ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Απάντηση
sotiris!129

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου εγω κυνηγω με το 686 essential ζε καθε χρονο παιζω τες victory35gr 5νο ασπρες
europa32gr 6no europa 30gr 6no
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από AU-79 »

Αν ειναι πσυχρα οπως λεει ο καιρος δοκιμαστε τες concored 31gr No5 αν εχει και συννεφια η λιλα της victory 31gr παλι No5 ειναι κανονας οταν ειναι συννεφια. Επηδει τις ασπρουες της victory εκαμαν τες λιο πασανακατες τα τελεφταια χρονια μια χρονια ετσι μια αλλιως δοκιμαστε αν θελεται την Oympia Special 34 No 5-6 προσωπικα βρισκω την πολλα σκαλια ανωτερη που την ασπρουα της Victory για περτικο, στον λαο εγω παιζω εξοτερικες απλα για θεμα ψυχολογιας εμπνεουν μου παραπανω σιγουρια.
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από lefteris »

Γεια σας
Είναι κανένας κάτοχος όπλου FABAR να μου πει τι φυσίγγια παίζει?
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από πανικος »

sotiris!129 έγραψε:φιλε μου εγω κυνηγω με το 686 essential ζε καθε χρονο παιζω τες victory35gr 5νο ασπρες
europa32gr 6no europa 30gr 6no
φιλε σωτηρη πεζω την ασπρη 35γ 5αρι για φασσες εδω και χρονια μονο τον αυγουστο που περασε παρατηρησα οτι δεν εκοβαν οπως αλλες χρονιες δεν ξερω αν ηταν ο καιρος η πραγματι τις αλλαξαν οπωσ λεει ο ΑU79
ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟς ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΑΥΤΟ .
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από 'petros' »

πανικος έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:φιλε μου εγω κυνηγω με το 686 essential ζε καθε χρονο παιζω τες victory35gr 5νο ασπρες
europa32gr 6no europa 30gr 6no
φιλε σωτηρη πεζω την ασπρη 35γ 5αρι για φασσες εδω και χρονια μονο τον αυγουστο που περασε παρατηρησα οτι δεν εκοβαν οπως αλλες χρονιες δεν ξερω αν ηταν ο καιρος η πραγματι τις αλλαξαν οπωσ λεει ο ΑU79
ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟς ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΑΥΤΟ .
Φιλε επειδη παιζω και εγω αυτες φετος στη φασσα ηταν αποτυχια απο τις 8.00 το πρωι και μετα και ωφειλετε στη ψηλη θερμοκρασια και υγρασια που ειχε τις μερες αυτες
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Τελικα τι μπαρουτι εχει μεσα ΑΟ??????

ή αλλάξαν το? ξερει κανενας σιγουρα..?

εν δυνατον να λαουν ΑΟ τζιαι να εσιει αλλο μεσα?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

AU-79 έγραψε:Αν ειναι πσυχρα οπως λεει ο καιρος δοκιμαστε τες concored 31gr No5 αν εχει και συννεφια η λιλα της victory 31gr παλι No5 ειναι κανονας οταν ειναι συννεφια. Επηδει τις ασπρουες της victory εκαμαν τες λιο πασανακατες τα τελεφταια χρονια μια χρονια ετσι μια αλλιως δοκιμαστε αν θελεται την Oympia Special 34 No 5-6 προσωπικα βρισκω την πολλα σκαλια ανωτερη που την ασπρουα της Victory για περτικο, στον λαο εγω παιζω εξοτερικες απλα για θεμα ψυχολογιας εμπνεουν μου παραπανω σιγουρια.

Ρε παιθκια εν ο τζαιρος μας που εν πασανακατος τα τελευταια χρονια δεν φταιν τα φυσιγγια. Η γομωση 1,32 με 35 Γρ Α1 δεν αλλαξε εχει 20 χρονια που δεν αλλαξε τιποτε στην ασπρη Τη VICTORY.
Εν οι υγρασιες τζαι οι πυραδες και ο καιρος που αλλαξεν και φταιν μας τα φυσιγγια και φυσικά τουτος που εν πισω που το οπλο!!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από WAFFEN »

συναδελφοι, ειμαστε η μονη χωρα στον κοσμο που ασχολουμαστε με τις πυριτιδες τοσο σχολαστικα. ασχολουμαστε με το οτι δηθεν σκοτωνει αυτο το οπλο και εκεινο οχι. κατα την αποψη μου ολα πηγαζουν απο το γεγονος του οτι το θηραμα μας στην κυπρο ειναι περιορισμενο και οι αποτυχιες δεν γινονται αποδεκτες καθως και στην ελλειψη γνωσεων των εμπορευομενων οπλων και φυσιγγιων(καταστηματαρχες-εισαγωγεις κλπ). ο καθενας λεει οτι θελει και οτι του συμφερει. στην αγγλια κυνηγουν φασιανους/περδικες με 28-32γρ. με 7αρι και 8αρι ενω εμεις εδω? ολα αυτα δειχνουν οτι μας λειπουν οι γνωσεις και η παιδεια. καλα κυνηγια σε ολους!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

τελικα εν Α1....?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

WAFFEN έγραψε:συναδελφοι, ειμαστε η μονη χωρα στον κοσμο που ασχολουμαστε με τις πυριτιδες τοσο σχολαστικα. ασχολουμαστε με το οτι δηθεν σκοτωνει αυτο το οπλο και εκεινο οχι. κατα την αποψη μου ολα πηγαζουν απο το γεγονος του οτι το θηραμα μας στην κυπρο ειναι περιορισμενο και οι αποτυχιες δεν γινονται αποδεκτες καθως και στην ελλειψη γνωσεων των εμπορευομενων οπλων και φυσιγγιων(καταστηματαρχες-εισαγωγεις κλπ). ο καθενας λεει οτι θελει και οτι του συμφερει. στην αγγλια κυνηγουν φασιανους/περδικες με 28-32γρ. με 7αρι και 8αρι ενω εμεις εδω? ολα αυτα δειχνουν οτι μας λειπουν οι γνωσεις και η παιδεια. καλα κυνηγια σε ολους!
Φιλε μου συμφωνω οτι ο καθε ενας πρεπει να αναγνωριζει οτι δεν σκοπευει παντα σωστα!

αλλα απο την άλλη ειναι καλο να ενημερωνομαστε...

Επισης ξεχασες να πεις οτι μας λειπουν και τα θηραματα που εχουν στο εξωτερικο και οτι ειναι πιο λιγοι κυνηγοι σε πιο μεγαλους τοπους! Αν ηταν ετσι και στην Κυπρο...δλδ να πηεννα να παιζω 40 φασσες καθε φορα π.χ. και να καλλικωνα και 10 εν θα με εκοφτε και τοσο πολλα αν κοφκουν οι χαρτουτσιες! Στην Κυπρο ομως που παρπατουμε ολη μερα να συρουμε μια ντουφεκια που το παθος αμπα τζιαι καλλικωσουμε το βρισκουμε τζι αλλα θεματα να ασχολουμαστε π.χ πυριτιδες. Χωρις να θελω να δικαιολογησω ορισμενες ακραιες καταστασεις.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”