Browning-Miroku-Citori

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από Laurona »

Απο τους φιλους των συγκεκριμενων οπλως η και κατοχους!

Μπορει καποιος να μας παραθεσει την ιστορια τους, και η εαν υπαρχουν τις διαφορες τους?Αφου ολα απο την Browning δεν βγαινουν?

Ποια η διαφορα ενος Borwinng Citori απο ενα κανονικο Browning?Γιατι τα Miroκu θεωρουνται πιο ανωτερα απο πολλους απο τα Browning αφου ειναι οντως και αυτα Ιαπωνικα?

Ευχαριστω εκ των προτερων
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Ρε φιλε οτι και να σου πει ο καθε ενας ειναι απλα υπολογισμοι του ,ετσι και αλιως εσυ ξερεις τα και παραπανω που τον καθε ενα μας.Νομιζεις οτι ξερει κανενας τι μεταλλα και τι ενοσεις και τι επεξεργασιες εχουν γινει στο καθε ενα? απλα κουβεντες του καφενε

αλλος παιζει καλα με το μεν και αλλος με το δεν

τα citori ειναι πιο πολυ για την αμερικανικη αγορα ειναι πιο φτηνα γιατι λιφκουντε μπιχλιμπιδια (καπια)

τα 525 για την ευροπαηκη browning international

miroku τζινη που τα καμνει

απλα στις αρκες που αρκεψαν τζαι ερκουνταν miroku τζαι ηταν κατι σαν τα παλια isuzu γερα αθανατα και απροβληματιστα αρκεψεν ο κοσμος της κυπρου να πιεννει σκοπεφτηριο η και να πελλοπαιζει δηλ τζικλες και γεννικα ντουφεκιες πολλες κατι που εν εκμαναν παλια οι πιο πολλοι. Ο ισος ο εγγλεζικος στες 20 χαρτουτσιες εκρουζαν οι καννες εκυ που τες κρατεις.... και εκλοτσαν.....ηρταν τα βαρετα χοντροκομμενα μιροκυ που ηταν πομπα αλλα εσκοτονναν και πολλα στο κυνηγι ,ειχεν και πολλα 5-5 τσοκ και αχρωμιοτα.σε σχεση με τα browning japan που σαννα και ηταν χρωμιομενα ολα η με ε3ερεση σε κανενα μοντελλο,νμζ εν τουτη η καπια διαφορα τους. και σαν επεζαν με 2-1 με τον ισο ,εγινικαν μαστοροι με το 5-5 ,εεεε θελει κια ρωτημα ? φιλαουμεν λεφτα και πιαννουμεν.

τα berettakia ηταν λλιον πιο ιδιοτροπα και εφηκαν καλυτερες εντυπωσεις τα mk τουτον εφιγε στις μερες μας και μπορω να πω οτι το beretta οσο παει κερδιζει εδαφος

τωρα πλεον ολα ειναι ενας ομηλος ειναι κατι σαν κλονος ,καθε ονομα εχει καπιο καλο για να μπορει να πουλα η ετερια σε ολα τις τα προιοντα.Ετσι ειναι φιλε μου και ας διαφονουμε η κανουμε στατιστηκες για το πιο ειν αι το καλο η το κακο ,εκινοι φκαλλουν εκατομιρια εμεις σιρνουμεν ντουφεκιες.

και ενα παραδειγμα .σκεφτου τρεις κυνηγους που γνοριζεις πολλα δυνατους ,δοστου Α ενα citori του β ena xs και του Γ ενα mk 70 πιος εν να παιξει πιο πολλα?και πιου το οπλο θα αντεξει παραπανω χρονια?

τουτη ειναι καθαρα η δικη μου αποψη πανω στα οπλα,σιγουρα θα ερτουν να απαντισουν ατομα που εχουν τετια οπλα και εχουν και πιο πολλες εμπιριες απο εμενα,σκοπεφτηρια δ,δυνατα κυνηγια κα ,μπορει να ειναι και μαγεμενοι με μια βολη που εκαναν εχτες και μιλανε με θαβμασμο για καπιο απο τα πιο πανω ειδη,εγω ομως μιλω γεννικα .Ομως ακομα κατι ρε φιλε ,εγω εκαταλαβα ενα πραμα οτι εκτος οτι ολα τα οπλα κανουν την ιδια δουλεια και οτι πανω κατω τζινα εν αθανατα και εμεις θνητοι,ο κοσμος καθε μερα αλλαζει γνωμες για τα οπλα ,σημμερα επιμενει browning και αβριο beretta.
αν θελεις να πιαεις οπλο που σου αξιζει ειδικα εσενα ! και ποιοτητα και ονομα ,BROWNING BELGIUM να πιαεις!
Νικολας καλλικας δυνατος! :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NIKOLAS την 26 Αύγ 2010, 19:56, έχει επεξεργασθεί 6 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Το 1993 αγορασα το Marocchi conguista grade 3 £1500. Μεχρι σημερα κυνηγουσα το 90% τον εξορμησεων μου με τουτο και το επερνα σκοπευτηριο 6-8 φορες το μηνα. Παντα μετα τη χρηση του το καθαριζα και το συντηρουσα. Ακομα ειναι σαν καινουργιο χωρις μια γρατσουνια και ποτε δεν το πηρα για service.
Eπομενος αν συντηρουμε τα οπλα μας συχνα δεν νομιζω να μας δημιουργησουν κανενα προβλημα. Οι εταιρειες δεν ειναι τυχαια που δινουν εγγυησεις περαν των 10 χρονων.
The best there is
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από Laurona »

Νικολη μου ο σκοπος του θεματος ηταν για να μιλησουμε μεταξυ μας σχετικα με τα οπλα αυτα, και γιατι οχι να τα απομυθοποιησουμε.( για τα μπερεττα υπαρχουν ηδη δυο θεματα και ετσι ανοιξα για τις αλλες φιρμες)

Μας πλασαρουν τοσα πολλα που μονο ετσι μπορουμε να συνηδειτοποιησουμε οτι πολλα απο οσα μας προσφερουν γενικα τα οπλα ισως ειναι αχρειαστα, η ισως περιπλεκουν πολυ περισσοτερο την κατασταση και μας απομακρυνουν απο την ομορφη διαδικασια του κυνηγιου....δημιουργοντας μας ακομη και εκει αγχος .

Οπως και να το δεις ομως ειναι ενδιαφερον να μαθαινουμε συνεχως νεα πραματα, και μονο με την εναλλαγη αποψεων μπορει να γινει αυτο.

Στο τελος της ημερας εαν εχουμε ενα οπλο εντιμο, μπορουμε και απολαμβανουμε το χομπυ μας μια χαρα.

Στο μελλον θα ηθελα να αγορασω ενα οπλο πιο ποιοτικο, ειδικα σε θεμα ξυλων, σκαλισματων κλπ........δεν ειναι του παροντος ομως.

Η επιθυμια μου ομως αυτη ειναι και αυτη αποτελεσμα του παθους μας για το κυνηγι και του επηρεασμου απο το μαρκετινκ, εστω και εαν ξερω οτι ενα τετοιο οπλο δεν κανει για μενα, λογω ειδους κυνηγιου.Τετοια οπλα ειναι βαρετα και γιατι οχι τα λυπασε.......

Οταν το βραδυ σχολασω και παω σπιτι, μου αρεσει να πιανω το οπλο και να κανω μερικες επομισεις, καθως πλησιαζει η πολυποθητη εναρξη του λαγου....πιστεψε με πιανοντας το οπλο μου και νιωθοντας το να γινεται προεκταση του χεριου μου....το μονο που ευχομαι ειναι....να βρισκοταν πραγματι μπροστα μου ενας λαγος και μια ομορφη φερμα απ την Ηρμα μου........ουτε το τι ξυλα εχει, ουτε το ποσα αξιζει, ουτε το τι φυσιγγιο θα ειχα μεσα.......η μαγεια πιστευω οτι βρισκεται εκει εξω.....

Ωστοσο τα οπλα ,ακι αυτα, αποτελουν απο μονα τους μια ξεχωριστη μαγεια και οσο εμβαθυνεις, τοσο πιο πολυ πορωνεσαι και θελεις να μαθαινεις γιαυτα.......γιαυτο και τετοια θεματα μας βοηθουν, να ξερουμε το τι πραγματικα αξιζει μια αγορα ενος οπλου....αρκει να μας αρεσει !!!

Αυτη την στιγμη εγω μελετω και κανω μετρησεις για το πιτσ στο οπλο μου, αποτελει και αυτο ενα μερος της χαρας τηε προετοιμασιας , μεχρι την εναρξη....
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από NIKOLAS »

:D ακριβως ετσι ειναι!
Άβαταρ μέλους
Browning Ultra plus
Full Member
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 09:56

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από Browning Ultra plus »

Για σας παιδες (Νικολα & Χρυσανθε),

Ελπιζω να εισαστε ολοι καλα.

Σχετικα με τα οπλα... Παιθκια ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΚΙΑ... Που το πιο φτινο οσ το πιο ακριβο... Εγω εκαμα σπιτι ενα οπλοβαστο και εχω μεσα τα οπλα μου και συχνα πικνα ανοιγω τζαι τα καμαρωνω..

εσιει μεσα Baikal, Winchester, Browning, G3 τζαι ενα φλοπερ μοναρι. μαχουμε να πιαω τζαι ταλλα οπλα που το τζιρη μου να τα βαλω τζιαμε να τα καμαρωνω (Greener & Greener, Midland τζαι αλλονα φλοπερ ισιο διπλοτταπακκο).

Στο Τελος τησ ημερασ εγω ενα ξερω. ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ (που ειχα τη τιμη να παω μαζι τουσ μια φορα κυνηγι) πεζουν με οτι οπλο τζαι να βαστουν... ειτε φουσιεκκια με αλας παιζουν η οτοιδηποτε αλλο.// εγω παντος ειδα 5-10 τζικλες να πετουν τζινη τη μερα τζαι εκατεβικαν Ουλλες.. Αλλες που ψιλα αλλεσ που τα πλευρα etc etc

Σακης
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Browning Ultra plus έγραψε:Για σας παιδες (Νικολα & Χρυσανθε),

Ελπιζω να εισαστε ολοι καλα.

Σχετικα με τα οπλα... Παιθκια ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΚΙΑ... Που το πιο φτινο οσ το πιο ακριβο... Εγω εκαμα σπιτι ενα οπλοβαστο και εχω μεσα τα οπλα μου και συχνα πικνα ανοιγω τζαι τα καμαρωνω..

εσιει μεσα Baikal, Winchester, Browning, G3 τζαι ενα φλοπερ μοναρι. μαχουμε να πιαω τζαι ταλλα οπλα που το τζιρη μου να τα βαλω τζιαμε να τα καμαρωνω (Greener & Greener, Midland τζαι αλλονα φλοπερ ισιο διπλοτταπακκο).

Στο Τελος τησ ημερασ εγω ενα ξερω. ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ (που ειχα τη τιμη να παω μαζι τουσ μια φορα κυνηγι) πεζουν με οτι οπλο τζαι να βαστουν... ειτε φουσιεκκια με αλας παιζουν η οτοιδηποτε αλλο.// εγω παντος ειδα 5-10 τζικλες να πετουν τζινη τη μερα τζαι εκατεβικαν Ουλλες.. Αλλες που ψιλα αλλεσ που τα πλευρα etc etc

Σακης

:lol: :lol: :lol: :lol: μα τζινη την μερα 5-6 τζικλες που εππεσαν ηταν γιατι εφααν πολλυ σταφιλι τζαι εμεθησαν
giannos-hunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 10 Οκτ 2010, 17:57

Browning-Citori

Δημοσίευση από giannos-hunter »

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ Browning-Citori 625 ;;;;
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Εφερε το ο φριξος
The best there is
giannos-hunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 10 Οκτ 2010, 17:57

Re: Browning-Miroku-Citori

Δημοσίευση από giannos-hunter »

Ωστε! Κυκλοφορησαν ομως στα καταστηματα συγκεκριμενα στη Λεμεσο;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”