;)

εν μελιν...
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Ε πειτε μας κ μας την συνταγη να ξερουμε..
Λοαρκαζουμε βολτα στην θαλασσα


Το παιδι που εισουν καποτε..να ειναι αραγε περηφανο γι αυτο που εχεις γινει...;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Laurona »

Γιαξξξξξξξξξ.
Ηξερε τε τα κ στα 15 σας τουτα τα ωμα τασιμια πως τα λετε.
Φατε τον μονοι σας ωμο ρε άρρωστοι. :shock:
Παναγια μου εσείς κ ο κουμπάρος μιυ εισαστεν.
Οτιδηποτε παραπανω που 3 λεπτά κυριολεκτικά στο καρβουνο εν το τρώει.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από Anthimos »

Πανικος Setter έγραψε:
admin έγραψε:τώρα να επιστρέψω ρε μιτσή και να κανονίσω κανένα tuna party για να μέλη του φόρουμ . Να μεν έχσχει παράπονο με ο Χρύσανθος
Αν καμεις τζαι καφτεδες που τονο θα σε παραδεχτώ

Τζαι Σιεφταλια ρε...
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από sotiris!129 »

admin έγραψε:
Anthimos έγραψε:Κανονισε να εν φρεσκος να σας φιλεταρω σασιμι...διοτι εσεις εισαστε αξιοι να τον καμετε στιφαδο με τα κρομμυθκια .....¨η παραδοσιακα ...με το λαην το καλό..... :P

Προχθές πάνω στην βάρκα που τον εφιλέταρα μπορεί αν έφαα και 200 γραμμάρια ωμό :D :D :D ;)
φιλε την βαρκα ποτε δεν την συμπαθησα .... το sushi ... ok για κανενα γκομενακι , την παλεψαμε αρκετες φορες . Αλλα εγω ειμαι απλος αθρωπος, παιδι του λαου θελω το λαιν να τσιτσιριζι
γιαυτο ο συντροφος μου εκαμε αναγνωρηση με τον αδερφο μου προχθες το απογευμα για κουρκουνες , σε hot spot που τες επαιζαμε περσυ ηβραν κοπαδια απο παντοφλες (επαιξαν λιες και αφηκαν τες πολλες για μενα)!

Θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος η Δευτερα του κατακλυσμου θα γινει καθαρη Δευτερα ! ;)

ο τονος χαλαλι σου !!! :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από admin »

sotiris!129 έγραψε:
admin έγραψε:
Anthimos έγραψε:Κανονισε να εν φρεσκος να σας φιλεταρω σασιμι...διοτι εσεις εισαστε αξιοι να τον καμετε στιφαδο με τα κρομμυθκια .....¨η παραδοσιακα ...με το λαην το καλό..... :P

Προχθές πάνω στην βάρκα που τον εφιλέταρα μπορεί αν έφαα και 200 γραμμάρια ωμό :D :D :D ;)
φιλε την βαρκα ποτε δεν την συμπαθησα .... το sushi ... ok για κανενα γκομενακι , την παλεψαμε αρκετες φορες . Αλλα εγω ειμαι απλος αθρωπος, παιδι του λαου θελω το λαιν να τσιτσιριζι
γιαυτο ο συντροφος μου εκαμε αναγνωρηση με τον αδερφο μου προχθες το απογευμα για κουρκουνες , σε hot spot που τες επαιζαμε περσυ ηβραν κοπαδια απο παντοφλες (επαιξαν λιες και αφηκαν τες πολλες για μενα)!

Θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος η Δευτερα του κατακλυσμου θα γινει καθαρη Δευτερα ! ;)

ο τονος χαλαλι σου !!! :lol:
και εγώ παιδί του λαού είμαι..... αλλά και κάποτε του πέρτικου :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από sotiris!129 »

admin έγραψε:
sotiris!129 έγραψε: φιλε την βαρκα ποτε δεν την συμπαθησα .... το sushi ... ok για κανενα γκομενακι , την παλεψαμε αρκετες φορες . Αλλα εγω ειμαι απλος αθρωπος, παιδι του λαου θελω το λαιν να τσιτσιριζι
γιαυτο ο συντροφος μου εκαμε αναγνωρηση με τον αδερφο μου προχθες το απογευμα για κουρκουνες , σε hot spot που τες επαιζαμε περσυ ηβραν κοπαδια απο παντοφλες (επαιξαν λιες και αφηκαν τες πολλες για μενα)!

Θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος η Δευτερα του κατακλυσμου θα γινει καθαρη Δευτερα ! ;)

ο τονος χαλαλι σου !!! :lol:
και εγώ παιδί του λαού είμαι..... αλλά και κάποτε του πέρτικου :D
Για να ξαναμπουμε και λιγο στο θεμα "Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????"

Κυνηγι ειναι αυτο που γεμιζει τον καθενα μας με αναμνησεις, αν ποτε νιωσεις κανεις απο εσας πως η αφαιρεση μιας ζωης εχει γινει συνοπτικη διαδικασια χωρις κανενα συναισθημα εστω και αν αυτο το θηραμα λεγεται ζικλα τοτε αυτο που κανει ειναι σκοποβολη και οχι κυνηγι !

o περτικος ακομη και πρην με βρει το κακο με τον Λακη ειχε περασει σε δευτερη μην σου πω και τριτη μοιρα , και οταν νιωθεις ετσι για ενα θηραμα ειναι καλητερο να μην τον ενοχλας καθολου και να το αφηνεις σε καποιο αλλο που η αναμετρηση μαζι του προκαλει ακομη συγκινησεις ! ετσι ακομη και πρην το τραγικο συμβαν ειχα μειωσει τις κυνηγετικες μου εξορμησεις στο ελαχιστο και αυτες για τον συντροφο που ακομη αρεσκοταν σε αυτο το κυνηγι !

για τον λαγο ... τι να σου πω , ακομη δεν ξερω ! Ναι χαιρομαι οταν βγαζω κανενα (ποιος δεν θα χαιροταν?) η οταν πας την μαλαι ακουσω κανενα λαξημο ...

Αλλα ακομη δεν ενιωσα οσα ενιωθα οταν εβλεπα τον νουρο να φακα γυρους , το σταματημα με την τριχα ισια πανω και την κλεφτη ματια για επιβεβαιωση πρην το ξεφωλιασμα της φραγκολινας !

Μπορω να πω με 100% ακριβεια που και πως καρπωθηκα την καθε μου φραγκολινα , στες παραπανω ξερω και τι εξωρμηση ηταν και δεν ηταν λιγες ... ακομη και τωρα γεμισαν τα ματια μου μονο στην αναμνηση τους

Αυτο ειναι κυνηγι αυτο που γεμιζει τον καθενα μας ξεχωριστα με αναμνησεις

και μιας και συναφεραμε το ψαρεμα ... οπως η φραγκολινα τοτε στο κυνηγι , ετσι και το λαβρακι τωρα στο ψαρεμα μπορω να σου πω 100% 1 πρως 1 που επαιξα το καθενα και δεν ειναι λιγα
ναι θα χαρω αν παιξω ενα ροφο η μια συναγριδα ΑΛΛΑ αν παιξω ενα 2kg λαβρακι μπορει να κλαψω και λιγο :)

Φετος η χρονια ειναι πισω αλλα την παλεβουμε !
(φωτος απο τα 2 ψαρεματα του τριημερου)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από admin »

Είτε στην θάλασσα είσαι είτε στο βουνό και κυνηγάς η λέξη που πρέπει να είναι φυτεμένη στο μυαλό σου είναι μία ΣΕΒΑΣΜΟΣ. Στους νόμους, στη φύση , σε αυτό που κυνηγάς. Πρέπει να είμαστε επιλεκτικοί όταν πατάμε την σκανδάλη είτε αυτή είναι του σχιπέτου είτε του ψαροντούφεκου. όταν κάνουμε αυτό το πράγμα τότε οι χαρές θα έρθουν και θα είναι μεγαλύτερες . Επειδή φίλε Σωτήρι είσαι πιο νεαρός και όπως παραδέχεσαι με πιο λίγες εμπειρίες σε κάποια θέματα το μυστικό είναι η μάθηση φίλε και η ταπεινότητα. Ασχολούμαι επαγγελματικα τα τελευταία 10 χρόνια με το κυνήγι και το ψάρεμα και ερασιτεχνικά τα τελευταία 25 και όμως κάθε μέρα σχεδόν μαθαίνω και κάτι νέο. Έκοψα και πήγα Κρήτη και πέρασα 18 ώρες μέσα σε ένα σκάφος με ένα έμπειρο ψαρά για να πιάσω λίγες πληροφορίες για μια τεχνική. Η τριβή σου με το λαγοκυνήγι και το ψάρεμα με ψαροντούφεκο θα βελτιωθεί τρομέρα όταν έχεις σαν δεδομένο στο μυαλό σου το εξής. 'Δέν γνωρίζω τίποτα επί του θέματος και θέλω να μάθω' Μόνο τότε θα λάβεις τις περισσότερες πληροφορίες και θα τις βάλεις να δουλέψουν για εσένα. Σε αντίθετη περίπτωση άνθρωποι υπερόπτες και ξερόλες απλά μπλοκάρουν τις πληροφορίες και μένουν στάσιμοι.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από MARIOSE »

Όπως τα λες Άριστε,

"Το μυαλό είναι όπως το αλεξίπτωτο, δουλεύει μονάχα όταν είναι ανοικτό."
tzoumerka
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 08 Σεπ 2010, 15:39

Re: Αυτο ειναι κυνηγι τελικα?????

Δημοσίευση από tzoumerka »

Laurona έγραψε:Φιλοι μου το βιντεο αυτο ειναι μοναδικο και πραγματικα εχει ΑΞΙΑ.

μΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΤΕ ΤΟ GPS. Σολωνα μου πρεπει να βρεθεις σε εκεινα τα εδαφη για να καταλαβεις οτι εκει πραγματικα ειναι που χρειαζετε και ειναι αναγκαια η μεγαλη ερευνα οσο τιποτε αλλο και το εργαλειο αυτο τοεχουν γιατι χρειαζετε και οχι για μοστρα.

Εμενα με μαγεψε οταν το πρωτοειδα σε τρειλερ και αναμενω ποτε θα μπορεσω να το παρω γιατι ειναι απο τα λιγα περδικοκυνηγια που ΘΕΛΩ να βαλω στην συλλογη μου.

Τα μετρα που ειδες στο GPS ΕΙΝΑΙ λιγα σε εκεινα τα εδαφη. Τα πουλια αυτα πολυ θα τα κτυπησεις κατω των 30 μετρων και οι σκυλοι εκεινοι εχουν μαθει να κυνηγουν ΠΕΡΔΙΚΑ .Οταν την φερμάρουν και μπλοκάρουν ετελειωσε και συ θελεις πανω απο 4-5 λεπτα να φτασεις σε αποσταση βολης
Εικόνα

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”