ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από kypros »

ειμαι φανατικοσ περδικοκινιγος και το φισσιγιο που βρισκο πολυ σταθερο σε καθε καιρο ειναι το RC4 WHITE PAPER ΜΕ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ ΣΕ ΝΟ 6. ΕΙΝΑΙ 34ΓΡ
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από admin »

kypros έγραψε:ειμαι φανατικοσ περδικοκινιγος και το φισσιγιο που βρισκο πολυ σταθερο σε καθε καιρο ειναι το RC4 WHITE PAPER ΜΕ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ ΣΕ ΝΟ 6. ΕΙΝΑΙ 34ΓΡ
Εγώ πάλι χωρίς να έχω δολιμάσει το συγκεκριμένο φυσίγγι είμαι φανατικός του rc 35 gra κίτρινο με τάπο ειδικά για πρώτη ντουφεκιά εδώ και 5 χρόνια
Προσέχουμε...για να έχουμε
sotiris!129

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

περτιζια μου περτιζια μου ζε ποιος σας το παραλαλισεν!!!
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από tracker686 »

Ευρηκα Ευρηκα :D Remicton 27 στα πρωτα 27 μετρα ειναι η ποιο γρηγορη χαρτουτσια απο ολες....
Panikos Solomonides
Full Member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 26 Απρ 2010, 16:20

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Panikos Solomonides »

Αγαπητοί φίλοι σας χαιρετώ.

Εδώ και αρκετές μέρες διαβάζω τα γραφόμενά σας περι όπλων και φυσιγγίων. Τα όπλα και τα φυσίγγια είναι σίγουρα χρήσιμα εργαλεία για τον κυνηγό. Το πιο σημαντικό όμως είναι ο χρήστης των εργαλείων.

Και εγώ με τη σειρά μου θα μπορούσα να σας πω χίλιους δυο λόγους για τη χρήση των δικών μας φυσιγγίων. Ότι και να πούμε όμως ποτέ δεν θα είναι αρκετό. Οπότε, πρώτα ας κάνουμε ο καθένας μας μια αυτοανάλυση και μετά να δούμε τα περί όπλων και φυσιγγίων.

Όπως θα έχετε διαπιστώσει από τις εμπειρίες σας πάρα πολλά φυσίγγια ντόπια και εξωτερικά έχουν καλά αποτελέσματα. Η δική μου πρόταση / σύσταση είναι να είστε παρατηρητικοί και όταν διαπιστώσετε ότι συγκεκριμένο φυσίγγιο αποδίδει ικανοποιητικά σε σεγκεκριμένες συνθήκες τότε να το καθιερώσετε.

Αν από την άλλη έχετε αμφιβολίες κατά πόσο οι παραγωγοί αλλάζουν πυρίτιδα ή οτιδήποτε άλλο, αυτό μπορείτε εύκολα να το διαπιστώσετε ανοίγωντας φυσίγγια.

Παραγωγοί που αγαπούν το επάγγελμα και σέβονται τους πελάτες τους φροντίζουν να είναι πάντα σταθεροί στις γομώσεις τους. Στο κάτω-κάτω για ένα όνομα ζούμε σε αυτή τη μικρή μας κοινωνία.

Καλό σας απόγευμα
Πανίκος
JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από JiniosEmba »

εγω παιζω τα βικτορυ ασπρα 35 νο5 τζιαι μινι μαγκνουμ της βικτορυ 5,,γενικα για το επιδημητικο
Άβαταρ μέλους
vas.vas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010, 07:12
Τοποθεσία: ΑΓΛΑΝΤΖΙΑ , ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από vas.vas »

Παιδιά σήμερα έγινα μέλος του Forum. Η δουλειά
που γίνεται είναι καταπληκτική.
Πρόσφατα αγόρασα το BERETTA ULTRA-LIGHT.
Κανένας συνάδελφος που έχει το πιο πάνω όπλο
μπορεί να με συμβουλεύσει τη φυσίγγια χρησιμοποιά
στην Πέρδικα και στο λαγό ?
Απο δοκιμές που έκανα φυσίγγια πάνω απο 34g
είναι πολυ βαριά για το οπλο και κλωτσούν...
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από tracker686 »

vas.vas έγραψε:Παιδιά σήμερα έγινα μέλος του Forum. Η δουλειά
που γίνεται είναι καταπληκτική.
Πρόσφατα αγόρασα το BERETTA ULTRA-LIGHT.
Κανένας συνάδελφος που έχει το πιο πάνω όπλο
μπορεί να με συμβουλεύσει τη φυσίγγια χρησιμοποιά
στην Πέρδικα και στο λαγό ?
Απο δοκιμές που έκανα φυσίγγια πάνω απο 34g
είναι πολυ βαριά για το οπλο και κλωτσούν...
Καλοσωρισες φιλε Βας στο φορουμ και με υγεια το οπλο,δεν εχω Beretta αλλα εχω select light winchester οποταν καταλαμβαινεις ενα περιπου το ιδιο προβληματισμο ειχα και εγω,αν θες να δοκιμασεις καποια φυσιγγια δοκιμασε,αλλα θα σου πω εγω τι δοκιμες εκανα! Δοκιμασα την σειρα Saga και καποια φυσιγγια κλωτσουσαν,δοκιμασα Victory και δεν μου αρεσαν για το οπλο μου,η γνωμη η δικη μου για περδικι να πας νa πιασεις Remicton 27Nitro ειναι 32gr 7 1/2 νουμερο και θα εισαι πολυ ευχαριστημενος και απο κλωτσιμα και απο σκοτωμα,τα δοκιμασα στις φασσες και ειχα καλα αποτελεσματα οταν τις πετυχενα φυσικα :) απο εκει και περα για λαγο εγω πεζω μεχρι 36gr Lebre η B&P 6+3....αποφασεισε απο τις επιλογες που θα σου πουνε και τα αλλα τα παιδια και πραξε αναλογως,καλα κυνηγεια!!
Stelios K.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 06 Αύγ 2010, 11:08

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από Stelios K. »

vas.vas έγραψε:Παιδιά σήμερα έγινα μέλος του Forum. Η δουλειά
που γίνεται είναι καταπληκτική.
Πρόσφατα αγόρασα το BERETTA ULTRA-LIGHT.
Κανένας συνάδελφος που έχει το πιο πάνω όπλο
μπορεί να με συμβουλεύσει τη φυσίγγια χρησιμοποιά
στην Πέρδικα και στο λαγό ?
Απο δοκιμές που έκανα φυσίγγια πάνω απο 34g
είναι πολυ βαριά για το οπλο και κλωτσούν...
Καλοσορισες φιλε. εγω θα σου πρωτινα καποιες 30-32gr της saga. ειναι πολυ ελαφριες
JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: ΦΥΣΙΓΚΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Δημοσίευση από JiniosEmba »

εχω τζιαι εγω το ιδιο οπλο,,επιασατο περσι το Σεπτεμβρη,,,οτιδηποτε πληροφοριες πε μου να σου εξηγησω αν θελεις :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ”