η πιο συναρπαστικη εμπειρια

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

η πιο συναρπαστικη εμπειρια

Δημοσίευση από kanaris »

καλησπερα παιδες! φτανουμε στο τελος του κυνηγιου της περδικας και δεν "ποσταρε" σχεδον κανενας κατι τρανταχτο για το κυνηγι αυτο... και επειδη νομιζω πως δεν αξιζει τετοια μεταχειρηση στη "βασιλισσα των βουνων", καλω ολους τους περδικοκυνηγους να μας πουν ποια ηταν η συναρτπαστικοτερη εμπειρια που ειχαν απο αυτο το πουλι! παρακαλω να μην αρχισετε παλι τα περι ρεχτων φαντομ, σηκωτων περτικων με 7 κκοτσια κλπ κλπ..! προσωπικα δεν με ενδιαφερει αν ο καθενας παιζει ρεχτα περδικια απο το διπλανο ηλιακο συστημα!!! εμπειρια θελουμε να ακουσουμε!
θα κανω την αρχη με μια συστομη περιγραφη: πριν 6 περιπου χρονια πηγα μονος μου κυνηγι απεναντι απο το μοναστηρι του Μαχαιρα και ειπα να κανω "τα δικα μου". απιστευτος παγωμενος αερας και εγω να καταληγω απραγος μετα απο ωρα ποδαροδρομου μεσα σε ενα γωνιασμα για να ξεκουραστω για 5-6 λεπτα. τελικα εμεινα εκει περιπου 15 λεπτα ξαπλωμενος στο ηλιουιν...ειπα να ξεκινησω σκεπτομενος οτι κατεβηκα πολυ και θα μου βγει ο κ.....ος μεχρι το αυτοκινητο. Ε! σηκωθηκα και δεν εκανα ουτε 3 βηματα οταν αρχισαν απο παντου να φευγουν περδικες!!!!!!!!!!απιστευτο ειχα ξαπλωσει σχεδον μεσα στο κοπαδι!!! τοσο μεγαλη ηταν η εκπληξη μου που σχεδον εφυγαν ολες χωρις να σηκωσω καν το οπλο...τελικα καταφερα να ριξω στην τελευταια μια φορα και να την παρω. υπολογιζω χωρις υπερβολη οτι αν αρχιζα να ριχνω εγκαιρα θα προλαβαινα να γεμισω ανετα 3 φορες!!!
δεν με νοιαζει το τελικο αποτελεσμα καθολου!!! το οτι εζησα εστω και για λιγο διπλα σε αυτο το περιφανο πουλι εχει σημασια!!!
;)
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Χαρας την τυχη σου ρε φιλε εσενα :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”