ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ ΤΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ ΤΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Καλησπέρα φίλοι μου,

Ναι, το είδαμε και αυτό! Κατευθυνόμενος πριν λίγο από τον κυκλικό κόμβο των Πολεμιδιών προς Τρόοδος στα 30 μέτρα μετά τον κόμβο ένα κοπάδι με πέρδικες 7-8 πέρασαν πάνω από τον αυτοκινητόδρομο από τα Πολεμίδια προς την Εκάλη. Λέω και εγώ δεν είναι δυνατόν, τι θέλουν οι πέρδικες μέσα στα σπίτια. Υπολόγισα που πήγαν και τους βρήκα λίγο πιο πάνω σε ένα παρκάκι να τρέχουν. Φαίνεται πως ήρθαν από τον ποταμό του υδατοφράχτη και κατέληξαν εδώ.

Ελπίζω να βρούνε τον δρόμο και να γυρίσουν πίσω.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ ΤΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SilverPigeonS έγραψε:Καλησπέρα φίλοι μου,

Ναι, το είδαμε και αυτό! Κατευθυνόμενος πριν λίγο από τον κυκλικό κόμβο των Πολεμιδιών προς Τρόοδος στα 30 μέτρα μετά τον κόμβο ένα κοπάδι με πέρδικες 7-8 πέρασαν πάνω από τον αυτοκινητόδρομο από τα Πολεμίδια προς την Εκάλη. Λέω και εγώ δεν είναι δυνατόν, τι θέλουν οι πέρδικες μέσα στα σπίτια. Υπολόγισα που πήγαν και τους βρήκα λίγο πιο πάνω σε ένα παρκάκι να τρέχουν. Φαίνεται πως ήρθαν από τον ποταμό του υδατοφράχτη και κατέληξαν εδώ.

Ελπίζω να βρούνε τον δρόμο και να γυρίσουν πίσω.
Μου έτυχε και εμένα να δω περδίκια στην πόλη, μιλούμε σε ένα χωράφι στην μέση της πόλης περιτριγυρισμένο με δρόμους της λεωφόρου, 50 μέτρα από το σημείο που είμαι τωρά τζιαι γράφω, που δεν έχω ιδέα πώς εβρεθήκαν τζιμέσα. Εκυνήγουν τα που ήμουν μιτσής με το λάστιχο αλλά δεν εκούτσισα κανένα. Σιγά σιγά "εξαφανίσαν" τα κάποιοι ή επεθάναν. ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”