ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Απάντηση
nicolas theocharous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010, 18:31

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από nicolas theocharous »

dangerous έγραψε:γιατι η Waidmannsheil παει πισω ??τουτη και αν ειναι δηλητηριο

παδια χερετε ουλλοι λαλουν μου για τουτο το φυσυγγιο και θελω πολλα να το δοκιμασω

ως τωρα επαιζα victory 36gr nickel, gem 35 olympia kai victory 35 gr ασπρη

α και την B&P 36gr f2 dispensante

φετος ομως που αλλαξα και οπ΄λο ειμαι λιο συχυσμενος και εν θελω να τα καμω σαλατα. θελω ν καμω μια σιουρη επιλογη.

θελω φυσιγγιο που να ειναι οκ για τον καιρο μας πειρα και ξηρασια δλδ.

οπως ειπα ουλλοι διαφημιζουν μου τουτο το rottweil 36gr και ταππα και με πιστονακι και ουλλοι ειπαν μου η ταππα το πρωι ωσπου να ξημερωσει και το πιστονακι ουλλη μερα.

σας παρακαλω ρε παιδια θελω την γνωμη σας και την βοηθεια σας σε τουτο το θεμα για το συγγεκρημενο φυσιγγιο
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από kypros »

νικολα ο καιρος ειναι ζεστος αλλα οχι παντα ξηρος. οποτε μην θεωρειται οτι θα δουλευουν τα φισιγγια ξηρασια γιατι η υγρασια πολλες μερες οπωσ σημερα ειναι πολλη.

τπ ροτβαιλ ειναι καλο φισιγγιο και νομιζω οτι ειναι αρκετα προσαρμοσημο σε πολλες συνθηκες. προσοπικα χρησιμοποιο το τικερ 32 μετα τις 9 συνηθως
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από LAGOS »

Ούτε εγώ χρησιμοποίησα ποτέ φυσίγγια αυτής της μάρκας αλλα μιάς και άκουσα τοσο καλά λογια θα τα δοκιμάσω φέτος. Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν κατάλαβα σωστά απο τα λεγόμενα σας : To 36gr είναι καλύτερο για το πρωί (υγρασία γενικά) και το tiger (32γρ) για πιό ξηρές συνθήκες?
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

LAGOS έγραψε:Ούτε εγώ χρησιμοποίησα ποτέ φυσίγγια αυτής της μάρκας αλλα μιάς και άκουσα τοσο καλά λογια θα τα δοκιμάσω φέτος. Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν κατάλαβα σωστά απο τα λεγόμενα σας : To 36gr είναι καλύτερο για το πρωί (υγρασία γενικά) και το tiger (32γρ) για πιό ξηρές συνθήκες?
Φιλε μου το 36 με ταππα πανω στο ξημερωμα , μετα οσπου να φκει ο ηλιος και να ξεκινησει να γινετε αισθητη η ζεστη πεζεις την 36 πιστονακι δηλ μεχρι τες 8.30 -9.00. μετα βαλεις το δηλητηριο μεσα tiger 32 και δωστους πιεση . ;) :D
εχει 15 χρονια που τες παιζω.
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από BECCACCIA »

παρατηρω οτι αρχισαν και οι Κυπραιοι τις βαριες γομωσεις. ειδατε διαφορα σε σχεση με τις κλασσικες των 32 και κατω η απλα ειναι μοδα?
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από kypros »

τωρα το παρατηρας φιλε μου?!! ο κοσμος το'χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι...
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από BECCACCIA »

kypros έγραψε:τωρα το παρατηρας φιλε μου?!! ο κοσμος το'χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι...
εν κυκλοφορω αλοπως
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Μοδεστος »

μπορει :lol:
kostas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Οκτ 2010, 15:33

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από kostas »

lefteris έγραψε:Καλησπέρα παιδιά
Νέος στο forum :D
Έχω και εγώ ένα FABARM GAMMA LUX με κάννες cal 12ga-ch76mm3”
Αν έχει κανένα να μου πει λίγο περισσότερα πράγματα για αυτό το όπλο και τι φυσίγγια ένα καλά για τα περδίκια :D

Ευχαριστώ
Γεια σου φιλε Λευτέρη

Εχω και εγω ενα όπλο FABARM και για το πρωι χρησιμοποιώ DISPERSANTE 34gr NOBEL SPORT no.6 , A1 35gr no.6 πάλι της NOBEL SPORT , και μετά τις 8 το πρωί χρησιμοποιώ FORMULA 33gr και CLASSICA 33gr . Αν θέλεις για μακρινές αποστάσεις να παίξεις την COLOMBO πάλι της NOBEL SPORT .
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Costas_ »

Φίλοι μου σας χαιρετώ!

Έχει ακούσει κανείς για την Fiocchi 37 HP - 37γραμμάρια, High Performance?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”