Απελευθερώσεις Περδικιών Κλούβας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Απελευθερώσεις Περδικιών Κλούβας

Δημοσίευση από πανικος »

χθες το πρωι ηρθε καποιος στο γραφειο ηλικιωμενος και στην κουβεντα μου ειπε οτι το πρωι καθοταν στον καφενε
και περασε ενα διπλοκαμπινο γεματο κλουβια με περδικια .του ειπα εν την θηρα που ειδες πρεπει να αρχισαν οι απελευθερωσεις.
εντελως τυχαια σε 2 ωρες με πηρε αλλος φιλος που το σπιτι του ειναι στο κεντρο του παραλιμνιου ,οχι κυνηγος και μου λεει ρε πανικκο επιασα ενα περδικι με στην αυλη .ανοιξα του το κλουβι που εχω εξω και ηρτεν και μπηκε μεσα :o τι να τοκαμω φωναζει η γυναικα να το παρω γιατρο γιατι φαινοταν τραυματισμενο :lol:
ετσι για να μην παρεξηγηθουμε το περδικι το πηρε εξω απο το χωριο και το αφησε.
υπολογιστε ψες τι παρτυ εκαμαν οι αλεπουδες και αδεσποτοι σκυλλοι με τα περδικια που απελευθερωθηκαν.εδω πανε τα λεφτα μασ κοπελια και αυτα ακομα ειναι απο τα εργα που οι υπευθυνοι του κυνηγιου ειναι και περηφανοι για την επιτυχια τους :lol: :lol: :lol: μονο για γελια.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
BAIKAL 1980

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

πανικος έγραψε:χθες το πρωι ηρθε καποιος στο γραφειο ηλικιωμενος και στην κουβεντα μου ειπε οτι το πρωι καθοταν στον καφενε
και περασε ενα διπλοκαμπινο γεματο κλουβια με περδικια .του ειπα εν την θηρα που ειδες πρεπει να αρχισαν οι απελευθερωσεις.
εντελως τυχαια σε 2 ωρες με πηρε αλλος φιλος που το σπιτι του ειναι στο κεντρο του παραλιμνιου ,οχι κυνηγος και μου λεει ρε πανικκο επιασα ενα περδικι με στην αυλη .ανοιξα του το κλουβι που εχω εξω και ηρτεν και μπηκε μεσα :o τι να τοκαμω φωναζει η γυναικα να το παρω γιατρο γιατι φαινοταν τραυματισμενο :lol:
ετσι για να μην παρεξηγηθουμε το περδικι το πηρε εξω απο το χωριο και το αφησε.
υπολογιστε ψες τι παρτυ εκαμαν οι αλεπουδες και αδεσποτοι σκυλλοι με τα περδικια που απελευθερωθηκαν.εδω πανε τα λεφτα μασ κοπελια και αυτα ακομα ειναι απο τα εργα που οι υπευθυνοι του κυνηγιου ειναι και περηφανοι για την επιτυχια τους :lol: :lol: :lol: μονο για γελια.

...xaxa...πανικο μου εκανα upload προχτεσ ενα βιντεο που επρεπε να παιξουμε στα περδικια 2 φορες πουρου για να τα κανουμε να πετασουν και να κατσουν 20 μετρα πιο κατω...δες στο στην ενοτητα βιντεο για κυνηγι....αν αυτο δεν ειναι αποδειξη για το ποσο ρεζιλι ειναι τα εργα των υπευθυνων τοτε δεν ξερω τι να πω...επρεπε να ειναι ντροπη για καθε κυνηγο να πηγαινει σε ετσι περιπτωσεις και να παιζει 10 περδικια καθοντας και μετα να καπαρτιζει...μεσα σαυτους και γω που περσι επαιξα 3 στο ποστο μου στις φασσες...τουλαχιστο ομως αυτα τα εβγαλαν αλλοι και τα επαιξα του φτερου! :D
BAIKAL 1980

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

BAIKAL 1980 έγραψε:
πανικος έγραψε:χθες το πρωι ηρθε καποιος στο γραφειο ηλικιωμενος και στην κουβεντα μου ειπε οτι το πρωι καθοταν στον καφενε
και περασε ενα διπλοκαμπινο γεματο κλουβια με περδικια .του ειπα εν την θηρα που ειδες πρεπει να αρχισαν οι απελευθερωσεις.
εντελως τυχαια σε 2 ωρες με πηρε αλλος φιλος που το σπιτι του ειναι στο κεντρο του παραλιμνιου ,οχι κυνηγος και μου λεει ρε πανικκο επιασα ενα περδικι με στην αυλη .ανοιξα του το κλουβι που εχω εξω και ηρτεν και μπηκε μεσα :o τι να τοκαμω φωναζει η γυναικα να το παρω γιατρο γιατι φαινοταν τραυματισμενο :lol:
ετσι για να μην παρεξηγηθουμε το περδικι το πηρε εξω απο το χωριο και το αφησε.
υπολογιστε ψες τι παρτυ εκαμαν οι αλεπουδες και αδεσποτοι σκυλλοι με τα περδικια που απελευθερωθηκαν.εδω πανε τα λεφτα μασ κοπελια και αυτα ακομα ειναι απο τα εργα που οι υπευθυνοι του κυνηγιου ειναι και περηφανοι για την επιτυχια τους :lol: :lol: :lol: μονο για γελια.

...xaxa...πανικο μου εκανα upload προχτες ενα βιντεο που επρεπε να παιξουμε στα περδικια 2 φορες πουρου για να τα κανουμε να πετασουν και να κατσουν 20 μετρα πιο κατω...δες στο στην ενοτητα βιντεο για κυνηγι....αν αυτο δεν ειναι αποδειξη για το ποσο ρεζιλι ειναι τα εργα των υπευθυνων τοτε δεν ξερω τι να πω...επρεπε να ειναι ντροπη για καθε κυνηγο να πηγαινει σε ετσι περιπτωσεις και να παιζει 10 περδικια καθοντας και μετα να καπαρτιζει...μεσα σαυτους και γω που περσι επαιξα 3 στο ποστο μου στις φασσες...τουλαχιστο ομως αυτα τα εβγαλαν αλλοι και τα επαιξα του φτερου! :D
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

πρην 15 απογευμα πηγα στην περιοχη ...... κατα τες 4 το απογευμα, δεν με κοφτει να πω την περιοχη αφου δεν θα την κυνηγισω αλλα anws δεν θα την πω για να μην στειλω αθελα μου κανενα ζιαμε !
αφου δεν βρηκα κατι το ιδιαιτερο (λαγο) και αφου ο σκυλος μου μετα απο 2 ωρες ειχε κουραστει απο την ζεστη ... ειπα να τον παρω πανω στην κλουβα να βουρησει λιο τες κοτες μπας για να γυμναστει ακομα λιο γιατι πρεπει να χασει κιλα !
δεν εσταθηκε ουτε 1 περτικος της κλουβας ασεν στα 40 μετρα ! δεν θα πω 100 αλλα τουλαχιστο 60-80 μετρα μακρια απο τον σκυλο εφεφκαν ουλοι !!! ΑΝ εκρατουν οπλο ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΖΑ ΟΥΤΕ 1 !!!

αν κρυνω με βαση αυτην την κλουβα και μονο που ειδα τοτε εγω εχω αντηθετη αποψη τουλαχιστο για φετος ! (σιουρα δεν ειναι σαν τα αγρια αλλα παρα περσυ...)

ΑΛΛΑ δεν βρηκα τον λογο για τον οποιο αφησαν περδικια εκει :?
ειναι σχετικα μικρη περιοχη και πρην τα αφησουν εβλεπα τουλαχιστο 80-100 περδικια αγρια, αρα για το μεγεθος της περιοχης τα πουλια ηταν υπερ αρκετα !
επισης αφου εκανα την παγανια μου για λαγο παραξενευτηκα γιατι εκει που εβρησκα τα αγρια περδικια τοσο καιρο σε 3-4 διαφορετικους τοπους , εκεινη την μερα δεν τα βρηκα!
αποτι καταλαβα οπως καθε χρονο τα αγρια περδικια + οι λαγοι της περιοχης θα πανε θυματα της κλουβας την πρωτη Κυριακη !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
demetris21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 01 Αύγ 2012, 15:22

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από demetris21 »

Σήμερα το πρωι κοπέλια οπως εκαμναμε την αναγνώριση μας έτυχε και εκοντέψαμε σε ένα κλουβί με περδίκια ! μέσα σε 1 λεπτό αλόπως ενα αυτοκίνητο ράμμα πάνω μας και κατεβαίνει ο κουμπάρος! μάντα που κάμνετε δαμέ και βάλλετε τους σιήλλους πας τα περτίτζια και ενα τα φαράσετε που δαμέ,! και εγώ είμαι ο υπεύθυνος δαμέ για τα περτίτζια και επία και ετσιάκαρα κε εν τα εταίσαν σήμερα κε ενα πιάω το φίλο μου τον τάδε (κάποιο θηροφύλακα που ένα θα αναφέρω το όνομα του ) να του πώ νάρτει να τα ταίσει να μέινουν και εγω είμαι περτικάρης και εσέις που πάτε στο λαον να πατε κατω και εν ζιαμέ οι λαοι! ! και ελάλεν τα και επίστεφκε τα ο κουμπάρος και εσοβαρομήλαν , και δώστου γέλιο εμεις με τον κουμπάρο μου αλλα κανονικα εν για κλάματα τούτα τα μασκαραλίκια ! ο ανθρωπος τόυτος είναι ένας που τους πολλούς που θα τα καρτερούν πουκάτω που τα κλουβιά σε 2 βδομάδες και το μεσημέρι στο καφενέ θα είναι ο καλύτερος περτικααρης και ανάθεμάν τα αν πάει κυνήγι και την δεύτερη κυριακη!
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από christy2000 »

Ρε Δημητρη μου εχει δικαιο ο ανθρωπος να φωναζει,επιεται τζε εφαρασετε του τα περτιτζια τζε την Κυριακη να τα γυρευκη τζε να με τα βρισκει?Να πρεπει να των σηκωσετε που την καρεκλουα του για να τα παιξει? Ετο εδωκεν σας τζε πληροφορεια που εν οι λαοι,τη αλλο θελετε? Αυτο παει να πει συαδελφος κυνηγος!
Επρεπε Δημητρη μου να του δωκεις 5ευρω να παρει εσσο του κρεας ο νηστικος :evil:
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ετσι καμια μερα εν να με παρει ο Θκιαολος και ετσι που εχω αυπνιες την πρωτη κυριακη εν να μπω μες το αυτοκινητο ζε να φακω γυρο τες κλουβες να τα λαωνω που τα μεσανυχτα ως τες 6 να μεν αικω κλουβα Λευκωσια που να εχει περτιζια μολις ξημερωσει
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
demetris21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 01 Αύγ 2012, 15:22

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από demetris21 »

christy2000 έγραψε:Ρε Δημητρη μου εχει δικαιο ο ανθρωπος να φωναζει,επιεται τζε εφαρασετε του τα περτιτζια τζε την Κυριακη να τα γυρευκη τζε να με τα βρισκει?Να πρεπει να των σηκωσετε που την καρεκλουα του για να τα παιξει? Ετο εδωκεν σας τζε πληροφορεια που εν οι λαοι,τη αλλο θελετε? Αυτο παει να πει συαδελφος κυνηγος!
Επρεπε Δημητρη μου να του δωκεις 5ευρω να παρει εσσο του κρεας ο νηστικος :evil:

όυτε σελίνι εν του διώ του νηστικού ! με 5 ευρω πιννω το καφέ μου και κερνώ και ενα καφέ κανενού συνάδελφου που εν άσυλα κυνηγος :D ! έτσι ανθρώπους γελάς μπροστά τους και περιπαίζεις τους μες τα μαθκια τους πέρκι καταλαβουν επιτέλους πόσο βλάκες και νηστικοί είναι ! εν υπάρχει λόγος όυτε να συζητώ μαζί τους και ούτε και να νευριάζω και να χαλιούμαι!
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

να λαλειται ευτυχως που υπαρχουν και τετοιοι για να μεν ενοχλουν ουτε τους λααρηες ουτε τους κανονικους περτικαρηες ουτε τους φασσαες.τουλαχιστο εν να παν ως τες 9 να παιξουν τα αρρωστημενα-παρεξηγημενα κοτοπουλα και μετα home ;)
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: απελευθερωσεις περδικια κλουβας

Δημοσίευση από christy2000 »

Σημερα επελλανα με κατι φιλοι να παμε ενα περιπατο με το αυτοκινητο για να δουν την παγανια που θα :D καμουν την πρωτη Κυριακη για περδικια.Σε περιοχη της Λευκωσιας επιραν να με κατεβασουν σε μια μεγαλη λαξια οπου εχει μια κλουβα και ειδα το ακρο αοτον της υπερβολης :o :o Εσικοστικαν πανω που 200 περδικια που την κλουβα και που το θορυβο λιγο ποιο κατο αλλα :shock: :shock: :shock: Ετσι περτιτζια σε κλουβαν δεν ξανα ειδα!!!Τωρα γιατι εβαλαν την κλουβα μεσα στο κατσιμο δεν εκαταλαβα???Τουλαχιστων ας την εβαλλαν στο υψωμα να ανοιξουν με τις πρωτες τουφεκιες περκι παιξουν ουλλοι που λια!!!Αλλα παλι νομιζω εννα φορτωθουν ορισμενοι! Ηταν να γραψω την περιοχη αλλα ισως καποιοι να με λιτσαρουν :D :D Παντος ελπιζω να μην ειναι παντου ετσι που εγιναν οι απελευθερωσεις.
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”