καλυτερο το περδικη απο περσι

Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από andreasana210326 »

10 περδικια

4 φραγκολινεσ

10 φασσεσ


και γενικα δεν βλεπω κατι σε απεριοριστο πχ τζικλεσ
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από andreasana210326 »

φιλε ακυρο....ειναι το επιτρεπτο οριο κατοχησ θηραματοσ που επιτρεπετε να εχεισ στο σπιτι σου μετα το τελοσ του κυνηγιου.
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

σήμερα με την προουλα εκπαιδευτικό μου άρεσε πολύ είχα πολλά περδίκια ενθαρρυντικό για εμενα γιατί έχει χρονια να κυνηγήσω στην συγκεκριμένη περιοχή και στο σκεφτούμε για φέτος αν δεν αλλάξουν τα πράγματα αλλα το πιο ωραίο τις ημέρας και λάθος μου που δεν "εφκαλα" video ήταν μια απίστευτη φερμά μέσα σε ένα ποταμό από τον ΑΠΟΛΛΩΝ πάνω σε λαγό μέσα στην κουτσή του αχ και να "εφκαλα" αυτό το video ένα σωτήρη που "εθελα" "τσιαμε" :lol: :lol: :lol:
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

APOLLON_1 έγραψε:σήμερα με την προουλα εκπαιδευτικό μου άρεσε πολύ είχα πολλά περδίκια ενθαρρυντικό για εμενα γιατί έχει χρονια να κυνηγήσω στην συγκεκριμένη περιοχή και στο σκεφτούμε για φέτος αν δεν αλλάξουν τα πράγματα αλλα το πιο ωραίο τις ημέρας και λάθος μου που δεν "εφκαλα" video ήταν μια απίστευτη φερμά μέσα σε ένα ποταμό από τον ΑΠΟΛΛΩΝ πάνω σε λαγό μέσα στην κουτσή του αχ και να "εφκαλα" αυτό το video ένα σωτήρη που "εθελα" "τσιαμε" :lol: :lol: :lol:
ποιασε μια camera λαλω σου γιατι οτι και να ειναι η μαγεια του κυνηγιου εν τουτες οι μοναδικες στιγμες που βλεπεις !
σκεψου να μπορεις να τες μοιραστεις κιολας χωρις να μπορει κανενας να σε πει λαφαζανι κτλ κτλ!
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από Rai »

APOLLON_1 έγραψε:σήμερα με την προουλα εκπαιδευτικό μου άρεσε πολύ είχα πολλά περδίκια ενθαρρυντικό για εμενα γιατί έχει χρονια να κυνηγήσω στην συγκεκριμένη περιοχή και στο σκεφτούμε για φέτος αν δεν αλλάξουν τα πράγματα αλλα το πιο ωραίο τις ημέρας και λάθος μου που δεν "εφκαλα" video ήταν μια απίστευτη φερμά μέσα σε ένα ποταμό από τον ΑΠΟΛΛΩΝ πάνω σε λαγό μέσα στην κουτσή του αχ και να "εφκαλα" αυτό το video ένα σωτήρη που "εθελα" "τσιαμε" :lol: :lol: :lol:
Ελπίζω την επόμενη φορά να βγάλει και καμιάν τελεία το σκυλάκι σου φίλε ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rai την 29 Ιούλ 2013, 07:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

πρέπει να πιάσω ρε σωτήρη μου εν ωραίες στιγμές τούτες
EPANIEL POWER
tzikloktonos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 11:11

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από tzikloktonos »

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ Η ΠΕΡΔΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΟΧΗ ΓΙΑ ΕΞΑΓΩΓΗ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΩΝ ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟΝ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΜΙΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ.
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από dangerous »

meta apo 2 eksodous gia aneuresi nerwn gia fassses ontos eida polla perdikia kopadiasta konta se piges...simperasmata eine noris na bgaloume..
apo mbl
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

τελικα τα φλοπερ εκανονισαντα να μεν πολλυνουν.εγω παντως σε αναγνωρισεις που κανω τελευταια βλεπω:
1)λιγοτερα περδικια απο το καλοκαιρι και απο περσι ετσι καιρο
2)ξιφτερισμενες φασσες κοντα σε πηγες που σημαινει οτι δουλεπσαν τα αεροβολοφλοπερ
3)νεαρα ατομα σε τετρατροχες τυπου τεξας με εμφορτο φλοπερ και αδιαφοροντας για τους κινδυνους απλα ανοιξε ηδη η αδεια γι αυτους
4)νιωθω μαλακας που εγω απλα περιμενω και μετρω 9κπψ
ΑΛΛΑ.................................... cyprus style :twisted:
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: καλυτερο το περδικη απο περσι

Δημοσίευση από kypros »

Μετα απο την ολοκληρωση των αναγνωρησεων σε διαφορες περιοχες και επαρχιες θα καταληξω οτι συμφωνω και με την αρχικη αποψη που ειχα σχηματισει για φετος .

Το περδικι ειναι στις περισσοτερες περιοχες μειωμενο απο περσυ. Παρολο που η αναπαραγωγη πηγαινε καλα μεχρι το καλοκαιρι, τελικα τα αγρια πουλια που υπαρχουν στη φυση καιτα την γνωμη μου ειναι μειωμενα απο την ααντιστοιχη περσυνη.

Η δε φραγγολινα ηταν σε πολυ καλα νουμερα μεχρι το κυνηγι του αυγουστου....σημερα ειναι και αυτες πισω απο περσυ και σε μερικες περιοχες ειναι εκπληκτικη η μειωση μετα το αυγουστο

Για το λαγο ουτε θεμα....θηραμα φαντασμα και οποιοι ικανοι-τυχεροι κτυπησουν καποιους λαγους θα προκειτε ξεκαθαρα πλεον για βασικους μητρικους πληθυσμους.

Φασσες υπαρχουν σε ικανοποιητικα νουμερα και οι τζηκλες ειναι σε ενθαρυντικα επιπεδα για την περιοδο
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”